Jump to content
Dogomania

Cytat z listu otwartego Tima Taylora MARTWIĘ SIĘ O SWOJĄ RASĘ"


Janusz45

Recommended Posts

@All

cytat z listu otwartego Tima Taylora [B]MARTWIĘ SIĘ O SWOJĄ RASĘ"[/B]

Tim Taylor uczestniczył przy odnowie rasy Ca de Bou ,były członek Club Espanol Del Ca de Bou

[COLOR=blue]Standard gatunku [/COLOR]

[COLOR=blue]Widzimy na Majorce różne typy Ca de Bou. Głównym zadaniem każdego klubu jest podtrzymanie wiernego typu psów, uznanego w kraju pochodzenia i za granicą.Ca de Bou jest sformowana jako rasa, ale spory z powodu typu są od początku istnienia najstarszego klubu. EL CLUB ESPANOL DEL PERRO DE PRESSA MALLORQUIN istniej dotychczas. Od 1993 roku. [B]Wtedy zamiast jednego typu było 6 różnych typów w gatunku!!! Od boksero podobnych Ca de Bou, ciężkich i niewinnych, że przejście po ringu dla nich był problemem, do super szybkich, lekkich przedstawicieli.[/B] Do tego czasu widzimy na Majorce tak rażącą różnorodność typów. Nie zgadzam się, że wszystkie typy są prawidłowe. Jedyny typ rasy znajduje się w procesie formowania. Istnieje dużo typów różniących się od siebie. Myślę, że hodowcy muszą dojść do porozumienia, co do jednego typu, a nie zajmować się samowolną produkcją.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45']

Tim Taylor uczestniczył przy odnowie rasy Ca de Bou ,były członek Club Espanol Del Ca de Bou[/quote]


@All

Ciężko pracując na tak słabych psach mówić o odnowie rasy, jaka by ona nie była...

Alga i jej syn Atilla

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v616/gorzala/AlgaAtilla.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

@All
Pies Tima Taylora TORRENT DE PAREIS ATILA Champion Szwecji,Rosji
to te maleństwo ten mały rozkoszny gremlinek w/g mnie całkiem przyzwoite Ca de Bou, :loveu:jak widzicie znaffca Ca de Bou :eviltong:prace hodowcy potrafi ocenić po szczeniaku jednym słowem geniusz tu się marnuje:evil_lol:

Miałem przyjemność na Światówce rozmawiać z obecnym właścicielem Atili
z tego co mi powiedział to charakterek też ma przyzwoity ;) więc wszystko OK.




[IMG]http://i021.radikal.ru/0802/ec/e97ca98a5e12.jpg[/IMG]

[IMG]http://i017.radikal.ru/0802/3d/8fb9c8b46cdd.jpg[/IMG]

najnowsze zdjęcie Atili Lato 2007

[IMG]http://i010.radikal.ru/0802/fb/14dc3673e1de.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45

Championat Rosji ma również i mój Che tak jak i jeszcze 7 lub 8 innych championatów...napewno tak jak i dokładną pisownię znasz historię ze zrośniętymi kręgami ogona Atili, prawda, że wiedziałeś o tej wadzie...no powiedz, że wiedziałeś, nie zawiedź mnie mój idolu...

Tim przez wiele lat opierał hodowlę na psach w takim typie tak więc nie ma co pisać banialuków o pracy nad rasą i prawidłowym typem, Tim przechodził tą samą drogę jak niemalże każdy z nas...


psy Tima, Atila jest bardzo średnim psem, przeciętnym...

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v616/gorzala/AtillaI3.jpg[/IMG]
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v616/gorzala/ascabrauthumb.jpg[/IMG]
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v616/gorzala/As.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

@Gorzała

Ja nie muszę tego wiedzieć nie jestem wszechwiedzący tak jak ty :eviltong:ale przestań już tym ludziom kit wciskać rycerzu:grab::p

Ja z Anką (żona właściciela Atili) wymieniam poglądy kiedy mi na to przyjdzie ochota,wiem że kiedyś napisałeś jakieś bzdury na temat Atili a ona prosiła mnie bym jej i Timowi to przetłumaczył może pisałeś o tych zrośniętych kręgach nie jestem pewiem ale oni byli oburzeni tymi pierdołami co napisałeś.Teraz napisze do niej że ty napisałeś coś takiego na publicznym forum i zapytam czy to prawda nie ma najmniejszego problemu:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45']@Gorzała

Ja nie muszę tego wiedzieć nie jestem wszechwiedzący tak jak ty :eviltong:ale przestań już tym ludziom kit wciskać rycerzu:grab::p

Ja z Anką (żona właściciela Atili) wymieniam poglądy kiedy mi na to przyjdzie ochota,wiem że kiedyś napisałeś jakieś bzdury na temat Atili a ona prosiła mnie bym jej i Timowi to przetłumaczył może pisałeś o tych zrośniętych kręgach nie jestem pewiem ale oni byli oburzeni tymi pierdołami co napisałeś.Teraz napisze do niej że ty napisałeś coś takiego na publicznym forum i zapytam czy to prawda nie ma najmniejszego problemu:eviltong:[/quote]

@Janusz 45

Ty wymieniasz poglądy kiedy chcesz i tłumaczysz (jakim cudem nie wiem) wszystko tak jak Ci pasuje, a o kręgach Atili nie pisałem ja...brałeś udział w tej dyskusji, jak możesz tego nie pamiętać...dziwne...

Link to comment
Share on other sites

Placówko badawcza :evil_lol:poczytaj sobie jaki kit (urojenia) na tenat Ca de Bou podawaleś osobom które chciały coś się dowiedzieć na temat rasy Ca de Bou jesteś żalosny,gdybyś mial odrobine honoru to wypadalo by ich przeprosić ,za klamstwa które wypisywałeś:diabloti:

Urojen część dalsza:mad:

[B][URL="http://e-psy.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=311"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Can's Bou[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][/B]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]mallorquines[/FONT][/SIZE]






[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ależ oczywiście, że nie ma gwarancji, ale prawdopodobieństwo wystąpienia choroby takiej jak np. Dysplazja Stawó Biodrowych maleje wprost proporcjonalnie do ilości egzemplarzy przebadanych i nie ma znaczenia wogóle czy jest to wpisane w rodowód (to reguluje regulamin hodowlany) czy nie, ważne, że jest to prawda,[B] a hodowca jest uczciwy[/B]. Obecnie nie ma w kraju hodowli CdB, która prowadzi regularnie badania HD wszystkich psów jakie są używane do hodowli. [B]O sobie nie piszę ponieważ ja mam tylko dwa psy i obydwa przebadane[/B], matka Che również była prześwietlona przed wykonaniem zabiegu naprawy zerwanego więzadła stawu kolanowego, więc wiem jakie miała biodra - reszta psów jakie widnieją u mnie w rodowdzie badań takich nie ma wbitych w rodowód ponieważ nie mam o tym informacji w rodowdzie - to wszystko łatwo sprawdzić jak się popatrzy w rodowody swoich psów...gdzie jest adnotacja o HD danego egzemplarza...po prostu... [/FONT][/SIZE]



[SIZE=3][FONT=Times New Roman]takie badania mają sens i dają dobre rezultaty jeżeli badania prowadzi się od pokoleń na każdym psie przeznaczonym do dalszej hodowli...inaczej to tylko próby...zaprowadzenia ładu...i uspokojenie swojego własnego sumienia nic więcej...[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]_________________[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]LA ASOCIACION PUERTORRIQUEŃA DEL PERRO DE PRESA MALLORQUIN,INC[/FONT][/SIZE]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czytając te twoje brednie (kłamstwa) ty jeszcze chcesz coś komuś radzić na temat Ca de Bou :diabloti: proponuje hodowle rybek akwariowych podobno uspakajają chore umysły:evil_lol:[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dajcie już spokój,dobrze wiecie że ta rasa nie jest idealna ani w Polsce,Czechach,Rosji czy też nawet Hiszpani,w każdym z tych krajów coś jest nie tak poprzez głupie ambicje hodowców,i zapewnie nie będzie idealnie,popsuć jest łatwo,lecz naprawić baaardzo trudno,zarówno w tej rasie jak i w wielu innych rasach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolsferros']Dajcie już spokój,dobrze wiecie że ta rasa nie jest idealna ani w Polsce,Czechach,Rosji czy też nawet Hiszpani,w każdym z tych krajów coś jest nie tak poprzez głupie ambicje hodowców,i zapewnie nie będzie idealnie,popsuć jest łatwo,lecz naprawić baaardzo trudno,zarówno w tej rasie jak i w wielu innych rasach.[/quote]

@lolsferros

Zgadzam się z tym całkowicie,co napisałaś:klacz:

Dzięki za film REWELACJA siedzę obecnie nad tematem szkolenie to bardzo na czasie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45
Zrezygnuj, zacznij hodować coś innego, taki prosty ledwo łażący inwalida nie powinien hodować i posiadać [B]takiej rasy, szlachetnej i walecznej[/B]...[/quote]

I tu się rożnimy zasadniczo:ppiszesz że rasa Ca de Bou to rasa szlachetna i waleczna natomiast ja uważam że każda rasa w kynologi jest szlachetna a częsć ras na swoje przeznaczenie to rasy waleczne.Ca de Bou niczym się nie różni od tych ras i w niczym nie jest lepsze, taka mitomania rasy niczemu nie służy.Rasa była stworzona do celów szlachetnych czyli pomocy człowiekowi w jego pracy [lapanie bydła] natomiast garstka portowych oprychów i marynarzy z braku rozrywki znalazła jej inne przeznaczenie i skończ z tą mitomanią rasy bo staje się to nudne:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolsferros']Obecnie pisze z tym właścicielem filmu,to coś wspaniałego żeby 9mieś. pies był tak wyszkolony,ta osoba zastanawia się nad wzięciem cdb do pracy,on ma wszystkie psy z Hiszpani,nie wystawia tylko pracuje z nimi,jeżdzi z nimi tylko na zawody.[/quote]

@lolsferros

Film oglądałem kilka razy,w różnych tempach ;) jest rewelacyjny,widać w nim wielką prce szkolącego oraz mądrość ,odpowiednią reakcje i prace psa ze szkolącym.Tacy ludzie to wzór do naśladowania.Co do rasy Ca de Bou owszem prawidłowy typ też jest w stanie wykonać takie ewolucje.Prośba jak byś mogła niektóre swoje przemyślemia na ten temat przesłać na PV to będę wdzięczny:modla: narazie:bye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janusz45']I tu się rożnimy zasadniczo:ppiszesz że rasa Ca de Bou to rasa szlachetna i waleczna natomiast ja uważam że każda rasa w kynologi jest szlachetna a częsć ras na swoje przeznaczenie to rasy waleczne.Ca de Bou niczym się nie różni od tych ras i w niczym nie jest lepsze, taka mitomania rasy niczemu nie służy.Rasa była stworzona do celów szlachetnych czyli pomocy człowiekowi w jego pracy [lapanie bydła] natomiast garstka portowych oprychów i marynarzy z braku rozrywki znalazła jej inne przeznaczenie i skończ z tą mitomanią rasy bo staje się to nudne:evil_lol:[/quote]

@Janusz 45

Prawie Ci uwierzyłem, wzruszająco piszesz...gdyby nie to, że poszczułeś na bezbronne krasule swoje psy pomyślałbym, że naprawdę chodzi Ci o dobro zwierzą, ale przecież jesteś zwyczajnym bezmyślnym oprawcą.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Janusz 45

Prawie Ci uwierzyłem, wzruszająco piszesz...gdyby nie to, że poszczułeś na bezbronne krasule swoje psy pomyślałbym, że naprawdę chodzi Ci o dobro zwierzą, ale przecież jesteś zwyczajnym bezmyślnym oprawcą.....[/quote]

@czytaj swoje wypociny:mad:,a twoje psy mają umiejętność latania i unosiły się nad bezbronnymi koniami i krówkami jak je szczułeś swoimi psami:diabloti::evil_lol:

[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=blue]ps. moje psy też biegają za końmi, ale o czym to ma świadczyć...obszczekują też bydło...i nie robi to z nich "próbowanych" CdB, ale moje psy istnieją przynajmniej...[/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=blue][COLOR=black][FONT=Verdana]__________________
"Hasta la victoria siempre! ...
Che...

[/FONT][/COLOR][B][COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://cadebou.pl/"]Puerto Rican Ca de Bou Club[/URL][/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]@Gorzała o zgrozo co ty wypisujesz:crazyeye:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=blue]Che jak widzi konie zacina za nimi - jeżeli go trzymam to się rzuca na konia, jak widzi krowę lub cielęta obchodzi je, obwarczy obszczekuje u patrzy na mnie bo nie wie co ma robić, ale jak go mam na obroży to się sadzi. Ruda natomiast od razu biegnie na cel, ale nie miała okazji atakować ponieważ wszystko co jej pokazywałem było za siatkami lub ogrodzeniami...reaguje jednak zdecydowanie lepiej.[/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=blue][COLOR=black][FONT=Verdana]__________________
"Hasta la victoria siempre! ...
Che...

[/FONT][/COLOR][B][COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://cadebou.pl/"]Puerto Rican Ca de Bou Club[/URL][/FONT][/COLOR][/B][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

@Janusz 45


Nie wykręcaj się, wszyscy zainteresowani mają Twoje wypociny skopiowane tak więc nie motaj, szczułeś swoje psy na konie i bydło mleczne czym raczyłeś się pochwalić publicznie, ciężko w taką głupotę uwierzyć, ale tak właśnie było...wszystkie posty poszły już do ZK, ale pewnie zarząd głoduje i przyjął łapówy...każdy sadysta, który tak postępuje powinien by wykluczony poza nawias.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...