Jump to content
Dogomania

Oliwa z oliwek dla psa


Martyna&Zara

Recommended Posts

[quote name='vena&vivi']W Tesco jest oliwa z oliwek za 8zł :) ja ją kupuje[/quote]

ale to chyba male opakowanie...chyba ze firmy tesco - takiej nie uznaje ;)
za olej z pestek winogron 1 l dalam 17 zl, natomiast oliwa - jak mowilam, dwa razy drozsza to juz dla mnie za duzo
ale teraz i tak nie bede nic dawac - karma powinna wystarczyc, najwyzej na zime kupie oliwe z pestek winogron tym razem;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=DarkSlateGray]mi wet polecał (właściwie: nakazał :diabloti:) olej z wiesiołka, kiedy pytałem o ewentualne problemy przy przestawieniu psa na dietę wegetariańską ... sam od siebie dorzuciłem olej z siemienia lnianego, oliwę z oliwek i olej z awokado (bomba witaminowa). dowcip polega żeby to wszystko było tłoczone na zimno (nierafinowane) bo tylko wtedy zawiera witaminy (olej wrze w temperaturze znacznie wyższej od wody, witaminy po prostu tego nie przetrwają) ... ja używałem m.in. oliwy tesco'wej i nie narzekam na jakość (tyle, że w cenie 8 pln na 100% nie znajdziesz oliwy nierafinowanej i z pierwszego tłoczenia) ale oleje zawsze kupuję w szklanych opakowaniach - nie w puszce czy plastiku (ze względu na mozliwość rozpuszczania się plastiku w substancji organicznej jaką jest olej :diabloti:) ... i ogólnie również zauważam poprawę wyglądu sierści i mniejsze gubienie włosia
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkGreen][B]chefrenek[/B][COLOR=DarkSlateGray], a pytasz bo chcesz wiedzieć czy dlatego, że masz jakieś info? ja szczerze mówiąc nie spotkałem się z taką informcją a że wiem jak wartościowe jest awokado dla człowieka, to postanowiłem się podzielić - mój pies jadł też wczesniej kanapki z masłem z awokado (no taką papką) i nie zauważyłem nigdy niczego niepokojącego ... jeśli coś wiesz, napisz ... ja poszukam i przy okazji podpytam wet'a[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

czy wet powiedział dlaczego oliwa z oliwek nie może być? co do oliwy nie z pierwszego tłoczenia /czyli określanej nazwą Oliwa Sansa lub Pomace/ to rozumiem - nie jest tloczona tylko podawana procesowi chemicznemu, dlatego powinna być używana w kuchni tylko do smażenia. czy oliwa szkodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Siemię w ziarnkach? Wątpię czy organizm psa sam to przerobi :roll:[/quote]

ziarnka przelatuja...wiec sensu nie ma, chyba ze glut z tego ktory sie utworzy, ale i tak lepsze dzialanie ma siemie zmielone przez nas i odrazu zalane woda ciepla - 30 min przed podaniem akurat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']mi wet powiedział, że oliwa z oliwek absolutnie nie, wyłącznie z pestek winogron, ewentualnie olej słonecznikowy (nie rzepakowy)
aaaha, i żadnych surowych jaj, żółtek - zbyt duże ryzyko zarażenia psa bakteriami, które są w surowych jajkach.[/quote]

Pewnie co wet to opinia, nasza powiedziała, że prawie wszystkie dobre, ale najlepsze oliwa z oliwek oraz z pestek winogron. A że mama przysyła spore ilości orginalnej z Włoch to i Ax korzysta. No i żeby nie przedobrzyć i obserwować, czy pies dobrze przyswaja, bo przy większych ilościach może być luźna kupcia, w zależności od wagi psa, ja Axiowi (75 kilo) daje tak z łyżkę -półtora dziennie, podzieloną na dwa-trzy razy, bo wrzucam kapkę do suchego jako dosmaczacz,(uwielbia) jak sama nie dam to stoi przy misce i patrzy na szafkę w której jest oliwa :evil_lol: i czeka.Wycwaniła się cholera mała. Czasem wystarczy tylko oszukać go samym ruchem butelki i zakrętki :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[I]Siemie lniane zawiera rowniez mono- i di-glikozydy cyjanogenne: prunazyne,
limanaryne, linustatyne, neolinustatyne - ogólem okolo 1,5% masy, ktore podczas
rozdrobnienia i namoczenia uwalniaja okolo 0,01—0,03% cyjanowodoru. Dlatego
waznym jest, aby po rozdrobnieniu i namoczeniu pozostawic wywar na jakis czas do
czasu, az HCN zostanie uwolniony.

dawka toksyczna
HCN - 1mg/1 kg m c /dorosli
KCN - 0,15 - 0,2 g

100 g nasion zmielonych = 10-30 mg HCN! (dawka wystarczajaca do zatrucia)
Informacje o zatruciu cyjankami: etox.2p.pl/biblio.html?str=4[/I]
:-o Mój pies ważący 16kg jadł do tej pory siemię,i to całkiem sporo,lecz nie codziennie i nic mu nie było. Wręcz przeciwnie-sierść miał po tym rewelacyjną...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...