Jump to content
Dogomania

"Perro de Presa Mallorquin" - autor : Otto Brito


Chima

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...

@All

Myślę, że najwyższy czas reanimować temat o prawdziwych Ca de Bou...postaram się napisać coś ciekawego w nabliższym czasie o psach w prawidłowym typie i o prawidłowym charakterze presy...zaznaczam również, że nie będą to texty o psach z kraju i krajowych produkcji, Rosję również pominę jak i benelux...taktownie oczywiście. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima']@All

Myślę, że najwyższy czas reanimować temat o prawdziwych Ca de Bou...postaram się napisać coś ciekawego w nabliższym czasie o psach w prawidłowym typie i o prawidłowym charakterze presy...zaznaczam również, że nie będą to texty o psach z kraju i krajowych produkcji, Rosję również pominę jak i benelux...taktownie oczywiście. :diabloti:[/quote]

@Chima
Widzę że nareszcie pojąłeś jak pisać na publicznych forach,podoba mi się określenie "taktownie".Czekam z niecierpliwością na Twój artykuł o prawdziwych CDB .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima']@Janusz

tyle lat, a TY nadal niewyuczalny jesteś...takt i sarkazm, no i ja...sam pomyśl...:razz:[/quote]

@Chima

Temat tego wątku jest taki
[B]"Perro de Presa Mallorquin" - autor : Otto Brito[/B]
uszanuj autora i napisz coś na poziomie OK

Link to comment
Share on other sites

@Janusz

Temat będzie miał nowy tytuł jak adm się zgodzi trochę popracować, a Otto szanuję jak zawsze...niewiele o tym Wiesz. Mentorski ton i rady kogo i dlaczego mam szanować są oczywiście nie na miejscu, sam doskonale wiem kogo i za co...nie musisz się tym naprawdę martwić...Ciebie jak zawsze tam nie ma...ale to już Wiesz od dawna i jakoś to przetrawiłeś...:cool1:

Link to comment
Share on other sites

@Janusz

No jak widzisz nie zmieniłem się. Wręcz przeciwnie dzisiaj po tych kilku latach jestem przekonany, że miałem rację pisząc o ludziach nie rozumiejących psów rasy presa mallorquin.

Mamy już 2009 rok, a nadal w Europie tylko kilka osób pracuje na prawidłowym materiale, no i ani jedna z nich nie jest z Polski jak do tej pory.

Napewno coś w niedalekiej przyszłości napiszę, mam dużo czasu i dość ciekawe przemyślenia. Głównym założeniem jest i będzie całkowite odcięcie się w hodowli od linii spoza Majorki i Puerto Rico. Czas najwyższy. Na Majorce i PR jest dostatecznie dużo dobrych psów żeby móc pracować na nich bez konieczności dolewek z "największych, najstarzych, najnowszych i jakiś tam jeszcze" kenneli w Polsce, Rosji - dla mniej zorientowanych uważam, że wschodnioeuropejskie linie psów nazywanych Dogo Mallorquin są najgorszym dostępnym materiałem do hodowli i powinno się ich unikać.

W kraju mamy dzisiaj kilka dobrych psów sprowadzonych z Hiszpanii, może warto było by zacząć hodować tylko na nich. W Europie robi tak już kilka osób i wyniki są więcej niż zadowalające, co więcej poza eksterierem powraca prawidłowy charakter presy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima']@Janusz

No jak widzisz nie zmieniłem się. Wręcz przeciwnie dzisiaj po tych kilku latach jestem przekonany, że miałem rację pisząc o ludziach nie rozumiejących psów rasy presa mallorquin.

Mamy już 2009 rok, a nadal w Europie tylko kilka osób pracuje na prawidłowym materiale, no i ani jedna z nich nie jest z Polski jak do tej pory.

Napewno coś w niedalekiej przyszłości napiszę, mam dużo czasu i dość ciekawe przemyślenia. Głównym założeniem jest i będzie całkowite odcięcie się w hodowli od linii spoza Majorki i Puerto Rico. Czas najwyższy. Na Majorce i PR jest dostatecznie dużo dobrych psów żeby móc pracować na nich bez konieczności dolewek z "największych, najstarzych, najnowszych i jakiś tam jeszcze" kenneli w Polsce, Rosji - dla mniej zorientowanych uważam, że wschodnioeuropejskie linie psów nazywanych Dogo Mallorquin są najgorszym dostępnym materiałem do hodowli i powinno się ich unikać.

W kraju mamy dzisiaj kilka dobrych psów sprowadzonych z Hiszpanii, może warto było by zacząć hodować tylko na nich. W Europie robi tak już kilka osób i wyniki są więcej niż zadowalające, co więcej poza eksterierem powraca prawidłowy charakter presy.[/quote]

z wieloma aspektami tej wypowiedzi się zgadzam:happy1:

Link to comment
Share on other sites

@Janusz

nie rób mi tak, zdecydowanie wolę jak się ze mną nie zgadzasz, a tak może ucierpieć moja reputacja...skoro chociaż teoretycznie i na pokaz zgadzasz się częściowo ze mną to dlaczego nie używasz Tecli jak należy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...