Jump to content
Dogomania

Przepisy krajowe czyli psy w miejscach publicznych


osobek

Recommended Posts

[quote name='LALUNA']A co dla Ciebie oznacza centrum?
Rynek i cztery ulice okalajace rynek?
Bo jezeli tak, to masz pecha. U nas w na tych ulicach to nawet ludzie chodzą wzdłuż i poprzek i chociaż normalnie nie można po ulicy a tam wszystko na opak. Ludziom tam wolno chodzic a autom jeździc nie wolno.
No to jakie to niby zagrożenie dla psa, skoro tam auta u nas nie jezdzą?

Moze zacznij czytac uwazniej co piszę bo bez tego daleko nie ujdziemy.[/quote]

Laluna przestan :lol:Mieszkasz we Wroclawiu czy w Pcimiu Dolnym?Ja o centrum miasta ta o deptakach jakis:lol::lol::lol:
Rzeczywiscie w tym miescie musialo sie sporo zmienic:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='maxxel']Laluna przestan :lol:Mieszkasz we Wroclawiu czy w Pcimiu Dolnym?Ja o centrum miasta ta o deptakach jakis:lol::lol::lol:
Rzeczywiscie w tym miescie musialo sie sporo zmienic:lol:[/quote]

Maxxel przestań. Jak Ty deptaka nie odróżniasz od ulic, to o czym tu gadac. :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Napewno niektórych zainteresują te opisy :lol:

[QUOTE]a jak Wy tak ciagle przywolujecie naszych zachodnich sasiadow dodam pare slow jako, ze wlasnie jestem w Berlinie..

tu psy chodza po ulicach, chodnikach bez smyczy, bez kagancow.. male, duze, rasowe, nie rasowe.. w bocznych uliczkach i w tych najbardziej zatloczonych, nawet do metra wchodza bez smyczy.. ale co jest najbardziej zadziwiajace - wlasciciel powie siad, zostan przed sklepem i pies siada i grzecznie czeka - kazdy jeden spotkany tu przeze mnie pies slucha sie lepiej niz wiele psow w polsce po roznych szkoleniach.. wlasciciela to ludzie w roznym wieku, roznych subkultur, w roznym stanie trzezwosci, a psy nadal sluchaja sie idealnie..
[/QUOTE]

[QUOTE]tak samo jest w Barcelonie.
Gdy byłam tam w zeszłe wakacje na urlopie nie mogłam się nadziwić.
Dziesiątki pięknych zadbanych psów wszelakich ras i wielkości, bez kagańców, bez smyczy często.
[/QUOTE]

[QUOTE]typowe dla Berlina jest nieprzestrzeganie zakazow czy nakazow smyczy lub kaganca. Wolnosc dla psa i wlasciciela:multi::evil_lol: Psy sa wszedzie i wszedzie sa mile widziane. W parkach wyleguja sie miedzy ludzmi, biegaja, w knajpach i restauracjach siedza pod stołami. W teatrach na swiezym powietrzu pod stołami zawsze psy. Pies w Berlinie jest jakos taki ważny. Wszyscy je kochaja, a wlasciciele poswiecaja duzo czasu na nauczenie psa podstawowych zasad wspolzycia, czyli komend jak stop, siad, waruj, czekaj. Tam psy rzeczywiscie w srodku pulsujacego miasta grzecznie ida przy nodze, zatrzymuja sie przy krawezniku i cuda na kiju:evil_lol::evil_lol:. Inna kultura wlascicieli (ludziki np.sprzataja w wiekszosci kupy- kto z Was sprząta?.....;-), inna kultura w ogole, inna odpowiedzialnosc wlasciciela, w effekcie inne psy. To takie moje subiektywne zdanie ze wspanialego przyjaznego psom Berlina:smile:[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='"maxxel"']..ja zyje w kulturze ktora mowi mi,ze [B]nawet doskonale wytresowany pies moze byc w jakiejs sytuacji nieprzewidywalny[/B].[/quote]
Biedni niewidomi
[quote]Lazenie luzem psa po krawedzi chodnika w centrum duzego miasta jest,brakiem wyobrazni wlasciciela badz jego ignorancja na pewna wiedze..[/quote]
Zgadzam sie ,ze na pewno ignorancja na pewna wiedze ! :lol:

[quote name='LALUNA']Napewno niektórych zainteresują te opisy :lol:[/QUOTE]
Tak zainteresuja chociaz i tak to jest przeciez niemozliwe, no bo jak mozna wyszkolic tak psa ? :lol:

Jak mozna wyszkolic nie tylko psa ale psy i to jednoczesnie w duzej grupie mozna tutaj zobaczyc :

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=qFP28ANXLLA[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...