Jump to content
Dogomania

Dzalal-Abad Unur


Gasyou

Recommended Posts

Unurek vel Nurek jest psem, którego miałem na oku od dawna. Pierwotnie zastanawiałem się, czy go kupić, czy nie. Jako że nie wiedziałem jaka będzie przyszłość tazi i tajgana w Polsce sprawę odłożylem ad acta aż przez zbieg okoliczności nie wylądował on u nas. Planowałem jego pozostawienie u mnie ale bałem się, że w rodzinie będzie dym. Jak się okazało, rodzina tak go pokochała, że teraz nawet nie chce mi go oddać.

Nurek jest chyba najpiękniejszym z psów, które przywiozłem z Estonii. W tej chwili czekam na rodowody eksportowe moich estońskich czworonogów i zamierzam ruszać na wystawy. Kiedy będzie premiera Nurka - nie wiem ale nie powinno to trwać długo. Pies jest na prawdę wyjątkowej urody, czego na powyższych zdjęciach nie widać tak do końca. Wtedy był trochę chory, więc był trochę skulony i niepewien. Teraz jest już zdrowy, wyprężony, zrelaksowany i zaciekawiony wszystkim. Gdyby był suczką, napisałbym, że jest z niego laska nie z tej ziemi. :-)

Niedługo wstawię nowe zdjęcia Nurka.

Pozdrawiam,
Marcin

Link to comment
Share on other sites

Już na wcześniejszych zdjęciach widać jego urodę :) Piękny pies. Myślę że kariera przed nim. Może zostanie protoplastą słynnej lini hodowlanej tazy'ch. Dopiero kilka dni temu dotarłem do historii ratowania psów z Estonii. Gratuluje Marcin i mam nadzieję, że obserwując dalsze losy uratowanych podopiecznych będziesz miał powody do satysfakcji. A ja zaczekam na szczeniaki po Unurze :)

Link to comment
Share on other sites

Próbuję przywieźć z Białorusi dziewczynkę dla Nurka. Niestety teraz wszystko w rękach... Aleksandra Ł. :placz:

Jeśli uda się mieć szczeniaki po Unurze, natychmiast o nich poinformuję. Mam pewne plany co do popularyzacji tazi i tajganów ale o wszystkim w swoim czasie. :razz:

Pozdrawiam,
Marcin

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

A oto blog córki Unura.

[URL="http://www.jagdwindhund.com/tazi/index.php"]Kasach Tazi Altai (Tulpar)[/URL]

Mieszka wprawdzie w Niemczech, ale jest moją współwłasnością i piątym tazy zarejestrowanym w ZKwP. Urodziła się 6 grudnia 2008 r.

Najnowsze zdjęcia Unura:

[URL]http://www2.tulpar.pl/news_view.php?tpl=286&nid=152628[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...