Jump to content
Dogomania

Nestor Notabilis - NOWOŚCI


NESTOR.NOTABILIS

Recommended Posts

Kropka , to , że Twój obrońca szczeka od czasu do czasu to jeszcze nic strasznego. Z mojej małej klusi robi się pies megastróżujący. A myśłałam , że bullmastiffy takie cichutkie są. No cóż , z jakim przestajesz takim się stajesz ona się nauczyła tego od wilczycy i dwóch jazgotów.Bo chyba nie ma w genach? Za to Gumiś poczuł się panem na śmieciach i samcem alfa- zawzięcie sika przy bramie i odgania wszystkie okoliczne burki. Lata z ogonem do góry i dziamgoli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']Kropka , to , że Twój obrońca szczeka od czasu do czasu to jeszcze nic strasznego. Z mojej małej klusi robi się pies megastróżujący. A myśłałam , że bullmastiffy takie cichutkie są. No cóż , z jakim przestajesz takim się stajesz ona się nauczyła tego od wilczycy i dwóch jazgotów.Bo chyba nie ma w genach? Za to Gumiś poczuł się panem na śmieciach i samcem alfa- zawzięcie sika przy bramie i odgania wszystkie okoliczne burki. Lata z ogonem do góry i dziamgoli.[/QUOTE]

Ahahahahaha.....

Trafiła laleczka na podatny grunt ze szczekaniem. Moje gargamele nie szczekają póki co. Nie mają takich cioć nauczycielek.... dzięki Bogu ;)
No tak - w genach to one mają niespożyte pokłady energii :) Małe wulkaniątka! Ale o nadmiernym szczekaniu to ja nic nie wiem ;)
Brawo Gumiś!
Ruda Megi - dałaś mi do myślenia w sprawie urody i wystawiania moich "szczotek". Toteż od nowego roku na stałe ich cotygodniową pielęgnacją zajmuje się profesjonalny groomer. Pielęgnacją pod kątem wystaw oraz handlingiem, bo ja to raczej z "mopami" na ring nie wyjdę ;). No i szykujemy się na wystawy. Ruszamy w kwietniu i jak zwykle rzucam moje kochane "kołtuniątka" na głębokie wody :) . A niech tam..... Nie samymi bullmastiffami człowiek żyje hahahahaha. Będzie ubaw na sto fajerek, hihihi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']Kropka , to , że Twój obrońca szczeka od czasu do czasu to jeszcze nic strasznego. Z mojej małej klusi robi się pies megastróżujący. A myśłałam , że bullmastiffy takie cichutkie są. No cóż , z jakim przestajesz takim się stajesz ona się nauczyła tego od wilczycy i dwóch jazgotów.Bo chyba nie ma w genach? Za to Gumiś poczuł się panem na śmieciach i samcem alfa- zawzięcie sika przy bramie i odgania wszystkie okoliczne burki. Lata z ogonem do góry i dziamgoli.[/QUOTE]

ja tam obrońcę mam!! do domu mi obcy nie wejdzie :-) Poison szczeka jak trzeba, jak ktoś dzwoni/puka do drzwi to zawsze!
Najlepszym psem stróżującym jest u rodziców na ogrodzie - jak ktoś przychodzi, a on jest na ogrodzie to skrada się zaraza niezauważona i zawsze wystraszy, a jak kogoś nie lubi to wypycha sobą do bramy :-) faajne to jest - podoba mi się!!

Magda ja chętnie bym Cię zobaczyła na ringu ze szczotką :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='What May NN']i znów cisza....
co tam dziewczyny?? jak Wasze bullmisie??[/QUOTE]


szkoda że tak rzadko piszecie :shake:
ja swojej Pysi nie widziałam od 6-go i nie będę widzieć do końca miesiąca - a tak mi sie za nia tęskni (jestem z małym u rodziców na rehabilitacji) :-(

pozdrowienia dla Was i głaskanko dla psiaków :loveu:

Link to comment
Share on other sites

dzisiejszy Poisonek :-) leśny Poisonek:
[URL=http://img13.imageshack.us/i/p1000090y.jpg/][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/8500/p1000090y.jpg[/IMG][/URL]
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
[URL=http://img337.imageshack.us/i/p1000093q.jpg/][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/685/p1000093q.jpg[/IMG][/URL]
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
widok na Warte:
[URL=http://img197.imageshack.us/i/p1000097o.jpg/][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/7884/p1000097o.jpg[/IMG][/URL]
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
[URL=http://img844.imageshack.us/i/p1000098s.jpg/][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/2192/p1000098s.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja po uszy w remoncie.
Miała być tylko łazienka, ale mój Truteń mocno sie nudzi na zwolnieniu i ma coraz ciekawsze pomysły..'
Jak tak dalej pojdzie, to będę do końca roku żarła suchy chleb.
Szału dostaję, dobrze,że jutro wracam do pracy- 8 godzin spokoju od tego pobojowiska.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][quote name='sziba'][URL]http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-w-sprawie-orzeczenia-bezwzglednej-kary-pozbawienia-wolnosci/66[/URL][/QUOTE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3][COLOR=magenta][B]150 000 głosów [/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=magenta][B]ZA KARĄ BEZWZGLĘDNEGO POZBAWIENIA WOLNOŚCI !!![/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[COLOR=green] [/COLOR]
[CENTER][SIZE=3][COLOR=green][B]10 miesięcy kary bezwzględnego pozbawienia wolności dla każdego z trzech morderców psa[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[COLOR=green] [/COLOR]
[CENTER][SIZE=3][COLOR=blue][B]Prokuratura nie wykluczyła złożenia apelacji o podniesienie kary [/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3][COLOR=#ff0000][B][I][U]CZY KTOŚ NA CITO JEST W STANIE STWORZYĆ I ROZESŁAĆ, GDZIE SIĘ DA, PETYCJĘ ABY PODNIESIONO IM WYROK????[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE]
[B][I][U][SIZE=3][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/U][/I][/B] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][quote name='ruda megi']Psychopaci powinni być leczeni w zakładzie zamkniętym. Następnym razem dopadną dziecko i też mu urwą głowę.[/QUOTE]

Za utrzymanie więźnia płaci Państwo, głównie z kieszeni nas - podatników.
Obecny standard polskiego więziennictwa jest na równym poziomie niektórych polskich hoteli. Oczywiście ten standard podniosło Państwo, głównie z naszych - podatników - kieszeni.
Kiedyś, za czasów naszych dziadków i chyba nawet rodziców więzienie było więzieniem - więzień czuł, że odbywa karę. Były Łagry, był Sybir, były ciężkie roboty, były kary dla przykładu i ku przestrodze, czarny chleb i woda. Był przez to szkorbut, były zgony ale i zdecydowanie mniej przestępstw.
Najczęściej nie potrzebna już była specjalistyczna resocjalizacja, bo jak ktoś przetrwał w więzieniu i z niego wyszedł, to pilnował się aby już nigdy tam nie wrócić.
Kiedyś na widok władzy wielu miękły nogi, bo przed wymiarem sprawiedliwości czuło się respekt, czasem strach. Dzisiaj wielu z władzy kpi. Bo jak czuć respekt przed kimś, kto w najgorszym wypadku zasądzi karę grzywny lub "zawiasy" nie korzystając z pełnego wachlarza możliwości? Jak czuć respekt przed więzieniem, skoro jego standard często przewyższa standard życia przeciętnego Kowalskiego a jeszcze można zdobyć jakieś wykształcenie za nasze przecież pieniądze?
Specjalistyczne leczenie w zakładzie zamkniętym jednego więźnia to koszt więcej niż spory, ponieważ, potrzebny jest wykwalifikowany, przeszkolony specjalista i cała masa innych specjalistycznych detali jak choćby specjalistyczne pomieszczenie, za które znów będziemy płacili MY - podatnicy.

Dlatego jestem za przywróceniem kary śmierci za najcięższe przestępstwa. Dlatego jestem za mechaniczną kastracją pedofili i gwałcicieli. I dlatego jestem za wieloma rzeczami, na które polskie prawo nieprędko się odważy...
Z obawy przed nami, z obawy przed często "bałwochwalczymi" mediami i z obawy przed "wieloma".

I dlatego właśnie ciężko jest się pogodzić z tak niską karą, jak ta.
Mam nadzieję, że ktoś mądry stworzy petycję o podwyzszenie zasądzonej kary, czym wywrze się niejako swojego rodzaju presję na Prokuraturze.

Czyżby rządać tak niewiele było marzeniem ściętej głowy?[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[B]Znęcali się nad psem - zobacz, co mówili w sądzie![/B]

[URL="http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Znecali-sie-nad-psem-zobacz-co-mowili-w-sadzie,wid,13049444,wiadomosc.html?ticaid=5b9ff"][COLOR=#22229c]http://nasygnale.pl/kat,1025343,titl...l?ticaid=5b9ff[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye:Skąd się biorą tacy degenaraci ? I jeszcze śmią do Kościoła chodzić hipokryci jedni. Zastanawia mnie też tak niski wyrok, znam sytuację gdzie wymiar sprawiedliwości bardzo chciał się wykazać wydając niesprawiedliwe wysokie wyroki, nękając człowieka i jego rodzinę ,bez możliwości praktycznie obrony a tutaj ? Czy urwanie psu głowy to tylko głupia zabawa?

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Nestor choć nie do końca.Nasz świat znęca się nad zwierzętami,wszyscy jesteśmy oburzeni i nic nie robimy,dlaczego? Bo takie jest nasze państwo,przepisy,obyczaje ogólne przyzwolenie.Pani z miejscowości gdzie zamordowali psa wypowiada się o wyroku "przecież nie zabili człowieka za co ta kara" Dziwimy się Hitlerowi on gazował ludzi my nie jesteśmy tak humanitarni dla zwierząt- pseudohodowle, produkcja zwierząt hodowlanych, farmy drobiu to jeden wielki koszmar i chyba lepiej abyśmy te zwierzęta gazowali lepiej by umierały.Przytłacza ogrom dewiacji i demoralizacji znęcanie się nad pupilem bawi rodziców! Co będzie jak dzieci dorosną gdzie ich empatia i wrażliwość co zrobią ze starymi rodzicami....

Link to comment
Share on other sites

No właśnie Biedo, ludzie mówią , że przecież zwierzę nie człowiek, ale od znęcania się nad zwierzakiem się zaczyna...potem tacy chuligani dochodzą do wprawy i dla jaj wywiozą do lasu grzecznego kolesia lub dziecko i zrobią z nim to samo:diabloti:
Aż się nóż w kieszeni otwiera:mad:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']:crazyeye:Skąd się biorą tacy degenaraci ? I jeszcze śmią do Kościoła chodzić hipokryci jedni. Zastanawia mnie też tak niski wyrok, znam sytuację gdzie wymiar sprawiedliwości bardzo chciał się wykazać wydając niesprawiedliwe wysokie wyroki, nękając człowieka i jego rodzinę ,bez możliwości praktycznie obrony a tutaj ? Czy urwanie psu głowy to tylko głupia zabawa?[/QUOTE]

Dokładnie, masz całkowitą rację Małgosiu.
Z drugiej jednak strony jest to pierwszy tak wysoki wyrok w Polsce, jaki zapadł za znęcanie się nad zwierzęciem.
Zawsze trzeba widzieć plusy w minusach - a tu mamy ewidentny plus. Poza tym wyrok nie jest prawomocny więc być może Prokuratura wniesie apelację o podwyższenie kary.
Miejmy nadzieję, że tego typu wykroczenia będą publicznie coraz głośniej i agresywniej piętnowane przez społeczeństwo. Dzięki czemu wyroki zasądzane przez Sądy będą wyższe i odważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Bieda - serdeczne witaj boś nowa jak widzę :multi:

Hmmm... poruszyłaś zagadnienia, na które nie da się wypowiedzieć w kilku zdaniach.

[quote name='bieda']Nasz świat znęca się nad zwierzętami,wszyscy jesteśmy oburzeni i nic nie robimy,dlaczego? Bo takie jest nasze państwo,przepisy,obyczaje ogólne przyzwolenie.[/QUOTE]
Ciężko powiedzieć po której stronie leży wina.
Myślę, że po części i na swój sposób wszyscy i wszystko jest temu winne.
Ludzie pędzą na oślep przed siebie, trwa wyścig szczurów, po trupach do celu, wszystkie chwyty są dozwole, etc, etc...
W konsekwencji ludzie są rozkojarzeni życiem i codziennością, zatracają się w gonitwie o pieniądz, zapominając o drugim człowieku i o tym co ich otacza.
Społeczeństwo skupia się na rzeczach mało istotnych zapominając, co powinno być jego prawdziwą ideą.

[quote name='bieda']Pani z miejscowości gdzie zamordowali psa wypowiada się o wyroku "przecież nie zabili człowieka za co ta kara" [/QUOTE]
Ciężka sprawa... Z jednej strony poziom mentalny i intelektualny środowiska, w jakim ta Pani żyje i jakim się otacza jest marginalny. Z drugiej strony jest też strach przed zemstą o czym bodajże mówili mieszkańcy. Oczywiście, możnaby dywagować, że człowiek słaby psychicznie ulega i pozwala się zastraszyć. Czy też, że taka mentalność świadczy o znikomej inteligencji, etc. Ale tak pokrótce chyba coś jest w tym, co napisałam.

[quote name='bieda']Dziwimy się Hitlerowi on gazował ludzi my nie jesteśmy tak humanitarni dla zwierząt- [/QUOTE]
Myślę, że nie wolno Ci poruszać i porównywać mordu na psie z eksterminacją ludzi w konsekwencji działań hitlerowskich.
Oczywiście morderstwo psa i morderstwa hitlerowskie można sprowadzić do jednego poziomu określając je działaniami podłymi, bezprawnymi i pozbawionymi wszelkich zasad człowieństwa.
Mimo to nie powinno się stosować tego typu porównań - chociażby z szacunku do rodzin i w imę pamięci dla ofiar.
Poza tym - o ile uśmiercanie inne aniżeli z pobódek niosących ulgę w nieuleczalnym cierpieniu można uznać za jakkolwiek humanitarne - wspomniane przez Ciebie gazowanie bynajmniej do humanitarnych nie należało. Nie zapominaj, że "humanitarne gazowanie" tlenkiem węgla trwało li tylko do początku lat 40. Potem imć Hitler tlenek węgla zastąpił cyjanowodorem, znanym nam pod nazwą Cyklon B. A cyjanowodór, w bardzo dużym uproszczeniu, powoduje uduszenie tkanek. O ile podany w dużym stężeniu i dawce zabija w jednej niemalże sekundzie o tyle w dawkach mniejszych działa nadwyraz brutalnie : tkanki są rozrywane, krwawią a śmierć następuje w koszmarnym cierpieniu. Na takim działaniu właśnie skupiał się Hitler. Biorąc pod uwagę fakt, że "gazowane" Cyklonem B partie ludzi umierały niekiedy dopiero po 20 minutach zwyczajnie nie masz prawa nazywać tego humanitaryzmem i porównywać do - defacto również brutalnego - mordu na psie.

[quote name='bieda']pseudohodowle, produkcja zwierząt hodowlanych, farmy drobiu to jeden wielki koszmar[/QUOTE]
Nie jestem na czasie i nie mam aktualnych informacji w tym temacie ale np. tucz gęsi został zakazany już kilka ładnych lat temu. Poza tym odkąd weszliśmy do Unii regulacje prawne zmuszają duże fermy do stosowania się wobec norm, etc.
Co do pseudohodowli - nie zgadzam się z Tobą absolutnie.
Żeby była jasność : zawsze jestem za powoływaniem do życia szczeniąt uprawnionych do otrzymania metryk ale nie wszystko złoto, co się świeci.
Nie można generalizować twierdząc, że psudohodowlą jest każda ta, która rozmnaża psy "bez papierów". A każda zrzeszona w ZKwP jest cacy. Wprawdzie nie utrzymuję kontaktów koleżeńskich, ale znam ludzi którzy powołują do życia szczenięta "bez papierów" i to jest ich jednym przewinieniem, ponieważ w takich warunkach w jakich żyją te psiaki oraz tak jak są one zadbane to aż miło popatrzeć i niejeden znany mi hodowca mógłby się wiele nauczyć jak należy dbać o zwierzę. Znam natomiast hodowle psów z rodowodem, gdzie pod publikę zamieszcza się cudne zdjęcia obrabiane w Photo Shopie, pieje się peany jakie to wszystko jest cacy i jakim się samemu jest cacy a w rzeczywistości psy mieszkają w klatkach wystawowych, w których mogą się obracać wokół własnej osi, dożywają jedynie młodego wieku, mieszkają na metalowych rusztach, hodowca widzi je tylko a zgarnia kasę za szczeniaki, bo od roboty są pracownicy i ponadto dzieje się z tymi psami czy szczeniętami wiele innych dziwnych rzeczy, które są tajemnicą poliszynela i świat tego już nie ogląda i nie słyszy.
Dlatego, mimo wszystko, nie można generalizować, ponieważ pesudohodowlą jest każda ta która szkodzi rozmnażanej przez siebie żywej istocie. Istocie rozmnażanej z różnych powodów oraz w konsekwencji różnych działań i praktyk w imię "złotówy zamiast źrenic". I nie ma tu znaczenia czy dzieje się to pod egidą ZKwP czy też pod egidą "targu ze zwierzętami".
Odmieńcy i pseudohodowcy są wszędzie.

[quote name='bieda']Przytłacza ogrom dewiacji i demoralizacji znęcanie się nad pupilem bawi rodziców! Co będzie jak dzieci dorosną gdzie ich empatia i wrażliwość co zrobią ze starymi rodzicami....[/QUOTE]
Znów się powtórzę - bynajmniej nie jestem za stosowaniem przemocy i za agresją, ale ...
Ale prawdą jest, że kiedyś jak taki bachor dostał porządny wpier...dol od rodziców czy nauczyciela to i rodziców szanował, i szkołę i ogólnie miał szacunek do otaczającej go rzeczywistości. Chociażby jedynie ze strachu, żeby znów nie dostać wpie..ol ale miał.
A dzisiaj... Dzisiaj jak coś lub ktoś się komuś nie podoba czy przeszkadza w dążeniu do obranego celu to robi się sztuczny dym, to zaraz jest sprawa o molestowanie, o znęcanie się, etc... I zaraz uruchamiana jest prasa, telewizja. I zaraz jest dym pod publikę, byleby było głośno i byleby się działo.
Wrócę do swojej pierwszej wypowiedzi : dzisiaj ludzie zatracają się z małostkach, dlatego nie mają czasu na szucunek do innych i do samych siebie.
Dzisiaj jest mnóstwo karierowiczów od pokoleń przepełnionych małomiasteczkowością, którzy tłumnie przybyli do wielkich miast i próbują się w nich odnaleźć myśląc, że motyli tyłkiem nałapią. Kiedyś "słowo było warte pieniądza". Dzisiaj to słowo jest używane przeciwko niewygodnemu rozmówcy po to, aby wyeliminować konkurencję i dzięki temu móc się więcej nachapać przy korycie.
Jak wspominałam jest to temat na długą aczkolwiek bardzo ciekawą polemikę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']No właśnie Biedo, ludzie mówią , że przecież zwierzę nie człowiek, ale od znęcania się nad zwierzakiem się zaczyna...potem tacy chuligani dochodzą do wprawy i dla jaj wywiozą do lasu grzecznego kolesia lub dziecko i zrobią z nim to samo:diabloti:
Aż się nóż w kieszeni otwiera:mad:.[/QUOTE]

Niekoniecznie. Czasem zaczyna się od zwierzęcia a kończy na człowieku a czasem nie. Najczęściej wystarczy spojrzeć na twarze i rysy tychże osobowości aby mieć jasne dowody z jakiego środowiska kulturowego się wywodzą. I nie jest ważne czy chodzą w brudnych łachmanach i mieszkają w slumsach czy jeżdżą "mesiami z czarnymi szybkami" - rysy, rysy twarzy mówią wszystko!!! Czasem są to złoczyńcy z tzw. porządnych i bogatych rodzin. Gdzieś tkwi błąd w konsekwencji którego ludzie Ci popełniają swoje występki. Gdzie - nie wiem, nie jestem specjalistą aby wypowiadać się śmiało w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']Nestor,odstraszacz na pedofilów najlepszy to taki bullmastiff właśnie:lol:, szkoda , że dzieciom nie wolno zabierać psów do szkoły.[/QUOTE]

Ja Ciebie bardzo proszę, Ty nie mieszaj w to bullmastiffa :obrazic::roflt:

Moje poglądy w tym temacie mówią jedno - tylko nieodwracalna kastracja (czyt. wycięcie jąder) będzie skuteczna.
Gdyby politycy (nie tylko naszego kraju) przestali w niektórych kwestiach słuchać tego co, często dla rozgłosu, kryczą obrońcy czego się głośniej da bronić odważyli się na ten krok to i dewiacje raz dwa by się pokończyły. Nie trzeba byłoby specjalistów, ośrodków zamkniętych i innych głupot, które są wymyślane jeśli nie dla rozgłosu to dla pieniędzy, bo zawsze ktoś na tym przecież zarobi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...