Jump to content
Dogomania

Ceny Norwichy


Kati

Recommended Posts

Kati, ja np nie mam zadnego problemu na spacerach z borderka mimo ze nie jest szkolona - ona po prostu sie nas trzyma, nawet nie odbiega zbyt daleko. Moj sasiad tez nie ma zadnego problemu z jack russelem. Zreszta - nie spotkalam sie tu z kims kto by nie spuszczal teriera bo ucieka a sa: nasza borderka, ze trzy jacki, szkoty, foksterier, silky. Cairna tez raz widzialam ale to byl maly szczeniaczek. Natomiast z tego co widzialam na linkach spaceruja niektore husky i beagle ;)Ale faktem tez jest ze tu nie ma zbytnio pokusy zwierzyny - to miasto, psiarze spaceruja w parku, na wale i na terenie zalewowym nad rzeka. Sa ptaki, wiewiorki ale nie ma tu saren, zajecy czy czegos co by budzilo jakas wielka chcec pogoni. Co innego jak sie chodzi do lasu, tu trzeba strasznie uwazac bo mozna stracic psa :( [quote]może jeszcze norwiche, ale one są za małe[/quote] Norwiche sa boskie. My pewnie bysmy mieli wlasnie norwicha ale cena byla dla nas zaporowa :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka'] Norwiche sa boskie. My pewnie bysmy mieli wlasnie norwicha ale cena byla dla nas zaporowa :([/quote]


[FONT=Tahoma]Jesteśmy hodowcami Norwichy, i proszę wybaczyć, ciekawi nas informacja o jakie cenie mowa jako zaporowej?[/FONT]
[FONT=Tahoma][/FONT]
[FONT=Tahoma]Jakub&Ania[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Norwich, nam podawano cene 2 tys euro lub zblizona. Jeszcze pamietam, ze TZ dzwonil do hodowli i krzyczal do mnie (bylam w lazience) ze sa szczeniaki i kosztuja 2tys... juz zaczelam sie cieszyc zanim nie dodal wlasnie euro. Poniewaz z innej hodowli juz wczesniej mialam informacje, ze ta rasa wlasnie tyle kosztuje dalej nie szukalismy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norwich'][FONT=Tahoma]Jesteśmy hodowcami Norwichy,[...][/FONT]
[FONT=Tahoma]Jakub&Ania[/FONT][/quote]
Witam i pozdrawiam "Zamliczaki" :)

Właśnie mama opublikowała troszkę zdjęć cairnów (naszych domowników i naszych wychowanków) ze stycznia i lutego, zapraszam wszystkich zainteresowanych na: [URL]http://altacarya.com/galeria2.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja słyszałam o orientacyjnej cenie Norwichy 1 000 euro i podobnie jak Jaszczurka po usłyszeniu słowa "1 000" bardzo się zdziwiłam, ze tak tanio. :lol:

Altacarya, zaraz lecię oglądać galerię. I może w końcu będę miała czas przejżeć całą strone, bo zawsze robię to na raty.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ja słyszałam o orientacyjnej cenie Norwichy 1 000 euro i podobnie jak Jaszczurka po usłyszeniu słowa "1 000" bardzo się zdziwiłam, ze tak tanio. :lol:
[/QUOTE]
Moze hodowcy mowia cene w euro zeby to tak strasznie nie brzmialo :P
Czyli mamy cene 4-8 tyś zł. Typowa cena za psa rasowego w Polsce to 1000-2000 zł i przy naszych realiach i ta sume trzeba zwykle uciulac. Moje terierki kosztowaly 1600zl (zadna tajemnica). 4-8 tys zl jest moim zdaniem cena zaporowa dla wiekszosci przecietnych osob. Pieski dla bardzo zamoznych osob albo za granice :( A na prawde szkoda bo niewielki jest wybor wsrod tak malych terierkow i jeszcze z tego co czytalam maja bardzo fajny charakter. Moze hodowla Zamilcze napisze nam jak to jest z ta cena, czy rzeczywiscie musi byc tak wysoka. Ostanio widzialam ogloszenia norwichy za 3 tys zł co juz jest o wiele bardziej przystepna kwota choc wciaz jeszcze wysoka.

Cairn ratownik jest super! Terier potrafi! Ja mam fotke dwoch border terierkow wyszkolnych na psy ratownicze :)

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie cena 2000zł to maksimum, ale to też zalezy od konkretnego psa, od pochodzenia, itp. Szczególnie, że mam wiele ulubionych ras i zawsze mogłabym wybrac jakiegoś "tańszą" rasę. Niedawno "znalazłam" psa za 3000zł i gdyby nie to, że wtedy nie mogłam mieć psa to bym go kupiła bez większego zastanawiania się.

Świetny ten cairn ratownik. :)

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze dziekujemy za pozdrowienia od Alta Carya'i i swoje ślemy wzajem.
Co do cen szczeniaków jest to delikatna kwestia niechetnie poruszana przez hodowców na forum ogólnym. No ale skoro sie powiedziało A to trzeba powiedzieć B jak mówił Kubuś Fatalista stąd odpowiem co mi wiadomo w tych kwestiach.
Otóż jeśli chodzi o cenę 2000 EUR to słyszałem o takich w odniesieniu do szczeniat z bardzo porządnych hodowli zagranicznych w Europie przy czym bym juz rozmawiał o starszym szczeniaku.
W przypadku Polski wiadomo mi o takich cenach ale juz krótki wywiad z "hodowcą" pozwala sie zorientować że kryje " we własnym sosie", na przykład córki ojcem żeby w maksymalnie oszczedzić koszty tj. zmaksymalizować zysk. Nie uważam żeby było to specjalnie naganne bo przeciez każdy moze mieć swoja recepte na życie i taką recepta może być również utrzymanie z psów.
Co do nas:
rozrzut cen jest duży: od szczeniat wydawanych za darmo (przyznać trzeba że w naszym mniemaniu wadliwych w jakichś sposób) poprzez szczeniaki za 1000 PLN do cen nawet znacznie wyższych.
Wszystko kształtuje:
- potencjał szczeniaka
- kupujacy.
Czy cena musi być wysoka? Sądzę że biorąc pod uwagę koszty jakie hodowcy dobrej klasy szczeniat ponoszą to ceny o jakich sie obecnie mówi sa niskie albo nawet bardzo niskie.
Pozdrawiamy
Jakub&Ania

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Co do nas:
rozrzut cen jest duży: od szczeniat wydawanych za darmo (przyznać trzeba że w naszym mniemaniu wadliwych w jakichś sposób) poprzez szczeniaki za 1000 PLN do cen nawet znacznie wyższych.
Wszystko kształtuje:
- potencjał szczeniaka
- kupujacy.[/QUOTE]
W takim razie szkoda, ze nie trafilismy do Was tym bardziej, ze nie nie mamy szczegolnych ambicji wystawowych. No ale teraz mamy kochana borderke:) Dopiero za jakis czas chcemy pomyslec o drugim psie do towarzystwa.
[QUOTE]PS. Co do mnie osobiście to jeszcze w czasach kiedy trzymałem jamniki to potrafiłem wydać na wybitnego szczeniaka zarobki z całego 5 miesiecznego wyjazdu na "saksy"; stąd cena to chyba kwestia skali i oceny co w zyciu jest ważne.[/QUOTE]
Dla mnie taki wydatek jaki trzeba dac za przecietnego psa jest duzy ale wole nazbierac niz kupowac psa bez papierow. W sumie to wlasnie oddalam Mamie ostania rate za pieska bo od niej pozyczalam :) Na szczescie Mama jest psiara i nie dziwi ja ze chcialam psa z papierami bo sama takiego miala i ma.

Norwich mam jeszcze pytanie ile waza Twoje norwichy? Bo ostanio zauwazylam, ze mnostwo ras wazy wiecej niz podaje wzorzec. Jestem ciekawa jak to jest w ich przypadku. Przeczytac mozna ze to jedne z najmniejszych terierow i maja jakoby wazyc okolo 5kg. Na ile to sie sprawdza?

Poswiata, mam nadzieje, ze wybaczysz wcinanie sie norwichy w watek cairnow ;) TOFFIFEE to super imie, bardzo mi sie podoba :)

Link to comment
Share on other sites

Nitencja no dla mnie jest dziwne ze to dziwne ;P Pamietam oburzenie Wojenki jak zapytalam kiedys ile kosztuje border terrier. Dla mnie to zupelnie naturalne, ze chce wiedziec ile kosztuje zwierzak ktorym jestem zainteresowana. Nie zamierzam robic jakis podchodow. Jak juz wiem czy moge sobie pozwolic to mozna gadac dalej. Mnie tez ludzie bez przerwy pytaja np. "po ile agamka" i nie jest mi dziwnie. Odpowiadam i tyle. Wygodne pod tym wzgledem sa portale aukcyjne i inne w ktorych podaje sie cene. Ten temat jest juz z glowy i mozna przejsc od razu do przyjemniejszych dyskusji ;)

Poswiata ja bym raczej czekala do konca kwarantanny koszmar jak szczeniak zlapie parwo albo inne swinstwo ;( Szczegolnie jak sie mieszka w mocno zapsionej okolicy. Najfajniej w takiej sytuacji miec dom z ogrodem albo chociaz ogrodek dzialkowy ;)

Link to comment
Share on other sites

Jaszczurko chodzilo mi o to zeby nie bylo to pierwsze pytanie :-] bo wtedy wydaje mi sie ze takiemu czlowiekowi zalezy na pieniadzach a nie na psie. Owszem , wiadomo ze cena jest wazna ale ja podejmuje watek cenowy jak zobacze ludzi i podchodze do tego indywidualnie , wiadomo ze nie zejde ponizej danej ceny ale sa przeciez rozne rozwiazania by tego psa miec. Mi zalezy by ten ktos BARDZO chcial psa i ze bede wiedziala ze bedzie kochany. Nie sprzedaje kazdemu kto mi da taka a taka cene :razz:

Poswiata mala super :) a jak sie bedzie fajnie rwalo :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...