Jump to content
Dogomania

Choroby genetyczne i takie tam?


bill

Recommended Posts

[LEFT]fajnie ze jest taki temacik, bo lakelandy to jedna z moich miłosci,mam pytanie do osób obcujacych z tą rasa, jakie sa problemy w hodowli z jakimi sie spodkali np choroby genetyczne i takie tam? :) z góry dzieki za odpowiedz
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bill'][LEFT]fajnie ze jest taki temacik, bo lakelandy to jedna z moich miłosci,mam pytanie do osób obcujacych z tą rasa, jakie sa problemy w hodowli z jakimi sie spodkali np choroby genetyczne i takie tam? :) z góry dzieki za odpowiedz[/LEFT]


[/quote]O chorobach genetycznych u Lakelandów przeczytasz (po angielsku) [URL="http://www.upei.ca/~cidd/intro.htm"]tutaj[/URL]. To, co tam napisane potwierdza doświadczenie Fuki: jest to wyjątkowo zdrowa rasa i wszelkie problemy genetyczne występują naprawdę rzadko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[LEFT]Sztuką jest kupic dobrej jakosci malca lake, ale równiez dużą sztuką jest fachowe przygotowanie tej rasy na wystawe, miąłem okazej zobaczyc kilka fajnych lake w Poznaniu i pogadac z ich włascicielami, lacznie było 19 sztuk, myśąłem ze bedzie wiecej jak na światówke ale widac rasa rzadka,byli przedstawiciele kennelu Sharedon, van Foliny Home ,Chelines, osobiscie rasa coraz bardziej mi sie podoba i moze w przysżłosci zagosci w moim domu jak narzie pogłebiam wiedze o tej rasie wiec jak ktoś ma jakies fajne linki zdjecia lub materiały to zamieszczajcie z góry dzieki
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Hej,
no troszke do czynienia z lakelandamimialam i mama.
Pierwszy mo j lakie to czerwony angielski pies.Ch.Pl.Ch.Anglii,Ch.USA,Ch.HIszpanii,Int.Ch SAredon RED RIVER ,z ktorym mialam przyjemnosc zdobyc m.in Zwyciestwo Europy i 2 miejsce na grupie w Poznaniu:-))(nie nie w tym roku).
Spokojny zrownowazony i mimo tego ,ze cale zycie zmienia wlascicieli ..jakos tak lapiacy za serce.Calusnik .Absolutnie nie rwacy sie do walk i do bitwy.To bylo "pnad nim".Fan jedzenia:-)
Potem przez krotki okres goscila u mie ch.High Flyer's BUMBLE BEE czyli Blondynka Bambi.Slodka,uczuciowa.Niestety dzieki "zyczliwosci" pewnych laklandowcow z naszego zyczliwego karju,,wkurzona ich pomowieniami zdecydowalam sie oddac ja hodowcy.Za Blondunka mi teskno bo to byl zwierze mimo ,iz wziete z kojca bardzo uczuciowe i wesole.Tez nie przejawiala ochoty do bitek.
A dzis w domu kroluje czerwona i slodka Hiigh Flye'r's SHE"S A RIVER corka Blondynki ,wnuczka Imbira czyli RED RIVERa .Jej ojcem jest CHelines OSEZNO.
Candy jest uczuciowa ,swobodnie dogauje sie z psami.Nie ma tendencji do dominacji.
Jest po prostu kochana.NA swoim koncie ma pare Zwyciestw .
W przyszlym roku prawopodobnie zdecyduje sie na dochowanie sie miotu po Candy.Kto bedzie ojcem nie wiem ..troche czasu zostalo.Napewn jednak wybiore jakiegos przystojniaka:-):-)
Nie uwazam,zeby byly jakies problemy zdrowotne typowe dla tej rasy.Twarde to jak kamien,nie szczekliwe,dobrze utrzymujace kontakt z czlowiekiem ale mimo to majace jakis margines wlasnej swiata.I to jest chyba fajne.
Pozdrawiam
Agnieszka
Niestety nie mam mozliwosci wstawic tutaj fotki moich czerwoncow.Gdyz nade wszystko kocham czerwone lakelandy

Link to comment
Share on other sites

Aluzja, jesli przeslesz mi fotki na maila to ja je wstawie. Na pewno wszyscy chetnie ogladniemy! Ja, to ta osoba, ktora zawracala Ci ostanio glowe na maila ;) (Alicja) Tylko te fotki nie moga "wazyc" zbyt duzo bo korzystam z wolnego neta ktory sie rwie przy wiekszych mailach :/
[img]http://terrarystyka.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=34739.0;attach=4018;image[/img]
Jesli chodzi o kolorki, to mi najbardziej podobal sie taki jak tego piesia 3 od lewej (czy to jest czerwony?), a mojemu Szymonowi ten czwarty, najjasniejszy (pszeniczny?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...