Jump to content
Dogomania

Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Carianna

Recommended Posts

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No w końcu!

W polskim necie jest tylko stronka "ROKSANY", która jest dość uboga, no i Riadu, ale o tym nie wiedziałam.

A ja sie bardzo tą rasą interesuję. Właśnie wypozyczyłam sobie "Trzech Panów w łódce nie licząc psa" Jerome K. Jerome, która podobno jest najsłynniejszą powieścią na temat przygód foksa krótkowłosego. Czytałaś może? Podobno świetna komedia.

Podobno ta rasa jest zrowa jak koń. Czy to prawda?

Jak wyglada życie z foksem? To chyba żywotny piesek, co?

Czekam na opowieści i pozdrawiam,

Ewa.

Link to comment
Share on other sites

Witam miłośniczkę foksów :)

Przeczytam powieść, o której piszesz :) Co do zdrowia foksterierów... Mój poprzedni, Aras, miał wadę serca :( Rex natomiast jest zupełnie zdrowy :) Raz w życiu, zimą przechodził anginę (najadł się śniegu) i to wszystko na co chorował :)

Życie z foksem (moim) przypomina trąbę powietrzną, która nigdy nie przechodzi :) Nie mogę sobie czasem z nim dać rady. Podjęłam decyzję. Rex będzie chodził do psiej szkoły :) Zaczynamy w czerwcu :)

Pozdrawiam serdecznie :)

Karina

Link to comment
Share on other sites

A powiedz mi czy ten pies nadaje sie do domu z ogrodem? Moja druga połowa szaleje jak mój obecny pies złamie drzewko albo coś nabroi na ogrodzie, a to są norowce, wiec chyba ogród przekopują gratis, co?

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie, foksterier nadaje się do domu z ogrodem a w praktyce różnie to bywa... Aras bez przerwy kopał dołki i lubił wyrywać kwiaty oraz drzewka. Te nawyki zatracił dopiero gdy był już troszkę starszy (7 lat). Rexa nie interesują roślinki. Wykopał tylko jeden dołek i przestał zajmować się uprawą ziemi :) Zdarza się, że złamie jakąś gałązkę ponieważ biega jak szalony, nie patrząc gdzie :)

Pozdrawiam :)

Karina

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze coś o karceniu. Foksy go nie lubią. Aras stawał się nerwowy i nieufny gdy (oczywiście lekko) dostał w pupę. Rex tak bardzo to przeżywał, że nie wychodził potem z posłania przez około godzinę. Nawet na widok psich smakołyków. Jeśli masz zamiar nabyć foksika to doradzam profesjonalne szkolenie już od małego. Żałuję, że sama tak nie zrobiłam ale może jeszcze teraz Rex się czegoś nauczy :)

Pozdrawiam i już nie zawracam głowy ;)

Karina

Link to comment
Share on other sites

Carianna

To jest mój piąty pies. od 10 roku życia nieprzerwanie mam psiaki. Nie bło ich dużo, bo jeden z nich okazał sie naprawdę długowieczny, co pogorszyło moją statystykę :wink:

ETM

No proszę, nie wiedziałam, że masz foksa. Mnie sie straaaasznie podobają szorstkowłose, ale moja gorsza połowa widząc jak nasza ON-ka sie leni zapowiedział, że następny psiak ma być krótkowłosy. Muszę iwęc sobie z głowy wybijać powolutku rasy szorstkowłose.

Do foksów mam szczególna śłabość, bo to takie wariatuńcie. Mam dwa foksy szorstk. w sąsiedztwie - oba polują. Jak podchodze do nich to z radości zaczynają sie zachowywać tak jakby były po jakimś speedzie :wink:

Skaczą jak oszalałe, przepychają sie do mnie na przemian, liżą, machają ogonkami itd. Straasznie to ujmujące, zwłaszcza przy mojej Fifince, która umie czasem olać człowieka i sobie pójść :(

Link to comment
Share on other sites

Mnie tez ujeły foksy... nie widziałam jescze kródkowłosego ale na zdjeciach owszem oczywiscie na Twojej stronie :wink: nie daleko mnie mieszkają dwa foksy ale szorstkowłose jeden jest dość spokojny jak na foksa ;) a drugi za tem bardzo żywy i łądnie obcięty ;) zawsze gdy idę z psem to widac już jego g lowe przy płocie..

Link to comment
Share on other sites

Dawno. Ma juz z dyche. Mistrz polowan na koty (z braku dzikow)

Wirka . Fox (szorstki) sie wlasnie nie 'leni', podobnie jak dupelki.

Tylko ze dwa razy w roku postrzyzyny im trzeba zrobic. :wink:

Link to comment
Share on other sites

ETM

Czy Ty nie jesteś czasem z Wrocławia?

Może i isę nie leni, ale moj chłop ma jeszcze jedną wymówkę, że to pies polujący i przekopie nam bez pozwolenia ogródek.

A jak Twój foks sie nazywa? Masz jakieś fotki?

Link to comment
Share on other sites

ETM

Czy Ty nie jesteś czasem z Wrocławia?

Może i isę nie leni, ale moj chłop ma jeszcze jedną wymówkę, że to pies polujący i przekopie nam bez pozwolenia ogródek.

A jak Twój foks sie nazywa? Masz jakieś fotki?

Ta joj, ta ja nie z Wroclawia, ale tyz Lwow.

Fox i kopanie? tyle co kazdy pies. Mojego byle drobiazg

nie rusza. No chyba ze duza jama. 8)

Na imie ma Ami (to nie ja 8) ), zdjecia, owszem, na papierze.

Link to comment
Share on other sites

Slonia to chyba NA porcelanie sie malowalo? 8)

Ale ja tam nic nie malowalem. Zdjecia to zdjecia. 8)

Nawet i cz.- biale niektore sa.

W postaci cyfrowej obrazka nie posiadam, dla jasnosci.

Link to comment
Share on other sites

To byś troszkę ruszyłtą swoją ***** i zeskanował.

Nie musi być zaraz cyfrówka.

E tam. Za skomplikowane. Musialbym chyba z klisza gdzies chodzic.

Najpierw poszukac, potem zaniesc, potem odebrac. Za stary jestem. :x

Obrazek jest bardzo podobny, latka troszke inaczej lezy, ale to

mniejsza.

Link to comment
Share on other sites

Za kilka dni jadę z Rexem na szkolenie. Rex jest baaardzo nerwowy. Nie toleruje innych psów. Czy mimo to powinnam z nim uczęszczać na zajęcia grupowe ? Czy może lepiej na indywidualne ? Mam dylemat. Chciałabym, żeby Rex oswajał się z psami ale z drugiej strony już widzę jak te psy szaleją sprowokowane przez wrzeszczącego Rexa. Co mi doradzicie ?

Pozdrawiam :)

Karina

Link to comment
Share on other sites

Karina ja proponuje szkolenie grupowe.. może pies sie zasocjalizuje.. cyz jak to sie gada ;) dziś widziałam fajnego foxa w sklepie (szorstkowłosego) pogłaskałam go nawet fajny pies też niestety nie toleruje innych psiaków..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...