Jump to content
Dogomania

Czy jest juz przychowek lakelandzki po Hiszpanie w Fox-Klanie???


limnolka

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Witajcie, dopiero teraz, ale jakoś tak troszku mi się umarło:p chociaż widze, ze nie tylko ja się nie odzywałam.. wygląda na to, że wszystkich wymiotło:roll:
Tak, są maluchy - urodziła się parka, grizzle. Na razie jeszcze ich nie widziałam, wiec nie mam zdjęć....

Link to comment
Share on other sites

Czyli cos slabo z tym potomstwem po hiszpanie? Jaki jest jego status? chyba nie champion? Ale jak mi sie wydaje, to cos nie tak z tym kryciem. Jak mogl pokryc suke w Polsce, wystepujac bez papierów, czy ktos w POLSCE widzial JEGO pedigree? jak nie miał 18 mies. ? a czy mial WCZESNIEJ zgode ZKwP na takie krycie???
Cos mi tu źle pachnie Fuka ????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='limnolka']Czyli cos slabo z tym potomstwem po hiszpanie? [/quote]
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli? Chodzi Ci o ilośc szczeniąt? :crazyeye: Słabo by było gdyby nie urodził sie ani jeden szczeniak, a i to by jeszcze o niczym nie świadczylo... Po prostu by to znaczyło, ze nie udało sie krycie i tyle.
Albo gdyby chodziło o suke takiej rasy, dla której typowe sa duze mioty. I tak - 2 szczeniaki u airedale terrierki - to bardzo mały miot, a u lakelandki - jest to miot nieduży, ale jak najbardziej normalny.
Nie wiem czy sie orientujesz, ale plemników jest z reguły baaardzo duzo, problem polega na tym, ze one musza we własciwym momencie dotrzeć do jajeczek. A tych jest znacznie mniej, a do tego nie sa wieczne. Często bywa tak, że plemniki docieraja na miejsce przed owulacja, a ponieważ one również nie sa wieczne, nie wszystkim udaje sie dotrwać do jajeczkowania... Bywa też odwrotnie i plemniki docieraja na miejsce wtedy kiedy wiekszość, albo nawet wszystkie jajeczka nie nadają sie już do zapłodnienia. A nawet jezeli uda się pokryć suke w optymalnym momencie i dojdzie do zapłodnienia wszystkich jajeczek - to tez jeszcze o niczym nie świadczy. Ilość szczeniaków zalezy od ilości jajeczek (różnej u roznych suk) oraz od tego czy suka donosi całą ciążę. Z różnych przyczyn zdarza się, że dochodzi do resorpcji części płodów, czasem bywa nawet, ze wszystkich.


[quote name='limnolka']Jaki jest jego status? chyba nie champion?[/quote]
Wyjaśnij mi prosze co masz na myśli pytając o jego status? Bo nie wiem jak mam odpowiedzieć.
Jeżeli chodzi o championat - to Harry jest bardzo młodym psem, tydzień temu skończył 2 lata. W Hiszpanii nie ma championatu młodziezowego, więc takiego nie posiada.
Jeżeli chodzi o championat dorosły, to ma zaczety championat hiszpański. Do jego ukończenia brakuje mu zdobycia 1oceny doskonałej z jakiejkolwiek wystawy hiszpańskiej. Pozostałe wymogi spełnił (w Hiszpanii jest przyznawany jeden CAC na płec, nie ma wymogu zwiazanego z czasem pomiedzy pierwszym a ostatnim CACem, natomiast żeby zostac championem - potrzebne sa CACe z konkretnych wystaw (tzw. major) oraz jedna ocena doskonała z jakiejkolwiek wystawy). Jak z tego wynika - gdyby nie został w Polsce - to dawno miałby championat ukończony, bo jakos nie podejrzewam, że mógłby dostac inna ocene niż doskonałą, szkopuł w tym, ze na razie jest dość daleko od Hiszpanii.
Jeżeli chodzi o polski championat - poczatkowo sadziłam, że skoro został Zwycięzcą Świata - automatycznie został Championem Polski. Teraz juz wiem, że tak nie jest - bo do zdobycia polskiego championatu na światówce nie potrzeby był CACIB, wystarczyło tylko CWC plus championat jakiegokolwiek kraju. I tym sposobem pies z klasy championów, który przegrał z Harrym porównanie o CACIB - jest Championem Polski, a Harry nie. W tej chwili ma wystarczająca ilość CWC, ale brakuje mu czasu... [quote name='limnolka']Ale jak mi sie wydaje, to cos nie tak z tym kryciem. Jak mogl pokryc suke w Polsce, wystepujac bez papierów, czy ktos w POLSCE widzial JEGO pedigree? jak nie miał 18 mies. ? a czy mial WCZESNIEJ zgode ZKwP na takie krycie???
Cos mi tu źle pachnie Fuka ????[/quote]
Czyżbyś sugerował, że dzieci Zwycięzcy Świata, sa kundlami? A może ich ojciec też?
Tak się składa, że Harry jest psem zarejestrowanym w Hiszpanii i obowiązuja go przepisy kraju zarejestrowania, zupełnie tak jakby nigdy stamtąd nie wyjeżdzał i Harry zgodnie z przepisami hiszpańskimi - w momencie krycia był reproduktorem. Zresztą nawet gdybym miała już wtedy w ręku jego exportowy rodowód, bo tylko z takim rodowodem można zarejestrowac psy importowane i gdybym zarejestrowała go u nas natychmiast po jego przyjeździe - to w myśl polskich przepisów Harry również byłby reproduktorem u nas! Miał wystawy, nie tylko z ocenami doskonałymi, ale także z Cacibami oraz wymagany wiek - miał wtedy skończone 21mcy.

Link to comment
Share on other sites

Fuka, i tak mnie nie przekonasz swoimi wywodami, bo sa dla malo przekonujace i jak wiem nie tylko dla mnie.
Po pierwsze nie jest zwyciezca swiata, bo zwyciezca swiata byla jego kolezanka z hodowli. On byl najlepszym psem w rasie.
Wg mnie nie mial on uprawnien do krycia w Polsce i juz, nie mowiac o wystawianiu go w Polsce bez odpowiednich papierow jako wspolwlascielami z Polski. Szybkosc tym razem nie dala zamierzonego efektu - a wrecz odwrotnie, narazila Hodowle Fox - Klan na dziwna sytuacje, jak wiem nie zamierzona przez wlascicielke. Zreszta w tej rasie, mimo tak malej liczby hodowcow i osobnikow krajowych, to nie pierwsza tego typu atrakcja papierowa? Tylko po co to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='limnolka']Po pierwsze nie jest zwyciezca swiata, bo zwyciezca swiata byla jego kolezanka z hodowli. On byl najlepszym psem w rasie. [/quote]Oj, limnolka, chyba musisz przeczytać uważnie i ze zrozumieniem, komu przyznawany jest tytuł Zw. Świata i ile ich jest w każdej rasie przyznawanych... Podpowiem, że nie jeden. ;-)

[quote name='limnolka']Wg mnie nie mial on uprawnien do krycia w Polsce i juz[/quote] Na szczęście o tym, czy on ma uprawnienia do krycia w Polsce, czy nie ma - decydujesz nie Ty, tylko przepisy Zw. Kynologicznego. A te warto Tobie również przeczytać raz jeszcze (zakładam, że skoro się na ten temat wypowiadasz, to już kiedyś je czytałeś). Harry jest psem zarejestrowanym poza Polska, a jako taki, jeśli ma prawo kryć w swoim kraju, to w Polsce też ma. Nie jest on ani pierwszym, ani ostatnim psem, który kryje na takich zasadach - wręcz przeciwnie, zdarza się to dość często. Fakt, że mieszka obecnie w Polsce jest tu mało istotny.

[quote name='limnolka']nie mowiac o wystawianiu go w Polsce bez odpowiednich papierow jako wspolwlascielami z Polski.[/quote]Że co proszę??? Od kiedy to nie wolno wystawiać psa w Polsce jeśli nie ma Polskich papierów? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Gdy sprowadziłam suczkę z USA i chciałam ją wystawić zanim miała polskie papiery, zadzwoniłam do Związku, żeby się zapytać czy i jak mogę to zrobić. I odpowiedź była - Oczywiście, wystarczy wpisać hodowczynię jako współwłaścicielkę i moja suka może być wystawiana na amerykańskich papierach. Jest to więc nie tylko dozwolone, ale wręcz polecane przez Związek.

[quote name='limnolka']Szybkosc tym razem nie dala zamierzonego efektu - a wrecz odwrotnie, narazila Hodowle Fox - Klan na dziwna sytuacje, jak wiem nie zamierzona przez wlascicielke. Zreszta w tej rasie, mimo tak malej liczby hodowcow i osobnikow krajowych, to nie pierwsza tego typu atrakcja papierowa? Tylko po co to?[/quote]A ja się zastanawiam, po co te insynuacje, pełne błędnych "informacji"? Nie znam sytuacji - dostrzegam po prostu w tym co piszesz raz po raz oskarżenie o "przewinienia", które w rzeczywistości "przewinieniami" nie są. Nie wiem, kim jesteś, nie wiem, o co Ci chodzi, ale przypominam Ci, że na dogomanii obrażanie innych nie jest dozwolone, a Ty kroczysz bardzo blisko właśnie tego.

Link to comment
Share on other sites

Nie obrazam nikogo, nie insynuuje i nie jest to moim celem, mam watpliwosci wiec pytam. Fuka odpowiada i jest ok. Tym bardziej ze bardzo cenie Malgosie Grzeszkowiak za jej wklad w rozwoj hodowli terrierow w Polsce.
A takie informacje telefoniczno- pantoflowe, co przytacza Flair i upowszechniane przez ZKwP tylko wsrod niektorych hodowcow, sa malo znane publicznie. Wiec dziekuje za wyjasnienia Flaire.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

CC na Crufcie wygral Frank:loveu: - Saredon Sinatra - rezerwowy Zwyciezca Swiata z Poznania:multi: To byla jego pierwsza wystawa w ojczyznie!
[URL="http://img145.imageshack.us/my.php?image=saredonsinatrajh1.png"][IMG]http://img145.imageshack.us/img145/179/saredonsinatrajh1.th.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...