Jump to content
Dogomania

Mlada Boleslav CAC Narodni Vitez-20.07.08


flashka-g

Recommended Posts

Mlada Boleslav
20.07.2008
CAC- Narodni Vitez
Judge: Pecena Libuse ( CZ)
psy pośrednia-2
psy otwarta-1
suki szczenięta-1
suki mlodzież
Jr.Ch KAILUA de Ciukci
suki otwarta-3
suki championy-2
Ch.NIKITA BLACK STRIPE NIKE`S Śnieżna Watacha


Ktoś sie z Polski jeszcze wybiera?;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Kurcze, chyba trzeba zacząć jeździć na te czeskie i słowackie wystawy, jo jeszcze trochę i zapomną tam jak husky wygląda, przy takiej frekwencji...[/quote]

Na Słowacji, a szczególnie w Bratysławie, dobrze wiedzą, jak wyglądają Husky :diabloti:
Wystawa Springduodanube 2008- 19 Husky z 4 krajów każdego dnia
Wystawa Duodanube 2007- 24 Husky z 6 krajów każdego dnia
Może ilości nie zawrotne, ale te wystawy są bardziej międzynarodowe niż większość naszych ;)

Link to comment
Share on other sites

No tak ale Bratyslawa slynie o kilku dobrych lat z podwojnego CACIBU i na ta wystawe pamietam ze przyjezdzaly nawet psy z Wloch, bo wystawy tam sa bardzo dobrze zoorganizowane w fajnych halach. I w Czechach bedzie w przyszlym roku double cacib w Brnie. A czeskie wystawy polecam tylko trzeba dobrze sie zastanowic jak sedziuja niektorzy czescy sedziowie;)

Link to comment
Share on other sites

Tak czytam i się zastanawiam : [SIZE=1]Czy Wy piszecie tylko po to aby pisać ?(bez urazy )[/SIZE]
Wystawy w Czechach czy też na Słowacji nie odbiegają wcale od naszych wystaw czy też w Niemczech ,Litwie,czy w innym zakątku Europy . Wszędzie są dziwni sędziowie jak i specjaliści i temu chyba nie należy sie dziwić .
Na wszystkich wystawach pokazywane są różnej jakości husky -temu też nie należy się dziwić .
Na wystawach panuje taka atmosfera jaką wystawcy sami sobie stworzą -tak jak wszędzie :cool3:
Jedyną różnica jest taka ,że wystawy międzynarodowe ,choć mniejsze liczebnie są bardziej międzynarodowe niż u nas (jak trafnie napisała Kasia )

Kto nie wierzy niech jedzie i zobaczy sam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mlada Boleslav
20.07.2008
CAC- Narodni Vitez
Judge: Pecena Libuse ( CZ) - hodowlany koordynator dla siberianow, musherka
psy pośrednia-2
JCh. Kristaris Chinook At Jednicka
psy otwarta-1
suki szczenięta-1
Queen Betty Jednicka
suki mlodzież
Jr.Ch KAILUA de Ciukci
suki otwarta-3
suki championy-2
Ch.NIKITA BLACK STRIPE NIKE`S Śnieżna Watacha
Ch. Naty Jednicka

Link to comment
Share on other sites

Mlada Boleslav
20.07.2008
CAC- Narodni Vitez
Judge: Pecena Libuse ( CZ) - hodowlany koordynator dla siberianow, musherka
psy pośrednia-2
JCh. Kristari´s CHINOOK AT JEDNICKA
psy otwarta-1
suki szczenięta-1
Queen Betty Jednicka
suki mlodzież
Jr.Ch KAILUA de Ciukci
suki otwarta-3
suki championy-2
Ch.NIKITA BLACK STRIPE NIKE`S Śnieżna Watacha
Ch. NATY Jednicka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolka11']Tak czytam i się zastanawiam : [SIZE=1]Czy Wy piszecie tylko po to aby pisać ?(bez urazy )[/SIZE]
Wystawy w Czechach czy też na Słowacji nie odbiegają wcale od naszych wystaw czy też w Niemczech ,Litwie,czy w innym zakątku Europy . [/quote]

Ja wyciągnę wątki sprzed potopu. :) Jak jeszcze Horinkowie wystawiali Husky. No to jakieś 10 lat conajmniej będzie. Ostrzegali nas, że jak Czech ocenia w Czechach, to nie mamy po co jechać, bo lokaty już są przydzielone - na pewno nie dla nas.
Czyżby coś się zmieniło w mentalności czeskich sędziów?
Zmieniło się to, że teraz jest więcej międzynarodówek u nich, więc może trochę mnieszy wyścig o wygraną.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']Ja wyciągnę wątki sprzed potopu. :) Jak jeszcze Horinkowie wystawiali Husky. No to jakieś 10 lat conajmniej będzie. Ostrzegali nas, że jak Czech ocenia w Czechach, to nie mamy po co jechać, bo lokaty już są przydzielone - na pewno nie dla nas.
Czyżby coś się zmieniło w mentalności czeskich sędziów?
Zmieniło się to, że teraz jest więcej międzynarodówek u nich, więc może trochę mnieszy wyścig o wygraną.

Pozdrawiam Hania[/quote]


W sumie to ciezko mi powiedziec bo czesto za konkurencje w Czechach mam polskie psy w siberianach, jak wystawialam swoja chinska grzywaczke to na 7 wystaw 7 razy wygrala swoja klase ( po 5-10 psow w klasie z Czech) plus tam jakies caciby itd. No ale jak przypomni sie Brno tegoroczne i sedziowanie husky i to co sedzia wybieral w paru przypadkach to odechciewa sie ichniejszych wystaw:)
Jednak jezeli sie nie myle to w Czechach jest akurat mniej wystaw do zdobycia CACów bo jest tylko 8 miedzynardowek, 4 narodówki, jakas jedna specjalna moze sie trafi i klubowka- no ale wiadomo w siberianach sa male stawki wiec przy braku konkurencji albo dobrym sedziowaniu mozna szybko skonczyc championat, ale w innych rasach bardziej popularnych jest na pewno duzo trudniej niz u nas w kraju. No ale za to sa tez championaty wteeranow i grand championaty:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']Ja wyciągnę wątki sprzed potopu. :) Jak jeszcze Horinkowie wystawiali Husky. No to jakieś 10 lat conajmniej będzie. Ostrzegali nas, że jak Czech ocenia w Czechach, to nie mamy po co jechać, bo lokaty już są przydzielone - na pewno nie dla nas.
Czyżby coś się zmieniło w mentalności czeskich sędziów?
Zmieniło się to, że teraz jest więcej międzynarodówek u nich, więc może trochę mnieszy wyścig o wygraną.

Pozdrawiam Hania[/quote]

to co najmniej dziwne pytanie . A dlaczego na wystawy w Czechach ,gdzie sędziuje sędzia z Polski nie jedzie nikt inny tylko Polacy ? Dlaczego na wystawy w Polsce gdzie sędziuje Polak nie przyjeżdża nikt z poza granic naszego kraju ? A nawet niektórzy Polacy wybierają "odpowiednich " sędziów ? :cool3:
Jest mniejsza konkurencja ale jest też mniej wystaw niż w Polsce . A do championatu potrzebne są 2 CACe z miedzynarodówek i 2 CACe z krajowych wystaw .
Uważam ,że trudność zdobycia Championatu Czech jest taka sama jak zdobycie Championatu Polski .:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolka11'] A dlaczego na wystawy w Czechach ,gdzie sędziuje sędzia z Polski nie jedzie nikt inny tylko Polacy ? Dlaczego na wystawy w Polsce gdzie sędziuje Polak nie przyjeżdża nikt z poza granic naszego kraju? [/quote]

No w Husky tak. W innych rasach bywa różnie. )
Niemcy nie mieli by z czym przyjechach jeśli chodzi o Husky. Natomiast bez problemu przywożą Pudle, Charty i inne dziwadełka do polskich sędziów.
A z V grupy Chow-Chowy i Eurazjery.

[quote] A nawet niektórzy Polacy wybierają "odpowiednich " sędziów ? :cool3:[/quote]

Jolka nie uświadamiaj mi tego, bo już mnie mdli. :) Tak samo jak widzę wydłubywanie stawek na przyszłe wystawy (tylko mi nie wytykajcie, że pytałam o Gdynię, bo tam nie jadę :) ). Ja swego czasu nawet nie chciałam wiedzieć kto sędziuje. A były czasy, że z Luną zaczęłam jeździć do zagranicznych sędziów, bo zawsze wypadała lepiej niż u polskich. Nie będę wytykać hodowców, ktorzy mieli te specjalne szanse.
Uważam, że stawki powinny być na wystawach tajemnicą - jedynie ilość psów w klasach może być podawana - przydatne, jak się wystawia parę zwierzów w różnych klasach albo nie chce przyjeżdżać na otwarcie wystawy.
Teraz raczej pojadę na razie do kogokolwiek. Choć mam jednego sędziego, do którego nie zamierzam jechać, bo nie chcę oglądać jego himerycznych nastrojów, nie wspomnę już o układowości. Zdaje się, że nie ja jedna mam to samo zdanie. :) Dotyczy to również właścicieli innych ras.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolka11']to co najmniej dziwne pytanie . A dlaczego na wystawy w Czechach ,gdzie sędziuje sędzia z Polski nie jedzie nikt inny tylko Polacy ? Dlaczego na wystawy w Polsce gdzie sędziuje Polak nie przyjeżdża nikt z poza granic naszego kraju ? A nawet niektórzy Polacy wybierają "odpowiednich " sędziów ? :cool3:
Jest mniejsza konkurencja ale jest też mniej wystaw niż w Polsce . A do championatu potrzebne są 2 CACe z miedzynarodówek i 2 CACe z krajowych wystaw .
Uważam ,że trudność zdobycia Championatu Czech jest taka sama jak zdobycie Championatu Polski .:razz:[/quote]


ojjj nie powiem u niektorych polskich sedziow wygrywaja tylko zagraniczne psy- nie chodzi mi tu o husky- i w wiekszosci przypadkow nie sa to najlepsze psiaki z klas.

Hania no wiesz z tymi stawkami tak sie ktos pochwali gdzie jedzie i sedzia to takze moze przeczytac np. na forum i nie sadze zeby takie dane byly objete tajemnica:) A w obecnym czasie po samym spisie wystawcow nawet bez psow mozna dojsc o stawki, a wiemy ile to razy ten spis wystawcow byl potrzebny. Przed wystawa ciezko sie dodzwonic do oddzialu zeby sie czegokolwiek dowiedziec i wystawcy mieli po prostu wielka nie wiadoma czy maja jechac czy tez nie na wystawe jezeli np. nie doszlo potwierdzenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']No w Husky tak. W innych rasach bywa różnie. )
Niemcy nie mieli by z czym przyjechach jeśli chodzi o Husky. Natomiast bez problemu przywożą Pudle, Charty i inne dziwadełka do polskich sędziów.
A z V grupy Chow-Chowy i Eurazjery.[/quote]

mysle ze juz dawno na wystawie w niemczech nie bylas ....
mogla bys sie zdrowo rozczarowac
nie wszystkie oczywiscie ale jest tam juz sporo hodowli z dobrymi psami.
(o husky mowie zeby nie bylo watpliwosci ;) )

co do wystaw czeskich i slowackich maja konkurencje jak i u nas, i w husky i w innych rasach.
Na nie ktorych wystawach stawki sa naprawde miedzynarodowe...
co do licznosci to mysle ze nie jest u nich najgorzej, tyle ze nie widac az tak wielkich roznic miedzy wystawami krajowymi a miedzynarodowymi.
Mysle ze i my nie dlugo gdzie niegdzie zapomnimy jak husky wyglada frekfencja na nie ktorych krajowkach jest zalamujaca, w porownaniu do lat poprzednich... wszedzie czy to niemcy czechy slowacja jest tak samo ...
nawet tutaj w hszpanii na zwyklych wystawach husky jest bardzo malo, natomiast na wystawach potrzebnych do championatu hiszpanii husky jest zawsze bardzo duzo, moze jedynie z ta ronica ze tutaj przyznawanie wnioskow nie odbywa sie z taka latwoscia jak u nas, a oceny nizsze spadaja dosc czesto, wiec nawet brak konkurencji nie oznacza przyznania tytulow co u nas rzadko sie zdarza

Link to comment
Share on other sites

Ja juz wrocilam:)
a wiec:

Jr.Ch.Pl [B]KAILUA de Ciukci[/B]- V1 CAJC- [SIZE=5][COLOR=red]UKOŃCZONY MŁODZIEŻOWY CHAMPIONAT CZECH[/COLOR]:multi:[/SIZE]

Ch.PL [B]NIKITA BLACK STRIPE NIKEs Snieżna Watacha[/B] -2 res.CAC-[SIZE=5] [COLOR=red]UKOŃCZONY CHAMPIONAT CZECH[/COLOR][/SIZE]:multi:

pozniej napisze stawke z wynikami i moze jakies fotoski wstawie.
Na bis junior nie zostałyśmy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Ja juz wrocilam:)
a wiec:

Jr.Ch.Pl [B]KAILUA de Ciukci[/B]- V1 CAJC- [SIZE=5][COLOR=red]UKOŃCZONY MŁODZIEŻOWY CHAMPIONAT CZECH[/COLOR]:multi:[/SIZE]

Ch.PL [B]NIKITA BLACK STRIPE NIKEs Snieżna Watacha[/B] -2 res.CAC-[SIZE=5] [COLOR=red]UKOŃCZONY CHAMPIONAT CZECH[/COLOR][/SIZE]:multi:

[/quote]

Brawo :multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote] a jakos nie mialysmy weny:smile: zmeczenie wzielo gore, ocena husky skonczyla sie ok.10 a zanim sie finaly rozpoczely to ja juz bylam w domu;-) ale Twoje futerka swietne:loveu:[/quote]A u nas sie wszystko przeciagnęło bo jeden z sędziów w sobote znalazł się w szpitalu i jego rasy podzielono pomiedzy innych. Do nas trafiły samoyedy i dlatego nasza wystawa zaczęła sie z opóźnieniem.
Futerka sie nie popisały. Co prawda i na krajówce i na specjalnej zgarnęlismy rase i vitezia ale jedna mopiasta zaprotestowała przeciwko kłusowaniu po ringu i wybrała tempo spacerowe. Sedziemu bardzo sie podobała i doskonałą dał ale o miejscu na pudle nie było co marzyć.

BISa na specjalnej wzięła 5-letnia komondorka (szkoda że jej nie widziałaś). Jej własciciele maja jeszcze 5 cavalierków i cała ta banda w dzień buszuje w ogrodzie a wieczorem wpycha sie do łózka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...