Jump to content
Dogomania

Przepisy krajowe czyli psy w miejscach publicznych


osobek

Recommended Posts

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='osobek'][quote name='iwona&CAR']


Moj pies po miescie a mieszkam w centrum nie chodzi na smyczy :p
quote]
a powinien i na smyczy i w kagancu. taka porzadna i kultaralna a prawo łamie.[/quote]

Nie widze psy w kagancu , a kiedys sprobowalam wlozyc
zanim mojego psa ulozylam a nie byl latwym , z trudem jakis kaganiec znalazlam w sklepie i cooooo na ulicy ludzie uciekali :evil_lol:
A niektorzy wyzywali ze nie powinnam miec psa skoro musi nosic kaganiec.
W publicznym miejscu nie ma prawa przebywac pies agresywny !!!
kaganiec nie usprawiedliwia jego obecnosci wsrod ludzi.
Mowie tylko nawet o warknieciu, pies nie moze straszyc :p

Link to comment
Share on other sites

to nie moj wymysl, ze psy powinny chodzic w kagancu i na smyczy. Takie jest prawo i nawet te majmniesze musza byc zapiete i miec kaganiec. Nikogo nie bedzie obchodzic czy pies jest agresywny czy nie. Za brak kaganca i smyczy straz miejska czy policja moze ukarac cie mandatem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek']to nie moj wymysl, ze psy powinny chodzic w kagancu i na smyczy. Takie jest prawo i nawet te majmniesze musza byc zapiete i miec kaganiec. Nikogo nie bedzie obchodzic czy pies jest agresywny czy nie. Za brak kaganca i smyczy straz miejska czy policja moze ukarac cie mandatem.[/quote]
Zależy w jakim kraju. Kazdy kraj ma własne przepisy dotyczace smyczy kagańca i ras które maja a które nie muszą.
W Polsce dana gmina reguluje swoimi odrębnymi przepisami co i jak. Tu masz taki przykład:


[QUOTE]1. Psy należy prowadzić na smyczy. W przypadku psów, co do których istnieje uzasadniona obawa, że mogą zachowywać się agresywnie powinny one mieć założony na pysku kaganiec, we wszystkich miejscach publicznych.[/QUOTE]
W miastach Rada Miejska

[QUOTE][FONT=Helvetica][SIZE=3]
[LEFT]3) prowadzenia psa na smyczy oraz zaopatrzenia go w identyfikator, a w przypadku psów[/LEFT]
duż[/SIZE][/FONT][FONT=Helvetica]ych b[/FONT][FONT=Times New Roman]a[/FONT][FONT=Helvetica]d[/FONT][FONT=Times New Roman]z [/FONT][FONT=Helvetica][SIZE=3][SIZE=2]agresywnych w kaganiec;[/SIZE]
[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Wiec jak widzisz nie ma obowiazku dla kazdego psa i w kagańcu i na smyczy.
Chyba ze jakieś miasto sobie ustali, ale nie jest to obligatoryjne dla całej Polski

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Zależy w jakim kraju. Kazdy kraj ma własne przepisy dotyczace smyczy kagańca i ras które maja a które nie muszą.
.....[/quote]Jestem zdumiona tym co Pani pisze .Prowadzenie psa bez smyczy obojetnie jak przepisy to reguluja jest wielce nierozsadne!!!!!Nigdy nie mozna przewidziec reakcji psa i nieszczescie gotowe.Iwona &Car robi po prostu z tego biednego psa duchanego pajacyka.Aranzuje pewne sytuacje i cyka zdjecia aby zamiescic je w necie w celu adoracji swojej osoby .Ona to lubi i potrzebuje tego jak powietrza do zycia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okonska']Jestem zdumiona tym co Pani pisze .[/quote]

To juz nie do mnie to zdumienie tylko do Ustawodawcy danego kraju.

Cytaty były obowiazujacymi przepisami dla jednej z gmin i miasta w Polsce.
Wpłyneła także interpelacja do Sejmu w sprawie tych przepisów, aby dla pewnych grup psów zniesiono calkowicie przepis smyczy i kagańca.
Wniósł ja poseł Piotr van der Coghen w dniu 10.04.2008

Jeżeli jestes dalej zdumiona i chciałabys wiecej na ten temat wiedzieć to musisz sie zwrócić do Ministerstwa Spraw Wewnętrzynych i Administracji jakie zajał stanowisko w tej sprawie i jak się z nim nie zgadasz wysłać swój protest do MSWiA jako zdumiony obywatel.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek']w takim razie napisz mi w jakim to kraju wolno psom latac bez smyczy po centrum miasta?[/quote]

Z tego co wiem, nie ma przepisu zabraniajacego psom latania. Nie przewidzieli takiego przypadku. Zreszta pewnie pytanie na jakiej wysokosci.

Link to comment
Share on other sites

nie wiedzialas ze sa "latajace" psy :crazyeye: wystarczy przejsc sie na zawody agility i popatrzec. no to ponawiam swoje pytanie o psy biegajace/spacerujace/itp. po centrum miasta. i odnosze wrazenie ze unikasz mojego pytania uwazajac potyczek slownych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']też się chętnie dowiem! :p[/quote]

Ależ Twiggi wyslij się troche, ja już wstawiłam dwa przepisy z Polski które zaprzeczaja temu co pisze Osóbka, oraz podałam informacje o interpelacji.
Chyba potrafisz obslugiwac kompa i bez trudu znajdziesz przepisy dotyczące innych krajow. Nielicz ze inni za Ciebie bedą odwalac robote. Sprawdz i nam powiedz. Tylko nie szukaj nic o lataniu, bo nie znajdziesz :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Ależ Twiggi wyslij się troche, ja już wstawiłam dwa przepisy z Polski które zaprzeczaja temu co pisze Osóbka, oraz podałam informacje o interpelacji.
Chyba potrafisz obslugiwac kompa i bez trudu znajdziesz przepisy dotyczące innych krajow. Nielicz ze inni za Ciebie bedą odwalac robote. Sprawdz i nam powiedz. Tylko nie szukaj nic o lataniu, bo nie znajdziesz :cool1:[/quote]
mi to tito! :diabloti:
mój pies wyładowuje energię gdzie indziej...więc spacery po mieście nas nie dotyczą! :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek']nie wiedzialas ze sa "latajace" psy :crazyeye: wystarczy przejsc sie na zawody agility i popatrzec. no to ponawiam swoje pytanie o psy biegajace/spacerujace/itp. po centrum miasta. i odnosze wrazenie ze unikasz mojego pytania uwazajac potyczek slownych.[/quote]
Nie latają ale skaczą. Latajace psy były określeniem żartobliwym innego sportu. Jednak odnosząc się do przepisów Ustawodawcy Krajowego posługujemy się konkretnymi okresleniami, które funkcjonuja w przepisach prawnych danego kraju.
Jak widziałas na przykładzie Polski kazda gmina, kazde miasto moze sobie ustalic przepis. Jezeli interesuje Cie jakis kraj, znajdz sobie przepisy tego kraju, danego regionu czy miasta i poczytaj. W tej chwili takie rzeczy są w internecie, a ta wiedza dostepna jest dla wszystkich. Wiec sobie jej poszukaj.

Tu jest temat o przepisach w róznych miastach

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=2568[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okonska']Jestem zdumiona tym co Pani pisze .Prowadzenie psa bez smyczy obojetnie jak przepisy to reguluja jest wielce nierozsadne!!!!!Nigdy nie mozna przewidziec reakcji psa i nieszczescie gotowe.Iwona &Car robi po prostu z tego biednego psa duchanego pajacyka.Aranzuje pewne sytuacje i cyka zdjecia aby zamiescic je w necie w celu adoracji swojej osoby .Ona to lubi i potrzebuje tego jak powietrza do zycia.[/quote]

no ja bym jeszcze dodal,ze Laluna zajmuje sie profesjonalnie szkoleniem psow i "behavior" tych zwierzat powinnien byc jej doskonale znany.Jak dla mnie graniczy z glupota by pozwolic psu chodzic przy krawedzi jezdni w centrum miasta..
W zasadzie powinienem juz przestac sie dziwic,skoro nawet udzial psa w hucznych imprezach miejskich jest jak najbardziej za!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara'][COLOR=seagreen][B]Proszę wrócić do tematu. [/B][/COLOR]
[B][COLOR=seagreen]Osoby, które właśnie włączyły si w tę uroczą przepychankę, zapraszam do zapoznania się z regulaminem.[/COLOR][/B]
[/quote]

ara nie zauwazylas ,ze sam moderator podbija off i nakreca do tego typu dyskusji??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']To juz nie do mnie to zdumienie tylko do Ustawodawcy danego kraju.

Cytaty były obowiazujacymi przepisami dla jednej z gmin i miasta w Polsce.
Wpłyneła także interpelacja do Sejmu w sprawie tych przepisów, aby dla pewnych grup psów zniesiono calkowicie przepis smyczy i kagańca.
Wniósł ja poseł Piotr van der Coghen w dniu 10.04.2008

Jeżeli jestes dalej zdumiona i chciałabys wiecej na ten temat wiedzieć to musisz sie zwrócić do Ministerstwa Spraw Wewnętrzynych i Administracji jakie zajał stanowisko w tej sprawie i jak się z nim nie zgadasz wysłać swój protest do MSWiA jako zdumiony obywatel.[/quote]

..a zostalo miejsce na wlasna wyobraznie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']

Ps .Mysle ze Twoj pies tyle nie przebywa w lesie co moj .
Poogladaj i poczytaj moje zdjecia dokladnie .
W lesie jestesmy niemal co weekend [/quote]

Moja Droga!Mój Pies ma tą przyjemnośc bycia w lesie niemalże codziennie.Codziennie towarzyszy mi przynajmniej w 1,5 godzinnej wycieczce konnej :evil_lol:. Noooo...chyba,że pracujemy na maneżu.Ale nawet taką jazdę kończymy ZAWSZE 0,5 godzinnym stępikiem w lesie! :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Bo dla mnie to idiotyzm - jest dużo idiotycznych zakazów ustanowionych przez prawo i to jest jeden z nich. [/quote]

Mnie tez draznia te prawne zakazy. I to nie tylko jesli chodzi o psy.
Najbardziej mnie drazni, ze nie moge sobie wejsc do domu sasiada i wziac co potrzebuje. Od razu zamykaja, sadza, nazywaja zlodziejem.
Te prawne zakazy sa irytyjace wprost:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']Moja Droga!Mój Pies ma tą przyjemnośc bycia w lesie niemalże codziennie.Codziennie towarzyszy mi przynajmniej w 1,5 godzinnej wycieczce konnej :evil_lol:. Noooo...chyba,że pracujemy na maneżu.Ale nawet taką jazdę kończymy ZAWSZE 0,5 godzinnym stępikiem w lesie! :eviltong:[/quote]


to tak jak moje kopiowane sznaucery i uduszony prawie
jamnik -mieszkamy w lesie,korzystamy z niego minimum 4 razy dziennie.na ogol jest to moja super dziewiatka,ale ostatnio bylo z nami na spacerze jednoczesnie 5 zaprzyjaznionych olbrzymow (razem 14 psow luzem)-9 samcow i 5 suk-8 olbrzymow,4 mini,wybaluszony jamnior i lysy.....

3 niekopiowane olbrzymy,2 calkowicie i dwa polowicznie,4 kopiowane mini i dwa niezrzeszone.....-dogadaly sie swietnie (jak zwykle z reszta)

nie chodzilismy przy ulicy-bo to nie jest bezpieczne,psy sie nie pogryzly,dogadaly sie swietnie......


swoja droga-od 16 lat mam w domu samce (tylko samce)-i nigdy jeszcze sie ze soba nie pogryzly,nie sciely,nie mieszkaja w klatkach,sa kalekie.......-bo bez ogonow-ciekawa jestem czy to kwestia szczescia czy tez istnieje inny powod......:evil_lol:(moze po prostu brak ogona i uszu w niczym im nie przeszkadza.....)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Mnie tez draznia te prawne zakazy. I to nie tylko jesli chodzi o psy.
Najbardziej mnie drazni, ze nie moge sobie wejsc do domu sasiada i wziac co potrzebuje. Od razu zamykaja, sadza, nazywaja zlodziejem.
Te prawne zakazy sa irytyjace wprost:diabloti:[/quote]

A mnie drażni to, że jak taki złodziej mi do domu wejdzie i zacznie kraść moje TV, to nie mogę mu przywalić, a już w ogóle zastrzelić, bo w naszym (i nie tylko naszym zresztą) państwie, prędzej ja pójdę siedzieć niż ten złodziej. Tyle, jeżeli chodzi o durne przepisy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']A mnie drażni to, że jak taki złodziej mi do domu wejdzie i zacznie kraść moje TV, to nie mogę mu przywalić, a już w ogóle zastrzelić, bo w naszym (i nie tylko naszym zresztą) państwie, prędzej ja pójdę siedzieć niż ten złodziej. Tyle, jeżeli chodzi o durne przepisy.[/quote]

DUUUUUURNE ???
chcesz czlowieka zabic za to ze Ci wezmie Twoje TV ? :crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie chcę nikogo zabijać, ale uważam, że gdy ktoś wchodzi na mój prywatny teren, bez pytania, w złych celach to mam prawo się bronić. Skąd mam wiedzieć, czy po kradzieży TV nie zechce mnie potem zgwałcić, albo zabić mi psa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...