Jump to content
Dogomania

Jaki jest najlepszy wiek separowania szczeniaka?


deT

Recommended Posts

[B]Witam[/B]
Przegladajac ostatnio informacje o psach na necie (niezależnie od rasy) wyczytałem że najgorszy z terminów jest odebranie psa w 8 tygodniu tutaj cytat z seminarium [COLOR=royalblue]Turid Rugaas[/COLOR]

[quote]
[COLOR=blue]Jaki jest najlepszy wiek separowania szczeniaka?[/COLOR]

10 tygodni to jest najwczesniej jak mozna oddzielac szczeniaka. Wiele osob to potwierdza i nie jest to zadna nowosc. Wedlug mnie 3 miesiace to idealny wiek zabrania szczeniaka do nowego domu. Taki szczeniak bedzie socjalny, zwykle miec odpowiednie hamulce w gryzieniu i agresji w stosunku do czlonkow rodziny.
[B][COLOR=red]8 tygodni to jest najgorszy okres na odseparowanie szczeniecia, gdyz jest to doklanie w jego pierwszym okresie strachu[/COLOR][/B]
[/quote]
więc z tąd moje pytanie:

[B][I][COLOR=seagreen]W jakim wieku szczenie może być odebrane od hodowcy ?[/COLOR][/I][/B]

[I]pozdrawiam deT[/I]

Link to comment
Share on other sites

Hodowcy z reguly oddaja w wieku 7-8 tyg., rzedko kiedy zostawiaja dlyzej. Chyba tez trudno byloby przecietnego hodowce namowic do przetrzymania szczeniaka dluzej...
Ja tez gdzies przeczytalam ze ten okres jest pierwszym okresem strachu u szczeniat i wcale nie jest najlepszy, jak sie niektorym wydaje. Z tym ze nawet jesli pies zostanie dluzej u hodowcy to to tez wg mnie nie rozwiazuje sprawy - szczenie jest wtedy bardziej plochliwe, ale hodowca musialby nad tym pracowac, wykorzystac ten okres zeby podbudowac w szczenieciu poczucie wlasnej wartosci i pewnosc siebie. Samo to ze zostanie w tym samym srodowisku nic nie zmienia. Zreszta, 3 miesiace to jest akurat koniec okresu(wlasciwej) socjalizacji, wiec przrz ten czas TRZEBA pracowac z psem. A ktory hodowca na to pojdzie, zeby kazde szczenie zabierac do ludzi, do miasta, w rozne miejsca? Niewielu...
Dlatego duza odpowiedzialnosc spada na nowego wlasciciela....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...