Jump to content
Dogomania

siemie lniane


biba24

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja nadal nie wiem dokladnie.:( Kupowac takie mielone czy cale i mielic? Wlasnie wyczytalam na tym ktore kupilam w aptece ze odtluszczone jest. A moze jednak mielic w domu takie cale? Czy gotowac czy dawac takie samodzielnie mielone surowe? Chodzi mi o dzialanie na futro. Przeczytalam calosc i nie mam jasnosci w temacie. Acha i mam pytanie. Slyszalam wlasnie ze olej lniany jest doskonaly. Lecz podobno jest strasznioe drogi. Jak to jest naprawde?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']A ja nadal nie wiem dokladnie.:( Kupowac takie mielone czy cale i mielic? Wlasnie wyczytalam na tym ktore kupilam w aptece ze odtluszczone jest. A moze jednak mielic w domu takie cale? Czy gotowac czy dawac takie samodzielnie mielone surowe? Chodzi mi o dzialanie na futro. Przeczytalam calosc i nie mam jasnosci w temacie. Acha i mam pytanie. Slyszalam wlasnie ze olej lniany jest doskonaly. Lecz podobno jest strasznioe drogi. Jak to jest naprawde?[/quote]

ma ja kupuje len w ziarnach na targu i miele sobie w domku na taką mączke że hoooo w młynku elektrycznym do kawy ( juz teraz do lnu)
ja mojej gajce dosypuje do zarełka, samego raczej nie zje:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia18sosnowiec']ma ja kupuje len w ziarnach na targu i miele sobie w domku na taką mączke że hoooo w młynku elektrycznym do kawy ( juz teraz do lnu) [/QUOTE]
U mnie podobnie, z tym młynkiem do lnu :evil_lol: Tatuś ostatnio chciał go użyć do pieprzu :mad:
Mielone z apteki jest do luftu, bo jest odtłuszczone, olej podobno jest dobry- ale na pewno wychodzi drożej niż ziarenka ;) Ziarenka w całości podobno nie są przez psa trawione, tylko w całości wydalane... :cool1:
Jeśli podajemy len w celu "naprawienia" żołądka to należy go zaparzyć, bo to gluty mają zbawienne działanie.
[QUOTE]a czy wiadomo o przesileniu siemienia lnianego?jakie są reakcje u psów?zarówno tych żołądkowych jak i "siersciowych"[/QUOTE]
Ja daję kopiastą łyżeczkę dziennie... Nie wiem czy można przedawkować, ale podobno od nadmiaru pies może przytyć :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma'] Slyszalam wlasnie ze olej lniany jest doskonaly. Lecz podobno jest strasznioe drogi. Jak to jest naprawde?[/quote]

ma, olej lniany można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, nie jest oszołamiająco drogi (sprawdziłam - 14 zł za 0,25l), choć na pewno droższy niż ziarenka, które ja kupuję w spożywczym i mielę w młynku do lnu i skorupek jajek (z założenia do kawy) ;)

Te 250ml oleju starcza na dość długo, bo nie daję go codziennie.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[QUOTE]Ja daję kopiastą łyżeczkę dziennie... Nie wiem czy można przedawkować, ale podobno od nadmiaru pies może przytyć [/QUOTE]

Może , jak najbardziej , przeciez jakby nie było to tłuszcze :razz: dobre ale jednak tłuszcze ..... efektem jest moja ...kluska :evil_lol: obecnie na diecie i zredukowanymi dodatkami w postaci siemienia ( dosypywanego !! ) czy babki płesznik na jelitka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Z góry przepraszam za powtórkę, bo być może już padło takie pytanie(nie miałam czasu dokłądniej przejrzeć postów:(), ale ile podawać tego siemienia lnianego psu, który waży ok. 30kg? Po nim jest wyrażniej lśniąca sierść?Jakie są wasze opinie?

Link to comment
Share on other sites

nasz 30kg drobinek dostaje mniej więcej łyżke dziennie. Gotuję mu zawsze na 2 dni od razu.Najpierw zaparzałam osobno w kubku a teraz wrzucam po prostu od razu do garnka z mięsem i warzywami.
Efekty są i to duże, zaczyna ładnie się błyszczeć a daję mu od 2,5 tygodnia. Oprócz tego ma jeszcze witaminy więc sukces pewnie wspólny.
Siemie można kupić u nas (bo widzę że masz wpisany Wrocław) w Hali Targowej. Kosztuje ok 3,5zł za kg.
(moze już 4,to które mam to zapasy, które kupowałam w sierpniu jeszcze, koniom ;) ).

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Basiu ja mam taki starożytny co prawda młynek do kawy ale ni czorta nie zmielę w nim czegoś tak małego jak siemię.......próbowałam i jak wlata tak wylata w tej samej postaci:oops: :-o[/QUOTE]
A bo pewnie masz ręczny młynek, co?:p Ja mam elektryczny i super mieli, a ręcznym to może takim do pieprzu albo maku spróbować...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Młynek mam podobny do tego (bez tych super funkcji), ale jak pisałam zapłaciłam za niego 10zł.
[URL]http://www.allegro.pl/item156762918_q_mlynek_do_kawy_de_longhi_kg39.html[/URL]
Myślę, że gdzieś na targu "od ruskich" można by kupić w przyzwoitej cenie :roll:

Link to comment
Share on other sites

podawalam do tej pory - przez jakis okres, nie caly czas - suce siemie lniane, mielone w mlynku i zalewane wrzatkiem. Niestety efektow nie ma, siersc jest w kiepskim stanie, juz zmienilysmy karme, bo moze to byla przyczyna, ale zanim poczekam na efekty po karmie, pewnie troche minie. Postanowilam kupic olej lniany i tu mam pytanie - ile podawac tego oleju dziennie psu o wadze 34 kg? Po jakim czasie bedzie widoczna zmiana? Jak dlugo stosowac olej? Z gory wielkie dzieki:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...