Jump to content
Dogomania

Zastanawiamy się na M.T.


Halauren

Recommended Posts

Mastif Tybetański jest z pewnością dobrym stróżem. Co do tego nie ma wątpliwości. Jest również psem wiecznie gotowym do zabawy, to pod tym kątem taki "wieczny dzieciak". Jest niezmordowany, w każdej chwili zerwie się jeżeli tylko jest okazja do zabawy. Jest wyraźnie mniej aktywny w dzień, bardziej w nocy.

Właśnie z uwagi między innymi na swoją "zabawowość" dosyć dobrze dogaduje się z innymi psami. Tu nie powinno być jakichś większych konfliktów, choć wśród psów, jak i wśród ludzi, są również niczym nie wyjaśnione sympatie i antypatie.

Szczególnym dominantem to on nie jest. Bardziej wychodzi tu jego niezależny charakter i umiłowanie swobody. Ciężko znosi konieczność bezwzględnego podporządkowania się i ograniczenie wolności. Będzie wtedy wręcz demonstrował niezadowolenie i niechęć w podporządkowywaniu się. Ale konsekwentne i stanowcze wychowanie od małego powinno tę jego cechę na tyle stłumić, aby nie robić z niej problemu.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrowienia od Trufy mysle ze wiesz od kogo Rozwija sie ladnie, dbamy o stawy i ich rozwoj , szkolimy sie - moze bedziemy zdawac PT na razie idzie nam dobrze a chcemy obalic mit ze MT nie szkoli sie bo jest tak bardzo niezalezny ze nie jest w stanie podporzadkowac sie czlowiekowi

Potwierdzam Twoja opinie wlasciwa socjalizacja i kindersztuba od pierwszych dni po wyjciu z hodowli do nowego wlasciciela i efekty
NA PEWNO BEDA

PS
jak sie wstawia zdjecia??[/img]

Link to comment
Share on other sites

TRUFA... kojarzę, że to była któraś, ale ponieważ to nie "urzędowe" Imię - naprawdę nie kojarzę.

Zrobimy tak: Ja powiem jak wstawiać zdjęcia, Ty podpowiesz jej pierwsze imię

Zaczynam ja:

1.wchodzisz na strone [url]http://imageshack.us/[/url]
2.wybierasz PRZEGLĄDAJ i wybierasz swoje foto
3 klikasz host it
4.pojawia sie kilka wariantow a ty robisz kopiuj prawym przyciskiem myszki na link : Direct link to image
5.na forum wybierasz img .. wklejasz tu skopiowany link ... i jeszcze raz img (to drugie będzie z *)
6.powinno sie udac
7.Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Tak, wiem. Wczoraj jak tylko wysłałem odp. skojarzyłem imiona.

Bardzo ładna. Teraz trzeba tylko poczekać na podszerstek i dłuższy włos, a to powinno być po zimie.

Fajnie zobaczyć i porównać jak się zmieniła. Bo to przecież to ona jest na tych pierwszych zdjęciach które zamieściłem na początku tego tematu.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrawiam serdecznie raz jeszcze na dzien dzisiejszy suczka wyglada jeszcze inaczej (jest bardziej zlota i ma bogatsze futro.

Poniewaz wyjezdzam na urlop to zdjecia zamieszcze w 2 tyg wrzesnia zobaczysz jak wyglada

PS
Czy zanasz jakies sprawdzone metody profesjonalnego przygotowania MT na wystawe.
W Sopocie sedzia wegierski zwracal uwage w opisach ze szata jest w nie najlepszej kondycji wystawowej - jedynie jeden pise otrzymal opis - szata w doskonalej kondycji wystawowej- byl po prostu profesjonalnie zrobiony

Zastanawiam sie nad wyborem pomiedzy 1 All System, Biogroom, Pet Silk- nie wiem co wybrac a nie chce kupowac w ciemno bo sa to dosyc drogie kosmetyki

CO RADZISZ ????

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Witam,
Wracając do tematu, a jak MT zachowują się przy małych psach?
Posiadam yorki, ale planuję zakup właśnie takiego stróża domu i chcę się zapoznać z "zachowaniem" wobec właśnie takich małych terrierów
Czy to przypadkiem nie byłaby mieszanka wybuchowa?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yourii']Witam,
Wracając do tematu, a jak MT zachowują się przy małych psach?
Posiadam yorki, ale planuję zakup właśnie takiego stróża domu i chcę się zapoznać z "zachowaniem" wobec właśnie takich małych terrierów
Czy to przypadkiem nie byłaby mieszanka wybuchowa?

pozdrawiam[/QUOTE]

Według mojej wiedzy prawidłowo wychowany Mastif Tybetański nie jest zagrożeniem dla mniejszych i większych [B]nieagresywnych[/B] stworzeń. Wręcz przeciwnie. Do nieznanych mu maluchów wszelkiej maści podchodzi zwykle z ciekawością. Lubi się bawić z innymi futrzakami i wykazuje przy tym znaczną ostrożność by nie stratować, przygnieść. Podobnie z ludzkimi dziećmi. Jeśli maluch jest zbyt namolny po prostu się oddali. Na futrzaka burknie.
Coś niecoś możesz dowiedzieć się np. tu: [URL="http://rinchelam.com"]rinchelam.com[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że jest to mieszanka wybuchowa, ale ze względu na gabaryty:)
Akurat jestem szczęsliwą posiadaczką yorka i mt i mogę powiedziec, że relacje między nimi układają się znakomicie, ale wymagało to nieustannej kontroli kiedy przebywały razem, a także musiało upłynąc wiele czasu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...