Jump to content
Dogomania

Tran


perełka1029

Recommended Posts

Cześć jestem tu nowy i chciałby zadbać o sierść mojego psa ale nie wiem jak. Puki co mam narazie tran, są w nim omega 3 i omega 6.Czy on się nada?pies waży 15 kilo. jak mam go dawkować przy masie mojego psa?Jakie znacie inne sposoby o zadbanie sierści mojego psa aby była lśniąca i miła w dotyku?

Link to comment
Share on other sites

z preparatów dostępnych w zwykłej aptece dobry jest też olej z ogórecznika.
2 xdz. kapsułka przez 2-3 tyg a później wystarczy nawet 1 dziennie - to jako stały suplement diety .
Jesli sierść jest brzydka to polecam też Gammolen albo inny wet. preparat własnie z ogórecznikiem i innymi dodatkami ( ale to do kupienia tylko u weta ew. w niektórych zoologach lub w internecie).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

JA także polecam olej z pestek winogron.Dzięki niemu sierśc naszego pupila znacznie się poprawiła.Poza tym dodajemy do dania głównego jedną kapsułkę tranu,codziennie.:eviltong:
Pozdrawiam i radzę podobnie jak koleżanki zmienić badziewne chappie na coś konkretniejszego.Może być wspomiany BRIT.;)

Link to comment
Share on other sites

CarmelChoco, przeanalizuj dokładnie ile witamin rozpuszczalnych w tłuszczach jest w kapsułce tranu, a jakie jest dzienne zapotrzebowanie psa, bo skutki nadmiaru np. wit. A w organizmie są dość drastyczne. Poza tym podobnie jak u ludzi, jeśli podaje się psu codziennie, powinno się robić po ok. 2 tygodnich stosowania dłuższą przerwę.

Zamiast tranu do częstego podawania lepsze byłyby kapsułki Alfa Oil (olej z mięśni ryb).

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedziałam,że podawanie tranu codziennie może przynieść jakieś negatywne skutki.
To jest skład:
1 kaps. zawiera naturalny olej z wątroby dorsza o zawartości 30 mg EPA i 40 mg DHA; 350 j.m. witaminy A, 35 j.m. witaminy D oraz 0,1 j.m. witaminy E.

Nie mam pojęcia w takim razie,jak byłoby najlepiej podawać go mojemu miśkowi.Generalnie chciałam poprawić stan sierści i skóry bo ostatnio nie prezentowały się najlepiej.
[b]Martens[/b] masz jakieś propozycje?

Link to comment
Share on other sites

Na twoim miejscu nie dawałabym go więcej niż 1 kapsułka 2x w tygodniu. Za to codziennie możesz podawać oleje roślinne, np. łyżkę oleju z pestek winogron czy lnianego (uwaga, czasem uczula). Ew. wspomniany olej z mięśni ryb (tran jest z wątroby).

Gdzieś na żywieniu był też temat o podawaniu drożdży - podobno świetnie działająna sierść. Z kolei na wybarwienie sierści bardzo dobre są algi (np. Algolith).

Link to comment
Share on other sites

Myślałam nad tymi algami ale im bardziej się nad nimi zastanawiałam tym mniej w nie wierzyłam:evil_lol: Cóż,może nadszedł czas na wypróbowanie?
Tran w takim razie ograniczę do dwóch kapsułek,a do codziennego stosowania będzie jedynie olej z pestek winogron.
Dzięki,że w porę ostrzegłaś:)

p.s drożdże nawet próbowałam,ale pies nie chciał się później po nich załatwić;/Chyba mu nie służą.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam sukę z chorą tarczycą i sierść miała kiepską.

Poprawiła sie na BARFie; z dodatków na sierść dostaje co kilka dni łyżkę oleju z pestek winogron, co 2 tyg. łyżkę tranu, raz w tyg. czubatą łyżkę alg, plus przy szczotkowaniu używam co jakiś czas olejku norkowego (zewnętrznie :)). Nie wiem co z tych rzeczy najbardziej pomaga, ale sierść bardzo się poprawiła.

Jeszcze mniej więcej raz w tygodniu jajko i łyżeczkę miodu, ale czy to na sierść wpływa to w sumie nie wiem.

Drożdży osobiście nie próbowałam, ale słyszałam o nich same achy i ochy. Podobnie o Alfa Oil.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki,za dobre rady.
U nas sierść pogorszyła się przez niewłaściwe żywienie.Próbowałam wprowadzić BARF,ale u nas się nie sprawdził.Narobiłam mu tylko krzywdy kurczakami i innymi cudami.Teraz naprawiamy szkody.Już widzę znaczną poprawę,mam nadzieję,że dalej będzie już tylko lepiej.
Wprowadzę u nas w życie Twoje postanowienia żywieniowe.Wydają się rozsądne:cool3:Nie chciałabym przedobrzyć,bo z tym wiadomo jak jest.Ciekawią mnie algi.Chciałam je wprowadzić na poprawę pigmentu,ale cosik mi się zdaje,że nie przeskoczę genów:lol:
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Na poprawe jakości sierści najlepsze są oleje zawierające kwasy tłuszczowe omega-6
tz.olej z ogórecznika i wiesiołka.Tran to wyciąg z wątroby a najważniejszy jest olej
wyciskany z mięśni ryb,czyli olej rybny zawierający dużo kwasów omega-3 i działa przeciwzapalnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ja stosuję oliwę z oliwek , kupuję poprostu najtańszą w markecie , w przypadku bardzo brzydkiej sierści,kiedy włos jest matowy i się lamie , przygotuj w proporcjach 1/1 -smalec wieprzowy i olej kukurydziany , smalec lekko podgrzej do uzyskania płynnej konsystencji , dodaj olej , wymieszaj i podawaj przez trzy tygodnie po 1 małej łyżeczce do karmy(polej suchy pokarm),potem stosuj oliwę lub tę miksture raz na dwa , trzy dni,
ja podaję oliwę codziennie,tran jest dobry , nawet bardzo dobry ale niestety drogi,
pomyśl o zmianie karmy

Link to comment
Share on other sites

Tran drogi ? Ja kupiłam tran z wiesiołkiem 60 kapsułek za 9.90 co wystarczy mi na 3 miesiące przynajmniej bo podaję jedną kapsułkę co drugi/ trzeci dzień.
Mam nadzieję, że to nie za dużo bo oprócz tego dostaje tylko raz w tygodniu żółtko + mała łyżeczka oliwy z oliwek + kefir ( całej mieszanki wychodzi mała filiżaneczka )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...