Jump to content
Dogomania

Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Carianna

Recommended Posts

Fajne zdjęcia !! Ja ostatnio poświęcam Jumperkowi więcej czasu i widze jego inne zachowanie w stosunku do mnie (częściej mnie zaczepia, jak chce się bawic :lol: i chodzi ciągle za mną). A-hhhh, te foxy to najukochańsze pieski !!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='hanik']Pszym
Mam pytanie. Czy Ty jeszcze poważnie myślisz o tym klubie foksteriera?[/quote]

Na światówce wytłumaczono mi, że lepiej tego nie robić...Poza tym jaki miałoby to sens? Nie widać żeby ktoś chciał się w to bawić ( oprócz kilku miłych ludzi... ). Po prostu hodowcom się to nie opłaca.

Obserwuję, że hodowcy wolą się kisić we własnym sosie. Tacy co mają kilka psów nie chcą wychodzić poza swoje podwórko i kryją sobie swoimi psami albo Agrią...
Tacy co mają jednego, dwa psy to kryją ciągle tym samym po raz dziesiąty. Nikt nie jest zainteresowany wymianą doswiadczeń - wręcz odwrotnie - nie chce za dużo ujawniać...
Tworzenie klubu dla kilkorga zapaleńców ( z całym szacunkiem amatorów tak jak ja ), mija się z celem.

Link to comment
Share on other sites

W sumie to masz rację. Czyli pewnie tego klubu nie będzie jak nawet dziadkami będziemy:evil_lol:
A że jest pewne zadufanie to fakt. Troszkę to smutne ale może to już o pieniądze tylko chodzi a nie o pasję. Nie wiem sama. Szkoda że foksiarze nie trzymają się razem tak jak niektóre rasy terierów np łelsze lub erdelki. Bo foksów wcale nie jest tak mało tylko właściciele nie mają ochoty na rozmowy.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to klub nie powstanie, bo nie uzbiera się 100 podpisów i potem 100 wpłat składek członkowskich, aby taki klub ruszył...

Foksy są nadal mało znane, mało popularne i ogólnie jest nas po prostu mało. Jest coraz więcej, ale nadal za mało.

Ja się staram stworzyć klub kaukaza, azjaty i jużaka, których są setki, a właściwie tysiące w Polsce, i i tak nie jest łatwo zdobyć podpisy :roll:

A jeśli chodzi o hodowców, to wszyscy się znają, współpracują ze sobą, ale grupami (co jest niczym dziwnym, bo tak jest w każdej rasie).

Nie sądzę hanik żeby komuś chodziło o kasę, bo zwykle ogólnokrajowo patrząc, cena szczeniąt jest zaniżana i tylko niektórzy starają się utrzymać cenę wartą psa rasowego i takiego jakim jest fox ;)

Link to comment
Share on other sites

Może i tak Roksana, Ale foksiarzy mających internet jest więcej niż nas tutaj piszących na forum. Ja nie mówię tylko o hodowcach. Sam foksmaniak o tym świadczył. Uważam, że to była dobre dzieło i choć troszkę zjednoczyło foksiarzy. Niestety padło. W sumie to tutaj odzywa się jedna hodowla albo linia hodowlana ( bo my już nie czeczuga tylko pochodni:lol: i czasami druga czyli Petra i Fuka dają znać co u nich słychać w Fox Klanie. I na tym się kończy. czasami się zastanawiam czy jest jeszcze sens pisać na tym forum gdzie i tak część terierowa prawie umarła.
A jeśli chodzi o zadufanie to trochę go jest ostatnio jakoś tak odczułam troszkę na wystawie choć i życzliwości też nie brakło z innej strony
A jeśli nie chodzi o pieniądze to całe szczęście. Tylko o co chodzi? I co zrobić by foksy stawały się coraz bardziej popularne. Może chociaż byś te wizytówki w końcu wydrukowała. Bo ciąglę każe ludziom szukać w internecie.

Link to comment
Share on other sites

Wizytówki mam i już się kończą ;) azjato-foksowe

Jest już wielki wzrost w popularności foksów w przeciągu ostatnich 5 lat!
Nic nie dzieje się szybko, i dobrze, bo moda jest zgubna dla ras.

Nie wszyscy lubią internet, nie wszyscy lubią fora.
Na foksmaniaku były psy rasowe i te foksopodobne.
Rzeczywiście przydałaby się jakaś baza psów w Polsce, z rodowodami, miotami, zdjęciami. Ale ja tego nie zrobię. Już i tak mam pełno społecznej psiej działalności na głowie ;) Przekazuję pałeczkę innym :diabloti: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Cóż, ja teraz (jak wiecie) męcze się z wikipedią i artykułem o foxach krótkowłosych, może to przyciągnie osoby, które foxów dobrze nie znają. Jak mi to wyjdzie i naucze sie troche, to pokombinuje z innymi rzeczami.

Link to comment
Share on other sites

Roksana ja bym mogła się za coś takiego zabrać gdybym tylko umiala robić strony . Zaczełam się uczyć Flasha jak się nauczę to kto wie. Na Html-u się zupełnie nie znam i nawet nie wiem jak sie za to zabrać. Chyba jakiś program trzeba mieć co?
jeśli chodzi o Foksy to masz racje zbytnia przesada jest zgubna. Ale bardziej popularne powinny być, żeby ludzie wiedzieli, że takie cudo istnieje i z takim cudem można wiele zrobić. Np. Często się spotykałam ze zdziwieniem jak mówiłam, że się nadaje do domu. Myśleli, że koniecznie trzeba z nim polować.. Martwi mnie że w okolicach Trójmiasta nie ma hodowli. Ludzie często pytają
Oczywiście żadna sztuką nie jest założyć hodowlę, ale sztuką jest założyć dobrą hodowlę. Trzeba się znać, mieć doświadczenie.
Powiem szczerze, że czasem chodzi mi to po głowie. Niestety mam jeszcze za malo doświadczenia i na razie nie mam warunków. Zresztą gdybym nawet się zdecydowala to bym pewnie myślala nad importem suki, żeby wprowadzić nową linię dla naszych pięknych reproduktorów.:eviltong:


p-piter - rób rób tę wikipedię. Może tam by się przydało wprowadzić nazwy hodowli o ile już nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Hanik, ja nie moge tam pisac o naszej hodowli, a nawet wymienic jej nazwy, bo musze pisac z neutralnym punktem widzenia. Ja się ciesze, że moge sobie w miarę swobodnie umieszczac zdjęcia i w ogóle pisac. Wklejałem linki do Czeczugi, podpisywałem zdjęcie Jumpera zamiast foksterier krótkowłosy, to foksterier krótkowłosy BAD REPUTATION Czeczuga, ale chwile po tym zmieniono na poprzedni opis. Z drugiej strony, gdyby tak nie postępowano, to wikipedia byłaby jedną wielką reklamą. Pomimo tego są tam tylko zdjęcia foxów z Czeczugi, więc jest i tak dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

Znowu dawno mnie nie było. Ostatnimi czasy mam za dużo wszystkiego.

Łatka spędza teraz więcej czasu z moim tatą:roll: no zgadnijcie co robią:roll:
Łateks zdecydowanie za długo ogląda tv, wygrzewa się w wyrku do spółki z moim tatą:p a ostatnio leżeli we trójkę. Tata, Łatka i kot:diabloti: Spacerki też są, bo jakże inaczej, ale ojciec strasznie rozpieścił panienkę, ech.

A wiecie, co do popularności foksów, mnie ciągle ktoś zaczepia i mówi "o jaki ładny kundelek, to chyba z rasy ostronosów:-o " hehehe....a raz jedna babka z foksem szorstkim próbowała mnie przekonać, że babka jej suni wyglądała identycznie jak Łatka i była krótkowłosa:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

U nas różnie to bywa. Ale najczęstszym pytaniem jest : A czy to jakaś rasa?
Czyli coś nie pasi im, żeby nie był rasowy. Spotykam się też z zapytaniem
o jack rusella albo czy to ten piesek który występuje w telewizji. Ale i czasem z pytaniem czy to nie jest czasem foks krótkowłosy?Albo jaki ładny foks? To jest najmilsze. Tak było ostatnio w szkole . Z dziekanatu wyszła kobieta, jakaś profesor chyba pracowni malarstwa i staneła jak wryta. I krzyknela " Ojej foksterier!!!!"
Po chwili ochów i achów dowiedziałam się, że mieli suczkę tej rasy, która nazywala się gumka i podobno robiła salto w powietrzu. Poprosila mnie bym z nią poszła na piętro do jej męża bo chce mu pokazać. Potem poprosili o nazwę hodowli z której jest Figiel. Oczywiście podalam dwie. Pani kazała mężowi zapamiętać jedną ona drugą:lol: Nie wiem czy się skontaktowali.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mars.. niesamowite te zdjęcia, to była potężna praca. Wychodzi na to, że moja Łata miała jednak dużo szczęścia:)

I ja również składam najcieplejsze życzenia na Świąta Wielkiej Nocy..
Niech upłyną w radości i spokoju:lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Hanik,[/B] sądzac po numerze na pewno od zeszłego roku, jak dla mnie - zdecydowanie za długo:-( Negri sprawdzi dokładnie, porowi nowe foty - to wrzuce na terrierkowo, chociaz tu mi sie wydawało pilniejsze, bo właściwie wszyscy krótcy foksiarze ostali sie tu - tylko Ty z Pszymem jestes na Terierkowie. A mysle, ze to w Was głowna nadzieja na znalezienie mu domu! Roksana ma aktywna strone - moze moglaby info o nim wrzucic do siebie? Tak sobie mysle, ze ludzie pewnie dzwonia i pytaja o okazyjne - darmowe foksy - moze ktos taki by sie trafił.. Moze jakis mysliwy :hmmmm: a moze akurat ktos zaczepi Was podczas spaceru i bedzie zainteresowany takim psem jak Wasze...
Mysle, ze warto by było go wysterylizowac - o ile jeszcze nie jest - moze pomoze na charakter i nastawienie do innych psów:roll: Zreszta tak sobie mysle - to, ze na swoim terenie inne samce goni - to w sumie normalne jest. Pytanie jeszcze jakby sie zachowal na neutralnym gruncie, no i na cudzym.
W przyszłym tygodniu nie dam rady, ale po 15tym - mimo mojej duzej niecheci - wybiore sie do schroniska - ostrzygę dwa szorstkie foxy, no i przy okazji poznam jego i moze tez - pozbawie go tego pędzelka na ogonie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...