Jump to content
Dogomania

Klatka albo jakiś transporter na wystawy


Huskuś

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Ostatnio przeżylam chwile grozy na wystawie. Otoż klatka wlaśnie typu tej rożowej zaatakowała mnie. Siedzący w niej pies dostal szału na widok mojej suczki - klatka wygięła się tak, że stala się równoleglobokiem z tylną i przednią ścianą pod kontem 45 stopni do podloża. Ktoś przybiegł i krzyczal na tego psa.
Wcześniej na tej samej wystawie pies rozszarpal z innej strony tę klatkę przy zamku. Po prostu chcial wyjść z tej klatki.
A przed tą wystawą mocno zastanawialam się nad zakupem takiej klatki z tego względu, że moja metalowa jest bardzo ciężka.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

to akurat wszystko zalezy nie od klatki ale od psa- wiadomo, ze nie jest to typ klatki dla rzucajacego sie psa lub po prostu takiego, ktory spokojnie w klatce nie lubi siedziec :)
moj pies ma taka klatke i zadnego problemu nie ma- i wiekszosc amstaffow w takich siedzi- i jeszcze sie nie zdarzylo, zeby cos sie stalo- no ale w materialowych siedza oczywiscie te psy spokojne- mamy tez typy "uciekinierow"- ale oni siedza w metalowych :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Haniu, ja przez lata jeździłam z dwoma metalowymi klatkami, ale w końcu powiedziałam dość.
Ostatnio kupiłam sobie takie cuś:

[IMG]http://www.ehaso.de/shop/grafiken/2007108.jpg[/IMG]

Klatki są nylonowe, ale mają stelaż z metalowych rurek (+ uchwyty do ewentualnego przykjastrowania do podłoża)
Są składane i dość stabilne.
Ich atutem są również dwa wejścia po bokach + otwierany dach, więc nie trzeba się czołgać, żeby np. poprawić psu kocyk, czy dolać wody.
Siatkowe okienka i wejścia są z plecionki nylonowej, więc w przypadku, gdy pies drapnie, łapa się po prostu ześlizguje, a nie zahacza o siatkę rozrywając ją.
Oczywiście, dla niewychowanego albo rozhisteryzowanego psa to żadne zabezpieczenie, ale dla takiego, który uważa klatkę za swój dom, w zupełności wystarczy.
Jak widać, nawet 9-miesięczne dziecię może w niej przebywać ;-)

[IMG]http://www.siberians.pl/lipsk_08/2.jpg[/IMG]
Póki co, jestem zadowolona i psy chyba też ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hmmm no właśnie tez się zastanawiam nad ich wytrzymałością... Obawiam się, że przy mojej Młodej nie wytrzyma. Wygryzła by się momentalnie.
Ale z pewnością są bardziej przytulne i cieplejsze niż metalowe klatki. No i lżejsze i nie hałasują tak.

Muszę podjąć decyzję między takim materiałowym transporterem a metalową klatką i nie wiem co mam wybrać!

Link to comment
Share on other sites

jak Padme jest żywa...to chyba lepsza będzie metalowa, a w środku jakoś kojec i będzie przytulniej:)

[url=http://allegro.pl/item467631793_klatka_transporter_dla_psa_104x70x70_002_2_xxxl.html]KLATKA TRANSPORTER DLA PSA 104x70x70 002-2 XXXL (467631793) - Aukcje internetowe Allegro[/url]


Ja sie zastanawiam nad taka bo są bardzo mocne i wytrzymałe tylko kwestia czy nie przegryzie siatki:) w tych klatkach fajna jest ta konstrukcja z metalowych(ale cienkich) rurek, mój atos kiedyś siedział w takiej bez tych rurek i turlikał sie z klatka:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...