Jump to content
Dogomania

Nestor Notabilis - NOWOŚCI


NESTOR.NOTABILIS

Recommended Posts

[quote name='NESTOR.NOTABILIS']...
Nie możesz natomiast twierdzić, że dużo nam brakuje do hodowli zagranicznych, bo w pewnych kwestiach nie mogę się z Tobą zgodzić. Nanieś choćby tą poprawkę, że cena szczenięcia danej rasy siłą rzeczy musi być adekwatna do warunków ekonomicznych danego Państwa. Stopa życiowa Polaków nie jest i długo nie będzie na poziomie wielu innych Państw, niestety. Dlatego ceny o jakich piszesz są nierealne w naszych warunkach choć niekiedy adekwatne do jakości rodziców i ich szczeniąt. Oczywiście cena sprzedaży szczenięcia nabywcom zagranicznym jest już "zbliżona";) do tej, którą podajesz.[/quote]

nio nareszcie jakaś konkretna polemika, nawet nie wiesz jak sie cieszę (i mówie to poważnie) bez naskoków udowadniania racji tylko rozmowa z podaniem przykładów popartych doświadczeniem. I ja sie absolutnie zgadzam, bo:
1. nigdy nie miałam hodowli
2. nie wiem jak ciężka jest to praca tylko sobie wyobrażam i znam z opowieści
3. jestem laikiem w temacie hodowli i mam tylko swoje wyobrażenie które odstaje od reala

Co do cen to moja koleżanka pojechała specjalnie do Niemiec po szczeniorka chow chow'a zapłaciła za niego troche ponad 6tys złotych, pies jest piekny zdobywa wszystko co najlepsze ma cudowny charakter i niesamowity stoicki spokój, zaczął właśnie intera i jest superowy i co najważniejsze zdrowy

Link to comment
Share on other sites

Mumin, na żabę jest najlepsze. Zdecydowanie, takie do tarmolenia w określonych miejscach:cool3: . Może uda mi się kiedyś dorwać z aparatem moje pierogi na "żabę"..... Ale one szybko zmieniają pozycję, bo wiedzą co je czeka.....:cool1: :loveu:

Co do pracy w hodowli. Wszystko zależy od tego jakie się ma podejście do własnych psów, do hodowli, do szczeniąt, do nabywców i do siebie samego. I powiem, że moim zdaniem połączenie pracy przez załóżmy kilka godzin dziennie z prowadzeniem hodowli jest nierealne w 1000 %.
Są w tej sytuacji jedynie trzy wyjscia :
1. Praca i niemalże całkowity brak czasu dla psów.
/A co się z tym wiąże : psy zaniedbane, niedopatrzone, brak czasu na uczucia, etc./
2. Hodowla i praca typu wolny strzelec czyli ma się takie zajęcie, że można być albo nie być w pracy i pracować kiedy się chce i jak się chce nie zaniedbując przy tym tejże pracy (czyli coś w moim stylu)
/Jest się w domu przez 24godz/dobę, zero normalnych wakacji, ale możesz całe życie i cały wolny czas poświęcić najbliższym i psom. Przy dobrej organizacji, podejściu do tematu i systematyczności ma się czas na kosmetyczki, sporadyczne wyjścia, itp przyjemności:cool3: . Ponadto jest się wypoczętym, gdyż ma się czas na odpoczynek.... w towarzystwie psów rzecz jasna:lol: /
3. Hodowla i praca jednocześnie
/Patrz punkt 1. + padasz na twarz i masz syf wokół siebie, bo z niczym się nie wyrabiasz i niczego nie robisz dobrze, wszystko zaniedbujesz, itp/
Oczywiście można mieć ludzi do pomocy i pracy przy psach, ale wydaje mi się, że psu nie wystarczy pełna micha i porządek wokół niego;) . Właściciel musi psy wykochać i to nie na dochodnym. Liczy się też sama obecność właściciela nawet gdy nie głaszcze.
Na pewno gdybym nie miała możliwości "spełnienia" punktu 2. - nie miałabym hodowli. Obcych ludzi do pracy nie uznaję. Oczywiście muszę mieć pomoc, bo gdy wyjeżdżam na wystawy to musi ktoś się opiekować moimi psami, ponieważ nie mam hodowli kojcowej. Od lat są to moi rodzice. I napiszę Ci tylko tyle : ponieważ od samego początku tego roku nadałam sobie szalone wręcz tempo w pracy oraz zleceniach związanych z psami (zdjęcia do książek i kalendarzy) do tego dochodzą wystawy czy, tak niby banalne, odpowiadanie na średnio 20 maili dziennie i inna korespondencja związana z moimi psami, to przez tak krótki okres czasu już nastąpiło totalne zmęczenie organizmu, które przypłaciłam utratą przytomności. Dzięki Bogu wywiązałam się już z zaległych zobowiązań a w pracy zwolniłam tempo do maksimum (czyli już nie pracuję:lol: przynajmniej do końca roku:loveu: ) i znów mam czas na wszystko. Efektem tego morderczego tempa było odłożenie pewnych spraw na potem czy może rezygnacja lub zawalenie ich, przeoczenie cieczki u Małej (mimo zobowiązań typu wyczerpana ilość zamówień) i wyjazd na wystawę tyle, że dzień później :lol: niż odbywało się sędziowanie bullmastiffów:cool3: . I to wszystko "dla kasy" czy może raczej z konieczności spłacenia kredytu za który dokupiłam działkę do biegania dla piesów dzięki czemu mają od paru lat nie 300 a 1000 m i mogę mieć ich więcej (tzn. tyle ile jest obecnie). Przez ten czas, gdy musiało mnie nie być była moja mama:razz: . I już na początku powiedziała, że ona nie wie jak ja to wszystko godzę na tyle, że mam czas na cokolwiek innego. Po powrocie do domu zasypiała pół metra nad poduszką i nie kojarzyła co się z nią dzieje. Ale trening czyni mistrza:evil_lol:
Co do "sensu" hodowli. Tylko dokładna analiza w każdym szczególe może zapewnić sukces. Kupując Matrixa musiałam wziąć kredyt w banku, bo akurat w tym czasie miałam zamrożone pieniądze, których nie mogłam ruszyć no i dlatego, że nie "dogadaliśmy się" z hodowcą co do ceny...... Przeoczyłam jedno zero.......:evil_lol: :cool3: :lol:
Więc jak sama widzisz - jest to totalne poświęcenie wszystkiego i umiejętność zorganizowania życia "pod psy". A przede wszystkim trzeba kochać to, co się robi. Inaczej nie ma to sensu:shake:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]W takim razie to moje słodziaki :
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img157.imageshack.us/img157/3846/dwanunie8ux.jpg[/IMG][/URL] - Neo... za siostrą:roll:
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/221/neo0ma.jpg[/IMG][/URL] - i sam z inną "koleżanką":lol:
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img223.imageshack.us/img223/7897/nuny1en.jpg[/IMG][/URL] - a tu "obcy w natarciu":evil_lol:
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img215.imageshack.us/img215/724/nunia8vp.jpg[/IMG][/URL] - czy te oczy mogą kłamać.... czy ja mogę serce złamać....:loveu:[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

tak właśnie rosjanów jest na kopy, trzeba to zmienić:cool3:

Tak mnie się wydaje że neo dość wcześnie zaczyna podryw:diabloti: :razz: a najfajniej wyszedł maluszek na ostatnim zdjęciu ten brzusio pełny rozbraja i ta minka:lol: :loveu: :lol: :loveu: ;)

tak myslałam że na hodowlę trzeba sie całkowicie oddać i poświęcić nie ma to tamto trzeba dużo samozaparcia i samodyscypliny, ja jestem leniuszek nie stac mnie by było chyba na takie poświęcenie zresztą pracę mam też nie odpowiednią i studia jeszcze także na pewno bym nie dała rady dlatego chciałam mieć choc namiastkę hodowli czyli reproduktora, nieważne było czy będzie krył ważne było że będzie piękny zdrowy i był po prostu był, bo to mój najukochańszy psiak i to on ma pierwszeństwo, a przy okazji mógł zgarniać na wystawach doskonałe i trofea nie obraziłabym sie w końcu to moje maleństwo:loveu: a jak wiadomo nasze maleństwa są najlepsze na świecie:lol: nio i nie wyszło:-(

Link to comment
Share on other sites

NN oszukuje ludzi krótko mówiąc i znam grono osób które kupily od niej psa i uwazaja tak jak ja chocby brat Tulci Trezor mówi ci to coś NN chyba nie bo nie utrzymujesz z ludzmi kontaktu po tym ja im przedajesz psa na wet tak chorego jak Trezor z rROZDARTYM I PZSZYWANUYM BRZUSZKIEM szkoda ze cie nie interesuje jak wraca do siebie taki piesek wogóle sprzedac takego psiaka i wmawiac ludzom bzdury

Link to comment
Share on other sites

jest bzdurą ze mówi ze urzymuje z ludzmi kontakt z wyjątkiem tych wystawianych piesków bo bądz ci bądz jest to reklama jej hodowli i jej natym zalezy ale nie daj boze kupic suczk ę,wystawiac jak najbardziej ale załozyc hodowle i stac sie w jej miemaniu konkurencja to zgroza trzymaj sie odniej z daleka bo na wystwie nie podejdzie do ciebie zeby chodzby z bliska zerknąc jak sie czuje i rowija suczka z jej hodowli CDN

Link to comment
Share on other sites

Albo jak kupiłam u niej Tulcie na samym początku zadzwonilam do niej zeby zapyrtac czy moge na mojej stronie zamiescic w linku przodkowie rodziców Tuli to sie nie zgodziła bo powiedziała ze będe tych zdjec uzywac zeby pokazywac ludzim ze to sa rodzice moich szczeniąt no przecierz smiech na sali przecierz mam piękne psy ale po co to wogólke u diabła robic.Przeciez to NN wyrzycili ze ZKwP i odebrali jej prawa hodowlane za to ze umieszcza w gazecie zdięcja nie swoich psów a mówi ze to rodzice szczeniąt

Link to comment
Share on other sites

takze Dorotko moge pisac i pisac o oszustwach NN bo dotyczą one mnie bezpośrednio jak juz mówiłam i czuje sie naprawdę pokrzywdzona ze nabrałam sie na te banialuki
co teraz nn napiszesz ze jestes najlepsza a wszyscy sie na ciebie uwzieli ?
pamiętaj tylko ze wiem o wiele więcej pewnie sie teraz będziesz tłumaczyc i rozbrajac ludzi swoją skromnoscia i zalem ale uwazaj bo ja dopiero zaczełam a wkrotce przylacza sie ludzie i to nie tylko hodowcy ale własciciele psów z twojej hodowli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Full House']co teraz nn napiszesz ze jestes najlepsza a wszyscy sie na ciebie uwzieli ?
pamiętaj tylko ze wiem o wiele więcej pewnie sie teraz będziesz tłumaczyc i rozbrajac ludzi swoją skromnoscia i zalem ale uwazaj bo ja dopiero zaczełam a wkrotce przylacza sie ludzie i to nie tylko hodowcy ale własciciele psów z twojej hodowli[/quote]

Chyba tylko tyle, że staram się w życiu nie zniżać do poziomu ludzi takich jak Ty.
P.S.
Winni się tłumaczą:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Full House']widzisz mumin ta sprawa mnie bardzo dotyczy bo kupiłam tam psa 2 x pisałam długi post na ten temat ale cały czas mnie rozłacza w kazdym razie rozumniem dlaczego tak sądzisz na mój temat ale ty nierozumiesz mnie trzeba kupic odniej psa zeby to zrozumiec[/quote]

Full house ja nikogo tu nie faworyzuje nikogo nie potępiam tak jak pisałam wcześniej ja chcę rozmawiać o psach wzajemne animozje mnie nie interesują, doszło do mnie parę informacji na temat NN cos o klubie w lublinie i wogóle ale nie znam całej historii nie wiem jak to sie odbyło wszystko więc nie mnie osądzać, widzisz mój hodowca jak dowiedział się że martin ma dysplazje bardzo nam współczół i wogóle interesował sie co i jak jednak gdy stwierdzono że dodatkowo martin jest atopikiem to kontakt sie urwał nagle najlepszy pies z miotu przestał ich interesować a dodatkowo nie chce mi sie wierzyc że pozostała dziesiątka jest super zdrowa i nic im nie dolega (jak zresztą zapewniał mnie hodowca), jakoś nie chce mi się wierzyć że martin jest taki wyjątkowy.
i co mam zrobić ciągać go po sądach?? po co ? ja mam wystarczająco dużo na głowie i wydatków żeby sie martwić, najważniejszy jest dla mnie martin i jego zdrowie,
ja pisząc nie ściemniam nie pisze lukrowanych postów bo to nie w moim stylu chcę podzielic sie doświadczeniem i wrażeniami ze szczęścia posiadania bullminka i tyle oraz nabrać nowej wiedzy która przyda mi się później gdy byc może powiększę stado
i nie dziw się że tak napisałm o Tobie bo gdy jakkolwiek próbowałam z tobą popisać moje posty zostawały bez odpowiedzi i stwierdziłam że rozmawiasz w takim razie tylko z wybrańcami, np Lord mimo wszystko jestem otwarta i chcę pisać ze wszystkimi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Full House']takze Dorotko moge pisac i pisac o oszustwach NN bo dotyczą one mnie bezpośrednio jak juz mówiłam i czuje sie naprawdę pokrzywdzona ze nabrałam sie na te banialuki
[/quote]

nio ok, nie wiem sama co o tym wszystkim mysleć, ze dużo osób przeciwko NN żeby nie wierzyc ale też nie można nikogo skreślać ot tak sobie, coś tam było w biblii że niech rzuci kto kamieniem jeśli bez winy,
ja tylko chcę rozmawiać o psiakach dowiadywać sie o ich osiągnięciach jak sie rowiajają i wyglądają i zachowują sie. pewnie że zazdroszczę każdemu kogo psiak jest wystawowy i zgarnia laury ale moja zazdrość jest zdrowa bo nie ma w niej zawiści. na jedynej mojej wystawie mój martin wygrał z psem z hodowli NN ale to konkurowały psy nie właściele martin okazał sie lepszy i jestem dumna z tego powodu ale to nie powód żebym obrastała w piórka i twierdziła że mój pies jest the best (pomijając sprawy zdrowotne) pod każdym względem, moge tylko sądzić że jego cechy są jak najbardziej zbliżone do wzorca i pożądane i faworyzowane przez sędziów, a jak wiadomo oni nie zawsze sa obiektywni. tak że trzeba miec jeszcze zdrowe podejści do sprawy
i czemu piszesz że nie zrozumiem czegoś? żeby zrozumieć trzeba wiedzieć nio i widzieć, a jak na razie to ja i wiedze mam małą i nie widzę zbyt dużo

Link to comment
Share on other sites

Buahahahah...... Miałam się nie odzywać, ale nie mogę wytrzymać ze śmiechu:lol: :lol: :lol: Full House, wymyśl coś bardziej inteligentnego, to było zbyt proste zagranie :cool3: , choć przyznam, że robisz postępy:lol:
Otóż zastanawiałam się, gdzie jest owy "gwóżdź programu" w całej tej sprawie? Odpowiedź była bardziej banalna aniżeli mogłoby się wydawać. Bowiem stara prawda głosi, że [B]gdy nie wiadomo o co chodzi to zapewne chodzi o pieniądze[/B]:razz: :eviltong: nieprawdaż ;) :razz: ???
-----------------------------------
I tak :
[B]1.[/B] 20. tego miesiąca pojawiłam się na Dogomanii
[B]2.[/B] 23. Full House zamieściła tą wypowiedź na mój temat : "Motto NN Brzmi
REKLAMA DZWIGNIĄ HANDLU
i produkcja psów"
[B]3.[/B] A już 24. otrzymałam maila od Pani, której bardzo:p zależało na mojej ocenie miotu pani Full House. Poniżej wklejam całą korespondencję mailową z ową osobą :
[COLOR=green]//Maile usunięte przez Nestor Notabilis dnia 30.06.2006 o godz. 10.16//[/COLOR]
[B]4.[/B] Jeszcze 28. Full House zamieściła ogłoszenie na Forum Molosów o sprzedaży szczeniąt, co oznacza, że ma do sprzedania szcenięta :
[URL="http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=4900"]http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=4900[/URL]
[B]5.[/B] Wczoraj Full House napisała, że dopiero zaczyna swój atak na mnie :lol: :cool3: :loveu: :
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=1010&page=45"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=1010&page=45[/URL]
[B]6. [/B]I wcale się nie dziwię, bo jak czytamy na Forum Molosów, cyt. :
[B]"jak najbardziej moja Droga i chcę dodać,że to właśnir do tych dziewczynek maiła dołączyć twoja sunia-pieknie by pasowała ale może innym razem-ucałowania dla maluszków"[/B]
[URL="http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=4080&page=26"]http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=4080&page=26[/URL]
najwyraźniej straciła klienta:placz:

Najwyrażniej motto Full House brzmi nieco inaczej niż moje:razz: ;) :lol:
Czyżby to była jej dewiza hodowlana? :
Napisał(a) [B]mumin_26[/B]
[I]odpowiedzialny hodowca zakładający hodowlę wg mnie zanim "zrobi" miocik to najpierw powinien mieć chętnych na szczenaczki czyli mieć pewność że jak się urodzą i odchowają to na pewno będą miały zagwarantowany dom pełną michę miłość i leczenie, a nie schronisko lub gorsze rzeczy gdy tylko coś nie wyjdzie, tak że "robienie" miocików a później szukanie chętnych jest dla mnie nie do przetrawienia, ale nie wnikam bo i tak to nic nie zmieni. [/I]

Być może, nie wnikam. "Nie mój cyrk, nie moje małpy" jak to mówią.

Przyznam, że wolę iść przez życie z "reklamą jako dźwignią handlu";) , gdyż dzięki temu mam zapewnione domy dla wszytkich maluchów zanim się jeszcze urodzą. I wielu osobom mogę i wolę odmówić niż narajać im piesia, gdy nie mam co z nim zrobić. I zawsze kryję sukę/suki według ilości zamówień A NIE ODWROTNIE.

A co do zdjęć moich psów na jej stronie. Tak, odmówiłam, ponieważ nie lubię ludzi, którzy do mnie przez telefon "tiu, tiu, tiu" a za plecami obsamarowują mi dupę ile wlezie do m.in. właścicieli szczeniąt ode mnie.
Myślę, też, że kropką nad "i" jest także i to :cool3: , że Full House planuje krycie pręgusem-Lordkiem (chyba). Według prawa ZK może to zrobić dopiero w przyszłym roku. No a ja, jakby nie patrzeć, "pierwsze" pręgowane szczenięta będę miała jeszcze w tym roku, następne na wiosnę. Hmmmmm. I tu się rodzi problemik Full House???;) :placz:

Myślę, że to tyle. jak napisałam - nie chcę się z nikim szarpać. Jednak pozwoliłam sobie na reakcję kwoli wyjaśnienia pewnych insynuacji.
[B][U]Faktycznie Full House - JESTEM OSZUSTEM, BO JAKŻESZ BARDZO MOŻESZ SIĘ CZUĆ W TYM MOMENCIE OSZUKANA!!![/U][/B]:roll: :mad:

[COLOR=red]No comments .........[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mumin_26']tak właśnie rosjanów jest na kopy, trzeba to zmienić:cool3:

Tak mnie się wydaje że neo dość wcześnie zaczyna podryw:diabloti: :razz: a najfajniej wyszedł maluszek na ostatnim zdjęciu ten brzusio pełny rozbraja i ta minka:lol: :loveu: :lol: :loveu: ;)

tak myslałam że na hodowlę trzeba sie całkowicie oddać i poświęcić nie ma to tamto trzeba dużo samozaparcia i samodyscypliny, ja jestem leniuszek nie stac mnie by było chyba na takie poświęcenie zresztą pracę mam też nie odpowiednią i studia jeszcze także na pewno bym nie dała rady dlatego chciałam mieć choc namiastkę hodowli czyli reproduktora, nieważne było czy będzie krył ważne było że będzie piękny zdrowy i był po prostu był, bo to mój najukochańszy psiak i to on ma pierwszeństwo, a przy okazji mógł zgarniać na wystawach doskonałe i trofea nie obraziłabym sie w końcu to moje maleństwo:loveu: a jak wiadomo nasze maleństwa są najlepsze na świecie:lol: nio i nie wyszło:-([/quote]

Neo jest debeściak. Już sobie wyobrażam jak to będzie jak dołączy do kolegi i starszej koleżanki. :lol: Jego kolega to piesio ode mnie : MARCO THE BIG RED, koleżanka BABY GIRL a on NEO d'MARCOS DREAM. Moim zdaniem super team z nich będzie... :loveu: Oby nie roznieśli połowy Stanów ;) :cool3:
Aż mi się dziwnie robi, na myśl o tym, że ten czas tak szybko minął. Pomyśleć, że dopiero się rodziły, dopiero ssały cycolka a tu już za chwil kilka "wyfruwają" do nowych domów. :placz:
Muminku, Twoja postawa jest więcej niż wspaniała. I chwała Ci za to, że mimo problemów zdrowotnych i jakby nie było niespełnionych marzeń hodowlanych wobec Martiego nie zrezygnowałaś z niego i nadal dzielicie wspólne życie mimo wzlotów i upadków:-( . Myślę, że w pełni zasługujesz na miano człowieka o wielkim sercu:Rose: :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mumin_26']nio ok, nie wiem sama co o tym wszystkim mysleć, ze dużo osób przeciwko NN [/quote]

Muminku, można się przyzwyczaić. Ponoć co nas nie zabije to nas wzmocni - jakkolwiek możnaby to chcieć rozumieć;) ...
Swojego czasu była też "jazda" na hodowlę DdB JASNY GROM. Był nawet o tym artykuł w Asko pt. :"Skazana na sukces":cool3: Co dziwne, bardzo dużo złego do powiedzenia na temat tej wówczas wiodącej w Polsce hodowli ("Jasny Grom" dziś już fizycznie nie istnieje - tzn. od kilku lat nie rodzą się szczenięta - choć część emerytów jeszcze żyje) miała hodowla z Lublina właśnie..... Były nawet ukryte kamery:evil_lol: , zdjęcia i montaże filmów:lol: (coś jak z moją stroną, na której pojawiło się OWO GŁOŚNE zdjęcie-za które niemalże tego samego dnia zostałam zawieszona w wystawach-nie mojego psa, dodam tylko że w owym czasie stronę mojej hodowli prowadził przyjaciel tych samych państwa:roll: co w/w hmmm... no niesamowity zbieg okoliczności, nieprawdaż? Jakby dodać jeszcze, że trzeba było mnie szybciutko zawiesić w wystawach w maju, bo w maju moja suka mogłaby być pierwszym w historii rasy Interem w Polsce /3 CACIBy od 3 sędziów z 3 państw/ a nie była z powyższego względu /dnia bodajże 15 maja zostałam zawieszona w wystawach na rok, a 23 moja suka była zgłoszona na międzynarodówkę, którą zapewne jak zawsze w tym Państwie by wygrała, a bodajże w czerwcu "inny";) pies z Lublina skończył Intera, no i światówkę miałam już wtedy od dawna opłaconą... co by to było jakby nie daj Boże ta właśnie topowa w Polsce suka .... Jezuuuuuu, lincz normalnie:cool3: / to aż żal dooopę ściska jaka zawiść panuje w rasach, których jest dość mało i które nie są rasami modnymi - po trupach do celu:mad: :evil_lol: :cool3: ), pisma do Klubu DdB we Francji, oj się działo....:mad: Nawet do rękoczynów doszło na jednej z wystaw:crazyeye:
Po hodowli OSANNA też jeździli i jeżdżą nadal. I to jak!!!! Przecież to najbardziej producencka i zła hodowla majorek w Polsce!!!!! I tyle szczeniąt wyjedża poza granice naszego kraju - oj nieładnie, nieładnie.... No ale tam są Zwycięzcy Świata przecież więc to się nie godzi żeby tak tylko jedna hodowla była DE BEST of POLAND.... :razz: ;) A po GERMANICE - grzywacze chińskie? O ludzie - przecież to normalnie do zlinczowania się już kwalifikuje. Takie psy.. błeeeeee:razz: ;) I tyle tytułów mają, błeeeee... A do tego hodowca to jeszcze sędzia, no ....:cool3: ;) A COMPLEMENT, BAKARAT - no ale tu jakby nieco kulturalniej ;) i ciszej:evil_lol: , bo i rasa wciąż modna i popyt nieustający, więc nie ma problemu ze sprzedażą szczeniąt... :cool1: :cool3:
I zapewne innym hodowlom (o których nie wiem bo ich nie znam) tej rangi co w/w także obrabiają dupkę i przypinają wszelkie możliwe łatki ich rzekomych oszustw, matactw i łajdactw hodowlanych. Ileż to chorób i wad wychodzi zdaniem co niektórych WYŁĄCZNIE z tych hodowli. :placz: To oczywiste i stare jak świat podejście tych co im się wciąż nie udaje bądź nie udało bez .... Lepiej przecież być psem ogrodnika i wyznawać zasadę : "sam nie zjem i komuś nie dam" oraz "gdzie ludzi kupa tam i Herkules dupa" (zmasowany atak zawsze był i jest trendy - zwiększa przecież oglądalność;) i daje sporą szansę na pokonanie niewygodnego przeciwnika - wystarczy oglądać media : problemik z wygraniem sprawy? No to jak się nagłośni na całą Polskę to będzie OKI:cool3: ) niż skupić się na tym co się posiada i doskonalić jego piękno, podnosić wartość i prestiż. Bo "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma";) drodzy na/jeźdźcy znikąd. Chyba czas to sobie wreszcie uzmysłowić:eviltong::lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NESTOR.NOTABILIS']
mimo problemów zdrowotnych i jakby nie było niespełnionych marzeń hodowlanych wobec Martiego nie zrezygnowałaś z niego i nadal dzielicie wspólne życie mimo wzlotów i upadków:-( . Myślę, że w pełni zasługujesz na miano człowieka o wielkim sercu:Rose: :iloveyou:[/quote]

Nestko zrezygnować z Martina ???? nigdy w życiu choćby się paliło i waliło, nigdy mi to przez myśl nie przeszło, jest to mój pierwszy w życiu pies i niestety chory ale jak mi kumpela powiedziała tak miało być on miał do mnie trafić bo u mnie ma wszystko czego potrzeba mu do zdrowia i szczęścia i na niczym nie ma szczędzone, i jest kochany, najbardziej przez całą moją rodzinę, nawet moja mama wieczny przeciwnik psów w domu odkąd jest Martin dzwoni nawet do mnie z zapytaniem kiedy przywiozę Martina do niej, a jak już jesteśmy to "sprzedaje " Martinowi co lepsze kąski z lodówki i kupuje mu ucha tchawice prasowane kości itp. A powiedz tylko że psu czegoś nie wolno:diabloti: Wielkie thx za miłe słowa

A z tymi mailami to chyba troche przesadziłaś, to prywatna korespondencja i nie powinna była ujrzeć śwaitła dziennego. To że Pani poprosiła o ocene nie Twojego miotu nie oznacza jeszcze że jest zła. Dobrze że odmówiałaś i to jest ok i z tym się zgadzam, ale nio wiesz chyba przereagowałaś sytuację, może by to tak zdelejtować?

Link to comment
Share on other sites

Nestor a ty tylko o jednym kto będzie miał kiedy szczenięta i w jakiej ilosci i kto pierwszy a kto drugi musze ci powiedziec ze ja nie ide na ilosc i nie wiem czy tulcia będzie kryta za rok czy moze za póltora roku takze mozesz byc spokojna mi zalezy na hodowli ale jednak duzo bardziej na zdrowiu moich psów i jezeli tula będzie miała takie same problemy przy następnej ciązy to poprostu zostanie wysterylizowana jezeli miała by nie miec i tak szczeniąt wole zeby była ZDROWSZA I NAM DŁUGO ZYŁA takze odpusc sobie i daj sobie na luz z tymi szczeniętami a co do tej Pani która interesowała sie szczeniętami u mnie to nie zrezygnowała bo słuchała twojej opinii o moim miocie tylko najprosciej w swicie jeszce nie bierze małego bullmastiffa bo poprostu nie ma takiej gotówki a ty do siebie ja bardzo podobno zraziłas bo wyzwałas ja od handlarzy a jedyna handlarą która obraza ludzi jestes ty

Link to comment
Share on other sites

A co do reklamowania sie i zbierania zamówien na szcenięta Nestor to jestem za , z tym tylko ze moze nie na forum i nie za wszelką cenę wiem ze i dorota Marzycka i na pewno wiele osób ma szcenięta a jakos wszyscy sie powstrzymują przed reklamą na forum dyskusyjnym są do tego inne miejsca z których sama korzystam pozdrawiam i mam nadzieje więcej nie odpowiadac na twoje prymitywne posty

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Chcieliśmy się przywitać po długiej nieobecności i w kilku słowach opowiedzieć, co nowego w tym czasie się u nas wydarzyło.
Poza wieloma głównie pozytywnymi i miłymi wydarzeniami, nie obyło się także bez smutku i żałoby w naszej psiej rodzinie.
W zeszłym roku najpierw odeszła moja ukochana Szerisia. A jakby tego było mało, to zaledwie parę miesięcy później - zmarła śmiercią tragiczną kochana Leidusia. Los bywa okrutny dla każdego z nas i zapewne każdy w tak ciężkich chwilach zadaje sobie to samo pytanie : dlaczego akurat nas tak tragicznie doświadcza? Do dziś ciężko mi się pogodzić z odejściem moich wspaniałych dziewczynek i tym bardziej cieszę się, że w moim domu mieszkają ich wspaniałe dzieci a obecnie także już wnuczka Szerisi - Tango.
Jednak mimo tych traumatycznych przeżyć najwięcej było i jest radości, które rekompensują mi te wszystkie złe chwile.
Kilku moim psiakom przybyło też kilka nowych tytułów, które - tak myślę - warto zaprezentować. Poza aktualnie skończonymi championatami miło mi jest pokazać także aktualne fotki moich piesków.

Link to comment
Share on other sites

To moja najstarsza pociecha. Obecnie 9 letnia już [B]Dżinka[/B], która na chwilę obecną posiada takie tytuły jak :

[CENTER][B][I]Champion Polski[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]Champion Słowacji[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]Champion Rosji[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]Champion RKF[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]Interchampion[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]Klubowy Zwycięzca Roku 2002[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]Klubowy Zwycięzca Roku 2004[/I][/B]

[B][I]Nominacja na Cruft's 2008, 2009, 2010[/I][/B]
[/CENTER]

[URL="http://img151.imageshack.us/my.php?image=dzinkaf.jpg"][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/7673/dzinkaf.jpg[/IMG][/URL]

[U][COLOR=#0000ff][URL="http://img19.imageshack.us/my.php?image=dzinka2f.jpg"][IMG]http://img19.imageshack.us/img19/5497/dzinka2f.jpg[/IMG][/URL][/COLOR][/U]


Mimo swojego poważnego wieku nadal jest wielką i rozkoszną zalotnicą

Link to comment
Share on other sites

To [B]Glorcia[/B]. W tym roku kończy 7 lat i przyznam, że nam obydwu wciąż się wydaje, że jest jeszcze małym szczeniaczkiem.


[CENTER][B][I]Champion Polski[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]Champion Słowacji[/I][/B][/CENTER]


[URL="http://img151.imageshack.us/my.php?image=hom.jpg"][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/2816/hom.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://img151.imageshack.us/my.php?image=gloava3.jpg"][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/6020/gloava3.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dumna i "niedostępna" [B]Dżesika[/B]


[CENTER][B][I]Champion Polski[/I][/B][/CENTER]

[CENTER][B][I]Champion Serbii [/I][/B][/CENTER]

[CENTER][B][I]Champion Macedonii[/I][/B]
[/CENTER]


[URL="http://img151.imageshack.us/my.php?image=dzesinowy4.jpg"][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/6281/dzesinowy4.jpg[/IMG][/URL]

[U][COLOR=#0000ff][URL="http://img151.imageshack.us/my.php?image=dzeskafh.jpg"][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/738/dzeskafh.jpg[/IMG][/URL][/COLOR][/U]

Link to comment
Share on other sites

[B]Maleństwo[/B] - słodkie, wesołe i przekochane


[CENTER][B][I]Champion Polski[/I][/B][/CENTER]



[URL="http://img151.imageshack.us/my.php?image=rustifor.jpg"][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/8214/rustifor.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://img151.imageshack.us/my.php?image=rustifor2.jpg"][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/7186/rustifor2.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...