Jump to content
Dogomania

Czy zaglądają tu jacyś miłośnicy szpiców wilczych?


SH

Recommended Posts

Gosia&Aston - Twój pies jest w wieku, w którym może przechodzić właśnie pierwsze poważne linienie. Zrzuca młodzieńczy podszerstek, potem będzie to wygladało inaczej, sama się przekonasz. Przypuszczam, że w przyszłym roku pozbędzie się pierwszy raz gwałtownie włosów długich (nie podszerstka) i to wtedy bedzie wyglądał najgorzej. Po odrośnięciu sam włos także nabierze nieco innego wyglądu i trochę zmieni się w dotyku. Ale żeby ze szpicem wilczym do groomera? :lol: Nie spotkałam się z tym. Utrzymanie tych psów w wyśmienitej kondycji jest tak proste, że nie ma potrzeby prowadzić ich do fryzjera. No chyba, że ktoś ma kompletnie dwie lewe ręce nawet do zwykłego czesania.:cool1: Bo nie ukrywajmy, ale wyczesać to je czasem trzeba, zwłaszcza gdy linieją.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Witam wszystkich kochanych Szpicomaniaków...
Wiem,że może powinnyśmy zacząć od tego miejsca,żeby się przywitać i przedstawić...ale nie zawsze udaje się trafić w "odpowiednim czasie w odpowiednie miejsce" Mam nadzieję,że wybaczycie mi ten nietakt...
Atrisko to "domowe imię" mojej ulubienicy.
A to zimowa fotka...prezentująca ją w całej okazałości:


[URL="http://img400.imageshack.us/my.php?image=zimowaatrarj6.jpg"][IMG]http://img400.imageshack.us/img400/2959/zimowaatrarj6.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://img408.imageshack.us/my.php?image=001hx1.jpg"][IMG]http://img408.imageshack.us/img408/3038/001hx1.th.jpg[/IMG][/URL]
___________________
Jola z @trą

Link to comment
Share on other sites

...i jeszcze portrecik...
[URL="http://img469.imageshack.us/my.php?image=zimowyportretmc7.jpg"][IMG]http://img469.imageshack.us/img469/5374/zimowyportretmc7.th.jpg[/IMG][/URL]

[B][COLOR=blue]Pozdrawiamy wszystkich zakochanych w tej rasie!!![/COLOR][/B]
_______________
Jola z @trą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiak']Gosia&Aston - Twój pies jest w wieku, w którym może przechodzić właśnie pierwsze poważne linienie. Zrzuca młodzieńczy podszerstek, potem będzie to wygladało inaczej, sama się przekonasz. Przypuszczam, że w przyszłym roku pozbędzie się pierwszy raz gwałtownie włosów długich (nie podszerstka) i to wtedy bedzie wyglądał najgorzej. Po odrośnięciu sam włos także nabierze nieco innego wyglądu i trochę zmieni się w dotyku. Ale żeby ze szpicem wilczym do groomera? :lol: Nie spotkałam się z tym. Utrzymanie tych psów w wyśmienitej kondycji jest tak proste, że nie ma potrzeby prowadzić ich do fryzjera. No chyba, że ktoś ma kompletnie dwie lewe ręce nawet do zwykłego czesania.:cool1: Bo nie ukrywajmy, ale wyczesać to je czasem trzeba, zwłaszcza gdy linieją.[/quote]
"zabłądziłam" na tą stronkę i przeczytałam wszystkie posty od początku.
Gosiak chyba zarozumiałość przez Ciebie przemawia. Ile już wyhodowałaś szpicy wilczych w swoim zyciu?
Ja uważam, że Gosia&Aston zrobiła bardzo dobrze. Lepiej pójść do groomera niż narażać pupila na niefachową obsługę ciagnąć i wyszarpująć mu kołtuny z sierści. Pies mógłyby sie zrazić do "grzebienia" i dopiero potem byłby problem. Nie każdy, zwłaszcza młody człowiek wie wszystko od razu. Trafił Ci się pies(mam na myśli Tytuska) z dobrym futrem to się ciesz. A z tego co słyszałam, to Tytusek też korzystał z fachowych porad. Nie ukrywam, że niedawno byłam w rozpaczy z powodu sierściuchy mojego Lugera i poszłam do specjalisty. Natomiast Toskę i Sorajkę wyczesuje bez problemu.
A poza tym przeczytawszy Twoją relację z wystawy w Płocku i Radomiu myśle, że jesteś wkurzona na sędziego (za ocenę) i na Patlandy:mad:( w Poznaniu tez przegrałaś) . Jeżdżę na wystawy krócej od Ciebie a już się zorientowałam, że każdy sędzia ma swój typ psa, który mu się podoba . I ma do tego pełne prawo, tak jak i Ty masz prawo do hodowania takich psów jakie podobają Ci się najbardziej. Po prostu bywaj na tych wystawach, na których sędziom podobają się psy takie jak Twoje.
Bo zauważyłam, że chociaż każdy czyta wzorzec rasy to jednak każdy inaczej go widzi. Pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

@margherita
Po pierwsze, to nie wiedziałam że Aston Gosi był aż w tak złym stanie więc możesz przestać zionąć jadem. Napisała o filcowaniu ale sądziłam że chodzi raczej o pojedyncze frędzle i dredy, które każdemu się trafiają. Dlatego zdziwiłam się, że poleciała z tym od razu do groomera. Nie widzę też nigdzie zarozumiałości, raczej starałam się doradzić najlepiej jak potrafię. Liczba szpiców wilczych wyhodowanych przeze mnie nie ma tu nic do rzeczy, bo temat dotyczył pielęgnacji włosa.

Jeśli chodzi o Tytuska to widzę wyraźnie że wiesz więcej niż ja sama, bo z niczyich porad nie korzystamy. Oglądam najwięcej szpiców jak się da, wyciągam wnioski i staram się je wdrożyć - by mój pies wyglądał możliwie dobrze. Więcej - zapytana doradzam i pomagam przygotować psy nawet konkurencji będąc już na wystawie, na zasadzie "niech wygra lepszy".

A żeby wypominać oceny z wystaw?? Zastanów się co piszesz, bo widzę że lepiej pamiętasz wyniki niż ja, więc chyba to Ciebie bardziej one dręczą. Mój pies nie zawsze wygrywa ale ja w przeciwieństwie do niektórych nie piszę nadętych tekstów na stronie i nie ukrywam wyników i zawsze wszystko jest uczciwie na naszej www. Nawet, jeśli Tytus czy Figa nic nie wygrali to jest to napisane.
W Poznaniu rok temu Tytus nie wygrał, bo zwyczajnie nie był najlepszy. Nic do ocen nie mam i gdybym to ja miała sędziować wynik byłby zapewne taki sam.
A co do "bywania na wystawach" to nadal będę jeździć do tych miast, które mi odpowiadają z różnych względów a nie dlatego że jest tam taki czy inny sędzia. Bo ja nie muszę sobie sędziego wybierać, moje psy same się bronią a jeśli przegrywają - wiem dlaczego.
Na Patlandy się nie wkurzam i nic do nich nie mam. Patrzę zawsze na psa i co sobą reprezentuje dane zwierzę, a nie na przydomek który ma przyklejony za przeproszeniem do d...py. Możesz więc ochłonąć bo na prawdę nie wiem o co Ci chodzi.

edycja: teraz kiedy czytam jeszcze raz mój poprzedni post widzę, że faktycznie moja uwaga o "lewych rękach" mogła być odebrana jako kierowana dosłownie do Gosi. Jednak nie o to mi chodziło oczywiście - chciałam tylko podkreslić że dbanie o futro szpica jest łatwe. Jeśli nie tak to zostało odebrane to oczywiście Gosię przepraszam. Gosię od Astona, nie margheritę.

Link to comment
Share on other sites

Z tym filcowaniem i kołtunieniem się włosa za uszami i w pachwinach to jest pewien problem. Jednakże jak wyczesuje się te miejsca regularnie to można utrzymać to w pewnym 'dystansie'.
Nasze obie mają z tym problem. Jesli regularnie się czesze to kołtunów niebędzie.
Natomiast filcowanie się włosa trudno usunąć samym czesaniem. Powinno się to, jeśli komuś przeszkadza, raczej wyciąćlub wytrymować.
Ja jednak uważam, że trymować jak i przycinać, niepowinno się. Jednak nawet z rodzicami mam tu odmienne zdanie. Tymbardziej, że nasze są, według sędziów, za długie ( przycinanie portek ).
Co do sędziów to my - chyba - powinniśmy zaprzestać wystawiania. Większość sędziów woli drobniejszy ( bądź bardziej kwadratowy ) typ szpica.
A naszym nawet sędziowie, których chwalę dają w opisie uwagę że są zabyt długie.
Michał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tulasy'] ... że nasze są, według sędziów, za długie Co do sędziów to my - chyba - powinniśmy zaprzestać wystawiania. Większość sędziów woli drobniejszy ( bądź bardziej kwadratowy ) typ szpica.
A naszym nawet sędziowie, których chwalę dają w opisie uwagę że są zabyt długie.
Michał[/quote]


Zaraz zaraz Michał...mam nadzieję, że żartujesz z tym zaprzestaniem wystawiania...przecież Wasze psiaki są prześliczne a ich "długość" to wina dłuuugiego włosa:evil_lol: więc możeby tak...trymowanko...hihihi żartuję... ale suniek z takim włosem, to tylko pozazdrościć:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atrisko']Zaraz zaraz Michał...mam nadzieję, że żartujesz z tym zaprzestaniem wystawiania...przecież Wasze psiaki są prześliczne a ich "długość" to wina dłuuugiego włosa:evil_lol: więc możeby tak...trymowanko...hihihi żartuję... ale suniek z takim włosem, to tylko pozazdrościć:razz:[/quote]

Michałku czy wpadłeś w jakiś "dołek"? Zaprzestać wystawiania.... i to mówisz Ty, nasz wystawowy mentor? aż mi sie wierzyć niechce i nie chcę o tym słyszeć.... :cool3: sunie są prześliczne i takie posłuszne... żeby tylko nasz trochę tego posłuszeństwa odnalazł w swoich genach... ach, miło pomarzyć..... więc wracając do sprawy [SIZE=5][COLOR=seagreen]nie chcę słyszeć o Waszej rezygnacji z udziału wystaw.[/COLOR][/SIZE]... a teraz pełna mobilizacja i pokażcie jak pięknie wystawiają sie polskie szpice!!!! [SIZE=5][COLOR=red]POWODZENIA NA WYSTAWIE DLA WAS I ANI :multi: :multi: :multi: TRZYMAMY KCIUKI I ŁAPKI[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red][B]Wystawiania napewno niezaprzestaniemy.[/B][COLOR=Black] Doła to mam zewzględu na Wilno. Konkurencja i sędziowie niebardzo mi odpowiadają. Jednakże gdybym miał przejmować się tym co sędziowie wypisują w opisach to ..... Zdaję sobie sprawę z wad naszych suczek.
Poza tym teraz to ja i tak mogę wystawiać na luzie. W kraju zdobyliśmy wszystko, co można zdobyć. Obie suki mają tytuł Champ. Polski, a do tego Aurę wystawiamy już jako weterankę.
Michał

[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Tu Basia
Od jakiegoś czsu nie zaglądałam na dogo ,teraz często udziela się Michał.
Wchodzę i widzę że atmosfera trochę się podgrzała.
Dziewczyny wrzuccie na luz i bez nerwów.
Gośki moje kochane!:roll: nie róbcie sobie "przytyków" czy "wypominek".
Niech emocje szybko opadną. Atmosfera między wielbicielami szpiców
zawsze była przyjazna i niech tak zostanie.Jesteśmy zgraną grupą po to
aby sobie pomagać i doradzać. Niech nasi nowi szpicomaniacy korzystają
z wiedzy i doświadczeń starszych stażem.
Podajcie sobie " łapki " na zgodę.;)
No trochę Wam przytrułam, ale wolno mi chyba z racji wieku.
Pozdrawiam Was wszystkich i do zobaczenia
Basia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']ehhh Michał - doła to ja mam :)

Moja sucz nie chce sie w statyce ladnie pokazac a jak sie nie pokaze to wiadomo jaka bedzie ocena :) a ja wtedy odstrzele sobie glowe :)[/quote]

Ty to masz czas do lutego i jesteś początkująca. Ja już mam pewien staż i do Wilna niecałe 2 tygodnie. A też mam jeszcze problemy na ringu ze swoją.
Michał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tulasy']Ty to masz czas do lutego i jesteś początkująca. Ja już mam pewien staż i do Wilna niecałe 2 tygodnie. A też mam jeszcze problemy na ringu ze swoją.
Michał[/quote]

[SIZE=5][COLOR=red]Michałku wrzuć na ruszt jakiś słodycz dla poprawy nastroju i zacznij myśleć optymistycznie, sam to doradzałeś mojej Magdzie dodając przestrogę że emocje udzielają się zwierzakowi...:painting: :dog: więc pomyśl ile osób za Was trzyma kciuki i uwierz w siebie i swoją śliczną podopieczną[COLOR=seagreen] [SIZE=3]a przed wejściem na ring polecamy gumę miętową, podobno pomaga;) [/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

W Wilnie muszę zastosować tą zasadę którą doradzałem Madzi na wystawię. Dlatego, może !?, muszę te nerwy jakoś teraz odreagować żeby podczas wyjazdu być spokojnym.
A i tak każdą wolną chwilę staram się spędzić na którymś z forum - wiem że tu mnie jakoś pocieszą - i dzięki temu będę spokojniejszy w Wilnie.
Michał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARISEK'][SIZE=5][COLOR=red][FONT=Arial][SIZE=4]Michałku wrzuć na ruszt jakiś słodycz dla poprawy nastroju[/SIZE][/FONT] [/COLOR][/SIZE][/quote]
"Cukier krzepi - wódka lepiej":lol:
Dacie rady! Zobaczycie kawał świata, inne szpice - po powrocie pełna relacja na forum! I zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Michał, zmobilizuj Agatę, niech robi jak najwięcej zdjęć szpicom :) Też Wam życzę powodzenia. Nigdy po Tobie nie widziałam byś się na ringu denerwował, masz duże doświadczenie, nie będzie źle.
Powiedz Rodzicom że zaczęłam czytać "przesadnik kynologiczny", który dostaliśmy od nich na Światówce. Bardzo fajna książka, trafiony prezent :) Jeszcze raz pięknie dziękuję :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Na ringu, nawet jeśli mojego zdenerwowania niewidać, to Unga to odczuwa.
Jak podczas wystawy, przed wyjściem nie udzielam się w rozmowach i w pilnowaniu wyników to wychodzę bardziej spokojny.
Jednakże wtedy, na danej wystawie, możecie powiedzieć że jestem bardzo nietowarzyski ( a tego staram się
unikać ).
Michał

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

[quote name='SH']A więc nie ma tu nikogo kto interesuje sie wilczym spicem?
Szkoda :(
To taka piękna rasa
[IMG]http://www.canitalia.it/montedragnone/rapallo.jpg[/IMG][/QOTE]
jest wiele osób dla których te piekne psy są całym swiatem ale moze niektorzy tak jaj ja dopiero teraz tutaj trafili na ta steone

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusia71'][quote name='SH']A więc nie ma tu nikogo kto interesuje sie wilczym spicem?
Szkoda :(
To taka piękna rasa
[IMG]http://www.canitalia.it/montedragnone/rapallo.jpg[/IMG][/QOTE]
jest wiele osób dla których te piekne psy są całym swiatem ale moze niektorzy tak jaj ja dopiero teraz tutaj trafili na ta steone[/QUOTE]

To akurat są keesy......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...