Jump to content
Dogomania

ZANIM KUPISZ PSA - przeczytaj!!!


marivet

Recommended Posts

[quote name='joagra'] Mam dwa psy, ale każda z decyzji była przemyślana. Psy to przede wszystkim obowiązki: karmienie, szczepienie, leczenie, pielęgnowanie, [B]tresura- jak ktoś chce się "pochwalić" umiejętnościami i posłuszeństwem psa. Osobiście nie uważam, żeby uczenie psa typu poproś, leżeć, siad, itp były pożądane na zawołanie. [/B]
[/QUOTE]
[COLOR="Blue"]"....[B]szkolenie [/B]w jakiejkolwiek formie [B]najbardziej potrzebne jest[/B] [B]nie właścicielowi, ale psu,[/B] i to nie tylko mieszkającemu w kamiennych molochach miast, także temu, który ma do wyłącznej dyspozycji hektarowe ogrody. [B]Szkolenie i jakakolwiek forma pracy potrzebne są psu po prostu dla zdrowia psychicznego i prawidłowego rozwoju emocjonalnego[/B]. Każdy z naszych psów, od ratlerka przez goldena aż do wilczarza, otrzymał w spadku po odległych przodkach, dzikich psach żyjących w zorganizowanych grupach, potrzebę zajęcia się i współpracy."[/COLOR]

Zofia Mrzewińska
fragment artykułu ze str:
[url=http://pies.onet.pl/12889,13,16,czy_psu_potrzebne_jest_szkolenie,artykul.html]Onet.pl Pies-Czy psu potrzebne jest szkolenie?[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przeczytałam przedstawione pytania. Nawet ich nie musiałam wcale czytać. bo zdaje sobie sprawę co trzeba wiedzieć zanim przygarnie się psiunia. Kiedyś miałam pieska Perełkę. ale niestety miała guzki i konieczne było ją uspać :-(. Ale teraz jestem gotowa na adoptowanie pieska ze schroniska w Legnicy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pies to nie zabawka pluszowa, jest ŻYWĄ istotą. Warto żeby wszyscy którzy kupuja psa dla dziecka to sobie przemyśleli. Dziecko zbyt długo nie będzie przyjmowało na siebie obowiązków zwiazanych z psem trzeba się liczyć z tym że wszystkie spadną na nas Generalnie trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy nam nie przeszkadza to że pies: brudzi, ślini się, śmierdzi, gryzie, nasra na dywan, obudzi nas szczekaniem w środku nocy nie wiadomo dlaczego, musi się wysikać bez względu na pogodę ( my też sikamy każdego dnia po kilka razy) nudzi się i chce się z nami bawić ,ma potrzeby seksualne , nie można go wyłączyć jak komputera chyba że go uśpimy. Pytanie: czy uśpimy też własne dziecko , bo robi dokładnie to samo oczywiście na różnych etapach rozwoju. Nie masz szacunku dla życia nie kupuj psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Amator72']pixie - dzieki za wyczerpujace info. Moje miasto to Warszawa. :)

A co do psiaczkow, to dostaje juz mailowo rozne sygnaly i troche wstyd sie przyznac, ale nie za bardzo chce brac pieski po sporych przejsciach i byc dla nich "ostatnia deska ratunku". Jednak nad uratowanie psa przedkladam chec dopasowania go do naszego modelu rodzinnego i naszych oczekiwan. Wiem, ze to moze brzmi egoistycznie, ale chce uniknac potem rozczarowan po obu stronach. Juz w ogole dla mnie wziecie psa to spore wyzywanie, wiec nie chce od razu na pierwszy ogien podejmowac jakichs trudniejszych wyzwan.[/QUOTE]

No i stalo sie! Mamy w domku zwierzaka! Ale jednak.. kociaka. 2 letni kot brytyjski (wlascicielka z wielkim zalem musiala oddac, bo dziecko dostalo ostrej alergii; mam nadzieje, ze nasze nie sa alergiczne ODPUKAC!!!). Mam nadzieje, ze sie zadomowi. Na razie schowal sie pod lozko za skrzynia z zabawkami u syna w pokoju. :) Trzymajcie kciuki!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Tak po czasie dłuższym od całego procesu przygarniania zwierzaka czytam sobie o Pana wątpliwościach. Powiem że zrobiły na mnie wrażenie. Bo właśnie świadczą że decyzja była przemyślana, nie pochopna, z tyloma pytaniami i chęcią dowiedzenia się czegoś.. I z wrażliwością na stworzenie mniejsze. NIe obrazi się Pan za tą "wrażliwość"? -Pewnie mówię "sobie a muzom" bo pewnie nikt już tego wątku nie czyta. - Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...