Jump to content
Dogomania

Stadnina Trybułowo - pytanie


Marzenuś

Recommended Posts

  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A to zanczy ze Kacperek tez przepadl :-(:placz:
A daltona pamietam, fajny kon.
Bakcyl jest swietny, piekny kon na duza lake przed domem, sliczny.
Flora a co sie stalo z Aresem? I czy pamietasz konai Dolar? mieszanka konika polskiego z jakims siwkiem, konusowaty, myszowato-srokaty, ale byl taki slodki...
Czy jest jakas dzienna norma pod siodlo, np. nie wiecej niz trzy godziny jeden kon? czy nadal np. stary Legion chodzi 5 bo pod dziecmi i wedlug kryski "on sie nie meczy pod dziecmi" :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='[email protected]']podobno zefir ma licencje, on ma jakies 70 cm wzrostu[/quote]
Podobno?

[quote name='[email protected]']dalton jej nie ma, ale daje sliczne zrebaki, jak cos to mozna sie ze mna umowic to moge go pokazac:D
moje gg: 536748[/quote]
Czy wiesz, że [B]nie wolno[/B] kryć ogierami bez licencji?
Jak pięknego potomstwa by nie dawały... zresztą to subiektywna ocena.

Link to comment
Share on other sites

W tej stajni wszystko jest możliwe. Konie jadły spleśniały chleb, stały w brudzie i syfie i wcale nie jest lepiej. A wiecie gdzie stoi ten kuc z astma? W starej stajni, samiuteńki. Wokół syf nieziemski! A za drzwiami locha była. Mało tego, nie wychodził z tego syfu na zewnątrz.
Stare kiełki pozbierane z pola to zdrowa pasza? Kozie lub krowie mleko to zdrowe dla źrebaka? Albo piwo? Bo tym też biedactwo było karmione. A Łatka to już od wakacji choruje i to "będzie leczona" długo ma trwać? Aż padnie? Tam sie nic nie zmieniło i nie zmieni.
Ha ha ha, Kryśka uratowała jakiegoś konia? Lol, to śmieszne jest. Znając ją... A tym bardziej, jak słusznie ktoś zauważył - w rzeźni koń ma lepiej...

Link to comment
Share on other sites

Czemu do cholery fundacje umywają ręce czy to naprawdę nikogo nie obchodzi?!?!Gdyby nie tacy ludzie jak Flora te konie by 2 tygodni nie przeżyły a oni nic z tym nie robią...No fakt żeby w Polsce odebrac komuś zwięrzęta potrzeba milony dowodów bo jeszcze kogoś skrywdzą odbierając te stworzenia...Chory system i już!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pietrusia101']A fundacje od tego są żeby pomagac potrzebującym zwierzętom co nie?[/quote]

a do glowki nie przyszlo ze aby pomagac trzeba miec za co?skoro jestes taka madra zbierz kilka fundacji i odbierz konie

kuzwa najlepiej marudzic i dyrygowac innymi co powinni:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Kostek ja zdecydowałam się na jednego konia bo tyle jestem w stanie utrzymac i nie biorę się na więcej bo nie jestem fundacją.A fundacje od tego są żeby pomagac potrzebującym zwierzętom co nie?No chyba że czegoś nie wiem...A konie mogły by zostac oddane nie do jednej fundacji lecz do kilku wtedy nie byłao by problemu z ich utrzymaniem w fundacji.A Kryśka nie zgadza się na sprzedanie koni?

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze jestem kobieta...czego nie trudno sie domyslic...
po drugie myslec na ta chwile mam o kim pod opieka mam 150psow i 30 kotow a los koni jak i innych zwierzat nie jest mi obojetny ale wiem ze nie jestem w stanie zapewnic im ani miejsca ani utrzymania z tego co piszesz Ty takze nie wiec powiedz mi jakim prawem psioczysz na organizacje prozwierzece skoro nie masz o nich zielonego pojecia?

Link to comment
Share on other sites

Pietrusia co Ci szkodzi wykupic konia z tej stajni, kup uratuj jedno konskie zycie, wstaw go gdzies do innej stajni i sobie go choduj... ale na jego miejsce pojawi sie inny kon ktory tez chce byc kochany i ktory tak samo bedzie cierpal a nawet moze gorzej. Jedna rzecz jaka by postawila ta stajnie na nogi to - niestety ale musial by kryske szlag trafic, po pierwsze nikt jej koni nie zabierze bo nie to co maja w zlobie sie liczy tylko opinia bieglego veta (tzw partacza ktory zna sie lepiej na ekonomi niz na leczeniu zwierzat) o stanie kilku koni w stajni, nie wszystkich :shake:, po drugie musialo by byc duzo dowodow ze konie sa katowane, typu nagrany film jak kryska je bije, ona sie ich boji jak ognia, ci co ja znaja to wiedza hahahha, a za to jej koni nie zabiora ze sie boji, to jaka pasze dostaja nikogo nie obchodzi jesli kon jest w dobrek kondycji i kolejna rzecz jesli wiekszosc stada ma problemy z kopytami to w tedy jest cos nie tak i mozna drazyc sprawe, ale to musi byc przerost, albo odpadajace puszki, albo roztrzaskane puszki u wiekszosci koni nie tylko u jednego. Wiesz ilu ludzi staralo sie jej pomuc ile chcialo zabrac konie, wykupic, odkupic itp Ile fundacji zabralo jej konie ale na to wolne miejsce wskakiwaly inne konie. Ja wiem o tym i to jest prawda, ze kryski zalozenie bylo takie zeby wykupowac konie z rzezni i dac im normalne warunki, dach i jedzenie, ale ona sie przeliczyla z tym wszystkim, nie uniosla ciezaru, zabraklo jej kasy i popadla w alkocholizm i ze stajni zrobilo sie pieklo dla zwierzat...
Nie wiem czy ktos pamieta psa Czena taki sredniej wielkosci, kudlaty moze rudawy pies, byl chyba ze 3 razy potracony przez samochod, jedna noga mu sie nawet zrosla prawie w druga strone, nikt mu nie pomogl, kiedy wezwalismy weta, dostalismy razem z wetem eksmisje ze stajni, bo kryska byla pijana i zaczela swoje madrosci ze pies sie wylize sam i nei potrzebuje weta bo przez weta to on szybciej zdechnie (odejdzie) psisko sie meczylo potwornie w koncu jakis kon go kopnol raz a dobrze, bo nie zdazyl uciec... ten horror z Czenem trwal chyba 3 lata... masakra. Poprostu tego nie udzwignela, myslala ze jest mocna i nie dala rady.
Czyli kochani trzeba kryske wyslac do domu starcow i nadzieja w jej dzieciach, mam tylko nadzieje ze Radek nie bedzie taki jak ona :roll:

Link to comment
Share on other sites

On jest gorszy od niej.... Dla niego życie zwierzaka nie ma najmniejszego znaczenia...

To że jest fundacja, to nie znaczy że ma miejsce na przechowanie tylu dodatkowych koni, finanse, a co najważniejsze prawa. Bez dowodów nie zrobisz nic. Tym bardziej, ż =e Krycha ma wtyke w Pegasusie. Info dostaje o wszystkim! Od lat próbują ludzie pomóc ale to błędne koło. Można tak sobie wkoło pitolić "dlaczego nie zrobią tak albo inaczej". Chcesz? Idź do telewizji, narób dymu, może teraz, po tylu latah coś sie ruszy. W co wątpie.

Link to comment
Share on other sites

Kostek przepraszam bardzo za pomyłkę teraz już wiem że jesteś kobietą.A takim prawem psiocze na fundację ponieważ powinny coś z tym zrobic w miarę możliwości ponieważ tym się zajmują.A sama z pewnością nie zapszeczysz że warunki tam nie są takie jak byc powinny...
Catslover chciałam wykupic z tamtąd konia ale tak jak mówisz na jego miejsce przyjdzie kolejny:( A tak po za tym ten koń już odszedł:( Kurcze ta sprawa jest beznadziejna...NIe wiadomo co z tym zrobic...A ta sprawa mnie szczególnie boli ponieważ znałam te konie.Jak bym miała fundusze pomogła bym coś tej stajni a tak ściślej koniom ale niestety:( Pomagam zwierzętom na miarę swoich możliwości a ostatnio jest szczególnie źle więc nie mam jak i jeszcze daleko mieszkam:'(

Link to comment
Share on other sites

No i wlasnie skoro Radek jest taki jak byl, czyli bezlitosny dla zwierzat bo ja go takieg pamietam, to pewnei stajnie przerobi na garaze lub warsztaty a knie posprzedaj i tak by bylo najlepiej. A jaki kryska ma uklad z pegasusem?
Pietrusia jaki to kon? ktory to kon ktorego chcialas miec?

Link to comment
Share on other sites

ludzie, nie ma potrzeby wykupywania koni, one maja spoko
wpadnijcie kiedys:)
ostatnio jest nowe zarzadzenie pana stajennego, wszystkie konie maja reguralnie slane i wyworzone gnoj
jest naprawde dobrze
ja najchetniej oddalabym komus te kucyki zchorowane, pogadam z krysia co da sie zrobic
konie do sprzedania, to da sie zrobic ,ale cena bedzie absurdalna
pani krysia ratuje konie, naprawde..:)
beauty i bryz sa z innej stajni, nie chcieli ich tam, a niekt nei chcial kupic konia z wilcza lapa i klaczy ktora rzuca sie na ludzi
tam trzeba zoorganizowanej osoby, pelnej zapalu do pracy i radzenia sobie bez funduszy(bbbbbb trydna)
ale do zrobienia:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...