Jump to content
Dogomania

Pomocy, moja sunia straszliwie zrzuca siersc!!


Guest rudi74

Recommended Posts

Guest rudi74

Witam wszystkich!!

Moja suczka 13-miesieczna rasy ROTTWEILER zrzuca od 2 msc strasznie

siersc.Myslalem ze jest to przejsciowe ale chyba sie myle.Prosze o jakies

porady czego mozna uzyc aby zlikwidowac ten problem.

Znacie moze jakis genialny srodek na ta przypadlosc?

Czy musze isc do weterynarza?

Prosze o opinie.

Arek

Link to comment
Share on other sites

krotkowlsoe psy zmieniaja siersc dwa razy w roku (linienie) cudownych srodkow nie ma, wszystko zalezy od dobrego zywienia i dostarczenia psu wszystkich potrzebnych skladnikow, takze najpierw urozmaic psu diete , nie piszesz czym karmisz, a wiem , ze eukanuba u niektoryh psow powoduje problemy skorne, rowniez jedzenie typu wolowina + ryz nie dostarcza psu wszystkiego co potrzebuje. po za tym sa rozne sztuczne witaminy ale tych nalezy unikac, jakis czas temu bylo glosno o witamianch w tabletkach dla ludzi i o tym , ze sa szkodliwe, jedynie moze plyn beaphara laveta albo laveta super ale w tym przypadku placisz 30 zl za 50ml rozpuszczonego miodu w wodzie :-)

Link to comment
Share on other sites

moja sunia ma 15 miesiecy i jest podobna do owczarka niemieckiego - ostatnio tez baaardzo linieje, mimo tego ze wyczesuje ja nawet 2 razy dziennie to i tak pol reklamowki siersci potrafie wyczesac

mam nadzieje ze to jest spowodowane okresem linienia a nie czyms powaznym - na razie ja obserwuje i dodaje do jedzenia siemie lniane, olej i taki preparat z biotyna Dermatex w proszku

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Linieje od dwóch miesięcy ? Dziwię ci się ,że jeszcze nie byłaś u weta .Ja po 4 dniach poleciałam na skrzydłach ! A linienie trwało 10 dni ! Wcześniej miałam owczarka i liniał 2 tyg. ! Koleżanka ma rottweilerkę i mówi ,że ona linieje też przez 10 do 14 dni ! Może stosujesz nieprawidłową karmę ? Wiem że ta rasa wymaga nieco innej diety .

Link to comment
Share on other sites

Dominika...tobie to mozna pozazdroscic!!Twoja Milwa prawie wcale nie ma siersci.......A moja Aika....na szczescie przestala juz liniec...chociaz i tak naturalnym procesem jest wypadanie wlosow,no to jej wypadaja sobie....a ja....z odkurzaczem i miotelka...co dzien biegam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...