Jump to content
Dogomania

Czy zaglądają tu jacyś miłośnicy szpiców wilczych?


SH

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rzeczywiście... ta wizja rozbraja :megagrin: Na poczatek mozna jej kupic piłeczkę i kulać ja po podłodze - jeżeli pobiegnie za nią, to juz super - zachwycać się i towarzyszyć. Jeżeli spojrzy na człowieka "jak na wariata", zachowywać się jak wariat - biegać samemu za piłką, zachwycać, turlać. To dziecinne, ale skuteczne zachowanie :)

Link to comment
Share on other sites

Wiemy, wiemy ...

Tak skutecznie grałam wariata, że nawet haszczaka tzn. Zandalkę nauczyłam biegać za patyczkiem :lol: Dużo gorzej jest z oddawaniem :P

Ale chyba odpuszczę jej jednak dalsze etapy szkolenia i skupię się na Etnie. Z nią pójdzie na pewno łatwiej, a kto nie lubi szybkich sukcesów :oops: :wink:

Link to comment
Share on other sites

:hmmmm:

Przemyślę to jeszcze :wink:

Może moja córcia się zdecyduje na systematyczną pracę z Zandalką :roll:

Bo ja już nie wyrabiam czasowo=> praca + dom + studia podyplomowe + praca w związku + dogoterapia... uff ... :silly:

Link to comment
Share on other sites

:roll:

Nie wiem, nie wiem :wink:

Ona jest strasznie żywiołowa a przy tym uparta.

Uczy się szybko, ale niechętnie wykonuje wyuczone komendy :(

To już chyba taka charakterystuczna cecha husky, że dość szybko uczą się w młodości, ale prezentują te umiejętności dopiero po kilku latach jak człowiek już całkiem zwątpi, że można je czegokolwiek nauczyć :lol:

Link to comment
Share on other sites

Czasem nawet mam wrażenie, że towarzystwo psa/psów jest milsze niż ludzi :-? Zwłaszcza niektórych z nich :evil:

Nie tylko Ty masz takie wrażenie :(

Jak to powiedział Lipa z zespołu Illusion:

"Człowiek, gorszy od hieny jest

Bo zabijanie jest dla niego piękne" :x

Link to comment
Share on other sites

Dobre :ylsuper:

I jakie prawdziwe!

Ale przejdźmy do bardziej przyjemnych spraw :)

Oto śliczniutki szpic wilczy w wersji keeshond, bo z Kanady

keeshond.jpg

Czyż nie wygląda bosko na tle wielkiej wody ( jeziora/oceanu) ?

Link to comment
Share on other sites

Trudno mówić lepszy czy gorszy :-?

Raczej należałoby się zastanowić, który jest bardziej pożadany a dokładniej, który jest wyżej oceniany na wystawach psów w Europie, a zwłaszcza w Polsce, bo póki co to nigdzie dalej się z moją szpicką nie wybiorę :)

Kiedy wyodrębniono spośród dużych szpiców niemieckich osobną rasę "szpic wilczy" to głównym kryterium poza umaszczeniem był wzrost. Te wilcze były po prostu wyraźnie większe niż duże białe, czarne i czekoladowe. Równocześnie Holendrzy zaczęli zabiegać o uznanie swojej rdzennej rasy tj. keeshonda inaczej "psa barkowego".

FCI odmówiło rejestracji holenderskiego wzorca twierdząc,że jest to de facto niemiecki szpic wilczy w dolnej granicy wzrostu.

Obecnie uznaje sie je za jedną rasę choć zwyczajowo w krajach niemieckojęzycznych jest to "wolfspitz", a w pozostałych, zwłaszcza angielskojęzycznych "keeshond". W polskiej nomenklaturze rasa występuje jako szpic wilczy, ale dopusza się nazwę keeshond :)

W samej Holandii nawet szpice niemieckie w pozostałych rozmiarach i kolorach nazywane są keeshondami :o

Moja Etnusia jest raczej nieduża, więc choćby z tego powodu jest raczej w typie keeshonda. Najnowsze importy do Polski ( z Włoch i Niemiec) to również pieski nieduże o bardzo bogatej szacie. Myślę, ze to raczej w tą stronę pójdzie hodowla tej rasy w Polsce. Jest to zreszta zgodne z tendencjami europejskimi i światowymi. Psy wystwowe wielu ras mają coraz obfitszą, imponująca szatę. Szpic wilczy nie jest tu wyjątkiem.

Tzw. stary, niemiecki typ jest w odwrocie, bo pieski są mało atrakcyjne wizualnie (mają dosc skąpy włos) i podobno są bardziej hałaśliwe.

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze Ci wiadomo wole pieski nie rzucające się w oczy i choćby właśnie z powodu mniej obfitej szaty raczej wolałabym szpica wilczego w typie niemieckim :)

Ale na szcęście mamy te dwa typy, więc możemy wybrać tą, która nam odpowiada :)

Mam fajną fotkę, która ukazuje mądrego i aktywnego szpica, jednak niewiem czy uda mi się ją wstawić :roll:

andrejump.jpg

Link to comment
Share on other sites

Piękna fotka :loveu:

I jak rozumiem spory sukces, że udało Ci się ja wstawić :wink:

Nie martw się, ja do tej pory mam z tym czasem problemy :oops:

Szpica wybrałam raczej z powodu podatności na szkolenie ( zdecydowanie większej niż u husky) niż dla pięknej szaty.

Jednak na wystawach to właśnie jakość tej ostatniej ma, oczywiscie poza nienaganną anatomią, fundamentalne znaczenie :roll:

Na razie futerko Etny rozwija się w dobrym kierunku. Włos rośnie a końcówki pozostają intensywnie czarne :great:

Link to comment
Share on other sites

cytat

"Piękna fotka "

dziękuję :)

cytat:

"I jak rozumiem spory sukces, że udało Ci się ja wstawić :wink: "

oj tak

cytat:

"Nie martw się, ja do tej pory mam z tym czasem problemy :oops:"

Miałam zapewne fuksa, później chciałam wstawić i się nie udało. Spróbuję teraz

kirapup2.jpg

ethies3.jpg

jazhose.jpg

qfloor.jpg

Sprawdź swoją pocztę :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kiedy brałam Etnę to miała już prawie sześć miesięcy, więc nie przypominała tych słodkich maluszków, lecz raczej była nieopierzonym podrostkiem. Teraz jej szata ładnie się rozwija i mam nadzieję, ze nidługo z brzydkiego kaczątka stanie się pięknym łabędziem :)

Niestety nie mam żadnych fotek Etny z wczesnego dzieciństwa poza tymi, które są na stronce http://www.szpic.republika.pl

Prawde mówiąc nawet nie wiem, który z maluszków to ona :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...