Jump to content
Dogomania

praca węchowa - jaka literatura?


bravaś

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Zadałem to pytanie na książkach i czasopismach ale bez odzewu więc próbuję tutaj.

Ukończyłem razem z moim psiakiem (15 mies. Dog niemiecki) szkolenie PT1, egzamin zdaliśmy jak skończył 8 mies. wynik 187 pkt.

Jesienią planujemy (właściwie ja, bo on w szkole woli przerwy kiedy hasa z kolegami ) szkolić się dalej, w związku z tym mam pytanie: jaką książkę (książki) A. Brzezichy lub kogoś innego polecacie aby samemu przerobić z psem elementy pracy węchowej.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wasze rady

Link to comment
Share on other sites

Bravaś, czy Wy nie szkoliliście się czasem na Bemowie na szkoleniu związkowym?

Chyba Was widziałam (jeśli mordka pod nickiem to Twoja pociecha).

Co do literatury, to nie ma jej chyba zbyt wiele. Ostatnim "hitem" jest książka p. Górnego.

Mogę dla Ciebie poszukać coś jeszcze, ale odpowiedź dam po weekendzie.

Link to comment
Share on other sites

Może to i brat, a może całkiem inny psiak :D

W każdym razie był tam taki błękitny doguś.

A tytuł, hmmm, jest tylko jedna "Nowoczesne szkolenie psów tropiących"? :-?

Jesli nawet nie całkiem tak, to jakoś podobnie. Powinienieś ją znaleźć w każdym EMPiK-u na pewno, jest też w sklepach internetowych.

Link to comment
Share on other sites

Bravaś, pytałeś o Brzezichę, ale on nie napisał żadnej książki tylko o tropieniu, w jego publikacjach na temat szkolenia psów są działy dot. pracy węchowej, ale o samych śladach nic nie napisał. Poza tym odnoszę wrażenie, że jedyną książką wydaną u nas na ten temat (przynajmniej w ostatnich latach) jest właśnie B. Górny.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info i opinie,

Wybieram się do empiku to obejrzę książkę B. Górnego i pewnie ją nabędę. Co do A. Brzezichy to jest kilka pozycji z lat 80-ych ostatnio widziałem je na allegro i chciałem usłyszeć opinie osób, które z nich korzystały.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Bravaś, czy te książki są o tropieniu? Bo ja mam w domu książkę Brzezichy o szkoleniu (wydana w ub. r.) i tam jest wykaz pozycji jego autorstwa, ale o samym tropieniu nie ma nic :-? . Wszystko dotyczy szkolenia - raczej ogólnie.

Link to comment
Share on other sites

Nie są wyłącznie o tropieniu, ale kilka rozdziałów dotyczy tropienia np.: "Amatorskie szkolenie psów", uczepiłem się Brzezichy bo to jedno z najbardziej znanych nazwisk w tej dziedzinie (no i na egzaminie z pt postawił piątkę :D )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...