Jump to content
Dogomania

Goro Hokkaido Inu - Japońska wersja Lassie


ktrebor

Recommended Posts

Jak się okazuje, hokkaido inu było gwiazdą filmów długo przed serią reklamówek z Banku Otosan.

W 1979 roku powstała seria telewizyjna nazwana Ougon no Inu (co zostało przetłumaczone na Goro the White Dog, albo w języku naszych południowych sąsiadów Goro bily pes. Ten serial jest bardzo znany u Czechów, gdyż podobno w latach 80'tych leciał w każde święto państwowe. Co ciekawe u nas ten film chyba nie był w telewizji - jesli się mylę, to poprawcie mnie.

Serial opowiada historię Goro i dziewczynki, którą się opiekuje. Razem uciekają z Hokkaido do Tokio, przed zabójcami yakuza, którzy zabili jej ojca i pana Goro. Ten przed śmiercią zdołał umieścić mikrofilm (opisujący korupcję i plan przemytu broni do Japonii) w obroży Goro. Każdy z 9 odcinków opisuje historię jak Goro i dziewczynka spotykają przyjazną sobie osobę i jak potem uciekają dzięki pomysłowości Goro gdy przybywają zabójcy yakuza (taka japońska wersja Lassie).

MUSZĘ TO OBEJRZEĆ. POMOCY!!!

Tutja link do zajawki z czeskiej telewizji:

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=i5J0ckPSyq0[/URL]

i dwa obrazki:

[IMG]http://www.nihonken.org/forum/?PostBackAction=Download&AttachmentID=933[/IMG]

i

[IMG]http://www.nihonken.org/forum/?PostBackAction=Download&AttachmentID=934[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Sentyment no właśnie :) oni nawet kawały mieli o tym Goro. Co to jest: Białe i zawsze wraca? Goro. Na tym górnym zdjęciu to faktycznie może takie Kishu, ale na dolnym zdjęciu to mordka jak Kiba. A dodatkowo historia psa z filmu jest hokkaidowata. Rodzice Goro giną na polowaniu w walce z niedźwiedziem i od szczeniaka jest wychowywany przez dziewczynkę i jej ojca. Mieszkają na Hokkaido - no sama powiedz, jak to może być Kishu :)

To nie ja wyszperałem, te ten koleś z Czech, co nam opowiadałaś, że pisał do ciebie po śmierci swojego hokkaido. Napisał do nas w poszukiwaniu hokkaido - Powiedział mi, że od dzieciństwa pamięta o hokkaido i zawsze marzył o takim mądrym psie :) - zacząłem drążyć temat i wyszło, że ich komuna z tymi hokkaido zindoktrynowała :) Że, jak pies japoński to hokkaido :)

Już zasysam by the way, filmik z rapidshare :)

Link to comment
Share on other sites

no to nie moze byc Kishu :)

aha, a jak już zasysniesz, to się podziel. Nie bądź żyła :]

By the way, pewnie Lassie za bardzo kojarzyła się ze Stanami, i znaleźli sobie cos bardziej "saute", bez fajerwerków. :] Taka hokka biegnąca przez japońską "prerię" hahaha :)

ps. ciekawe czy Buy 3 + Get 1 to czy ta promocja dotyczy psów :)))))

Link to comment
Share on other sites

Mam już pierwszy odcinek, rano na przewijaniu zobaczyłem początek. Film jest po czesku a nie japońsku całe szczęście.

Zaczyna się od wprowadzenia o tym jakie są psy, a potem a tu historia o psie szczególnym Goro, że na w przeliczeniu na psie lata ma 28 lat i jest w pełni sił. Potem jakaś dziewczynka zaczyna się z nim bawić, jest i polowanie na niedźwiedzie - ale czad - taka tandeta z lat 70'tych koleś przebrany za niedźwiedzia atakuje Goro - pies nawet nie jest wystraszony tylko chce się bawić i skacze dookoła. Niedźwiedź rani dwóch myśliwych - a w krzakach czai się jakiś tajemniczy koleś i na tym skończyłem.

Yauza nie stwierdzono.

I muszę się przyznać, choroba, ten Goro to faktycznie przypomina Kishu, jak go pooglądałem jak sobie biega to głowę ma węższą i ogon nie w kształcie zawiniętego precla a sierpu - a to już raczej rzadko spotykane u hokkaido. Chyba że jest tak jak Kasia powiedziała, że skoro to film z lat 70'tych, to może być pies w starszym typie, bo takie są widoczne na starszych zdjęciach z organizacji Japońskich, obecne hokkaido są o wiele mocniej zbudowane.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pamietaj, ze Yakuza atakuje znienacka. Nigdy nie wiesz, gdzie czai się wróg. Ale na pewno gdzieś jest. Spoko.
A co do niedźwiedzia, to juz sobie wyobrażam, jak ten Goro fika. Kai dostaje wariacji, jak zakładam sobie cos nieznanego na glowe-patrz fikusna czapka czy kapelusz, a co dopiero całe futro :) Musiał mieć niezły ubaw. :)

Link to comment
Share on other sites

no jasne, ze chce :oops:
A nie masz jakieś patentu na zrzucanie tych reklam z hokkami i filmików na kompa? Z Youtube`a nie mozna, albo ja nie potrafię, tego zrobić, i mogę je oglądac tylko w pracy. W domu przy łączu z komórkowego modemu mogę tylko pomarzyć o obejrzeniu jakiejkolowiek animacji.
A chciałabym ja pokazać Dominowi, i miec w ogóle...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...