Jump to content
Dogomania

Lion d'occitanie


Charly

Recommended Posts

pomocy:placz:;). gdzies znalazlam zabawe w zgadnij co to za rasa i byl tam duzy, olbrzymi pies ( w typie leonbergera ale jeszcze wiekszy) z francuska nazwa. nie potrafie go nigdzie znalesc. na dogo znalazlam 3 zgaduj zgadula watki, ale to nie te.

pomocy:placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

juz mam. oto on


[IMG]http://i4.photobucket.com/albums/y144/Daliigala/gigant.jpg[/IMG]

to jest lion d'occitanie [IMG]http://forum.dogs.pl/images/smilies/bigsmile.gif[/IMG]

pozdrawiam:)

bardzo interesujace linki (j. angielski)

[URL]http://www.moloss.com/brd/il/l003/impfacts.html[/URL]

[URL]http://www.leonbergerdogs.co.uk/myths.htm[/URL]

[URL]http://www.molosserdogs.com/modules.php?name=Encyclopedia&op=content&tid=790[/URL]

Link to comment
Share on other sites

własnie są:) doczytalam ze tak. ale to wszystko troche kontrowersyjne jest. niby to po prostu "nowa rasa" wyhodowana z najwiekszych leonow. ( te psy maja wielkosc 94 cm....)

ale sa te opinie ze tam jakis wilk tybetanski czy syberyjski lub owczarek kaukazki jest i takie tam. Jest w sumie jak leonberger. tylko ma krotsza siersc zdaje sie i podszerstek jest szarawy czy srebrny. No i bardziej agresywnie broni posesji i wlasciciela... niby...
wiele informacji nie ma na ten temat. Kobieta, ktora wyhodowala ta rase nie ma wielu wielbicieli wsrod klubów leonbergerow. Odeszla od nich...wyhodowala gigantyczna (niby zdrowsza) rase sprzedaje je za podwojna cene i oczywiscie nie ma zbyt wielu przyjaciol;)


wszystkie "rasy", ktore mnie sie szczegolnie podobaja maja jakas dziwna "ciemną" historie:(:(

tak samo jest z "amerykanskimi mastiffami" z Ohio:(

Link to comment
Share on other sites

To jest jeden wielki mit.........Pani Therese Pelon wyhodowala pare osobnikow wiekszych niz standartowy leonberger -o takich wlasnie jak Alvaro:lol:.
Krzyzowala je miedzy soba potem ....Ale efekty byly oczywiscie rozne -poniewaz te olbrzymy mialy normalnych braci i siostry -wywodzily sie od normalnych wzrostem leonbergerow z maksimum granicy wzrostu (ale przodkow mialy czasem wysokich czasem niskich)..Ta pani nadal chyba hoduje,koszt szczeniecia to 2000 euro ,nie ma gwarancji ze urosnie duzy-w trojmiescie mieszka lub mieszkal jeden taki od niej-ma 77 cm wzrostu;)..Nie maja tez rodowodu FCI i nigdy raczej nie zostana uznane jako ze te kolosy sie u niej zdarzaja ale nie zawsze,nie w kazdym miocie ..Sa to informacje jakie mam sprzed dwoch lat ,zywo sie tym interesowalam swego czasu jako poczatkujacy leomaniak -marzyl mi sie taki pies....Jednak po wielu konataktach z zagranicznymi hodowcami wiem ze to bzdura kompletna,poza tym....Leonberger jest tak zbudowany ze jesli jest wiekszy to wplywa bardzo niekorzystnie na jego ruch ,konczyny i ogolny wyglad -wzorzec mowi ze klatka piersiowa do kolana -no coz u tych wysokich psow raczej nie bywa..poza tym te psy zatracaja kompletnie katowanie z tylu-molos i tak ma dostatecznie duzo problemow ze stawami-po co to powiekszac??One sa dla laikow cudne ,wow -taki duzy pies ..jednak w zyciu codziennym ja osobiscie i kazdy ma prawo do swojego zdania....wole psa nizszego ale sprawnego ruchowo z ladnym katowaniem -mam nizszego z ladnym katowaniem i nadal zrabanym ruchem (ale nie ja go karmilam w okresie wzrostu )-ale uwielbiam patrzec na swoje suki w sredniej normie wzrostu jak biegna ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']To jest jeden wielki mit.........Pani Therese Pelon wyhodowala pare osobnikow wiekszych niz standartowy leonberger -o takich wlasnie jak Alvaro:lol:.
Krzyzowala je miedzy soba potem ....Ale efekty byly oczywiscie rozne -poniewaz te olbrzymy mialy normalnych braci i siostry -wywodzily sie od normalnych wzrostem leonbergerow z maksimum granicy wzrostu (ale przodkow mialy czasem wysokich czasem niskich)..Ta pani nadal chyba hoduje,koszt szczeniecia to 2000 euro ,nie ma gwarancji ze urosnie duzy-w trojmiescie mieszka lub mieszkal jeden taki od niej-ma 77 cm wzrostu;)..Nie maja tez rodowodu FCI i nigdy raczej nie zostana uznane jako ze te kolosy sie u niej zdarzaja ale nie zawsze,nie w kazdym miocie ..Sa to informacje jakie mam sprzed dwoch lat ,zywo sie tym interesowalam swego czasu jako poczatkujacy leomaniak -marzyl mi sie taki pies....Jednak po wielu konataktach z zagranicznymi hodowcami wiem ze to bzdura kompletna,poza tym....Leonberger jest tak zbudowany ze jesli jest wiekszy to wplywa bardzo niekorzystnie na jego ruch ,konczyny i ogolny wyglad -wzorzec mowi ze klatka piersiowa do kolana -no coz u tych wysokich psow raczej nie bywa..poza tym te psy zatracaja kompletnie katowanie z tylu-molos i tak ma dostatecznie duzo problemow ze stawami-po co to powiekszac??One sa dla laikow cudne ,wow -taki duzy pies ..jednak w zyciu codziennym ja osobiscie i kazdy ma prawo do swojego zdania....wole psa nizszego ale sprawnego ruchowo z ladnym katowaniem -mam nizszego z ladnym katowaniem i nadal zrabanym ruchem (ale nie ja go karmilam w okresie wzrostu )-ale uwielbiam patrzec na swoje suki w sredniej normie wzrostu jak biegna ;)[/quote]

tak wlasnie myslalam:shake:.nie chce mi sie wierzyc, zeby wiekszy pies byl zdrowszy. wlasnie pod wzgledem stawowym itp. no coz...ale sprawia wrazenie.;)

acha, zeby nie bylo ze "strona" nie ma mozliwosci wypowiedzenia sie...cytuje fragmencik maila szanownej pani hodowczyni z forum molosow:

"ils sont superbes" ;):)

ps. wyrwalam to okrótnie z kontekstu. nie brac powaznie prosze;)
............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']tak wlasnie myslalam:shake:.nie chce mi sie wierzyc, zeby wiekszy pies byl zdrowszy. wlasnie pod wzgledem stawowym itp. no coz...ale sprawia wrazenie.;)[/quote]
no niestety-dazenie do wzrostu i masy nigdy zadnej rasie na dobre nie wyszlo ....Psy wysokie-najwyzsze z ras takie jak wilczarze,niektore charty,dogi -sa szczuplej budowy ciala i poza dogami nie zaliczaja sie do sekcji molosa -a dogi tez nie sa mega masywne badz ciezkie-waza czesto podobnie jak leonbergery,no moze ciut wiecej ale nie az tak duzo ..a taki "duzy leon" czyli lion d'occitane ile by musial wazyc przy wzroscie 90 cm zeby wygladac szeroko i masywnie jak wyglada leon??????Wiec moze byc wzrost kosztem grubosci kosci i masy ;)-ale czy to leonberger?????,albo jesli sie trafi mega leon-ale mowie leon wyzszy a nie ten z dluga lapa z przecietna koscia -to co z jego stawami?????ojciec mojej suki wazyl 80 kilo przy 80 cm wzrostu..to byl kolos..i bardzo brzydko chodzil:( .dozyl tylko 7 lat:-(.wykonczyly go upaly ale....duzo psow starszych tej rasy te upaly przezylo..stajemy przed pytaniem -co lepsze..pies co imponuje swoja wielkoscia czy moze jednak dlugosc zycia i jego zdrowie??????????Kazda rasa byla po cos stworzona..ma jakis standart..te standarty sie zmieniaja czasem bo hodowcy pra ku czemus -ale oryginalnie te rasy byly zdrowsze :shake:..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...