Jump to content
Dogomania

Polewa do suchej karmy


sylwiaskalska

Recommended Posts

ja bym tego nie uzywala, wg mnie w tych polewach to sama chemia i konserwanty , takze ja gotuje najczesciej cos na wzor rosolu tylko np z baraniny albo cieleciny czasem z kurczaka i maly garnuszek starcza mi na kilka dni do dodania do suchej karmy.

Link to comment
Share on other sites

Ja też bym nie kupowała jekiegoś psiego ketchupu.

Mojej dodaję do karmy odrobinę białego serka, albo pomidorka i już wsuwa aż jej się uszy trzęsą. Tylko muszę dobrze wymieszać, żeby wszystkie "bobki" były umoczone w "przyprawie"

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie. Co polecacie, aby zachecic malca (Kajtek - pudelek 13-tyg.) do zjadania suchej karmy? Chcialabym, zeby przyzwyczail sie rowniez do takiego jedzenia, bo nie zawsze mam czas, zeby przyrzadzic samodzielnie cos wartosciowego. Troche podjada sama karme (bez 'zachecaczy'), szczegolnie jak zostaje sam w domu i zostawaim mu tylko takie jedzonko. Myslicie, ze zacznie jesc chetniej? Aha, zjada chetniej suche, jak dodam mu do tego troche 'mokrej' karmy dla szczeniakow firmy Animonda (w malych pudeleczkach - znacie? polecacie?). Aha, daje mu sucha karme Royal Canin Junior i Starter Puppy.

Pozdrawiam wszystkich :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Co polecacie, aby zachecic malca (Kajtek - pudelek 13-tyg.) do zjadania suchej karmy?

Krótko mówiąc, chyba wszystko co się da: :P

- biały serek,

- pół żółtka (Asti jest mała, więc na raz może tylko pół),

- rosołek z kawałeczkami warzyw lub kurczaka,

- surowe mielone mięsko,

- serek smażony,

- surowa rybka,

- jogurt (zwykły lub owocowy),

- kefir,

- ziemniaczek,

- tuńczyk w oleju (od wczoraj).

Oczywiście to wszystko tylko na smaka, w małych ilościach i raczej jedną z tych rzeczy na jeden raz. Chociaż Asti i bez tego chętnie wcina Acanę. :P

A takie podobne coś widziałam już jakiś czas temu w jednym ze sklepów zoo, tylko chyba innej firmy i w innym opakowaniu, i więcej smaków było. Jeszcze tydzień temu to u nich widziałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja wlasnie dzis odkrylam super sposob dla mojego niejadka.

Figo od paru miesiecy w ogole nie chce spojrzec na sucha karme nie polana zadnym sosem. Ostatnio sie tak wycwanil ze nawet jak karma byla polana to on wylizywal sos a reszte granulek zostawial :)

Dzis posypalam dno miski mielonym zwaczem wolowym. I o dziwo miska byla pusta !! Goraco polecam :)

Link to comment
Share on other sites

Jeden z preparatow na ladna siersc, bodajze Altran, jest robiony na bazie tranu z dorsza. Cuchnie to nadpsuta rybka, ze hej. Mojemu wystarczylo kilka kropli do suchej karmy na zachete :-) Wygodne, bo gotowe i w buteleczce.

pozdrawiam

Julita

Link to comment
Share on other sites

Jeden z preparatow na ladna siersc, bodajze Altran, jest robiony na bazie tranu z dorsza.

Preparaty na bazie tranu rybnego sa godne polecenia dla niejadków no i oczywiście na poprawe struktury włosa, chociaz jak wszystko kiedyś się psu znudzą. Ale jedna uwaga trzeba dozować umiejętnie ponieważ często podawane lub w niewłaściwych proporcjach mogą być szkodliwe dla wątroby.

Link to comment
Share on other sites

Nadal probujemy z suchym zarciem. Ostatnio oprocz Royala daje Kajtkowi Pro Plan z jagniecina. Nawet lepiej mu to smakuje. Kupilam tez za namowa sprzedawcy Bento Kronen dla szczeniakow malych raz. Karma ponoc chetnie zjadana, bo z dodatkiem suszonej ryby. Coz, Kajtek nie byl zachwycony, za to wniebowzieta okazala sie byc kocia babcia (14-latka ;)

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='krzychem']No dobra, ktoś coś wspominał o rosole. A mogę użyć takiego, ugotowanego z kostek rosołowych, np. Knorr'a ? Czy raczej nie, bo zawiera jakieś konserwanty i inne rzeczy, których psiaki nie trawią...[/quote]

Sam glutaminian sodu. Nie polecam ani dla psów, ani dla ludzi.
Jak Wika musi jeść suche i nie bardzo chce, to namaczam w zwykłej wodzie. Smakuje jej bardziej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']gdzieś czytałem, że pies nie trawi ziemniaków. to prawda??[/quote]
Jezeli ziemniaki sa w kawałkach to nie,ale jeżeli to jest puree to jak najbardziej. Roztarte ziemniaki + morska ryba są podstawą diety eliminacyjnej przy alergiach pokarmowych.
Do trawienia ziemniaków w kawałkach psi organizm tez sie potrafi przystosować jak nie ma nic lepszego do jedzenia.Pokolenia wiejskich psów tak jadają do dziś....:shake:
Adam Janowski w książce:"Mój pies championem",podaje stary skuteczny sposób na ładną sierść - łyżka puree ziemniaczanego dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...