Jump to content
Dogomania

Potrzebny rower do weight pull sprintu!


speed

Recommended Posts

Mam prosbę.Czy posiada ktos z Was taki specjalny rower,który może być ciagniety przez psa?We wrzesniu organizujemy zawody i byłby nam potrzebny do jednej konkurencji.Jesli ktos posiada,to czy mógłby wypozyczyć?Z góry dziękuje za info

Link to comment
Share on other sites

A-ha. W pierwszym momencie pomyslalam,ze jakweight pull to jakies proby uciagu. A wiec o zwykly wozek pewnie Ci chodzi. Ja niestety nie moge pomoc,bo mam tylko zwykly rower 8)

:lol:W każdym razie dzieki za chęci

Link to comment
Share on other sites

Mam prosbę.Czy posiada ktos z Was taki specjalny rower,który może być ciagniety przez psa?

nie rozumiem.. dlaczego nie moze to byc zwykly rower? przeciez tez moze byc ciagniety przez psa.. w koncu od kilku lat takie zawody sie odbywaja ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam prosbę.Czy posiada ktos z Was taki specjalny rower,który może być ciagniety przez psa?

nie rozumiem.. dlaczego nie moze to byc zwykly rower? przeciez tez moze byc ciagniety przez psa.. w koncu od kilku lat takie zawody sie odbywaja ;)

W taki razie wyjasnie.Konkurencja ,jak juz mówiłem jest na krótkim dystansie i liczą sie setne sekundy,wiec rower musi być jak najbardziej stabilny.

Takie wózki spotykałem często u właścicieli zaprzęgowców i troche mnie dziwi,że sie z tym nie spotkałeś :wink:.Gdyby chodziło mi o normalny rower nie pytałbym.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Takie wózki spotykałem często u właścicieli zaprzęgowców i troche mnie dziwi,że sie z tym nie spotkałeś :wink:.

uwierz mi, spotkałam się :lol: :lol: :lol: nawet na takim jezdzilam z moim psem :P

a dziwie sie, bo w temacie pisze "rower" a nie "wozek"

poza tym jak dla mnie slowa "weight pull sprint" to oksymorony :o

Gdyby chodziło mi o normalny rower nie pytałbym

wybacz, ja jeszcze nie spotkalam sie z nie normalnym rowerem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Speed to w takim razie chodzi Ci o normalny wózek do zaprzęgów ?

12.jpg

wozek2.jpg

dokładnie o to mi chodziło :wink:

Nat

Widze,ze chcialas zabłysnąć,jako specjalistka od fachowego nazewnictwa,ale cel tego tematu jest troszke inny.Jak widac mozna sie bylo domysleć o co mi chodzi,wiec skoro zamiast wyjasnienia wyjeżdzasz z kąśliwymi uwagami to sobie daruj,bo tylko o tobie to swiadczy.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze - własnie nie od razu było wiadomo, o co ci chodzi, dopiero po dalszych twoich wyjasnieniach.

A po drugie to właśnie Nat mogła się poczuć urażona Twoim kąśliwym tekstem, ze cię dziwi, że się nie spotkała z tymi wózkami.. Mogła, choć nie musiała oczywiście (poczuć urażona). Niemniej - dałeś jej powód do lekka kąśliwej uwagi.

I to tyle - "Zadawaj jasne pytania, a otrzymasz jasne odpowiedzi"

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze - własnie nie od razu było wiadomo, o co ci chodzi, dopiero po dalszych twoich wyjasnieniach.

A po drugie to właśnie Nat mogła się poczuć urażona Twoim kąśliwym tekstem, ze cię dziwi, że się nie spotkała z tymi wózkami.. Mogła, choć nie musiała oczywiście (poczuć urażona). Niemniej - dałeś jej powód do lekka kąśliwej uwagi.

I to tyle - "Zadawaj jasne pytania, a otrzymasz jasne odpowiedzi"

Jesli możesz usun temat,bo i tak nie uzyskam odpowiedzi,a to co pisala Nat na pewno nie miało na celu wyjasnienia tego ,o co mi chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Nie moge usunąć, bo już dość dawno temu zrezygnowałam z moderowania tego działu. Mam uprawnienia tylko na "swoich" działach.

Wyjasnienia w sumie już przecież uzyskałeś - wiesz już, o co prosisz. 8)Teraz tylko pozostaje Ci być miłym i może ktoś Ci pożyczy.

Ale gdzieś we wrześniu odbywają się już w Sieradzu pierwsze zawody psich zaprzęgów (nie ma jeszcze kalendarza)... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Speed, nie obrażaj się, tu raczej każdy chciał ci pomóc, ale chodzi o to, że w jednej nazwie użyłeś właściwie trzech różnych terminów, a właściwie dyscyplin. W sporcie zaprzegowym są różne konkurencje: i sprinty na rowerze, i weight pulling - czyli próby uciągu gdzie psy ciągną platformę z obciążeniem, i sprinty zaprzegów na saniach - lub w warunkach bezśnieżnych - na wózkach. Ty to połączyłeś, i każdy z nas pomślał, że chodzi ci o wymyslnego i innego niż dotychczas. Twoje sformuowanie było dla nas zaprzegowców, po prostu czymś nowym :o, tym bardziej, że robisz jakieś zawody, podajesz jakieś nazwy, a nawet nie wiesz jak bedzie taki wyścig czy uciąg wyglądał. Mnie akurat to najbardziej zadziwiło. Co własciwie zamierzasz zrobić? Wyścigi na rowerach? Wyścigi zaprzegów? Czy próby uciągu? Bo nadal nie wiem... Na jakim dystansie będziecie się ścigać? ew. co będziecie ciągnąć? Skoro nie wiesz jak wygląda wózek, to jakiś regulamin może macie? Ktoś oprócz ciebie jeszcze robi te zawody?

ps. Takich wózków są w POlsce setki, albo i tysiące. WIększość z nas tutaj też. Ale polecam ci żebyś po prostu poszukał osób w twojej okolicy (z tego co sądzę, jesteś gdzieś ze Sląska), na Śląsku są co najmniej 4 kluby zaprzęgowców, a każdy z nich dyspouje sprzętem i dośwadczeniem. Z resztą kilka z tch osób jest też tutaj - Rav, SH, Grześ, Ola i Malamuty, Andrew - każdy ze Śląska... może ci pomogą, jak nie będeziesz taki nerwowy ;-)

Link to comment
Share on other sites

Wielki Bóg.

Kogoż moje oczy widzą :D

Ewaka jakże dawno Cię tu nie było. :wink:

Speed, czy chcesz to robić w Zbrosławicach?

Jeśli tak, to z Bytomia jest Krzysiek Dziurka (organzował w zeszłym roku uciąg w Radzionkowie), a pod Tworogiem Agnieszka Biernacka.

Daj znać, to Cię gdzieś odeślę.

Jednakże możesz mieć problem w terminie imprezy.

18-19.09.2004 Tomek Radłowski organizuje zawody w pod Dziergowicami i chyba będą też starty na wózkach.

Link to comment
Share on other sites

(...) Ale polecam ci żebyś po prostu poszukał osób w twojej okolicy (z tego co sądzę, jesteś gdzieś ze Sląska), na Śląsku są co najmniej 4 kluby zaprzęgowców, a każdy z nich dyspouje sprzętem i dośwadczeniem. Z resztą kilka z tch osób jest też tutaj - Rav, SH, Grześ, Ola i Malamuty, Andrew - każdy ze Śląska... może ci pomogą, jak nie będeziesz taki nerwowy ;-)

Witaj Ewaka !

... w gruncie rzeczy to ja też jestem ze śląska...(ciałem i duchem) :D

... tylko psy mam przyjezdne :D

Link to comment
Share on other sites

Speed, nie obrażaj się, tu raczej każdy chciał ci pomóc, ale chodzi o to, że w jednej nazwie użyłeś właściwie trzech różnych terminów, a właściwie dyscyplin. W sporcie zaprzegowym są różne konkurencje: i sprinty na rowerze, i weight pulling - czyli próby uciągu gdzie psy ciągną platformę z obciążeniem, i sprinty zaprzegów na saniach - lub w warunkach bezśnieżnych - na wózkach. Ty to połączyłeś, i każdy z nas pomślał, że chodzi ci o wymyslnego i innego niż dotychczas. Twoje sformuowanie było dla nas zaprzegowców, po prostu czymś nowym :o, tym bardziej, że robisz jakieś zawody, podajesz jakieś nazwy, a nawet nie wiesz jak bedzie taki wyścig czy uciąg wyglądał. Mnie akurat to najbardziej zadziwiło. Co własciwie zamierzasz zrobić? Wyścigi na rowerach? Wyścigi zaprzegów? Czy próby uciągu? Bo nadal nie wiem... Na jakim dystansie będziecie się ścigać? ew. co będziecie ciągnąć? Skoro nie wiesz jak wygląda wózek, to jakiś regulamin może macie? Ktoś oprócz ciebie jeszcze robi te zawody?

ps. Takich wózków są w POlsce setki, albo i tysiące. WIększość z nas tutaj też. Ale polecam ci żebyś po prostu poszukał osób w twojej okolicy (z tego co sądzę, jesteś gdzieś ze Sląska), na Śląsku są co najmniej 4 kluby zaprzęgowców, a każdy z nich dyspouje sprzętem i dośwadczeniem. Z resztą kilka z tch osób jest też tutaj - Rav, SH, Grześ, Ola i Malamuty, Andrew - każdy ze Śląska... może ci pomogą, jak nie będeziesz taki nerwowy ;-)

Już jestem spokojny :wink:

Zawody sa dla psów ras APBT i AST.

W temacie przytoczyłem nazwe tej dyscypliny z Czech,nie zastanawiając sie specjalnie,czy jest sensowna ,czy nie:).Ta konkurencja bedzie rozgrywana w Polsce po raz pierwszy.Dotychczas był tylko weight pulling(z tego co widziałem w Dziergowicach zawody wygrał Pit Bull Terrier :wink: ).

Ciagniecie wózka,do którego jest nam potrzebny polega na tym,że ustalamy odległość(niedługo piszemy regulamin,ale bedzie to ok50-70 metrów,stąd sprint w nazwie) którą pies ciągnący ten wózek musi pokonać w jak najlepszym czasie.Potrzebujemy jeden wózek.

Link to comment
Share on other sites

Wielki Bóg.

Kogoż moje oczy widzą :D

Ewaka jakże dawno Cię tu nie było. :wink:

Speed, czy chcesz to robić w Zbrosławicach?

Jeśli tak, to z Bytomia jest Krzysiek Dziurka (organzował w zeszłym roku uciąg w Radzionkowie), a pod Tworogiem Agnieszka Biernacka.

Daj znać, to Cię gdzieś odeślę.

Jednakże możesz mieć problem w terminie imprezy.

18-19.09.2004 Tomek Radłowski organizuje zawody w pod Dziergowicami i chyba będą też starty na wózkach.

Tak,impreza bedzie w Zbrosławicach i bede wdzięczny,jak mnie z kimś skontaktujesz.Niedawno poznałem hodowców huskich,którzy mieszkaja niedaleko Tworoga(chyba Czarków),znacie ich?Czekam na info

Link to comment
Share on other sites

Tak,impreza bedzie w Zbrosławicach i bede wdzięczny,jak mnie z kimś skontaktujesz.Niedawno poznałem hodowców huskich,którzy mieszkaja niedaleko Tworoga(chyba Czarków),znacie ich?Czekam na info

To właśnie Agnieszka i Tomek Biernaccy.

Bliższe kontakty wyślę Ci na priv.

z tego co widziałem w Dziergowicach zawody wygrał Pit Bull Terrier :wink:

Oczywiście biorąc jako kryterium wielokrotność masy ciała, natomiast największe ciężary ciągnęły AM.

Tu są wyniki: http://www.europulling.unas.cz/cz/vyspol.htm

Link to comment
Share on other sites

Dzięki.W takim razie skontaktuje sie z nimi,tym bardziej,że zaprosili mnie,żebym zobaczył greystery(nie wiem czy dobrze napisałem).Podobno nieźle wytrzymałe.Rozmawiałem z nimi w niedziele,bo często odwiedzaja nasza knajpke(mozna przyjeżdżac z psami do woli) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...