Jump to content
Dogomania

Klatka albo jakiś transporter na wystawy


Huskuś

Recommended Posts

Chciała bym kupić klatkę na dwa Haszczaki. Na trzy mi nie wejdzie do
samochodu. :)
Czy wiecie gdzie można kupić fajną klateczkę? Myślałam o klatce metalowej.
Poza tym chciała bym mieć ją na kółkach. Kiedyś w Niemczech widziałam gotowe wózki na klatki - wózek był tak skonstruowany, że można było go rozciągać, że pasował na każdy rozmiar klatki.
A może jakoś doczepić kółka? Oczywiśc taki wózek jest wygodniejszym
rozwiązaniem niż kółka doczepione do klatki na amen.
Prosze poradźcie co zrobić.
Macie jakieś pomysły?
Znalazłam na Allegro jeszcze taką klatkę
[URL="http://www.allegro.pl/item392513701_klatka_transporter_dla_psa_002_xxxxl_122x80x78.html"][COLOR=#800080]http://www.allegro.pl/item392513701_klatka_transporter_dla_psa_002_xxxxl_122x80x78.html[/COLOR][/URL]
Czy ktoś z Was używał coś tego typu?
Może lepiej taką kupić niż metalową?
Klatka ma być używana podczas wystawy - żeby psy miały gdzie przycupnąć, a ja żebym nie musiała się z nimi tarmosić na smyczach.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja uzywam klatki materialowej- korzystam z niej tylko na wystawach i jestem bardzo zadowolona- jest lekka- to glowna zaleta :)
poza tym oslania psa od slonca i deszczu- w przypadku metalowej trzeba miec zawsze cos jeszcze- co by wlasnie od slonca lub deszczu oslonilo.

Link to comment
Share on other sites

Mam namiar na wozki pod klatkę. I chyba jednak zdecyduję się na metalową. Jest bardziej niezniszczalna. :) No i na wózku już nie będzie źle z wagą.
Z chęcią kupila bym też tę lekką ale dwie klatki w domu (trochę za dużo miejsca by zajęły, no i finanse :) ).
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy kupić klatkę z plastikową tacką czy metalową. Czy plastikowa tacka nie połamie się, gdy pies będzie siedział w klatce, a klatka na podwyższeniu na kólkach?

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Co do klatki z materiału, to sprawa wyjaśniona. Nie wytrzymała naporu Labradorow. :) Wiec i nie wytrzyma Husky. Więc jednak klatka metalowa. Tylko co z tymi tackami? Dostałam poradę, żeby bez tacki, tylko sklejką wyłożyć.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']tego typu klatka jest bardzo stabilna, no ale wiadomo narwany husky czy labrador to dla niej oznacza tylko smierc... ;)[/quote]

Moją 13 i 6-ciolatkę by przeżyła. :) Gorzej z dziesięciomiesięcznym rodzeństwem. Jesnak co rodzeństwo to rodzństwo. Z miłości ciągle się tłuką. :) Tak jak i u ludzkiego rodzeństwa. Nie może jedno obok drugiego przejść, żeby go nie szturchnąć.
Ponoć wózek pod metalową klatkę będzie lepszy (tylko czy kupny, czy samemu zrobić?). Bo przy doczepianych kółkach klatka może się giąć w tych miejscach gdzie kólka.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']Moją 13 i 6-ciolatkę by przeżyła. :) Gorzej z dziesięciomiesięcznym rodzeństwem. Jesnak co rodzeństwo to rodzństwo. Z miłości ciągle się tłuką. :) Tak jak i u ludzkiego rodzeństwa. Nie może jedno obok drugiego przejść, żeby go nie szturchnąć.
Ponoć wózek pod metalową klatkę będzie lepszy (tylko czy kupny, czy samemu zrobić?). Bo przy doczepianych kółkach klatka może się giąć w tych miejscach gdzie kólka.

Pozdrawiam Hania[/quote]

Haniu moja Żyleta tez ma taka materiałowa klatke i spokojnie tam siedzi razem z Nikitką, ale pamietam ze wiele huskyh takie klatki po prostu rozpruwa pazurkami:) Ja mam metalowa z przyspawanymi kółkami i sie nie wygina praktycznie, ale wiadomo z wozkiem jest lepiej bo wtedy bez kolek jets stabilniejsza w samochodzie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info. Jednak stwierdziłam, że klatka będzie służyć nie tylko wystawom, na których będę miała cały czas oko na psy - więc jednak zostaje metalowa. Właśnie próbuję kupić z Wrocławia klatkę używaną. Szkoda, że to tak daleko, bo nie wiem jak będzie z transportem.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No to się pochwalę. Kupiłam z ogłoszenia klatkę Savic Dog Residence 5.
Taka jak tu [URL]http://zooshop.pl/savic-dog-residence-5-klatka-transportowa-107x71x81cm-p-3155.html?oscsid=293da492612e784163d8e473eecf7aae[/URL]
Klatka przyjechała do mnie z Wrocławia. Kosztowala 150 zł. Przesyłka własciwie nie wiem ile, bo znajoma wzięła tę przesylkę na swoją firmę (a ma umowę z firmą kurierską, więc znacznie taniej) i poszło w koszty.
Klatka jest w bardzo dobrym stanie.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='HuSkaCz']Proszę napisz później ( po jakiejś wystawie) jak się spisała ;)[/quote]

Ależ proszę. Na wystawie wsadziłam w nią męża i psy go pilnowały. Ale ulga była. ;)

A rzeczywiście na wystawie w Chojnicach ta klatka przyniosła ulgę i nam i psom. Pampek wogóle nie chciał z niej wyleźć. :)
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']
Znalazłam na Allegro jeszcze taką klatkę
[URL="http://www.allegro.pl/item392513701_klatka_transporter_dla_psa_002_xxxxl_122x80x78.html"][COLOR=#800080]http://www.allegro.pl/item392513701_klatka_transporter_dla_psa_002_xxxxl_122x80x78.html[/COLOR][/URL]
Czy ktoś z Was używał coś tego typu?
[/QUOTE]

Właśnie doszła do mnie ta klatka :). Na razie mogę powiedzieć, że jest bardzo fajna, ale sprawdzona będzie za dwa tygodnie na obozie :) :D. Jedyny minus to duże rozmiary nieporęczne po złożeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cimi']Jedyny minus to duże rozmiary nieporęczne po złożeniu.[/quote]

To nie mogłaś kupić mniejszej skoro ta za duża?
A właśnie, jakie ma wymiary po złożeniu?
Taką różową landrynkę kupiłaś? ;) Śliczna. Tylko czy nie szybko się zabrudzi?
Napisz, jak sie klatka sprawiła? Bo mnie kusi, jak okradnę bank, żeby w przyszłości coś takiego także kupić. Jakie masz psy? Co to za obóz?
Ta metalowa, którą mam to masa złomu i jakbym jechała na wystawe bez mężą, to nie mam szans jej zabrać. Nawet do bagażnika nie zdołam jej wsadzić. Więc nawet wózek, jak go kupię mi nie pomoże bez męża. Na coś te chłopy muszą się przydać. :diabloti:

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Ja mam ten rozmiar : XXXL 102x70x68, rozmiarowo jest ok dla mojego psa. Jak pisałam wcześniej jest nieporęczna [b]po[/b] złożeniu, jest po prostu duża i niewygodnie się to nosi, po prostu, ale jest też lekka co jest plusem co w porównaniu do mojej metalowej czwórki to niebo a ziemia. Tak mam różową, a to czy będzie brudnia czy nie to mi to tito, ważne żeby spełniała funkcję z jaką ją kupiłam :). A kolor mi się podoba, bo jest taki mało codzienny :lol:. Obóz agility. Klatka będzie zresztą używana sporadycznie dla jednej suki, druga korzysta w domu z metalowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cimi']Ja mam ten rozmiar : XXXL 102x70x68, rozmiarowo jest ok dla mojego psa. Jak pisałam wcześniej jest nieporęczna [B]po[/B] złożeniu, jest po prostu duża i niewygodnie się to nosi, po prostu, ale jest też lekka co jest plusem co w porównaniu do mojej metalowej czwórki to niebo a ziemia. Tak mam różową, a to czy będzie brudnia czy nie to mi to tito, ważne żeby spełniała funkcję z jaką ją kupiłam :). A kolor mi się podoba, bo jest taki mało codzienny :lol:. Obóz agility. Klatka będzie zresztą używana sporadycznie dla jednej suki, druga korzysta w domu z metalowej.[/quote]

Ja mam zamiar klatke tego typu kupic, ale za granica bo taniej, moi znajomi kupili 2 takie w szwecjii w cenie jedenej, kupionej w polsce... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory']Właśnie rozpoczęłam zabawę z wystawami. Potrzebuję kaltki materiałowej dla suni amstaffki. Jaki wymiar powinnam brać pod uwagę? [/quote]

Husky, Chow-Chow i Samoyed spokojnie mieści się w takiej klatce na wystawie (oczywiście pojedynczo) [URL]http://www.allegro.pl/item410677921_klatka_transporter_dla_psa_93x60x68_002_2_xxl.html[/URL]
Chow-Chow chyba jest porównywalny wielkością do Amstaffa. Husky wyższy ale lżejszy.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory']No przyznaję kolor "fest" różowy :cool3: ale moja sunieczka to taka dziewucha pełną gębą więc powinien pasować :evil_lol:[/quote]

A dojrzełam Cię na Allegro. Aukcja numer 410677900. Już ją masz w domu?
Napisz jak będzie służyć. Czy nie zostanie rozpruta, zjedzona, puści różową farbę na sunieczkę. ;)
Miłego użytkowania.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Mój belg ma taką, tylko zamiast bordo jest niebieski [url]http://www.allegro.pl/item409540946_klatka_lekka_transporter_dla_psa_012_96x72x77cm.html[/url]

Spokojnie się w niej mieści, tylko przy wchodzeniu i wychodzeniu musi schylić głowę. Widzę jednak, że koszmarnie przepłaciłam (kupiłam ją na wystawie za 280 zł).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...