Jump to content
Dogomania

Czym się różni nagi meksykańczyk od peruwiańczyka??


mazika

Recommended Posts

w sumie to tez nie wiem czym sie roznia, bo na zdjeciach wydaja sie identyczne... znalazlam tylko troche teorii na temat roznic miedzy tymi dwiema rasami psow:

[b]Meksykanczyk (Xolo) [/b]wystepuje w trzech wielkosciach:
- miniaturowej 25-35 cm
- sredniej 36-45
- standardowej 46-55 cm

[b]Peruwiańczyk [/b] tez wystepuje w trzech wielkosciach, z tym, ze moze byc nieco wiekszy:
- miniaturowy 25-40 cm
- sredni 41-50 cm
- standard 51-65 cm

Pozatym nie zauwazylam innych roznic miedzy nimi... peruwianczyki tez moga byc owlosione, tez maja czuprynke i wloski na lapakch i ogonie i maja podobne umaszczenia jak Xolo :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='maga18']bardzo prosze o linka

a sa xolo powdery??? :o grzywacze to wiem ze sa, ale xolo to chyba tylko nagie :roll:[/quote]

Xolo faktycznie jest hodowane w Łodzi.
Nalezy do V grupy czyli rasy pierwotne.
Rodzą się owłosione i gołe ale tylko gołe są u nas w Polsce uznawane. Owłosione nie sa hodowlane.
Jeśli bedzie ktos chciał namiary hodowli to poszukam i znajde namiary w ZK.

Link to comment
Share on other sites

takie fotki w ogłoszeniu o nagim meksykańczyku w 4 łapy znalazłam
[img]http://ogloszenia.4lapy.info/Spool/og/PR3cb1.jpg[/img]
[img]http://ogloszenia.4lapy.info/Spool/og/OoUZp5.jpg[/img]
[img]http://ogloszenia.4lapy.info/Spool/og/Uaa7L9.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18'][quote name='Marta..'][quote]czy to mozliwe, zebym widziala w Legnicy roczna suczke Xolo??!! [/quote]

A dlaczego nie ?? :wink:[/quote]

no chcoiazby dlatego ze ta Pani mowila ze kupila ja w Chojnowie, ato blisko mnie i nie ma tam ani wystaw psow ani tym abrdziej rodowodowej hodowli Xolo :roll: Ale fajnie jakby to byla Xolo!!! Poszukam tej babki :wink: i namowie ja na wystawy... jej sunia miala papiery... :D[/quote]

Aha :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

no czy z tej dyskusji wynikają jakieś jednoznaczne różnice między peruwiańczykiem a meksykańczykiem bo przyznam że też mam problem z rozróznianiem tych obu ras a może rzeczywiście jak ktoś wpomniał uszy ich różnią co ??

Link to comment
Share on other sites

Xolo są cięższe, nieco dłuższe (proporcja 10:9). PSPP zwykle są nieco lżejsze, wyższe (proporcja 1:1), mają często troszkę inną linię górną, czasem bardziej kątowany tył. Prawdziwą różnicę obu ras widać jednak w ruchu, zwłaszcza u psów z krajów pochodzenia, gdzie bardzo na to zwraca się uwagę. Xoloitzcuintle charakteryzują się szerokim wykrokiem, PSPP poruszają się jak konie hiszpańskie - wykrok jest dość krótki ale kończyny przednie w ruchu unoszone są wysoko.

Faktycznie jednak zdarzają się psy tych ras, które bardzo trudno zaszeregować widząc je.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='pituophis']Xolo są cięższe, nieco dłuższe (proporcja 10:9). PSPP zwykle są nieco lżejsze, wyższe (proporcja 1:1), mają często troszkę inną linię górną, czasem bardziej kątowany tył. Prawdziwą różnicę obu ras widać jednak w ruchu, zwłaszcza u psów z krajów pochodzenia, gdzie bardzo na to zwraca się uwagę. Xoloitzcuintle charakteryzują się szerokim wykrokiem, PSPP poruszają się jak konie hiszpańskie - wykrok jest dość krótki ale kończyny przednie w ruchu unoszone są wysoko.

Faktycznie jednak zdarzają się psy tych ras, które bardzo trudno zaszeregować widząc je.[/QUOTE]

No to się utwierdziłam w przekonaniu, że chcę kiedyś hodować peruwiańczyki a nie meksykańczyki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...