Jump to content
Dogomania

Ilu jest tu Owczarkarzy?


doddy

Recommended Posts

Piłka na sznurku rewelacja :multi: :multi: :multi: udało mi się kupić :cool3: :cool3: psy za tym szaleją .Ogólnie to moje potfffory uwielbiają wyrywac mi ręce szarpiąc się ze mną czymś (dwa reagują na prośbe puść) ;)

ayshe masz racje jeden ,dwa psy to nie to mamo co już np trzy i więcej (mamy tylko dwie ręce :mad: ) tu już trzeba czasem siły użyć ja nie mówie że lać ,ale za fraki wytarmosze :evil_lol: :evil_lol: i nakrzycze ostro jak przesadzają z zachowaniem :diabloti:
Szczepan to już wogóle potrzebuje oddzielnej porcji upomnień bo w momencie kiedy ja upominam Lalke i Kano to ona potrafi zaczynać prowokowac je do zabawy lub skakać po Lalce i szczekać.Wtedy by ją przywrócić do pożądku łapie za skóre na karku i fru do ziemi - na chwile skutkuje

Ona i tak najlepiej słucha się Kano :placz: :placz: jedno spojrzenie jego w jej strone i leży :evil_lol:
o tak to wygląda ;)
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images3.fotosik.pl/94/3fa0ab18f805cb6b.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja mam na przyklad taie akcyjki:hukne na jednego a drugi no widze ze katem oka knuje....to ten pierwszy :uo on knuje,moze i ja sprobuje:diabloti: .....stado to niestety insza inszosc.:roll: :lol: .
panowanie nad tym towarzystwem jest koniecznoscia.zwlaszcza ze to stado onkow.czyli co 5 sekund genialny pomysl:cooldevi: :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

u mnie to znowu najbardziej musze zwracać uwage na Kano bo Szczepan bardzo w niego zapatrzona jest i papuguje po nim :mad: Kano czasem sprawdza czy aby napewno ja jestem pewna swoich słów :diabloti: On jest posłuszny , ale próbuje kompinować by nie wykonać czegoś - taki test robi na ile moze sobie pozwolić.
Każe mu leść na miejsce to potrafi się rozejrzeć wokół siebie i jak napotka na drodze którąś z sucz to na nią huknie by ta się położyła i zadowolony zerka na mnie z zapytaniem czy o to mi chodziło :mad: :mad: I widze że Szczepan zaczyna podobnie się zachowywać nakazuje jej coś to ona się rozgląda czy aby napewno do niej mówie :mad: :mad:
Najbardziej to mi Lalki szkoda bo ona z tego towarzystwa najbardziej posłuszna i paradoksalnie najmniej uczona to typ psa idealnego :loveu: :loveu: raz wystarczy pokazać i łapie w lot co się od niej chce i najważniejsze nie kompinuje tylko wykonuje prożby cioci :p i jak się dre na to niemieckie hrabiostwo to ona kuli się bidota i za nich wykonuje.

Przykład:
mówie na miejsce -
Lalka biegnie natychmiast i się kładzie , Szczepan się rozgląda ,szuka innego zajęcia Kano obserwuje mnie -mówie po raz drugi ostrzej "na miejsce" Kano dolatuje do Szczepana daje jej w cymbał ta się kładzie ,a Kano :roll: no musze ryknąć KANO NA MIEJSCE !!!!
Zupełnie inaczej jest jak Szczepan jest poza domem i w domu jest tylko Kano i Lala -wtedy i on jest super posłuszny wystarczy raz nakazać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']znaczy sie kano przejal sie wychowaniem onka:diabloti: .[/QUOTE]

nawet bardzo :diabloti: :diabloti:

Dziś postanowiłam wdrożyć w nauke plan B Szczepan szału dostawała i ją skręcało z zazdrści :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Kano na smycz i hej powtórka z posłuszeństwa :p :p :p on nie był uczony na smakołyki ,ale tym razem wziełam w garść pare dropsików (by Szczepana dobić)
Kano zachwycony bo dodatkowa porcja jadła się mu dostawała :cool3: :cool3: więc tam siad ,równaj,zostań,do mnie,do nogi itd elegancko wykonywał to dostawał nagrody :diabloti: :diabloti: a tamta -ślina po kolana ,uszy na sztorc i dawaj patrze siada jak mówie do Kano siad hahahahahaha nawet dwa metry od nogi szła z boku (bezpieczna odległość od paszczy Kano) ale na wysokości nogi.


Potem z nią ćwiczonko i nawet ,nawet żle nie jest :multi: :multi: udało się zawarować i zostać :multi: :multi:

Jeszcze pare razy i zrobimy plan C :diabloti: czyli najpierw Kano potem Lala ,a Szczepan padnie :p i sama będzie błagać o lekcje ;)

Mocnego stresa miała bo padła jak kawka i śpi :razz:

Link to comment
Share on other sites

super:D:D a my naprawiamy oddawanie pilki i patykow a nie uciekania z tym... jeden spacer z jedna astka i wszystko popsute:(( i na nowo pracowac a raczej uczyc sie.. bo z tym problemow nigdy nie bylo, ale za to zauwazylam , ze na siad/warauj moge odejsc itp.. ale nie moge machac reka jak do wyrzutu pilki bo peis biegnie... a czemu??bo nie wprowadzilam komendy zwalniajacej!!!o ja glupia!!ale juz dzisiaj to wprowazdilismy:) i pies siedzi nawet jak mysli, ze pilke rzucam i dopiero ejst slowo i rzut pileczki i biegnie:D:D super:D:D p.s. do zadnej skzolki nie chodzimy;p

Link to comment
Share on other sites

Vectra jest galeria tych Twoich trzech wariatów? Ich foty zawsze mi humor poprawiaja :lol:

ayshe no sam halter na pewno nie rozwiąze sytuacji ale moze byc jednym ze środkow wiodąch do niego.
Ciągle sie jeszcze waham - musze sie z tym przespac (bynajmniej nie z halterem :evil_lol: )
Klikanie do usr****śmierci :lol: dobre, ja probowałam wziasc buraka na smakole jak nie zareaguje na psa - raz było lepiej a raz gorzej.
Chciałam, zeby psy kojarzył z czyms miłym :diabloti: moze potrzeba wiecej czasu :roll:

Dzis za to Borysowego przed chwilą załatwił na amen inny psiak hehe
Ide, za nami otwieraja sie drzwi klatki schodowej i wybiega ozwrzeszczana bestia ze śliną na pysku na rozciąganej smyczy prosto na B. ktorego kompletnie zagieło i nie wiedział jak zareagowac :cool3:
Zaraz za smyczą baba - patrzy ja z B. - smycz skraca i wrzeszczy "Ty głuuuupi psie!" :lol:
Borys nie wydał z siebie ŻADNEGO dzwieku stał jak wryty :shiny: :stupid:
Bestią był oczywiescie nasz osiedlowy westie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']super:D:D a my naprawiamy oddawanie pilki i patykow a nie uciekania z tym... jeden spacer z jedna astka i wszystko popsute:(( i na nowo pracowac a raczej uczyc sie.. bo z tym problemow nigdy nie bylo, ale za to zauwazylam , ze na siad/warauj moge odejsc itp.. ale nie moge machac reka jak do wyrzutu pilki bo peis biegnie... a czemu??bo nie wprowadzilam komendy zwalniajacej!!!o ja glupia!!ale juz dzisiaj to wprowazdilismy:) i pies siedzi nawet jak mysli, ze pilke rzucam i dopiero ejst slowo i rzut pileczki i biegnie:D:D super:D:D p.s. do zadnej skzolki nie chodzimy;p[/quote]hehe:lol: .zasada:komenda,"klikniecie"slowem np.doooobry pies.i zwalniajaca[u mnie "pilka"]:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ja to wogóle nie kumam tego klikania :shake: :shake: :shake: psa to jara?? :-o :-o moje by chyba na takie numery nie dały się złapać - no co innego cukiereczek :evil_lol: :evil_lol: a tam takie klikanie to by olały.Piłka też się sprawdza bo się z zabawą łączy ,ale klik ,klik nieeeee:shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Ja to wogóle nie kumam tego klikania :shake: :shake: :shake: psa to jara?? :-o :-o moje by chyba na takie numery nie dały się złapać - no co innego cukiereczek :evil_lol: :evil_lol: a tam takie klikanie to by olały.Piłka też się sprawdza bo się z zabawą łączy ,ale klik ,klik nieeeee:shake: :shake:[/quote]to nie jest klikanie sensu stricte."klikasz"komenda glosowa np:doooobry pies.zawsze po wyklikaniu jest na poczatku nagroda.potem nawet jak jej nie ma pies reaguje na ta komende silniejszym kontaktem badz natychmiastowym jego nawiazaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']hehe:lol: .zasada:komenda,"klikniecie"slowem np.doooobry pies.i zwalniajaca[u mnie "pilka"]:cool1:[/quote] no wlasnie zawsze bylo siad/ waruj i odrazu rzucona pilka za psa.... a teraz bawilam sie pilka jak zostal w danej pozycji.. i udawalam, ze chce rzucic... i co on robil?wstawal i biegl;/ no to pare razy zrobilismy tak, ze zostal w pozycji... ja sie abwilam jak udawalam, ze rzucam pilke zostawal... to bylo po chwili radosne "dobrze" i odrazu pileczka w nagrode.. ale to tylko wtedy jak ma zostac i zeby mu to utrwalic... i zbey sie do mnei nie przyblizal.. to go nie wolam "do mnie" tzn czasem tak ael nie zawsze;p w ogole sami sie uczymy no;p;p teraz bylam na spacerku z pieskami.. deszczyk padal.. ja w japonkach bo mi sie ubierac nie chcialo.. psy nawet obrozy nie mialy...<tzn. tylko klitixy;p> no a ja tylko smycz parciana.. ale grzecznie lazily.. ludzi mijaly.. a cekin cwiczyl pare komend na..... smycz parciana:D:D byla nagroda.. tzn zabawa:D:D wlasnie to slowo "dobrze" ma byc ta koemna zwalniajaca, po ktorej on mzoe biec za pilka... bo moge rzucic pilke po prostu bez zwalniania go z komendy.,. i wtedy ma siedziec;p ale nad tym pracujemy od .. juz wczoraj;p;p i dzisiaj tez bedziemy:D:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']Kupilim własnie Aichy namordnik.Nie bedzie żarcia smieci nad jeziorem.Nakładam jej na chwilę,ściągam i daje smakola.Ale pogo odstawia.Muszę ja na jakis metalowy koncert ze mna wziąć.Albo na woodstock:diabloti:[/QUOTE]


wiesz mi się wydaje że powinnaś ją nagradzać jak ma namordnik na paszczy ,a nie jak jej zdejmiesz.Tak mnie wpajano by uczyć psa -zakładamy i dajemy smaczka - bo jak ściągniesz i nagrodzisz to gamoń pomyśli że za brak kagańca się należy nagroda.

Link to comment
Share on other sites

hmm a czemu ja Cekina nie uczylam noszenia kaganca??wyjazd w gory kaganiec skorzany od znajomego peiska pozyczony Cekin mial 6 miesiecy.. i lazil w kagancu po prostu... bez wczesniejszych nauk.. i nadal tak jest.. natomiast alfa sie bronila kiedys przed kagancem.. i Baks tez.... tylko Cekin taki jakby no... urodzony w kagancu;p;p hehe ale rzeczywiscie jak jzu to nagradzac psiaka gdy ma ten kaganiec na sobie:)

Link to comment
Share on other sites

Lizka miło mi że się podoba i dostarcza tyle "uśmiechu" :evil_lol: :evil_lol: ja mam dwie takie kontrowersyjne postaci w rodzinie ;) ;) mój tata i Szczepan :diabloti:
Szkoda że mój tata ma te foksy bo by była z nich idealna para :evil_lol: :evil_lol:


na te bogate życie wewnętrzne nie wynależli jeszcze środka :evil_lol: :evil_lol: moja sucz ma wieeeeeellllllllllllllleeeeeeeee żyć i osobowości :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Uff...dzien zaliczony na plus (zero starć bezpośrednich i w ogóle :multi: )

Panna Husky dopadła Borysowego na łąkach ale w pore zapięty na luznej smyczy tylko wydał z siebie bulgot a ta sie bawic chciała :placz:
Głupek.

Moja cora mnie dzis znowu o zawał serca omal nie doprawiła jak zobaczyłam ja siedzaca na grzbiecie Borysowego :crazyeye: :mad:
Babol został zdjęty (oczywiscie ryk wielki, bo Borys to super konik :evil_lol: )
Borysowe za to z ulgą przyjeło zdjecie przeszło 11 kg z karczycha :razz:
W ogole niezła z niego niańka - Gaba tylko zapłacze to ten juz pierwszy leci albo mnie budzi rano - wstawaj matko wyrodna :diabloti:
Braki ojca nadrabia chłopisko chyba - żadnej kąpieli nie odpuścił do tej pory ani asystowania przy jakimkolwiek ubieraniu :roll:

Uwielbiam tego psa za jego cierpliwość i opanowanie, za mądrość i w ogole :oops: Nie musze mu po sto razy powtarzac co wolno a czego nie (poza tymi psami :roll: ) moge zostawic na stole najlepsze zarcie i nie ruszy - no boski jest!

Starczy, bo mnie wzieło dla odmiany na wynoszenie booorka na piedestał :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Vectra tez jestem pod wrazeniem :loveu: musiałam w koncu cos pozytywnego napisac, bo nic tylko Wam tu ględziłam jaki to prostak i okrutnik w stosunku do psów a przeciez ma tyyyyyle zalet :cool3:

cuciola eh, mam nadzieje ze jednak maluchy sie odnajdą, choć prawdę mowiąc sama chyba w takiej sytuacji bym zaczeła wątpic zwłaszcza, ze psiaki nie były w ŻADEN sposób oznakowane :shake:
Pierwsze co, to nalezałoby sprawdzic wszystkie giełdy gdzie handlują zwierzętami.
Chyba, ze zostały skradzione na zamowienie bo i tak sie zdarza :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...