Jump to content
Dogomania

Profesjonalny plac do treningów


etka1973

Recommended Posts

Witajcie!

Właśnie noszę się z zamiarem realizacji marzenia z dzieciństwa a mianowicie pracy z psami. Zawsze jako dzieciak prowadzałam za sobą sforę psów, głaskałam, dokarmiałam, bawiłam się, czasem ratowałam z opresji... W domu i całej rodzinie ochrzczono mnie nawet "psią mamą".
Ale do rzeczy...
Ponieważ w moim mieście nie znalazłam tego, czego szukałam postanowiłam kupić działkę i sama stworzyć na niej:
po 1) hotelik dla psów (max 16-20 miejsc), po 2) bazę dla osób z Poznania zainteresowanych pracą jako pet-sitter oraz po 3) świetnie wyposażony, w pełni profesjonalny plac szkoleniowy.
Właśnie w związku z planami stworzenia takiego placu założyłam ten topic. Mam pytanie do osób, które znają się na rzeczy, jak powinien wyglądać tor przeszkód do trenowania Agility? Czy może jest w necie jakiś opis, może nawet zdjęcia odpowiednich przedmiotów?
A może ktoś z Was ma własne doświadczenia z wykonywania przeszkód? Powiedzcie mi też czy w Agility jest sztywny schemat ich pokonywania.
Będę wdzięczna za linki do stron, które poszerzą moją wiedzę.
Inny kierunek moich zainteresowań to PT i IPO. Przykro mi tu stwierdzić, że szkolenie w ZKwP zawiodło moje oczekiwania, co do podejścia i metod szkolenia. Ale w końcu każdy z nas może mieć inny punkt widzenie, podobnie jak i nasze psy różnie reagują na nauczanie. Stąd dobrze jest kiedy można mieć jakikolwiek wybór, co do ośrodka szkoleniowego i stosowanych tam metod. Ja jestem zdania, że zajęcia przede wszystkim nie mogą być dla psa nużące czy stresujące. Psisko musi się cieszyć, że idzie na "lekcje", tylko wtedy rzeczywiście szybko i chętnie się czegoś nauczy. A podstawą w nauce zawsze powinna być zabawa i radość z czasu spędzanego ze swoim kochanym Pańciem.
Ponieważ, przyznaję, mam niewielkie doświadczenie z "prawdziwym" sportem kynologicznym, oczywiście nie ja będę trenować pieski tylko pan szkoleniowiec (hihi, ktoś, o kim myślę, jeszcze o tym nie wie, ale jest to jedna z niewielu osób w Poznaniu, która wie - w moim odczuciu - jak pracować z psem).

No, myślę, że tak w telegraficznym skrócie przedstawiłam Wam sprawę, moje plany, problemy i pytania. Bardzo mnie ucieszy jeśli postanowicie podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami w treningach i pracy z czworonogami. Szczególnie interesują mnie "techniczne" sprawy... ale nie tylko.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko!
"etka" - Poznań

Jeśli ktoś z Was preferuje bardziej bezpośreni kontakt to proszę:
GG: 1240798,
Skype: etka 1973

Link to comment
Share on other sites

[quote name='etka1973']Mam pytanie do osób, które znają się na rzeczy, jak powinien wyglądać tor przeszkód do trenowania Agility? Czy może jest w necie jakiś opis, może nawet zdjęcia odpowiednich przedmiotów?
[/quote]
[URL]http://shop.tp-slany.cz/agility.php[/URL]

Plany zacne. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Właśnie noszę się z zamiarem realizacji marzenia z dzieciństwa a mianowicie pracy z psami. [/QUOTE]
Marzenia są po to aby je realizować ;)
Ale czy niepowinnas najpierw pojedzic po jakiś seminariach agility, posłuszeńśtwa nawet jako widz skoro nie masz psa do szkolenia. Skoro chcesz zrobić torek, przydałyby sie jakies podstawy.

Link to comment
Share on other sites

[B]etka[/B] fajnie, że chcesz coś ruszyć w Poznaniu! :multi::loveu:

Ja Ci powiem tylko kilka słów w temacie agility. Jest to specyficzny, wciąż rozwijający się sport, a Ty - najwyraźniej - wiesz o nim bardzo mało, w związku z czym, hmmm... kto miałby je u Ciebie prowadzić....? Bo takie ciąganie psa po przeszkodach bez wiedzy, celu i umiejętności stanowczo mija się z celem. No i tor kosztuje dobrych kilka tysięcy zł... do tego trzeba mieć gdzie ten tor postawić - tak komfortowo to 2-6 tys m2 RÓWNEGO, ogrodzonego terenu.
Przeszkody agility znajdziesz na stronie, którą podała Ci PATIszon, zacny to producent. Tylko jak będziesz liczyć, ile to kosztuje, weź pod uwagę, że hopek potrzeba kilkanaście, i że trzeba doliczyć vat i transport.

Tak czy siak - powodzenia!

A kogo chcesz ściągnąć do PT i IPO? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Skoro chcesz zrobić torek, przydałyby sie jakies podstawy.[/quote]

E tam, podstawy przyjda z czasem. Teraz to glownie przydala by sie kasa.
:cool3:


[quote name='Marysia_i_gończy']
Ja Ci powiem tylko kilka słów w temacie agility. Jest to specyficzny, wciąż rozwijający się sport, a Ty - najwyraźniej - wiesz o nim bardzo mało, w związku z czym, hmmm... kto miałby je u Ciebie prowadzić....? [/quote]

No przeca napisala, ze

[quote]
Ponieważ, przyznaję, mam niewielkie doświadczenie z "prawdziwym" sportem kynologicznym, oczywiście nie ja będę trenować pieski tylko pan szkoleniowiec (hihi, ktoś, o kim myślę, jeszcze o tym nie wie, ale jest to jedna z niewielu osób w Poznaniu, która wie - w moim odczuciu - jak pracować z psem).[/quote]

:lol:

Rob, rob! Im nas wiecej tym lepiej!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']E tam, podstawy przyjda z czasem. Teraz to glownie przydala by sie kasa.
(...) Rob, rob! Im nas wiecej tym lepiej!!![/quote]

Bardzo Wam dziękuję za tak pozytywne przyjęcie moich planów. Jeśli chodzi o szkoleniowca, którego mam na myśli (on jeszcze o tym nie wie) to jest nim Paweł Zieliński. Dla osób mniej zorientowanych w temacie osoby tego pana zapraszam na jego stronkę w necie - może to naświetli jego umiejętności. Właśnie jego miałam na myśli pisząc o szkoleniowcu, który moim zdaniem należy do nielicznych (niestety) w moim mieście, który ma jakieś pojęcie o nauce psa. Z panem Pawłem trenujemy właściwie PT + raz miałyśmy zajęcia z IPO (przed DD/B4 - Dniami Dobermana i Boksera IV w Błażejewku - 6-8.06.2008). Nie wiem jeszcze czy się zgodzi poprowadzić z nami zajęcia ale to właśnie jego miałam/mam na myśli.
Co do Agility to mam nadzieję, że pojawi się jakiś człowiek z psem, z którym (oraz innymi chętnymi) razem stworzymy grupę osób zainteresowanych wspólnymi treningami, który zechce poprowadzić póki co zajęcia. "Póki co" - znaczy póki nie trafię na profesjonalistę tego sportu. Właśnie tutaj myślę, że wiele zależało będzie od miejsca jakie uda mi się, mam nadzieję stworzyć. Dobre wyposażenie placu, komfortowe warunki pracy dla wszystkich napewno ściągną odpowiedniego człowieka. Jak nie sam do nas trafi to my trafimy do niego! Mam kilka osób, które bardzo aktywnie chcą się i angażują w projekt.
Bardzo żałuję, że grupa Obedience już się nie spotyka, bo słyszałam, że robili wspólnie naprawdę fajne rzeczy. O tym najlepiej świadczyć mogą wyniki z zawodów, jakie w tamtym okresie osiągali.
Mam nadzieję, że właśnie w tym moim wymarzonym od szkraba miejscu uda mi się stworzyć taki "mikrokosmos" psiej energii, radości a przy okazji naszej wspólnej - ludzko-psiej edukacji i pracy. A tak przy okazji wszyscy zostaniemy oddanymi przyjaciółmi tworząc taką ludzko-psią grupę kumpli. Bo nic tak nie zbliża do siebie jak wspólnie spędzany czas!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='etka1973']Właśnie tutaj myślę, że wiele zależało będzie od miejsca jakie uda mi się, mam nadzieję stworzyć. Dobre wyposażenie placu, komfortowe warunki pracy dla wszystkich napewno ściągną odpowiedniego człowieka[/quote]
Pamietaj o hali na zime.:cool3:
Cieplutkiej hali :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Kurde, zaczelas z grubej rury:

[quote name='etka1973']postanowiłam kupić działkę i sama stworzyć na niej:
po 1) hotelik dla psów (max 16-20 miejsc), po 2) bazę dla osób z Poznania zainteresowanych pracą jako pet-sitter oraz po 3) świetnie wyposażony, w pełni profesjonalny plac szkoleniowy.
[/quote]
wiec myslalam, ze hale masz w swoich planach :niewiem:

:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='etka1973']
Ledwie mnie stać na pustą działkę i materiały budowlane[/quote]

Wiesz, skoro tak to jak zamierzasz zrealizować swoje, oczywiście bardzo zacne, plany...?

Jak już ktoś napisał - to nie będzie tania impreza :p

Ale oczywiście życzymy powodzenia! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...