Jump to content
Dogomania

Nalot na zębach


Cockerek

Recommended Posts

Cally, wygląda na kamień. Dziury w zębach u psów to raczej należą do rzadkości, więc pewnie dziury nie ma, ale pewnośc będziesz miała, jak pójdziesz do weta.

A co do czyszczenia zębów u weta, to po pierwsze, jest to robione pod narkozą. W nowoczesnych lecznicach mają specjalny sprzęt ultradźwiękowy, który ułatwia wykonanie zabiegu; w mniej nowoczesnych - po prostu kamień skrobią, nie tylko z tej widocznej części zęba, ale również, co ważniejsze, spod dziąseł.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki. Niezbyt bym chciała znów dawać mu narkozę bo dopiero co miał kastarcję a wcześniej czyszczone trzecie powieki więc wolałabym "dać mu odetchnąć". Poczekam jeszcze parę dni i jak mi się nie uda szczoteczka i pastą, jednak pójdziemy do weta.

Cally, wygląda na kamień.

Cally? Nie zrozumiałam :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Niezbyt bym chciała znów dawać mu narkozę bo dopiero co miał kastarcję a wcześniej czyszczone trzecie powieki więc wolałabym "dać mu odetchnąć".
Ooo, to szkoda... Ja przy okazji jakiejkolwiek narkozy zawsze staram się zrobić coś dodatkowego, przy okazji, takiego właśnie jak usunięcie kamienia nazębnego lub obcięcie pazurów...
Cally? Nie zrozumiałam :roll: .
Sorry, Cockerek, odpowiadałam hurtowo i pomyliłam się :oops: .
Link to comment
Share on other sites

Poczekam jeszcze parę dni i jak mi się nie uda szczoteczka i pastą, jednak pójdziemy do weta.

:lol:

zastosuj ta pastę stomażel o ktorej pisałam w innym topicu.Kosztuje unas w Krakowie ok 19zł, do nabycia u weterynarza,a jest naprawde swietna u nas czyszczac juz kolejny raz widac efekty

pozdrawiam ilona i Puzonek

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A co myślicie o BEAPHAR Mund-und Zahnpflege Zerst-atomizer? Zastanawiam się czy to jest skuteczne i czy warto kupić bo pisze o tym tak: "Jest łatwym w użyciu kosmetykiem pielęgnacyjnym do dokładnego czyszczenia zebów u psów. Zawarte w tym preparacie specjalne substancje czynne w połączeniu z olejkami eterycznymi rozpuszczają osadzający się kamin nazębny a regularne jego stosowanie zapobiega ponownemu tworzeniu się kamienia. Dzięki temu zęby psa są zdrowe a oddech pozbawiony nieprzyjemnego zapachu".

Poradźcie czy warto.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

To sciaganie domowym sposobem ma co prawda piekne efekty kosmetyczne (sama tak kiedys robilam), ale za to niszczy zeby i nie czysci ich tam, gdzie najwazniejsze. Ale o tym juz tlumaczylam gdzie indziej, wiec nie bede tu rozpisywac. Powiem tylko, ze codzienne mycie psu zebow, szczegolnie w polaczeniu z odpowiednia karma, powinno zapobiec tworzeniu sie kamienia. Ale jesli kamien sie utworzy, to zdjac go odpowiednio moze tylko wet pod narkoza.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

odswieze temat bo pytanko mam
a jak wyglada taki nalot? tzn kolorystycznie?
bo moj psiak nigdy nie mial to ie wiem
za to na jednym zabku z tylu paszczy zauwazylam czarna plamke
piszecie ze dziury sie raczej u psow nie zdarzaja.to co to? kamien?
czyszcze mu zeby pasta m&s, codziennie je suche i vetzawsze zadowolony ze stanu uzebienia
hmmm ciekawa jestem
teraz spi to go nie bede budzic zeby dopaszczy zagladac ale zastanowilo mnie to
maie jakies pomysly?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moj psiak ma 9 mies... z przodu zgubil juz wszytskie mleczne, z tylu zaczely wypadac mu niedawno. Ostatnio zauwazylam, ze jeden zab trzonowy jest "popsuty" - siny, zółty... boje sie ze to staly zab, w zwiazku z tym mam pytanie, czy mleczak moze byc martwy - popsuty??? Dodam, ze zab sie rusza, slabo ale sie rusza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']Ostatnio zauwazylam, ze jeden zab trzonowy jest "popsuty" - siny, zółty... boje sie ze to staly zab, w zwiazku z tym mam pytanie, czy mleczak moze byc martwy - popsuty??? Dodam, ze zab sie rusza, slabo ale sie rusza...[/quote]Mleczaki często tak wyglądają, zanim wypadną. W końcu to już kres ich żywotu :wink: .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...