Jump to content
Dogomania

Nestor Notabilis - NOWOŚCI


NESTOR.NOTABILIS

Recommended Posts

Coyote bardzo dziękuję za gratulacje :p

Biorąc pod uwagę, że Kimi była zdecydowanie mocno najstarszym ;) bullmastiffem na obydwu wystawach to fakt, że tak dzielnie się spisała w obydwa dni cieszy mnie na swój sposób o wiele bardziej niż przed laty, gdy także była 2-3 letnim młodzikiem ;).

Link to comment
Share on other sites

Iwan dzis przechodzi sam siebie.
Dostał takiej głupawy jak nigdy.
Zeżarł parę butów, karton, 2 miski plastikowe, smycz, bielizna mojego męża też poszła w ruch...
Gania jak kozica po chałupie. Przypominam, że mieszkanie ma 39m2, a Gamoń waży 40 kilo...
Do tego zaczął szczekać!
Zdażało mu sie wcześniej, ale pojedyncze szczeknięcie, a dziś-..tragedia.
Sąsiedzi mnie wymeldują.
Koty w szoku. Ja zresztą też.

Pozdrowienia z domu wariatów!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropka77']Iwan dzis przechodzi sam siebie.
Dostał takiej głupawy jak nigdy.
Zeżarł parę butów, karton, 2 miski plastikowe, smycz, bielizna mojego męża też poszła w ruch...
Gania jak kozica po chałupie. Przypominam, że mieszkanie ma 39m2, a Gamoń waży 40 kilo...
Do tego zaczął szczekać!
Zdażało mu sie wcześniej, ale pojedyncze szczeknięcie, a dziś-..tragedia.
Sąsiedzi mnie wymeldują.
Koty w szoku. Ja zresztą też.

Pozdrowienia z domu wariatów![/quote]


Ahahahahahaha.....
BRAWO! Wreszcie któryś nestorkowy pokazał, że taką całkiem pierdołą to on nie jest :cool3::multi:

Link to comment
Share on other sites

ja również gratuluje Kimi i jej Pańci :multi::multi:

Kropka77 - no to fajnie masz . nasza z kolei jest strasznym tchórzem - ostatnio mały piesek za nią kichną a ta mało asfaltu nie zdarła tak wydarła do przodu z ogonem pod pupą :evil_lol:
zis w parku robili porządki i była sterta gałęzi , jak to zobaczyła to stanęła jak wryta i za nic nie chciała sama bez pańcia podejść :

[URL="http://img26.imageshack.us/my.php?image=dsc00841l.jpg"][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/8860/dsc00841l.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

a tak się zachowuje w gościach :
[URL=http://img26.imageshack.us/my.php?image=dsc03429w.jpg][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/8567/dsc03429w.th.jpg[/IMG][/URL]


oraz jak my coś jemy a jej nie damy :
[URL=http://img26.imageshack.us/my.php?image=kirab.jpg][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/507/kirab.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Bluebell mała jest teraz w najgorszym wieku : jest już duża a mało może, bo jest jeszcze psim dzieckiem. I ona zdaje sobie sprawę, że z jednej strony stanowi potencjalny obiekt do potyczek a z drugiej strony jest jeszcze szczeniaczkiem, któremu łatwo zrobic krzywdę. Dlatego nie będąc agresywną dziewczynką woli się bać, gdyż tak łatwiej jej uniknąć ewentualnych problemów. Bardzo często właśnie bullki bez zadatków na późniejszych agresorów zaczynają się bać nie wiadomo czego i dlaczego, czego nie potrafimy u nich zrozumieć. Mimo właściwej socjalizacji, dbałości o nie, etc. Pilnujcie tego, gdyż zostawiony "sam sobie" psiak zacznie bać się obsesyjnie wszystkiego lub jego strach przejdzie z czasem w kąśliwość. W sytuacjach, gdy mała się boi najczęstszym błędem jest pocieszanie psiaka i tulenie go do siebie, tłumaczenie mu, że nic się nie stało, całowanie. My to robimy, gdyż kochamy psa i to jest nasz ludzki przejaw opiekuńczości ale nie tędy droga. Niestety w ten sposób tylko potęgujemy w psie przekonanie, że dobrze robi bojąc się, gdyż w psim rozumieniu głaszcząc go zwyczajnie go za to chwalimy. Mało tego - tuląc się do niego pokazujemy mu, że także się boimy. A my, jako osobniki starsze i bardziej doświadczone w stadzie, powinniśmy uczyć psa życia. Niestety, bardzo często chcąc dla psa jak najlepiej tylko mieszamy mu w głowie wpajając mu - nieświadomie - złe odruchy i zachowania. Każdą taką sytuację trzeba zlekceważyć obracając ją w żart, odwracając psią uwagę jakimś smakiem trzymanym w kieszeni, rozśmieszając psa swoim zachowaniem, pajacując przed nim, etc. Czasem trzeba trochę "poklaunować" przed psem - np potańczyć:lol:, żeby widział że banie się nie jest zachowaniem, którego od niego oczekujemy. Po pewnym czasie pies zobaczy, że każda "straszna" sytuacja jest wesoła i zacznie się tym interesować. Pies nie jest istotą ludzką i z założenia nie ma zdolności logicznego myślenia, typowego dla ludzi. Pies mniej lub bardziej inteligentnie kojarzy fakty i od nas zależy jak go w tym ukierunkujemy. Ten okres trzeba po prostu przeżyć i przeczekać, jednak dobrze nim sterując. Taki okres trwogi jest nieunikniony jak wymiana zębów. Jest to etap w psim rozwoju, którego nie da się ominąć. Z tą tylko różnicą, że jeden psiak będzie reagował histerią a drugi tylko lekkim strachem. Podłożem w intensywności tego strachu jesteśmy my sami, ponieważ nieświadomie popełniamy kardynalne błędy. Ponadto, gdy staniemy "oko w oko" z tego typu sytuacją to kolejnym błędem jest odchodzenie z psem w drugą stronę. W ten sposób w psim mniemaniu zwyczajnie poddajemy się, tchórzymy i pies także to w sobie utrwala. Wiem, że gdy pies się czegoś wystraszy to naturalnym jego odruchem jest chęć ucieczki. Spróbujmy jednak przeczekać w miejscu, wyciszając psa : wtedy właśnie pajacujmy przed nim a gdy się nami zainteresuje dajemy mu smaka. W momencie, gdy strach nieco zelżeje taktownie omińmy przeszkodę i idźmy dalej cały czas skupiając psią uwagę na sobie i smakach. Ominąć należy tak aby nie było to ewidentnym wycofywaniem się.
Myślę Bluebell, że podświadomie masz teraz w sobie nadzwyczaj duże pokłady opiekuńczości i "strachliwości o młode". Jakby nie było jesteś "świeżo upieczoną mamą" i pies także to czuje. Nawet Twój zapach jest dla niej inny - bardziej ochronny dla stada. A należy pamiętać, że człowiek wyczuwa zaledwie kilka podstawowych zapachów, podczas gdy pies czuje ich ponad sto. Rodzice małych dzieci podświadomie inaczej reagują na różne bodźce. I to jest całkiem normalne. Jednak trzeba to połączyć z dobrym pokierowaniem psem. Trzeba postarać się wtopić w psią psychikę i w psie stado, do którego przecież należymy.
Także spokojnie, obydwie musicie przez to przejść. Będzie dobrze :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Witam!
I ja ostatnio poznałam dwie "Nestorowe" gwazdki :loveu: mieszkajace pod Warszawa, wlascicelka mowi ze sa przekochane 2 z tego samego miotu dziewczynki mimo ze nie wygladaja jak siostrzyczki :p ale tak czasem jest ze siostra siostrze nierowna, niestety przeszły juz operacji kilka na dysplazje :shake: i maja kilka innych klopotow. Wlascicelka mowi ze sie kontaktowała z pania Magda ale ta ja odesłala szybko :roll: mowiac ze były zle karmione :shake:
jak spotkam je jeszcze raz w lecznicy do ktorej przychodza sprobuje zrobic im fotke,
Pozdrawiam

Ps preguski sliczne :loveu:, a mala napewno z czasem przestanie sie bac tylko troche pracy w to trzeba włozyc.;)

Link to comment
Share on other sites

co do bania sie, ja tez mam suczke ktora kiedys kupilam u pani z hodowli Nestor Notabilis mimo ze sunia nie nosi przydomku NN bo pani Woloczko była w tym czasie zawieszona w ZKWP to kupilam ja od niej wlasnie, na poczatku jak wzielimy mala mielismy z nia duzo gorsze problemy, sunia bala sie dosłownie wszystkiego jak wychodzilismy na spacerki chowala sie po krzakach, bardzo bała sie ludzi, zaczelismy chodzic z nia na szkolenie metodami pozytywnymi po jakims czasie było lepiej zaczeła wychodzic na dwor nie chowajac sie w krzaki ale lek przed ludzmi został, dzis ma 5 lat jest wysterylizowana i jest moja ukochana dziewczynka oraz ostanim zywym wspomnieniem po moim psie Fazerku ktory niedawno odszedł odemnie, mam nadzieje ze zostanie ze mna jak najdłuzej mimo jej dziwnego charakteru ktory zaakceptowałam i pokochalam ja taka jaka jest bo wiem ze mimo ciezkiej pracy juz nic nie da sie zmienic zrobilismy i tak dla niej uwazam bardzo duzo.

Link to comment
Share on other sites

Iwan też przechodził ten okres.
Właściwie to dalej zdaża mu sie czegos wystraszyć.
Ale metoda " nie pocieszania" zdała świetnie rezultat.
Jak Młody sie czegoś obawia, staram sie podejsc do tej rzeczy ( osoby).
Podchodzę zdecydowanym krokiem, nie mówiąc do Gamonia ani słowa.
Potem oglądam sobie dokładnie "przedmiot strachu", łaże w kółko, macam go sobie,gadam do niego.. ( do przedmiotu)
Wołam Iwana. Z reguły po kilku sekundach podchodzi już uspokojony.
I tyle.
Bez szarpania, nerwów, paniki.
Gorzej, jak coś znienacka upadnie, przejedzie itp.
Wcześniej panikował. Teraz odskoczy i patrzy na moją reakcję- jeśli jej brak to i Młody spokojnie idzie dalej.
Miłej zabawy !!!!

Link to comment
Share on other sites

Chciałam się przywitać ponieważ pierwszy raz pisze na forum dogomanii. Ja również jestem szczęśliwą posiadaczką bullimka z hodowli Nestor Notabilis.
Chciałabym bardzo wkleić zdjęcie ale niestety nie mam zielonego pojęcia jak :(

Link to comment
Share on other sites

Aniafil i What May NN serdecznie Was witam. Cieszę się, że dołączyłyście :multi:

Na tej stronie w miarę przystępnie - mam taką nadzieję ;) - opisałam "krok po kroku" o wstawianiu zdjęć :

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f895/nestor-notabilis-nowosci-116211/index7.html[/URL]

Trzeba troszkę poćwiczyć ale nie jest to aż tak trudne. Do dzieła :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie! Ja także mam ten zaszczyt i posiadam cudnego bullmastiffa z hodowli NN. Mieliście już wszyscy okazję Go poznać - zdjęcie z wystawy + pręgusek wylegujący się na trawie:)
Chciałabym powiedzieć, że Poison też miał fazę strachania się wszystkiego czego nie znał, ale jakoś mu przeszło - kiedy się bał mówiłam stanowczo "nie bój się gamoniu" i podchodziłam do przedmiotu, który budził przerażenie np. leżącego kawałka papieru ;) Teraz Poison już jest bardzo dzielny i nawet grzeczny. Choć muszę przyznać, że leniuchem to on nie jest ani trochę.. Po prostu żywe srebro - ciągły ruch, bieganie, zabawa - tylko to mu w głowie.
Kiedy się nauczę zamieszczę kilka fotek.. a jest co oglądać! Mam kawał wielkiego i pięknego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NESTOR.NOTABILIS']A czy tego pana poznajecie :rolleyes: ?


[URL="http://img242.imageshack.us/my.php?image=niunio2.jpg"][IMG]http://img242.imageshack.us/img242/7421/niunio2.jpg[/IMG][/URL][/quote]


Och dziewczęta :eviltong: :bigcool:

Dla ułatwienia w rozwiązaniu zagadki :lol: podpowiem, że na zdjęciu poniżej jest ten sam pan tylko o 7 lat starszy, czyli Matrixio na spacerze ze swoim najlepsiejszym przyjacielem :lol: ;)

[U][COLOR=#0000ff][URL="http://img136.imageshack.us/my.php?image=matimis.jpg"][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/1589/matimis.jpg[/IMG][/URL][/COLOR][/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NESTOR.NOTABILIS']Wstawianie zdjęć jest dość proste ale trzeba troszkę poćwiczyć.
Ja korzystam z tej stronki :
[URL="http://www.imageshack.us"]ImageShack® - Image Hosting[/URL]

Po wejściu na stronkę, w prawym rogu jest wąskie prostokątne okienko a obok niego funkcja : "załaduj zdjęcie" lub "Browse..." .
Trzeba w to kliknąć i wyszukać ze swojej galerii zdjęcie, które chce się załadować (tak samo, jak załącznik do maila). Po załadowaniu w w/w okienku pojawia się zapis tego zdjęcia. Następnie trzeba kliknąć w funkcję : "start upload!" . I zdjęcie już się ładuje. Gdy będzie gotowe do skopiowania to wyświetli się strona a na niej lnijki okienek z zapisami tegoż zdjęcia oraz interesujące nas zdjęcie w miniaturce, po lewej stronie.
Zaraz pod tym zdjęciem będą trzy okienka : "Hotlink for forums" 1,2 oraz "Hotlink for Websites". Należy skopiować zapis z pierwszego z nich (pierwsze pod zdjęciem "Hotlink for forums 1") i następnie wkleić na stronę forum w treść postu. I gotowe. Zapis zdjęcia powinien się zaczynać : [URL="http://http... tutaj zapis zdjęcia"][IMG]http.... zapis a kończy się [/IMG][/URL] . I tyle.
Musi Pani też pamiętać, żeby zdjęcie nie przekraczało wymiarów 500x500 Pikseli, bo Admin będzie krzyczał
Proszę próbować.[/quote]


Aniu zerknij tutaj, może Ci to w czymś pomoże

Link to comment
Share on other sites

My mamy inny problem.
Wróciłam właśnie ze spaceru wściekła jak mało kiedy.
Gamoń prawie mnie przewrócił- zobaczył pieseczka...
Na szczęście nie jest to zachowanie agresywne- on poprostu tak bardzo chce się bawić!
Wiem,że to tylko moja wina.
W wieku ok.4msc. zaczął panicznie bać sie psów.
Obojętnie- mały, duży, łagodny.
To też moja wina.
Mieszkam na osiedlu gdzie niestety trzeba ściśle przestrzegać kwarantanny, do tego Iwan miał ją przedłuzoną o jakieś 2 tygodnie.
Brak kontaktu w tym okresie powodował potem strach.
Dużo pracy włożyłam w przywrócenie go do stanu normalności.
Teraz mam efekty. Pies=zabawa..i pańcia na glebie..
Ach ten mój Gamoń.
Pocieszające jest to, że teraz kocha wszystkie psy- nawet te agresywne .
Wygadałam się i juz mi lepiej.
Ide pościskać Głupola.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropka77']My mamy inny problem.
Wróciłam właśnie ze spaceru wściekła jak mało kiedy.
Gamoń prawie mnie przewrócił- zobaczył pieseczka...
Na szczęście nie jest to zachowanie agresywne- on poprostu tak bardzo chce się bawić!
Wiem,że to tylko moja wina.
W wieku ok.4msc. zaczął panicznie bać sie psów.
Obojętnie- mały, duży, łagodny.
To też moja wina.
Mieszkam na osiedlu gdzie niestety trzeba ściśle przestrzegać kwarantanny, do tego Iwan miał ją przedłuzoną o jakieś 2 tygodnie.
Brak kontaktu w tym okresie powodował potem strach.
Dużo pracy włożyłam w przywrócenie go do stanu normalności.
Teraz mam efekty. Pies=zabawa..i pańcia na glebie..
Ach ten mój Gamoń.
Pocieszające jest to, że teraz kocha wszystkie psy- nawet te agresywne .
Wygadałam się i juz mi lepiej.
Ide pościskać Głupola.[/quote]


:oops2:

Mały Gamoń = duży "kłopot" :razz:
Duży Gamoń = mały "kłopot" :cool3:

Może korkotrampki wniosłyby jakiś pozytyw ;):painting: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='What May NN']Teraz Poison już jest bardzo dzielny i nawet grzeczny. Choć muszę przyznać, że leniuchem to on nie jest ani trochę.. Po prostu żywe srebro - ciągły ruch, bieganie, zabawa - tylko to mu w głowie.
[/quote]

Tia :loveu:, tatuś się go nie wyprze. ADHD widzę, że maluchy mają po tatusiu. Moja Tango też niczym "latawica" ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja się dziś znów pochwalę :eviltong:...

[B]Właśnie odebrałam dyplom Championa Serbii dla Matrixa[/B] :multi:

Strasznie się cieszę z mojego pierdusia, gdyż ukończyć kolejny tytuł championa w wieku 7 lat to nie lada wyczyn.

[CENTER][B]Także na tą chwilę Matrixek jest championem :[/B][/CENTER]

[CENTER][B][I]Polski[/I][/B][/CENTER]

[CENTER][B][I]Rosji[/I][/B][/CENTER]

[CENTER][B][I]Słowacji[/I][/B][/CENTER]

[CENTER][B][I]Macedonii[/I][/B][/CENTER]

[CENTER][B][I]Serbii[/I][/B][/CENTER]


[LEFT]Ależ ze mnie to chwalipięta .... :cunao:[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...