Jump to content
Dogomania

Przepisy krajowe czyli psy w miejscach publicznych


osobek

Recommended Posts

[quote name='maxxel']rzeczywiscie mam w twoim przypadku problemy z ocena faktycznego stanu.Zwlaszcza ,ze do porownan wkladasz owce ,konie etc.Aby udowodnic swoja racje posuwasz sie do absurdu..
Dla mnie sprawa jest bardzo prosta, psow w centrum miasta bez smyczy prowadzac nie wolno!!Powody powszechnie znane.Jak widze jednak,nie mozna sie podpierac wiedza "doswiadczonego"trenera..


[B][FONT=Helvetica-Bold][SIZE=1]OBOWI[/SIZE][/FONT][/B]
[LEFT][SIZE=1][FONT=TTE1D579B8t00]A[/FONT][B][FONT=Helvetica-Bold]ZKI SPOCZYWAJ[/FONT][/B][FONT=TTE1D579B8t00]A[/FONT][B][FONT=Helvetica-Bold]CE NA OSOBACH UTRZYMUJ[/FONT][/B][FONT=TTE1D579B8t00]A[/FONT][B][FONT=Helvetica-Bold]CYCH ZWIERZ[/FONT][/B][FONT=TTE1D579B8t00]E[/FONT][B][FONT=Helvetica-Bold]TA DOMOWE[/FONT][/B][/SIZE]
[B][FONT=Helvetica-Bold][SIZE=1]NA TERENIE MIASTA WROCŁAWIA[/SIZE][/FONT][/B][/LEFT]

[B][FONT=Helvetica-Bold][SIZE=1][B]cytat nalezy z[/B] :[/SIZE][/FONT][/B]

[B][FONT=Helvetica-Bold][B][FONT=Helvetica-Bold][SIZE=1]UCHWAŁA NR LII/802/98[/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/B]
[FONT=Helvetica-Bold][B][B][FONT=Helvetica-Bold][SIZE=1]RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA[/SIZE][/FONT][/B][/B][/FONT]
[FONT=Helvetica-Bold][B][B][FONT=Helvetica-Bold][SIZE=1]z dnia 5 czerwca 1998 r.[/SIZE][/FONT][/B][/B]
[/FONT][/quote]

[LEFT]Widzisz Maxxel, to jest tak. Próbujesz udowadniać ze Iwona łamie przepisy, teraz że ja też łamie. I jeszcze coś masz do mojej wiedzy. Na Twoim miejscu po tylu nietrafionych uwagach nabrałabym więcej pokory. Nie próbuj nikogo pouczać, szczególnie gdy sam masz znikomą wiedzę.
Doceniam ze próbujesz cos tam grzebać w necie. Jednak błądzisz i wyśmiewając sie z innych nie mając racji, sam się ośmieszasz.
Szczególnie cytujac uchwałe która juz dawno utraciła moc[/LEFT]

[quote]
[COLOR=black]Rozdział VIII[/COLOR][COLOR=black] POSTANOWIENIA KOŃCOWE[/COLOR][COLOR=black] § 22[/COLOR][COLOR=black] [B]1. Z dniem wejścia w życie uchwały tracą moc:[/B][/COLOR][COLOR=black] 1) [B]uchwała nr [/B][URL="http://javascript<b></b>:OpenNewForm(92,'sesja=LII&numer=802&rok=98&typ=1','LII/802/98')"][COLOR=#b82412][FONT=Verdana][B]LII/802/98[/B][/FONT][/COLOR][/URL] Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 5 czerwca[/COLOR][COLOR=black] 1998 r. w sprawie obowiązków spoczywających na osobach utrzymujących[/COLOR][COLOR=black] zwierzęta domowe na terenie miasta Wrocławia;[/COLOR][COLOR=black]2) uchwała nr [URL="http://javascript<b></b>:OpenNewForm(92,'sesja=XXXV&numer=2336&rok=05&typ=1','XXXV/2336/05')"][COLOR=#b82412][FONT=Verdana]XXXV/2336/05[/FONT][/COLOR][/URL] Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 17 marca[/COLOR][COLOR=black] 2005 r. w sprawie zmiany uchwały nr [URL="http://javascript<b></b>:OpenNewForm(92,'sesja=LII&numer=802&rok=98&typ=1','LII/802/98')"][COLOR=#b82412][FONT=Verdana]LII/802/98[/FONT][/COLOR][/URL] Rady Miejskiej[/COLOR][/quote]

A ta jest aktualna
[quote]
[LEFT][COLOR=black][B]UCHWAŁA NR XLV/2996/05[/B][/COLOR][COLOR=black][B] RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA[/B][/COLOR][COLOR=black][B] z dnia 29 grudnia 2005 r.[/B][/COLOR][COLOR=black] § 12[/COLOR][COLOR=black] [B]2. W miejscach publicznych mogą przebywać zwierzęta domowe[/B][/COLOR][COLOR=black][B] (zwłaszcza psy) wyłącznie pod nadzorem osoby, która jest zdolna do[/B][/COLOR][COLOR=black][B] kontroli zachowania się zwierzęcia, z zachowaniem następujących[/B][/COLOR][COLOR=black][B] zasad:[/B][/COLOR][/LEFT]




[COLOR=black][COLOR=black]2. W miejscach publicznych mogą przebywać zwierzęta domowe[/COLOR][COLOR=black] (zwłaszcza psy) wyłącznie pod nadzorem osoby, która jest zdolna do[/COLOR][COLOR=black] kontroli zachowania się zwierzęcia, z zachowaniem następujących[/COLOR][COLOR=black] zasad:[/COLOR][COLOR=black] 1) [B]pies powinien być prowadzony na smyczy[/B] oraz (o ile nie jest[/COLOR][COLOR=black] trwale oznakowany) powinien być zaopatrzony w identyfikator[/COLOR][COLOR=black] pozwalający na ustalenie nazwiska i adresu właściciela;[/COLOR][COLOR=black] 2) psy objęte wykazem ras psów uznawanych za agresywne oraz[/COLOR][COLOR=black] pozostałe psy odpowiadające wielkością rasom psów średnich, dużych[/COLOR][COLOR=black] i olbrzymich, należy prowadzić w kagańcu;[/COLOR][/COLOR][LEFT][COLOR=black][B]3) [SIZE=4]zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest[/SIZE] jedynie na terenie mało[/B][/COLOR][COLOR=black][B] uczęszczanym przez ludzi i tylko w wypadku, gdy właściciel lub[/B][/COLOR][COLOR=black][B] opiekun psa ma możliwość sprawowania kontroli nad jego zachowaniem.[/B][/COLOR] [/LEFT]




[/quote]

"Powinien" - nie oznacza "musi"


[LEFT]Z pozdrowieniami od Wrocławskiej Straży Miejskiej, ja mam do niej pełne zaufanie. ;) [/LEFT]


[LEFT]I następnym razem nie wygrzebuj takich nieaktualnych staroci z 1998r. :cool1:[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LALUNA'][LEFT]Widzisz Maxxel, to jest tak. Próbujesz udowadniać ze Iwona łamie przepisy, teraz że ja też łamie. I jeszcze coś masz do mojej wiedzy. Na Twoim miejscu po tylu nietrafionych uwagach nabrałabym więcej pokory. Nie próbuj nikogo pouczać, szczególnie gdy sam masz znikomą wiedzę.[/LEFT]





[LEFT]Doceniam ze próbujesz cos tam grzebać w necie. Jednak błądzisz i wyśmiewając sie z innych nie mając racji, sam się ośmieszasz.
Szczególnie cytujac uchwałe która juz dawno utraciła moc[/LEFT]



A ta jest aktualna


"Powinien" - nie oznacza "musi"


[LEFT]Z pozdrowieniami od Wrocławskiej Straży Miejskiej, ja mam do niej pełne zaufanie. ;) [/LEFT]



[LEFT]I następnym razem nie wygrzebuj takich nieaktualnych staroci z 1998r. :cool1:[/LEFT]
[/quote]

Ja wiem Laluna ,ze w tym momencie nawet teoria uzywania ogona jako laski jest dla ciebie prawdziwa.
Trudno przejsc obojetnie obok rewelacji jakie serwujesz typu pedzenie owiec w centrum Wroclawia,bo o centrum byla caly czas mowa.Rowniez obok beztroski starszej pani ktora zezwala hasac luzem swojemu psu po centrum Sydney.Jako "doswiadczony"trener psow powinnas wiedziec jakie moga byc tego konsekwencje.Laluna nie jest wstydem prezyznac sie do bledu.
Twoja interpretacja przepisu jest dokladnie taka sama jak interpretowanie uchwalu o ochronie zwierzat(tu kopiowanie..)
Cytowana przezemnie uchwala to,stan prawny na 2005,znaczy nie taka starosc..

Link to comment
Share on other sites

[quote]
"Powinien" - nie oznacza "musi"
[/quote]

..aby nie ulatwiac ci zadania ,poszperaj w necie co w tym konkretnym przypadku oznacza slowo powininien..

Laluna czy ten ganiajacy pies za owcami po Wroclawiu ,mial kaganiec,bo to chyba musialo byc cos ze srednich ras.U was takowe musza juz je nosic..



[quote] [LEFT]I następnym razem nie wygrzebuj takich nieaktualnych staroci z 1998r. :cool1:[/LEFT]
[/quote]
[LEFT][/quote]
[LEFT]to bylo ze stanu prawnego na 2005:lol:[/LEFT]

[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okonska'][SIZE=4][COLOR=black]Puk .puk Pani Colombo czekam.Iwono & Car nie udawaj ze nie wiesz o co chodzi.Prosze napisz jak mozna ukatrupic -wykonczyc psa nie wychodzac z domu????I to prawdopodobnie ja jestem taka zdolna więc słucham.[/COLOR][/SIZE][/quote]

Raczej marne szanse ze doczekam sie odpowiedzi.:shake:Dziobem klapac na prawo i lewo to jest łatwo ale jak przychodzi do konkretów do dziób zamykasz na kłodkę bohaterko:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']
Cytowana przezemnie uchwala to,stan prawny na 2005,znaczy nie taka starosc..[/quote]

Coś co jest nieaktualne to jest staroć, pogódź się z tym, że walnąłeś głupotę. A ja Ci nie pisałam w którym to było roku.


[QUOTE]Laluna czy ten ganiajacy pies za owcami po Wroclawiu ,mial kaganiec,bo to chyba musialo byc cos ze srednich ras.U was takowe musza juz je nosic..[/QUOTE]

Musiałbyś jeszcze znać wytyczne do punktów. Zawsze można skorzystać z punktu 3.
Pozatym masz jakies wytyczne co do tego od ilu cm zaczyna sie pies średni?
[QUOTE]..aby nie ulatwiac ci zadania ,poszperaj w necie co w tym konkretnym przypadku oznacza slowo powininien..[/QUOTE]

poszperałam bo widzę ze Tobie sie to przyda. :cool1:
[QUOTE][URL="http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2506652"][B][COLOR=#0000ff]powinien[/COLOR][/B][/URL], [B]powinna[/B], [B]powinno[/B]
[B]1. [/B]«[B]jest pożądane,[/B] konieczne, żeby ktoś coś zrobił, np. [I]Powinien spłacić dług.[/I]»
[B]2. [/B]«[B]coś jest spodziewane[/B], przewidywane, np. [I]Powinien zaraz wrócić.[/I]»
[B]3. [/B]«[B]jest wskazane,[/B] żeby jakaś osoba, rzecz lub jakieś wydarzenie spełniały określone warunki, np. [I]Zupa powinna być gorąca.[/I]»[/QUOTE]

Jednak o ile powiesz ze "powinien zaraz wrócic", to nie znaczy ze napewno zaraz wróci.
[QUOTE]Trudno przejsc obojetnie obok rewelacji jakie serwujesz typu pedzenie owiec w centrum Wroclawia,bo o centrum byla caly czas mowa.[/QUOTE]
Maxxel dostałeś aktualną Uchwałe Rady Miasta Wrocławia, która zaprzecza Twoim rewelacja. W tej chwili zaczynasz przyjmowac postawe tonącego chwytajacego sie brzytwy.
Krótko Twoja Uchwała któa podałeś nie ma mocy. Wiec nie masz racji.

Link to comment
Share on other sites

LALUNA;

do swojego cytatu nie dodalas..

Art. 5. Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.
[B][URL="http://tinyurl.com/2953v8"][COLOR=#0000ff]http://tinyurl.com/2953v8[/COLOR][/URL][/B]

Na podstawie tego przepisu powoływanie się na dwuznaczność słowa "powinni" [B]może być zakwalifikowane jako obejście prawa i sąd może (powinien, ale nie musi:) potraktować zapis tak, jak ze słowem "muszą[/B]".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Blondi, termin „powinien” w języku prawnym oznacza obowiązek. :helo:[/quote]

daj spokoj,teraz bedziemy mierzyc psy,ktory jest sredni ,a ktory prawie sredni.Nasza psia specjalistka chyba sie gdzies pogubila:lol:

Link to comment
Share on other sites

Laluna powiedz mi jeszcze ,jak sie odniesc do tego..

[FONT=Helvetica][SIZE=1][LEFT][B]"...zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest jedynie[/B]
[B]na terenie mało uczęszczanym przez ludzi[/B]
[B]i tylko w wypadku, gdy właściciel lub opiekun[/B]
[B]psa ma możliwość sprawowania kontroli nad jego[/B]
[B]zachowaniem.[/B]
[B]§ 13[/B][/LEFT]
[B]1. Zobowiązuje się właścicieli nieruchomości.."[/B]

Z tego co pamietam to centrum Wroclawia nie jest terenem malo uczeszczanym..
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']LALUNA;

do swojego cytatu nie dodalas..

Art. 5. Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. [/quote]


Bo nie jest niezgodny. Cały czas zapominasz o punkcie 3

[QUOTE]
[LEFT][COLOR=black][B]3) [SIZE=4]zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest[/SIZE] jedynie na terenie mało[/B][/COLOR][COLOR=black][B] uczęszczanym przez ludzi i tylko w wypadku, gdy właściciel lub[/B][/COLOR][COLOR=black][B] opiekun psa ma możliwość sprawowania kontroli nad jego zachowaniem.[/B][/COLOR] [/LEFT]
[/QUOTE]

A to oznacza, ze jezeli w danym miejscu nie ma ludzi mam prawo go pusić.
Czyli powinien byc na smyczy nie znaczy ze musi bo jest to punkt warunkowy.
Punkt 2 jakos nie posługuje się słowem "powinien" a słowem "należy prowadzić" czyżby nie znali tej wykładni prawnej? :lol:
Jednoczesnie punkt 3 nie mówi które miejsca są mało uczeszczane, a to daje dużą swobodę działania.
Tak czy tak Maxxel nie masz racji, zreszta w wielu rzeczach jak widać.
Nie ma łamania prawa, sa tylko osoby które nadinterpretują prawo, ewentualnie tacy którzy nie potrafią odnaleźć aktualnych przepisów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Bo nie jest niezgodny. Cały czas zapominasz o punkcie 3



A to oznacza, ze jezeli w danym miejscu nie ma ludzi mam prawo go pusić.
Czyli powinien byc na smyczy nie znaczy ze musi bo jest to punkt warunkowy.
Punkt 2 jakos nie posługuje się słowem "powinien" a słowem "należy prowadzić" czyżby nie znali tej wykładni prawnej? :lol:
Jednoczesnie punkt 3 nie mówi które miejsca są mało uczeszczane, a to daje dużą swobodę działania.
Tak czy tak Maxxel nie masz racji, zreszta w wielu rzeczach jak widać.
Nie ma łamania prawa, sa tylko osoby które nadinterpretują prawo, ewentualnie tacy którzy nie potrafią odnaleźć aktualnych przepisów[/quote]

czy ty rozumiesz slowo [B]jedynie[/B]
Pamietam o p.3.W tym kontekscie znaczy ono musi.Jezeli traktujesz to jako furtke ,to znaczy,ze chcesz ominac prawo.W takim ukladzie nie pisz morali na temat nieprzestrzegania ustawy o ochronie zwierzat..
Chyba sie nie zdziwie jak twoi uczeni w prawie towarzysze nie zabiora glosu na ten temat :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']czy ty rozumiesz slowo [B]jedynie[/B]
Pamietam o p.3.W tym kontekscie znaczy ono musi.Jezeli traktujesz to jako furtke ,to znaczy,ze chcesz ominac prawo.W takim ukladzie nie pisz morali na temat nieprzestrzegania ustawy o ochronie zwierzat..
Chyba sie nie zdziwie jak twoi uczeni w prawie towarzysze nie zabiora glosu na ten temat :)[/quote]
Już to widzę :evil_lol:
- Dlaczego nie prowadzi pani psa na smyczy - będzie mandacik.
- Jaki mandacik panie władzo? Przecież specjalistka z dogomanii orzekła, że skoro powinnam, to znaczy że nie muszę... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']
Pamietam o p.3.W tym kontekscie znaczy ono musi.Jezeli traktujesz to jako furtke ,to znaczy,ze chcesz ominac prawo.[/quote]

Maxxel Ty chyba nie bardzo wiesz co już pisać. :shake: Punkt 3 to nie jest furka aby ominać prawo. Punkt 3 to Uchwała Rady Miejskiej Wrocławia jako obowiązujący przepis. To troche co innego niż omijać prawo. To własnie jest prawo obowiązujące.
Spróbujmy jeszcze raz.

[QUOTE]
[LEFT][COLOR=black][B]3) [SIZE=4]zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest[/SIZE] jedynie na terenie mało[/B][/COLOR][COLOR=black][B] uczęszczanym przez ludzi i tylko w wypadku, gdy właściciel lub[/B][/COLOR][COLOR=black][B] opiekun psa ma możliwość sprawowania kontroli nad jego zachowaniem.[/B][/COLOR] [/LEFT]
[/QUOTE]

Co dla Ciebie jest tutaj niezrozumiałe? :crazyeye:
Moze napiszesz do prezydenta Wrocławia, aby wyjaśnił Ci ten punkt bo Ty go nie rozumiesz. :p
Zapytał dokładnie go gdzie można puszczac psy a gdzie nie można, bo nie bardzo możesz zrozumieć gdzie jest ten teren a i jeszcze się spytaj co oznacza że pies jest pod kontrola opiekuna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Maxxel Ty chyba nie bardzo wiesz co już pisać. :shake: Punkt 3 to nie jest furka aby ominać prawo. Punkt 3 to Uchwała Rady Miejskiej Wrocławia jako obowiązujący przepis. To troche co innego niż omijać prawo. To własnie jest prawo obowiązujące.
Spróbujmy jeszcze raz.



Co dla Ciebie jest tutaj niezrozumiałe? :crazyeye:
Moze napiszesz do prezydenta Wrocławia, aby wyjaśnił Ci ten punkt bo Ty go nie rozumiesz. :p
Zapytał dokładnie go gdzie można puszczac psy a gdzie nie można, bo nie bardzo możesz zrozumieć gdzie jest ten teren a i jeszcze się spytaj co oznacza że pies jest pod kontrola opiekuna.[/quote]

[B]jedynie w terenie malo uczeszczanym[/B]+dodatkowe warunki.Nie sadzilem Laluna ,ze centrum Wrocka to zadupie,gdzie ktokolwiek malo uczeszcza:lol::lol::lol:
Coz jakis czas tam nie bylem moze sie pozmienialo:lol:
Obowiazujacy przepis wlasnie ci wskazuje jak powinnas(tu musisz )sie zachowac..Ot i wsio pani treserko

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]jedynie w terenie malo uczeszczanym[/B]+dodatkowe warunki.Nie sadzilem Laluna ,ze centrum Wrocka to zadupie,gdzie ktokolwiek malo uczeszcza:lol::lol::lol:[/QUOTE]

To tylko świadczy o tym ze nie znasz Wrocławia a w dodatku że masz problemy z pamięcia.

Więc przypomnę Ci gdzie dokładnie to było.

[QUOTE]Pewnie się zdziwisz, ale owce mamy blisko centrum miasta a łaki, to już praktycznie w samym. Jak zobaczysz, mamy taka rzekę Odra sie nazywa i wzdłuż mamy wały ochrone z olbrzymimi łakami. TAki teren zalewowy i nic nie można tam wybudowac. Wrocław tak ma. Wiec sa tam i konie i łąki dla owiec. DAwniej nawet ktoś wypasał olbrzymie stado owiec.[/QUOTE]

Już masz podpwiedź. Blisko centrum. Chyba gdzies nawet pisałam ze to jakies 4 km od rynku.
Teraz weź sobie mape i zobacz gdzie Wrocław, jaki przechodzi Odra.
Mam nadzieje ze link do mapy sam sobie znajdziesz i dasz sobie radę :razz: :p

Link to comment
Share on other sites

Jest Odra i jeszcze 4 inne rzeczki:cool3: Ślęza , Widawa, Bystrzyca, Oława. Kanały ( nie pamietam wsystkich ) i oczywiscie wały. Mamy też piękne parki.
Jeszcze jako licealistka chodziłam po lekcjach do stajni. Mala stadnina między kanałami Odry. Moje liceum 3-ka to centrum Śródmieścia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']
Rowniez obok beztroski starszej pani ktora zezwala hasac luzem swojemu psu po centrum Sydney.Jako "doswiadczony"trener psow powinnas wiedziec jakie moga byc tego konsekwencje.Laluna nie jest wstydem prezyznac sie do bledu.[/quote]
Maxxelku dziecinko to w koncu o co Ci chodzi , o lamanie przepisow z mojej strony czy o narazanie psa ????
Twoja wyobraznia o bezpieczenstwie jest znikoma.
Statystyki miejscowe nie pokazuja ani jednego psa ktory zginal pod kolami w miescie natomiast poza miastem jest ich troche.
Poza centrum jest inna szybkosc , jezdza ciezarowe - strach.
Wiesz co jest najniebezpieczniejsze chodzac bez smyczy ? pustkowia.
Tam raz na jakis czas przejedzie samochod i to po polnej drodze z niesamowita predkoscia, ani sie go nie spodziewasz ani nawet nie zauwazysz ze tam jest jakas droga.
Tam trzymam psa przy sobie, tam jest trudno przewidziec , no ale nie wiem czy Ty to zrozumiales .
OCZYWISCIE PISZE TYLKO O PSACH GDZIE WLASCICIEL MA KONTROLE NAD PSEM !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Maxxelku dziecinko ja wstawie foty bo jak Ty wstawisz to mod wywali i slusznie .
Napisz do mnie co chcesz wstawic to ja wstawie , ja nie mam nic do ukrycia :p

TAK WYGLADA PIES SZKOLONY A TAK WYGLADA PIES GDZIE
WLASCICIEL ZDAJE SOBIE SPRAWE ZE NIE MA NAD NIM KONTROLI .
CAR CZEKA NA MNIE BY PRZEJSC PRZEZ ULICE.

[IMG]http://img509.imageshack.us/img509/2860/pict0093ssv5.jpg[/IMG]

ZOBACZ MXXELKU TU JEST 30 Km/godz a w miescie 40 Km/godz, duza mi roznica.
W TYM PARKU JEZDZA SAMOCHODY I WOLNO PSOM BEZ SMYCZY.

[IMG]http://img145.imageshack.us/img145/9467/pict0194smb2.jpg[/IMG]

NIE WOLNO TYLKO PRZEJSC BEZ SMYCZY PRZEZ TA ULICE.

[IMG]http://img127.imageshack.us/img127/6146/pict0037spp9.jpg[/IMG]

JA STOJE PO DRUGIEJ STRONIE ,CAR NA MNIE CZEKA :p

[IMG]http://img166.imageshack.us/img166/7127/pict0183sgy3.jpg[/IMG]

JUZ JESTEM PO TEJ SAMEJ STRONIE :)

[IMG]http://img404.imageshack.us/img404/6319/pict0144ssdi2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]NO NIECH BY SPROBOWALY PRZEJSC PRZEZ TEN PUNKT WYZNACZONY.[/B]
[B]ROWERZYSCI BY DO SADU PODALI :angryy:JUZ NIE MOWIE O SAMOCHODACH .[/B]

[B][IMG]http://img104.imageshack.us/img104/7663/pict0036sqw9.jpg[/IMG][/B]

DWA JAMNIKI NA SMYCZY ,PRZECIEZ W TYM MIEJSCU WOLNO BEZ SMYCZY :)
DLACZEGO MAXXELKU ,JAK MYSLISZ ?

[IMG]http://img104.imageshack.us/img104/7663/pict0036sqw9.jpg[/IMG]

[B]MASZ TO NIESZCZESNE ZDJECIE KTORE ZOSTALO USUNIETE ;)[/B]
[B]MOJ TO TYLKO CZARNY TERIER , JAK WIDZISZ INNI WLASCICIELE W CENYTRUM SYDNEY TEZ PUSZCZAJA LUZEM PSY ,ALE ONE SA POD KONTROLA I WYUCZONE ,NA JEZDNIE NIE ZEJDA !!!!![/B]
[B]ZNAM JE JUZ KILKA LAT .[/B]

[B][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/6143/pict0285sec8.jpg[/IMG][/B]

[B]NO I OSTATNIE ZDJECIE :)(na ten moment;))[/B]
[B]NA BARDZO RUCHLIWEJ ULICY A WLASCIWIE SKRZYZOWANIU(moge kto chce podac nazwe ulic) BOXEREK PILNUJE WEJSCIA PIEKARNI .[/B]
[B]POLSKIEJ PIEKARNI niam .... JUZ MA Z 8 LAT I WLASCICIELKA ( Polka) SPOKOJNIE SPRZEDAJE CZY NA ZAPLECZU PRZYGOTOWYWUJE I JEST PEWNA ZE RAMZES NIE ZEJDZIE Z CHODNIKA A CHODZI WKOLO NIEJ !!![/B]
[B]POLICJA I STARZ MIEJSKA PRZEJEZDZA I CO Maxxelku jak to jest z tymi przepisami w Sydney.[/B]

[B][IMG]http://img527.imageshack.us/img527/1874/pict1123swy0.jpg[/IMG][/B]

[B]NO I JESZCZE JEDNO BO COS WSPOMNIALES O CENTENNIAL PARKLANDS W CENTRUM SYDNEY I O KONIACH W NIM ,ZE NIBY TEZ MAJA BYC NA SMYCZY W ICH POBLIZU .:roll:[/B]

[B][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/148/pict0110siw5.jpg[/IMG][/B]




[B]No to jak maxxelku dziecino[/B] o przepisach w Parku w Centrum Sydney zaczales pisac (nie wiem gdzie mieszkasz) to moze ja zaczne o parku w Warszawie :p

Zobacz jaka roznica :crazyeye: u nas [B]psy wychowane[/B] chodza przy samochodach , rowerzystach , biegajacych ............
BEZ SMYCZY !!!!!! A U WAS ???

A co u Was ? czytam :
[B]" Dla kogo są Pola Wilanowskie czy Pole Mokotowskie - dla [/B]
[B]spacerowiczów i rowerzystów czy dla psów i ich właścicieli? "[/B]:angryy:

U NAS MAXXELKU SA DLA WSZYSTKICH JAK WIDZISZ !!!!! ,
ale oczywiscie musza to byc odpowiedziali wlasciciele z ulozonymi psami.

Maxxelku zobacz co sie dzieje u Was w parkach ,
dlatego Cie dziwia przepisy w Sydney :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:

[B]"Obie strony są agresywne. Biegacze i rowerzyści noszą gaz i pałki teleskopowe, [/B]
[B]właściciele psów dodatkowo liczą na kły swoich podopiecznych.[/B]
[B]Tak było w opisywanej przez nas sytuacji - na 42-letniego rowerzystę rzucił się owczarek niemiecki. [/B]
[B]Pogryziony mężczyzna został też zaatakowany gazem, a pies i jego właściciel dostali po kopniaku. [/B]
[B]Takie sytuacje zdarzają się często. - '[/B]:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Maxxelku a to nie Ty napisales ,no ale myslisz tak samo : ;)

"W imieniu właścicieli psów na forum Gazeta.pl głos zabrała Monika: "Chodzę ze swoim psem na Pole Mokotowskie, żeby się wylatał.
Chcesz biegać, to biegaj w miejscach, gdzie psów nie ma"". :crazyeye:

Z TYM TO JA SIE ZGADZAM :
[B]"Według psiego psychologa Joanny Kosińskiej z Europejskiego Studium Psychologii Zwierząt winni są właściciele psów.[/B]
- Każdy pies przejawia instynkt łowiecki, który nakazuje mu rzucić się w pogoń za biegaczem czy rowerzystą.
[B]Prawidłowo wychowany ma ten instynkt stłumiony i przede wszystkim słucha właściciela - twierdzi.[/B] "

Ty maxxelku dziecinko twierdzisz :)
[B][SIZE=4]Prawo jest w takich sytuacjach jasne. - Każdy właściciel psa musi założyć mu kaganiec lub trzymać na smyczy.[/SIZE][/B]
Co za niesprawiedliwosc :crazyeye:
Po co w takim razie szkolic psa , ukladac psa, jak sa tak samo traktowane :crazyeye:

I Z TYM SIE ZGADZAM :
" Kosińska proponuje jeszcze wprowadzenie "certyfikatu psa miejskiego", który pozwalałby właścicielowi chodzić z nim bez smyczy. Miałby go wystawiać urząd miasta."

A na zakonczenie jeden komentarz ktory mi bardzo przypadl :p

[COLOR=blue]"Warszawa jest dla ludzi,a ludzie mają różne potrzeby itd. [/COLOR]
[COLOR=blue]Chodzi o to tylko żeby te ich potrzeby,realizowali z głową. [/COLOR]
[COLOR=blue]Mam samochód to nim nie zapierd.alam na oślep i nie parkuję na chodnikach. [/COLOR]
[COLOR=blue][B]mam psa to go wychowuję tak aby nie szczekał,nie gryzł,nie gonił biegających.[/B] [/COLOR]
[COLOR=blue]Prosto i z głową trzeba postępować [B]a nie wszystkiego zakazywać. [/B][/COLOR]
[COLOR=blue]Wlaściciel powinien płacic mandat za puszczenie agresywnego psa a nie za psa [/COLOR]
[COLOR=blue]który nie jest agresywny.Wprowadzić certyfikaty dobrego wychowania dla psów i [/COLOR]
[COLOR=blue]będzie z głowy.jak ktos nie zdobędzie certyfikatu to nie ma prawa puszczac psa [/COLOR]
[COLOR=blue]luzem nigdzie.jak pies posiada certyfikat niech sobie biega i cieszy sie [/COLOR]
[COLOR=blue]możliwością zabawy z innymi psami. [/COLOR]
[COLOR=blue][B]Niech edukacja wrescie zostanie promowana a [/B][/COLOR]
[COLOR=blue][B]nie wszystkich do jednego wora tych co posiadają wychowane psy i tych co na [/B][/COLOR][COLOR=blue][B]wszystko sra.ją."[/B][/COLOR]

Maxxelku dziecinko u nas nie ma certyfikatow ale jest wyrozumialosc dla wlascicieli ktorzy potrafia ulozyc, kontrolowac psa itd i takim mandatow sie nie daje i taki wlasciciel nie lamie przepisow !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']To tylko świadczy o tym ze nie znasz Wrocławia a w dodatku że masz problemy z pamięcia.

Więc przypomnę Ci gdzie dokładnie to było.



Już masz podpwiedź. Blisko centrum. Chyba gdzies nawet pisałam ze to jakies 4 km od rynku.
Teraz weź sobie mape i zobacz gdzie Wrocław, jaki przechodzi Odra.
Mam nadzieje ze link do mapy sam sobie znajdziesz i dasz sobie radę :razz: :p[/quote]

jak zwykle robisz uniki.Ja wciaz pamietam,ze mowilismy o ulicach w centrum miasta.Nie rozbijaj Wrocka na okoliczne dzielnice,gdzie byc moze i bydlo sie pasie:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Maxxelku dziecinko ja wstawie foty bo jak Ty wstawisz to mod wywali i slusznie .
Napisz do mnie co chcesz wstawic to ja wstawie , ja nie mam nic do ukrycia :p

TAK WYGLADA PIES SZKOLONY A TAK WYGLADA PIES GDZIE
WLASCICIEL ZDAJE SOBIE SPRAWE ZE NIE MA NAD NIM KONTROLI .
CAR CZEKA NA MNIE BY PRZEJSC PRZEZ ULICE.



ZOBACZ MXXELKU TU JEST 30 Km/godz a w miescie 40 Km/godz, duza mi roznica.
W TYM PARKU JEZDZA SAMOCHODY I WOLNO PSOM BEZ SMYCZY.



NIE WOLNO TYLKO PRZEJSC BEZ SMYCZY PRZEZ TA ULICE.



JA STOJE PO DRUGIEJ STRONIE ,CAR NA MNIE CZEKA :p



JUZ JESTEM PO TEJ SAMEJ STRONIE :)



NO NICH BY SPROBOWALY PRZEJSC PRZEZ TEN PUNKT WYZNACZONY.
ROWERZYSCI BY DO SADU PODALI :angryy:JUZ NIE MOWIE O SAMOCHODACH.


TU W TYM SAMYM PARKU GDZIE WOLNO LUZEM PSY PUSZCZAC,
DWA JAMNIKI SA NA SMYCZY , JAK MAXXELKU MYSLISZ DLACZEGO ?:p



MASZ TO NIESZCZESNE ZDJECIE KTORE ZOSTALO USUNIETE ;)
MOJ TO TYLKO CZARNY TERIER , JAK WIDZISZ INNI WLASCICIELE W CENYTRUM SYDNEY TEZ PUSZCZAJA LUZEM PSY ,ALE ONE SA POD KONTROLA I WYUCZONE ,NA JEZDNIE NIE ZEJDA !!!!!
ZNAM JE JUZ KILKA LAT .



NO I OSTATNIE ZDJECIE :)(na ten moment;))
NA BARDZO RUCHLIWEJ ULICY A WLASCIWIE SKRZYZOWANIU(moge kto chce podac nazwe ulic) BOXEREK PILNUJE WEJSCIA PIEKARNI .
POLSKIEJ PIEKARNI niam .... JUZ MA Z 8 LAT I WLASCICIELKA ( Polka) SPOKOJNIE SPRZEDAJE CZY NA ZAPLECZU PRZYGOTOWYWUJE I JEST PEWNA ZE RAMZES NIE ZEJDZIE Z CHODNIKA A CHODZI WKOLO NIEJ !!!
POLICJA I STARZ MIEJSKA PRZEJEZDZA I CO Maxxelku jak to jest z tymi przepisami w Sydney.


NO I JESZCZE JEDNO BO COS WSPOMNIALES O CENTENNIAL PARKLANDS W CENTRUM SYDNEY I O KONIACH W NIM ,ZE NIBY TEZ MAJA BYC NA SMYCZY W ICH POBLIZU .:roll:[/quote]

moge wstawic fote malpy i bede mowil ,ze potrafi gadac.
Mowilismy o centrum City,dokladnie o ulicach .Jako,ze jestes juz starsza pania moglas tego juz nie pamietac.Nie opowiadaj teraz o jakis parkach..gdzie w niektorych ich czesciach jest free-leash

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Nie opowiadaj teraz o jakis parkach..gdzie w niektorych ich czesciach jest free-leash[/quote]

Ale zauwaz jakich parkach I JAKICH CZESCIACH ???? gdzie psy chodza przy ulicy , gdzie jezdza samochody,rowerzysci, jezdza na rollerblade , biegaja ........
Oczywiscie kazdy ma swoj pas .Balaganu nie ma , psy go tez nie tworza.
O ulicach tez napisalam i zdjecia wstawilam :p
dokladnie tez wytlumaczylam , no ale jak zyjesz w innej kulturze gdzie nie ma widocznie pojecia odpowiedzialny wlasciciel , to trudno ci to zrozumiec :shake::oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']jak zwykle robisz uniki.Ja wciaz pamietam,ze mowilismy o ulicach w centrum miasta.Nie rozbijaj Wrocka na okoliczne dzielnice,gdzie byc moze i bydlo sie pasie:lol:[/quote]
A co dla Ciebie oznacza centrum?
Rynek i cztery ulice okalajace rynek?
Bo jezeli tak, to masz pecha. U nas w na tych ulicach to nawet ludzie chodzą wzdłuż i poprzek i chociaż normalnie nie można po ulicy a tam wszystko na opak. Ludziom tam wolno chodzic a autom jeździc nie wolno.
No to jakie to niby zagrożenie dla psa, skoro tam auta u nas nie jezdzą?

Moze zacznij czytac uwazniej co piszę bo bez tego daleko nie ujdziemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Ale zauwaz jakich parkach I JAKICH CZESCIACH ???? gdzie psy chodza przy ulicy , gdzie jezdza samochody,rowerzysci, jezdza na rollerblade , biegaja ........
Oczywiscie kazdy ma swoj pas .Balaganu nie ma , psy go tez nie tworza.
O ulicach tez napisalam i zdjecia wstawilam :p
dokladnie tez wytlumaczylam , no ale jak zyjesz w innej kulturze gdzie nie ma widocznie pojecia odpowiedzialny wlasciciel , to trudno ci to zrozumiec :shake::oops:[/quote]

..ja zyje w kulturze ktora mowi mi,ze nawet doskonale wytresowany pies moze byc w jakiejs sytuacji nieprzewidywalny.Lazenie luzem psa po krawedzi chodnika w centrum duzego miasta jest,brakiem wyobrazni wlasciciela badz jego ignorancja na pewna wiedze..Skoro ty zyjesz w tak iddylicznej krainie,wytlumacz mi dlaczego mimo wszystko sa ograniczenia co do free-leash?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...