Jump to content
Dogomania

Nestor Notabilis - NOWOŚCI


NESTOR.NOTABILIS

Recommended Posts

[CENTER][B][I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Udanego i słonecznego weekendu[/SIZE][/FONT][/I][/B] [/CENTER]

[CENTER][URL="http://img52.imageshack.us/i/tulipan2010.jpg/"][IMG]http://img52.imageshack.us/img52/8449/tulipan2010.jpg[/IMG][/URL][/CENTER]

[CENTER][URL="http://img28.imageshack.us/i/tulipan20102.jpg/"][IMG]http://img28.imageshack.us/img28/7403/tulipan20102.jpg[/IMG][/URL][/CENTER]


[CENTER]:hand::hand::hand::hand::hand::hand::hand::hand::hand::hand:[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Witaj Magdo ! Kopa lat :)
Jako ze jestes stalym bywalcem naszego forum i bierzesz w nim nieznudzenie czynny udzial i ja pozwole sobie napisac to i owo u Ciebie, obiecalam sobie tego nie robic ale Ty jak widac tak uwielbiasz moje towarzystwo ze nie bede Ci robila przykrosci :)
Po pierwsze to oczywiscie Gratulacje dla Twoich importow o ktorych bede pisac i nie tylko :), od dawna wiadomo ze Twoja hodowla obciazona jest ciezka dysplazja lokciowa, to juz zadna tajemica, a liczba operowanych psow z Twojej hodowli na ta dolegliwosc przeszla dawno poza przecietna, wiec nasuwa mi sie pytanie.. po co sprowadzac szczenieta z linii Ferdhu ??? Jak wiadomo linie te sa obciazone bardzo ciezka dysplazja lokciowa.. wiec co chcesz/bedziesz chciala tym poprawic u siebie w hodowli i ogolnie w rasie?
No i pisanie ze z tej hodowli ciezko dostac psa to tez jak zwykle bajka jak wiele Twoich opowiesci, hodowla ta jest znana z tego ze jako jedna z nielicznych na wyspach sprzedaje psy kazdemu kto tego zechce, wystarczy popatrzec na hodowle Europejskie i znac troche rodowody,
pozdrawiam cieplo :)
Agata

Ps. piekne masz te tulipany w swoim ogrodzie :) :bye:

Link to comment
Share on other sites

Tak po prawdzie, to obie Panie uwielbiają prowadzić z sobą "konstruktywną polemikę"...
I my nie mamy na to wpływu.

Ze swojej strony mogę rzec, że nie mam bladego pojęcia, czy Gamoń ma wspomnianą linię w swojej historii.
Wpis do rodowodu będzie dopiero w czerwcu, na tą chwilę mam opinię Sterny i Siembiedy, że łokcie są ok ( zdjęcia w 13 msc. robione przy okazji kontuzji).
Stopnia tego "ok" nie znam ale obaj Panowie nie widzieli wtedy żadnych anomalii.

Link to comment
Share on other sites

ja tam uwazam ze takie "walki" czesto sa ok, wychodza rozne sprawy.
Bez sensu jest sytuacja kiedy na forum jest "lider" i gromadka wiernopoddanczych i bezkrytycznych klakierów.
Co do psow Angielskich to sa fajne, ale nie jest prawdą ze nieosiagalne, jak ktos zna angielski wystarczy napisac meila do kilku hodowli, odpowiedza podajac cene i inne szczegoly,warunki itp.,choc nie wszedzie,niektore faktycznie "robia problemy".
Co do dysplazji i innych spraw, to zanim ktos sie wypowie to lepiej sprawdzic w rodowodach,czy byly przeswietlenia itp. mi sie nie chcialo i nie sprawdzalem.
Ale jednak jest tez faktem ze niewiele osob zadalo sobie trod zeby do Anglii jechac i sciagac z tamtad psy, moim zdanie to fajnie ze takie psy sie pojawily, o ile te informacje o mozliwej dysplazji sie nie potwierdzą.
Sam mam psa od rodzicow z HDA, a nie wiem co z niego wyrosnie, zamierzam go przeswietlic jak bedzie dorosly.

Link to comment
Share on other sites

Nie Kalfas "walki" nie są ok! Ok jest merytoryczna wymiana zdań i poglądów - tzw. dyskusja! Walka do niczego nie prowadzi. Zarówno NN jak i FH mają swoich zwolenników i wrogów - tak to już jest i raczej się tego nie zmieni..

Poison ma wpis do rodowodu od Siembiedy HD - A. Łokcie też są ok, wpis będzie całkiem niedługo! My nie mamy problemów z kulawiznami.. (odpukać) :multi:

Link to comment
Share on other sites

ja nie jestem zwolennikiem ani Agaty, ani Magdy, z obiema Paniami znamy sie osobiscie i odnosze sie jedynie do poszczegolnych spraw na zasadzie czy sie zgadzam, albo czy sie nie zgadzam, a nie na zasadzie partii politycznej ze trzeba popierac swojego bez wzgledu na to czy ma racje.
Poza tym obie hoduja psy i sa skazane na kleski ktore sie z tym wiazą, jest kwestia uczciwosci umiejetnosc przyznania sie do tego.Znam niejedną z tych klesk, i czasami wpieniaja mie teksty np. "wszystkie moje psy" sa piekne zdrowe i najlepsze, na milosc Boska, hodowla to nie fobryka i psy nie sa produkowane w nowoczesnych cyfrowo sterowanych wtryskarko-obrabiarkach. Normalne ze jednemu sie trafi zdrowy, a innemu pies umrze na jakas chorobe,to sie zdaza,a kwestia jest jedynie zeby swiadomy hodowca majacy wiedze umiejetnie zapobiegal takim przypadkom.
Stad, jesli np. jest powszechnie wiadome ze jakas liniia, badz psy, sa nosicielami "zlych genow",chorob czy czegos innego zlego, i ktos ma wiedze na ten temat, ze np. jakas hodowla uzywa swiadomie wadliwych reproduktorow, to uwazam ze trzeba o tym pisac bez taryfy ulgowej,w mozliwie ostry sposob. Ja tez na molosach zjechalem krytycznie hodowce ktorego prywatnie lubie,chodzilo o niedbalstwo i karygodne warunki w jakich sa szczenieta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='What May NN']

Poison ma wpis do rodowodu od Siembiedy HD - A. Łokcie też są ok, wpis będzie całkiem niedługo! My nie mamy problemów z kulawiznami.. (odpukać) :multi:[/QUOTE]


What May NN - to oczywiste , że wasze psy mają HD A . Nic innego nie mogą mieć , gdyż cztery pokolenia ich przodków są
zdrowe pod każdym względem i całkowicie wolne od tych przywar . /To akurat sprawdziłam /

Link to comment
Share on other sites

[B]Mariola 12144[/B]- Ale ja nie napisałam,że Iwan ma HDA.
Tego jeszcze nie wiem.

I nie pisz proszę,że nie jest możliwy inny wpis,bo wszyscy zdajemy sobie sprawę,że to bajka.
Walki między hodowcami zawsze były i będą.
I po części podzielam zdanie Przemka- dzięki nim mamy czasem szansę dowiedzieć się o faktach nie znanych nam- zwykłym posiadaczom psiaków.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie twierdzę,że wszystko, co nagadują na siebie hodowcy jest prawdą.
Zawiść, jest w tym środowisku stałym punktem programu, do którego trzreba się poprostu przyzwyczaić.
Dlatego nigdy nie będę hodowcą..

Jak już pisaliście, nie ma takiej możliwości,aby w konkretnej hodowli rodziły się same zdrowiutkie championy.
Genetyka jest genetyką.
I tak jak Aneta napisała "Nigdy nie wiadomo co "tkwi" w psie, którego kupujesz!".
Plotki o podkładaniu papierów są tak liczne że może coś w tym jest.
[U]Nie piszę tu o żadnej hodowli bullmastiffów![/U]


[B]What May NN, Bluebell[/B]- planujecie jakieś wyjazdy w tym sezonie?
Może naprawdę zrobimy jakieś rodzinne spotkanko?
Do Magdy każda z nas ma 357 hektarów ale może uda się spotkać gdzieś bliżej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropka77']
[B]What May NN, Bluebell[/B]- planujecie jakieś wyjazdy w tym sezonie?
Może naprawdę zrobimy jakieś rodzinne spotkanko?
Do Magdy każda z nas ma 357 hektarów ale może uda się spotkać gdzieś bliżej.[/QUOTE]

jestem jak najbardziej ZA!!! musielibyśmy gdzieś "po środku" nas znaleźć najlepiej agroturystykę , podzwonić i umówić się na jakiś weekend . no już się nie możemy doczekać - a Kirunia byłaby w siódmym niebie:multi: to co działamy????

Link to comment
Share on other sites

Działamy jak najbardziej!
Urlop mam na początku lipca ale weekend uda mi sie też "skrasć" firmie.
Blubell- pogubiłam sie już za co bardzo Cię przepraszam -Ty teraz mieszkasz pod Toruniem czy gdzieś dalej?
Ja jestem ze Skierniewic. Wszędzie mam blisko albo daleko- zależy jak na to spojrzeć..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropka77']Działamy jak najbardziej!
Urlop mam na początku lipca ale weekend uda mi sie też "skrasć" firmie.
Blubell- pogubiłam sie już za co bardzo Cię przepraszam -Ty teraz mieszkasz pod Toruniem czy gdzieś dalej?
Ja jestem ze Skierniewic. Wszędzie mam blisko albo daleko- zależy jak na to spojrzeć..[/QUOTE]

Oj nie ma za co przepraszać . My teraz mieszkamy ok 20 km od Torunia w stronę Warszawy . co do wolnych dni czy weekendów to my się dopasujemy . tak właśnie patrzę na mapę i "środek nas" to mniej więcej Konin.... jutro coś będę szukać...

What May a Ty???

NN - kurde nie mogłaś mieszkać gdzieś bliżej nas , tylko gdzieś na jakimś wygwizdowie ...:mad: może i Ty się skusisz???

Link to comment
Share on other sites

Do końca czerwca jestem niestety uziemiona i nie dam rady się nigdzie wybrać niestety.. Lipiec, sierpień - jak najbardziej! Ale nie patrzcie na mnie - planujcie dziewczyny i najwyżej kiedyś powtórzymy spotkanie ;):)

Fajny pomysł, tylko trochę się obawiam czy Iwan i Poison się dogadają :razz:

Link to comment
Share on other sites

Iwan ciągle taka sama przylepa.
Czasem zauważy,że już jest dorosły i zaszczeka.
Do psów bez większych zmian- wyjątkiem jest kundelek z naszego bloku- nienawidzą się okropnie.
Ale to wymagało roku starań właścicielki kundelka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropka77']


[B]What May NN, Bluebell[/B]- planujecie jakieś wyjazdy w tym sezonie?
Może naprawdę zrobimy jakieś rodzinne spotkanko?
Do Magdy każda z nas ma 357 hektarów ale może uda się spotkać gdzieś bliżej.[/QUOTE]

Ja, niestety, nie mogę w tym momencie zrobić konkretnych planów i nie jestem w stanie zadeklarować się w tym momencie na 100% czy Wasz termin będzie pasował i mnie :roll:. Dlatego ustalcie między sobą jakieś konkrety a ja postaram się dołączyć :p.

Wczoraj np. wróciłam do Polski z malutkich wczasów nad Morzem Adriatyckim - tym razem połączonych z maratonem wystawowym w Montenegro :loveu:.

Do września mam w planie jeszcze kilka wyjazdów zagranicznych, których nie mogę odłożyć z konkretnych względów. Poza tym cieczki, krycia, nowe importy, etc... Muszę to w miarę bezkolizyjnie pogodzić ze sobą tak, aby każdy był choć trochę zadowolony.
Jeśli uda mi się "wstrzelić" w Wasze wakacje to na pewno podjadę choćby na weekend. Ale bez psów.
Także takto u mnie się przedstawia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...