Jump to content
Dogomania

Finlandia


mikzzz

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Do Finlandii nigdy nie bylo problemow z wyjazdem... o ile dobrze wiem.

Co do Szwecji & Co zmienily sie przepisy od 01.07.04 i mozna wjezdzac z normalna ksiazeczka zdrowia - oa 01.10.04 trzeba bedzie miec specjalna ksiazeczke na jazde po europie (EU) w ktorej bedzie potwierdzona tozsamosc psa (chip lub tatuaz).

Zadzwon do szwedzkiej ambasady, oni ci na pytania odpowiedza.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Wystarczy psi paszport, ale tylko jeżeli płyniesz promem z Tallina. W momencie podróży przez:
- Rosję
- Szwecję
- Norwegię
potrzeba badania na poziom przeciwciał (wścieklizna) wykonanego 120- 365 po ostatnim szczepieniu. Robi je wyłącznie lab. w Puławach (Polska).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

witam, mam pytanie czy ktokolwiek wie jak na dzien dzisiejszy wygladaja procedury zwiazane z przywozem psa do Finlandii (z Polski, lub Niemiec)
czy naprawde szczenie musi miec 3 miesiace lub wiecej by leciec samolotem?
czy wystarczy paszport europejski dla psa?
czy jesli pies wraz z klatka ma 8kg i zostanie zakwalifikowany jako bagaz podreczny to trzeba za niego cokolwiek placic??

bardzo dziekuje za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

hejka,w praktyce wygląda to tak-czip,paszport z szczepieniem p/wirus,odrobaczenie(echinococus)nie później niź 30 dni przed wyjazdem ,torba z maluchem nie moze przekroczyć 8 kg.Bilet dla psiaka do Finlandii tydzien temu kosztował ok.30 e,w razie pytań śmiało pisz na priva

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja w zeszłym roku sprzedałam szczeniaka do Finlandii.
Potrzebował tylko paszport i zaśw. o szczepieniu p/wściekliźnie no i odrobaczenie (21 dni przed wylotem).
Na lotnisku nikt o niego nie pytał.
Ze względu, że to Bernardyn, to z klatką ważył ok 16 kg - no i musiał byc jako nadbagaż.
5 EUR za 1 kg policzyli w FinnAir.



- Mam pytanie, czy ktoś z Was się orientuje ile kosztuje bilet samolotowy dla 1 osoby z Krakowa / Katowic / Warszawy / Wrocławia do Finlandii? Interesują mnie lotniska: Helsinki, Pori, Turku.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Witam
Wybieram się zimą do Finlandii.
Czy ktoś wie jak wygląda sprawa promu?
Interesuje mnie jak długo się płynie, jak bardzo jest to niebezpieczne podczas zimy i wogóle jak i gdzie to załatwić?
Bardzo proszę zorientowane osoby o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...