Jump to content
Dogomania

Horror z jedzeniem


KaRa_

Recommended Posts

Hej. Mam pytanie czy wasz kundelki też są wybredne podczas jedzenia? bo ja mam z moimi ciągły kłopot, dlatego że Saba chce jeść wyłącznie suchą karme, Spike uwielbia kasze z mięsem idyka, Delta lubi też kasze z mięsem indyka, a Era też uwielbia karme i raczej samo mięso z indyka bez kaszy. Aż postanowiłam, że zrobie tak że jednego dnia jest podawana karma, a drugiego kasza z mięsem indyka lub wieprzowym. Kiedyś podawałam psom ryż z mięsem , lecz im nie smakował więc mam ciągle wieczny horror jeśli chodzi o ich gust. A nie chcę żeby każdemu dawać to co chce, bo wolę żeby co dzień coś innego. A jak to jest u was?

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Gucio tez ma swoje mniej lub bardziej ulubiopne potrawy.

Mimo to nie moge mu podawac tylko to co najbardziej lubi bo mam w domu tez koty i staram sie dawac im to samo do jedzenia. Gdybym miala kazdemu dac cos innego to bym zbankrutowala.

Gucio lubi kurczaka z makaronem lub drobiowe serduszka,sucha karma to tez jego przysmak bez ktorego nie moze zyc ;)

Za to nie lubi gotowanej wolowiny i ryb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziewczyny, spróbujcie ugotować kaszę (i/lub z ryżem) + jarzyny suszone+coś na zapach rosołkowy (np. szyjka z indyka) a potem dodać mielone z indyka, tylko dokładnie je zmieszać z kaszą - najlepsze do tego jest takie coś do gniecenia ziemniaków. Pies nie jest w stanie wygrzebać kawałków mięska, fajnie pachnie i zje wszystko. Można lekko podrumiecić ze 2 kawałki wątróbki drobiowej i zgnieść ( tym samym przyrządem) z kaszą czy ryżem, dobrze się wymiesza i świetnie pachnie. My wylizujemy cała michę i jeszcze wędrujemy z nią po całej chałupie :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Strasznie wybredny...:diabloti: suchej karmy nie, warzyw też nie (chyba, że tak "zmielone", że się ich wygrzebać nie da), tego mięska nie, a dziś tego nie... paranoja :roll: zwariować można... ale zrobiłam tak, że jak nie zjadał to dopiero wieczorem dostawał i nawet pomogło

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KaRa_TC']Hej. Mam pytanie czy wasz kundelki też są wybredne podczas jedzenia? bo ja mam z moimi ciągły kłopot, dlatego że Saba chce jeść wyłącznie suchą karme, Spike uwielbia kasze z mięsem idyka, Delta lubi też kasze z mięsem indyka, a Era też uwielbia karme i raczej samo mięso z indyka bez kaszy.[/quote]

Kara, a nie myślałaś o BARFie? Myślę, że wszystkim by smakowało :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

ja mam dwa psiulki (jeden shih i jeden kundelek SUCZKI)
moja domowa pociecha nika nigdy (przenigdy) nie je ze swojej miski:mad:
ale za to wyjada temu wiekszemu kundelkowi z miski :p
i juz sama nie wiem co z tym zrobic :shake:
zostawic to tak jak jest czy zaczac dzialac??:razz:
ja juz nic nie wiem po moim psie mozna sie wszystkiego spodziewac:p
niecierpliwie czekam na odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madźka']ja mam dwa psiulki (jeden shih i jeden kundelek SUCZKI)
moja domowa pociecha nika nigdy (przenigdy) nie je ze swojej miski:mad:
ale za to wyjada temu wiekszemu kundelkowi z miski :p
i juz sama nie wiem co z tym zrobic :shake:
zostawic to tak jak jest czy zaczac dzialac??:razz:
ja juz nic nie wiem po moim psie mozna sie wszystkiego spodziewac:p
niecierpliwie czekam na odpowiedz[/QUOTE]
witaj!!!Ja też mam suczke Nike :p ale ona jest kundelkiem :D Ja bym zostawiła tak jak jest, bo nie lubie zmian :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja mam dwie suczki które są siostrami (widoczne na awatarze). Nazywają się Puma i Nike'a. Kupuje na zmiane Acane Premium i Fitmin [COLOR=#0000ff][U]Medium Maintenance. :p . Tylko Nike'a jest wybredna i to jedyne karmy[/U] jakie im smakują. W czasie dnia dostają też ludzkie jedzenie, np. zupke, warzywa itd.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

mój piecho dostaje suchą purinę(na razie junior large breed +25) i gotuję mu tak:
jakieś parę kadłubków czy skrzydełek gotuję z duzą ilością marchewy,czasem dodaję kostkę rosołową.odławiam te wszystkie rzeczy,szatkuję marchewe,obdzieramkadłubki z mięcha;)na tym wywarze gotuję duuuuuużo ryżu i pod koniec wrzucam wszystko do jednego gara,mieszam i gotowe pyszne,pachnące żarełko;)micha wygląda potem jak zdezynfekowana i leży waalnięta w kąt(widać że biedna po przejściach;))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

moje psiaki zjedzą wszysko,Reksio czasem wybrzydza i tylko makaron cedzi przez zeby, ale jak w jeden dzien nie zje to nic strasznego sie nie dzieje.
natomiast znajoma (taka znajoma z parku od spacerów) czesto przynosi jedzenie swojego psa ze soba na spacer bo Tim ma takie dni ze tylko w towarzyswie Miki je :cool3: taki pies ogrodnika. Dziwne jest to ,ze obecnosc innych psów niz Mika na niego nie dziala w ten sposob, wogule go nie rusza ze do jego miski zagldaja. Tylko mojej suni skąpi :shake: .
Czasem zastanawiamy sie z Tą znajomą czy jakbysmy sie dluzej niespotykały to czy Tim by sie nie zaglodzil.Ale sprawdzac nie bedziemy:razz:

Link to comment
Share on other sites

ja wprawdzie mam shih ale problemy są okropne....
nie nawidzi Royala, mięsa nie tknie, czasami tylko kotu coś z miski zwinie...a tak to nic...anorektyk!!!
a njgorsze jest to że ona da się pokroic za kawałek marchewki i sałatę:cool1:
to może jeść w każdych ilościach...i dużó...ale nic innego nie chce jeść.
Byliśmy u veta...dał nam kilka rad, ale żadna z nich nie skutkuje
wyszło że mam psa wegetarianina

Link to comment
Share on other sites

mój poprzedni piecho-jamnik wpindalał ogórki kiszone,surową cebulę(!) kiszoną kapuchę i inne takie;)obecny da się zachlastać za banany:Dmarcheweczką tez nie pogardzi ale generalnie to za wybredny nie jest,uwielbia surowe mięcho.wcale nie przeżuwa,tylko połyka w całości:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

na mojego niejadka również działa obecność innego psa - jak napisała agamika - z moim psem jest podobnie jak z psem jej znajomej.
Był kiedyś u nas kilka dni suczka - pies nie interesował się miską, jak zwykle, a że sucz o znacznym apetcie (z tych co lubią wszystko) zaczeła wyjadać z miski Jazza, rudy poczekał aż odejdzie, po czym zaczął wyjadać z prędkością jakiej bym się u niego nie spodziewała :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...