Jump to content
Dogomania

Stadnina Trybułowo - pytanie


Marzenuś

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[quote name='Karina7']hej,ma ktoś kontakt do właścicielki.szukam miejsca na stajnie i mogła bym to kupić wraz z tymi wszystkimi biednymi końmi.Poproszę o namiary na nią:)z góry dzięki:)[/QUOTE]
Musiałabyś mieć worek pieniędzy-ziemia w tamtej okolicy jest baaaardzo droga. A po za tym wątpię, żeby Kryśka chciała to sprzedać.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

z jakiejś ciekawości sobie wlazłam na trybułowy wątek... i mnie krew lekko zalała ;] taak, włożę kij w mrowisko...zwłaszcza po dłuższym czasie leżenia wątku odłogiem...
pomijam co mówi ninoi, którą miałam okazję poznac... nawet nie będąc na dogo... w stajni byłam i za jej czasów i później... co zastałam? konia w wieku 20-kilku lat tak chudego, że lekcje anatomii winny się odbywac na nim, a nie w sali na SGGW...
ninoi dzierżawiła (ale poważne i duże słowo!) jednego konia, jakieś żarcie tam mu kupowała (albo powinnam napisac "KUPYWAŁA" ;) ) i po pewnym czasie totalnie to rzuciła... konie stoją zimą na zgrabionych jesienią liściach np. kasztanowców, latem na zielonych liściach... podobno pani K. ma zakaz rozmnażania koni... o źrebnych kobyłach nie wspomnę... w stajni są niskie stropy, smród taki, że mnie z nóg ścięło ( w naszej stajni pryzma gnoju to perfumy!) - amoniak wita z daleka... konie NIE SĄ I NIE BYŁY werkowane, odrobaczane, zadbane. pani K. martwego konia pod płachtą trzymała w ostatnim "boksie", martwe konie pod śniegiem to też nie jest pierwszyzna... z pojeniem ciężko, o karmieniu nie wspomnę. pani K. czasem jakieś resztki rzucała... wszędzie syf taki, że z nóg ścina, o jeździe na neidożywionych koniach może lepiej nie pisac ( bo koń żywiony to nie tylko koń z duzym brzuchem, czego przyczyny mogą byc rózne... to koń, który ma podstawowe mikro i makroelementy zapewnione!)
Ninoi, ok 33 lat, wraz z kolejną mądrą, lat 21 miały plany zrobienia z Trybułowa wielką i nieźle prosperująca stajnię... obie średnio zrównoważone i potrafiące jedno - napalic się na coś i olac... o tym, że wiedzę o koniach mają minimalną (jej koleżanka 21-latka zakupiła klacz z rozedmą...gorzej niż zaawansowaną... ale co tam, najpierw stwierdziła, ze ją na mięso wywali, a potem znalazłam dom dla kobyły.. po jakimś czasie klacz do neij wróciła, a teraz niby już jest zdrowa... koń ledwo dyszy, ale na pessoa warto lonżowac, głowa w pionie to jest to, czyż nie?!) wiem nei od dziś...
w stajniach nie ma wentylacji, dach jest niski i pelen dziur, boksy są niebezpieczne - dziurawe, częstokroc ciasne, padoki także - złom... ale koni się nie puści na padok, bo szaleją... ciekawe czemu...
Ninoi stajnię i te biedne koniki, które tak kochala już olała...jakiś czas temu... razem z koleżankami... po co było jęzor strzępic? lepiej działac, a nie chrzanic, sztuka dla sztuki to się sprawdza, ale nie koniecznie przy żywych stworzeniach! trzeba było pomagac inaczej, walczyc o odebranie koni, a nie opowiadac bzdety! Ninoi nie do końca myśli, raz opowiadała, jak ciężko z kasą, a potem mówi, że jej chłopak - bo nie mąż - ma firmę... trochę opanowania!
ale, gwoli ścisłości - za pomoc w uratowaniu Siwego Lolo jestem wdzięczna... Znajomy go przetrzymał ile mógł, bo właściciel konia chciał go na mięso sprzedac... Nasza Szkapa lekko zamotała kilka rzeczy, w efekcie, gdyby nie Ninoi koń już dawno zostały mięsem. I tu faktycznie zrobiła dużo, za co dziękuję... ale reszta kocopołów z tego wątku jest masakryczna...
a stajenny - taak, był krótko, bo pił ;] stajnia też była stawiana, a jak! ale na kawalku muru się skończyło ;]

kończąc temat... co tam teraz w Trybułowie? na poprawę nie liczę. może znowu trzeba uświadomic ludzi, ruszyc zadki i zadziałac? jak to mówią..pani K ma plecy, skoro nie można jej tych koni odebrac... ale czy tylko koń musi wyglądac, żeby go zabrac? te konie są w większości chore, wystarczy oddechów posłuchac... ale jak się trafiają tacy znawcy jak koleżanka Ninoi top nie mam więcej pytań... klacz ledwo oddychająca wypinac na czarną wodzę i zażynac pod siodłem... gratuluję! jakby coś - znam gościa od utylizacji koni, po znajomości weźmie mniej 9(czarny humor, wybaczcie, ale się we mnie gotuje!)

może znowu czas (mam znajomego byłego dziennikarza Newsweek'a, ma kupę znajomości..i jeszcze żonę prawniczkę.... poprowadzę mu trening na jego koniu, którego jeżdżę i fama w świat pójdzie :) ) nagłośnic sprawę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga kom']Pamięta ktoś konika o imieniu Mefisto,a może wiecie co sie stało z Eroticą?Jeżdziłam kiedyś w Trybułowie,kiedy jeszcze w miarę normalnie wszystko funkcjonowało,odpóściłam sobie kiedy zniknął Mefi,podobno zamieniony na Kalifornie.W tamtych czasach Trybułowo było dosyć prężnym klubem,pamietam całą ich rodzinę zaangażowaną w prowadzenie stadniny,potem było już coraz gorzej.Jeżeli wiecie coś o tych koniach to napiszcie.Pozdr.Aga[/QUOTE]
Kalifornia zdechła u pani K. Erotica podobnie. pani K trochę im pomogła :p po swojemu :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hej, nie kłam! Ja tam jeżdzę od roku i jest wspaniale! jest świetna nauczycielka! A z końmi ( z nie którymi wiem co się stało ) Od kąd jestes w Trybuło wie wiem że:
Nimfa zdechła ( nie, nikt jej nie zabił ) !!!!
Legion sprzedany
Dwa kucyki chodziło ci chyba o Brendego i Zephyra. Zephyr sprzedany bo miał astme a Brendny dalej jest :D

Link to comment
Share on other sites

Nimfa...
Biedactwo wreszcie odetchnęła. Doskonale ją pamiętam.

Jak ja Legiona ostatni raz widziałam był w takim stanie, że rzeźnik by go nie chciał...
Ten kucyk z astmą stał w osobnej stajni z lochą i nie wychodził na zewnątrz.

Paranoja totalna. Tam jest wspaniale, cudownie, och i ach. Jasne.

A Bakcyl? Kropek?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Trybułowo']Hej, nie kłam! Ja tam jeżdzę od roku i jest wspaniale! jest świetna nauczycielka! A z końmi ( z nie którymi wiem co się stało ) Od kąd jestes w Trybuło wie wiem że:
Nimfa zdechła ( nie, nikt jej nie zabił ) !!!!
Legion sprzedany
Dwa kucyki chodziło ci chyba o Brendego i Zephyra. Zephyr sprzedany bo miał astme a Brendny dalej jest :D[/QUOTE]
taaaaaaaaa Trybułowo, sianem i owsem płynący raj dla koni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...