Jump to content
Dogomania

A miało być tak pięknie... schronisko Lublin.


qarina_77

Recommended Posts

[quote name='Minitaur']Nie no to normalne jest, że zwierzęta w schronie tak maja w boksach. Zwłaszcza po sterylce. Chociażby do odpływu zgarnęliby to - nie kosztuje to dużo pracy. [/quote]

Sluchaj. Skad wiesz kiedy to zdjecie bylo robione, moze po nocy, przed sprzataniem?
Odpływy, jak sama nazwa wskazuje nie sa przeznaczane do zgarniana wszystkiego i tyle.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ARKA']Sluchaj. Skad wiesz kiedy to zdjecie bylo robione, moze po nocy, przed sprzataniem?
Odpływy, jak sama nazwa wskazuje nie sa przeznaczane do zgarniana wszystkiego i tyle.[/quote]

Droga Arko. Dwie suki po nocy nie narobią tyle koop. Może sioo tak. Na moje oko jest około 6 koop. Według mnie te sunie leżą w takich warunkach około 12 - 18 godzin. Wynika z tego, że nie ma tam nocnej opieki, ani nie sprząta się przed nocą.
Owszem odpływy nie służą do zgarniania wszystkiego, ale ja pisałem o najmniejszym nakładzie pracy. Normalnie to koopy do wiadra a siu do odpływu - logiczne. Sterylka w schronie jaką metodą może zostać przeprowadzona? Popatrz na amstaffa. Kołnierz wymagany!!!

Zadziwiasz mnie Arko. Zawsze tępiłaś takie przejawy niekompetencji i ewidentnego zaniedbania (patrz amstaff - moim zdaniem skandal). Teraz jesteś bardzo zachowawcza i tajemnicza. Co się stało??? Gdzie ta dawna Arka?!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusia_100']Jestem zdziwiona, ponieważ całkiem niedawno byłam klientem schroniska i zostałam tam potraktowana bardzo dobrze, rozsądny człowiek pomógł mi wybrać psa nikt mnie w żaden sposób nie powstrzymywał wręcz przeciwnie. Przebywając tam 40 min nie zauważyłam żadnych niedociągnięć. Pracownicy wkładali w swoją pracę wiele miłości do tych zwierząt i to dało się odczuć nawet w tak krótkim czasie.[/quote]

Zapomniałem dopisać wcześniej, że reporterzy "UWAGI" też byli miło przyjęci i traktowani w Krzyczkach. Tylko psy inaczej wyglądały...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minitaur']Droga Arko. Dwie suki po nocy nie narobią tyle koop. Może sioo tak. Na moje oko jest około 6 koop.[/quote]
;) widac ze masz lepsze oko i potrafisz z dokladnoscia aptekarza policzyc ilosc kup. A ja Ci powiem ze po 'jakosci' kup-jak juz te koopy rozpracowujemy, moge powiedziec,ze to moga byc pierwsze koopska od narkozy..wiec..jak sie zaczlo nareszcie wyproznianie to moze byc wiecej niz "jedna koopa na psa", w nocy;)

[quote]
Według mnie te sunie leżą w takich warunkach około 12 - 18 godzin. Wynika z tego, [B]że nie ma tam nocnej opieki[/B], ani nie sprząta się przed nocą.[/quote]

Kobieto, pokaz mi schronisko w Polsce a moze nawet i na swiecie, ktore dziala z pelnym personelem 24 godziny na dobe! Ba, pokaz mi taki hotel dla zwierzat!

[quote]
Owszem odpływy nie służą do zgarniania wszystkiego, ale ja pisałem o najmniejszym nakładzie pracy. [/quote]
Przestan, chcesz zapchac caly sytem odprowadzania? Tu nie moze byc 'najmniejszy naklad pracy"

[quote]
Normalnie to koopy do wiadra a siu do odpływu - logiczne.[/quote]
No wlasnie, to normalne ma tak byc a nie wyjatki, ktore moga bardzo duzo kosztowac bo stana sie regułą.

[quote]
Sterylka w schronie jaką metodą może zostać przeprowadzona? Popatrz na amstaffa. Kołnierz wymagany!!![/quote]
Zastanow sie co Ty piszesz!! Co innego jest kastracja psa a co innego suki.

[quote]
Zadziwiasz mnie Arko. Zawsze tępiłaś takie przejawy niekompetencji i ewidentnego zaniedbania (patrz amstaff - moim zdaniem skandal). Teraz jesteś bardzo zachowawcza i tajemnicza. Co się stało??? Gdzie ta dawna Arka?!![/quote]

Jestem caly czas taka sama, zapewniam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA'];) widac ze masz lepsze oko i potrafisz z dokladnoscia aptekarza policzyc ilosc kup. A ja Ci powiem ze po 'jakosci' kup-jak juz te koopy rozpracowujemy, moge powiedziec,ze to moga byc pierwsze koopska od narkozy..wiec..jak sie zaczlo nareszcie wyproznianie to moze byc wiecej niz "jedna koopa na psa", w nocy;)[/quote]

Z dokładnościa aptekarza nie. Napisałem około :eviltong:. Nie wiemy też ile czasu od narkozy upłynęło.

[quote name='ARKA']Kobieto, pokaz mi schronisko w Polsce a moze nawet i na swiecie, ktore dziala z pelnym personelem 24 godziny na dobe! Ba, pokaz mi taki hotel dla zwierzat![/quote]

Minitaur to chłopiec :) A o całodobowym personelu w tym właśnie schronisku wnioskuje po tej wypowiedzi:

[quote]W nocy z dn. 20/21 czerwca o godz. 2:20 straż miejska otrzymała zgłoszenie o rannym psie i przekazała wiadomość do schroniska. Na nocnej zmianie był jeden pracownik, który pojechał po psa. Od godz. ok. 3 pies leżał bez udzielenia jakiejkolwiek pomocy. Pracownik powiadomił lekarza weterynarii o wypadku. Lekarz dotarł do psa ok. godz. 11 i wtedy dopiero psu został podany środek przeciwbólowy.[/quote]Chyba ze qarina_77 nie wie o czym pisze.

[quote]Zastanow sie co Ty piszesz!! Co innego jest kastracja psa a co innego suki.[/quote]Zatem psa mozna bez kołnierza zostawić, zeby potem stało się to co się stało? Suka po sterylce nie "ćlamie" cięcia? Nie potrafi sobie rozwalić szycia?

[quote]Jestem caly czas taka sama, zapewniam.[/quote]No nie wiem. Ten wątek pokazuje co innego. Mam nadzieję, że się gruuuubo mylę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minitaur']Z dokładnościa aptekarza nie. Napisałem około :eviltong:. Nie wiemy też ile czasu od narkozy upłynęło.



Minitaur to chłopiec :) A o całodobowym personelu w tym właśnie schronisku wnioskuje po tej wypowiedzi:

Chyba ze qarina_77 nie wie o czym pisze.[/quote]
;) chyba wie co pisze ja mowie o PEŁNYM personelu -czyli i tym od sprzatania odchodow psich.

:)witamy chłopakow;)

[quote]
Zatem psa mozna bez kołnierza zostawić, zeby potem stało się to co się stało? [/quote]

Po pierwsze nie wiesz czy pies nie mial kolnierza. Mogl miec, rozwalil go i byl bez kolnierza i zrobil to co zrobi. A to, ze potem nie bylo zszyte ciecie to juz decyzja lekarza. Naprawde, lekarze wiedzą co robic;) a nie to co sobie myslisz Ty czy garina_77. A ja mysle,ze lekarz podjal sluszna decyzje, czesto takie rany, rozwalone szycie przez psa, zostawia sie aby sam juz sie goily. W tym temacie, naprawde, glos moze zabrac tylko wet, niekoniecznie schroniskowy, coby stronniczosc nie zarzucac.

[quote]Suka po sterylce nie "ćlamie" cięcia? Nie potrafi sobie rozwalić szycia?[/quote]

A wiesz jaka metoda byl robiony zabieg, jakie szwy byly zakladane i jakie samo szycie jest zrobione,nie, wiec?
Moge sie tylko domyslac,ze szycie podskorne, nici rozpuszczale wiec kolnierza nie potrzeba!!

[quote]No nie wiem. Ten wątek pokazuje co innego. Mam nadzieję, że się gruuuubo mylę :)[/quote]
;) no tez mam nadzieje, ze sie gruuubo myslisz. Dla mnie to ktos tu kogos chce wciagnac w swoje gierki i tyle.
Jak narazie tylko jeden przyklad mozna by uznac za przewinnienie schroniska, nie udzielenie pomocy psu na czas ale tez my nie wiemy jak naprawdę bylo, jak dlugo pies czekal faktycznie na pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Dla mnie to ktos tu kogos chce wciagnac w swoje gierki i tyle.
Jak narazie tylko jeden przyklad mozna by uznac za przewinnienie schroniska, nie udzielenie pomocy psu na czas ale tez my nie wiemy jak naprawdę bylo, jak dlugo pies czekal faktycznie na pomoc.[/quote]

Przeczytawszy raz jeszcze to wszystko i przemieliwszy w głowie, muszę przyznać, że możesz mieć rację. Niestety zapewne nie poznamy zdania schronu. Masz większe doświadczenie jakby nie patrzył, zatem trzeba obserwować. Za dużo jednak niedomówień i gdybania. Poniosły mnie chyba emocje :oops:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
Dla mnie to ktos tu kogos chce wciagnac w swoje gierki i tyle.
Jak narazie tylko jeden przyklad mozna by uznac za przewinnienie schroniska, nie udzielenie pomocy psu na czas ale tez my nie wiemy jak naprawdę bylo, jak dlugo pies czekal faktycznie na pomoc.[/quote]

Jakie gierki? Kto i kogo chce wciągnąć? :roll:
Zapewniam wszystkich że wiem co piszę i nie założyłam tego wątku dla zabawy. Uważam po prostu, że jeżeli dochodzi do pewnych zaniedbań to nie należy sie z tym godzić tylko trzeba coś robić żeby to zmienić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
Po pierwsze nie wiesz czy pies nie mial kolnierza. Mogl miec, rozwalil go i byl bez kolnierza i zrobil to co zrobi. A to, ze potem nie bylo zszyte ciecie to juz decyzja lekarza. Naprawde, lekarze wiedzą co robic;) a nie to co sobie myslisz Ty czy garina_77. A ja mysle,ze lekarz podjal sluszna decyzje, czesto takie rany, rozwalone szycie przez psa, zostawia sie aby sam juz sie goily. W tym temacie, naprawde, glos moze zabrac tylko wet, niekoniecznie schroniskowy, coby stronniczosc nie zarzucac.[/quote]

Zabieram glos, bo juz sie naprawde slabo robi od piany w tym watku...
Nie wiem, co mial na celu osobnik zamieszczajacy zdjecie amstaffa i robiacy z tego afere. Wypowiadanie sie w tonie autorytetu w temacie, o ktorym nie ma sie pojecia osmiesza osobe, ktora to robi. Zasada 2+2=4 rzadko kiedy ma zastosowanie w medycynie. Tutaj kazdy przypadek jest inny i dlatego kazdy musi byc oceniany indywidualnie- przez osobe w tym kierunku wyszkolona, czyli przez lek.wet.
Sa rany, ktorych sie nie szyje w ogole, bo sie lepiej goja. Sa tez rany, ktorych po rozwaleniu szwow takze sie powtornie nie szyje, z tego samego powodu. U kocurow np w ogole nie szyje sie rany po kastracji- wszystko wedlug zasad sztuki lekarsko-weterynaryjnej. O tym mozna by dlugo...
Konkretny przypadek moze ocenic tylko lekarz, ktory sie nim zajmuje. Jesli lekarz zdecydowal, zeby nie szyc powtornie, widocznie mial racje...
qarina_77, czy jak ci tam- zapewne nigdy nie slyszalas o gojeniu sie rany przez ziarninowanie, pewnie nigdy nie slyszalas o wielu innych rzeczach.
Pytam-
z iloma lekarzami (nie schroniskowymi, zeby nie zarzucac stronniczosci) skonsultowalas ten konkretny przypadek amstaffa, zanim zamiescilas zdjecia, zrobilas afere i oczernilas lekarza-bandyte, ktory nie smial powtornie zszyc rany?
Na jakiej podstawie wysnulas taka opinie? Znasz sie na temacie, jestes moze lekarzem, tylko my o tym nie wiemy?
Co konkretnego- podkreslam, konkretnego- zrobilas dla bezdomnych psow i kotow, poza robieniem zdjec zapewne po kryjomu, wynoszenia ich cichaczem i robienia afery w temacie, o ktorym nie masz zielonego pojecia?

Nie pisz w poscie powyzej, ze wiesz o czym piszesz- bo nie wiesz- nie masz pojecia o ranach, szyciu etc., zwyczajnie sie kobieto na tym nie znasz.

Po co cala ta afera?
Czyzbys chciala komus dowalic?
Nastepnym razem wybierz lepszy temat bo tu sie osmieszylas.

Zapytaj kazdego lekarza, potwierdzi meritum sprawy.

Najwazniejsze- nie masz prawa oczerniac osoby za zle wykonanie pracy, jesli sie zupelnie na tym nie znasz (chodzi mi o lekarza, jakbys nie zrozumiala)

pozdrawiam wszystkie zrownowazone osoby, w szczegolnosci ARKE;), za chlodny, obiektywny umysl i brak pieniactwa

lekarz weterynarii

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wet.']Zabieram glos, bo juz sie naprawde slabo robi od piany w tym watku...
[/quote]

Jeśli chodzi o pianę na tym wątku to tyczy się to wielu osób ale na pewno nie mnie. Zamieściłam ten wątek po konsultacji z kilkoma osobami. Naprawdę mam lepsze zajęcia niż dokopywanie komuś. Zdjęcia jak pisałam w pierwszym poście dostałam od osoby która je zrobiła. W przeciwieństwie do ciebie wet nikogo nie obrażam. Przedstawiłam pewne fakty do oceny na forum, widzę że ocena typowa dla niektórych dogomaniaków. Tyle mam do powiedzenia w tym temacie bo widzę że nie ma sensu tutaj zabierać głosu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qarina_77']Jeśli chodzi o pianę na tym wątku to tyczy się to wielu osób ale na pewno nie mnie. Zamieściłam ten wątek po konsultacji z kilkoma osobami. Naprawdę mam lepsze zajęcia niż dokopywanie komuś. Zdjęcia jak pisałam w pierwszym poście dostałam od osoby która je zrobiła. W przeciwieństwie do ciebie wet nikogo nie obrażam. Przedstawiłam pewne fakty do oceny na forum, widzę że ocena typowa dla niektórych dogomaniaków. Tyle mam do powiedzenia w tym temacie bo widzę że nie ma sensu tutaj zabierać głosu.[/quote]

Nie pisz teraz, ze nikogo nie obrazasz, bo w swoim pierwszym poscie zamiescilas zdjecie amstaffa jako przyklad zaniedbania lekarskiego, nie majac o tym pojecia. Nie jestes lekarzem i nie masz prawa tego oceniac, trzeba bylo, tak jak pisalam, skonsultowac to z innymi lekarzami, zanim ten "wstrzasajacy" watek rozpoczelas.

Przedstawilas watek do oceny na forum, i ludzie to dpowiednio ocenili. A ze tobie sie ta ocena nie podoba...coz...tak to jest, jak sie zabiera glos w temacie, o ktorym sie nie ma pojecia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qarina_77']Jakie gierki? [B]Kto i kogo chce wciągnąć?[/B] :roll:
Zapewniam wszystkich że wiem co piszę i nie założyłam tego wątku dla zabawy. Uważam po prostu, że jeżeli dochodzi [B]do pewnych zaniedbań to[/B] nie należy sie z tym godzić tylko trzeba coś robić żeby to zmienić.[/quote]

No przecie tu jasno widac, ze Ty chcesz dogomaniakow wciagnac w 'nagonke" na lubelskie schronisko. A dlaczego? Ano dlatego, ze 'ktos' ma takie zielone pojecie o prowadzeniu schroniska i dobrostanie zwierzat jak ja o balecie i nie o to nawet chodzi, chodzi o to aby 'dokopac' dyrekcji schroniska, poprostu. Czemu?
Zapytaj tych co Ci te zdjecia dostarczyli i samą siebie. Ja sie nie dam "wkręcic'- za duza dziewczynka jestem na wciaganie w takie żalosne gierki:shake:
Mysle, ze Moderator powinien zamknac ten wątek jako szkodliwy dla zwierzat z lubelskiego schroniska!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
Mysle, ze Moderator powinien zamknac ten wątek jako szkodliwy dla zwierzat z lubelskiego schroniska!![/quote]

A to ciekawe...w jaki sposób ten wątek szkodzi zwierzętom :roll: Jeżeli miałby szkodzić zwierzętom to nie byłby założony. Zgadzam się, niech Moderator zamyka ten wątek bo dyskusja tutaj nie ma sensu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qarina_77']Jeśli chodzi o pianę na tym wątku to tyczy się to wielu osób ale na pewno nie mnie. Zamieściłam ten wątek po konsultacji z kilkoma osobami. Naprawdę mam lepsze zajęcia niż dokopywanie komuś. Zdjęcia jak pisałam w pierwszym poście dostałam od osoby która je zrobiła. W przeciwieństwie do ciebie wet nikogo nie obrażam. Przedstawiłam pewne fakty do oceny na forum, widzę że ocena typowa dla niektórych dogomaniaków. Tyle mam do powiedzenia w tym temacie bo widzę że nie ma sensu tutaj zabierać głosu.[/quote]
Jeśli dostałaś te zdjęcia od kogoś kto je zrobił, a suczki po sterylizacji znajdują sie w pomieszczeniach szpitalnych do, których zwykły człowiek dostępu nie ma, chyba że jest pracownikiem. Nie były one zrobione z ukrycia bo nie widać tam innych drzwi, co utwierdza mnie w tym przekonaniu. Wnioskuje z tego, że pracownik, który to zrobił dopuścił się tych zaniedbań. Mam taki nie odparte wrażenie, że w tym wszystkim najmniej chodzi o zwierzątka. A dogomania jest po to aby rozmawiać o zwierzętach, a nie o jakiś zależnościach i kłótniach ludzi, których nawet nie znamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusia_100']Jeśli dostałaś te zdjęcia od kogoś kto je zrobił, a suczki po sterylizacji znajdują sie w pomieszczeniach szpitalnych do, których zwykły człowiek dostępu nie ma, chyba że jest pracownikiem. Nie były one zrobione z ukrycia bo nie widać tam innych drzwi, co utwierdza mnie w tym przekonaniu. [B]Wnioskuje z tego, że pracownik, który to zrobił dopuścił się tych zaniedbań.[/B] Mam taki nie odparte wrażenie, że w tym wszystkim najmniej chodzi o zwierzątka. A dogomania jest po to aby rozmawiać o zwierzętach, a nie o jakiś zależnościach i kłótniach ludzi, których nawet nie znamy.[/quote]

:evil_lol:bardzo sluszne spostrzezenie!! Widocznie cos ma z dyrekcja 'na pienku' i takie żałosne dowody zbiera...no chyba, ze sam na siebie.:roll:
Albo wpuscil kogos kogo zna, np. z bylych pracownikow:roll:

Link to comment
Share on other sites

Arko ,jakoś wydaje mi się , że jesteś dobrze zorientowana w temacie ..... tylko chyba nie końca znasz własciwą wersję .....
Czasem trzeba wysłuchać dwóch stron .lub nawet kilku , jak jest w tym przypadku .......

ten wątek nie jest żdną nagonką ..na nikogo ........Ten wątek miał chyba przedstawić sytuację , jak jest w schronisku , jak na zmianie administratora miały skorzystać zwierzęta , a jak jest w rzeczywistości .......:(

Ja jest już tak zmęczona i zrozpaczona kilkuletnią walką o dobro zwierząt w schronisku , że postanowiłam sie z tego wyłączyć ...........bo to już jest ponad moje siły .....

Zostaliśmy potwornie oszukani .Osoba , która miałą być doskonałm zarządcą schroniska , któa została tym zarządcą tylko dzięki ludziom od dawna walczącym o dobro zwierząt w schronisku , okazła sie być osobą nie dbającą o zwierzęta W OGÓLE .....
Liczą się tylko pięniądze , któe zarabia się na zwierzakach i dobry wizerunek na zewnątrz ..
Osoba ta jest ogranięA RZĄDZĄ WŁĄDZY ........nikogo nie szanuje.....ludzi podległych sobie traktuje jak śmieci ....
Zwolniła już całą ekipę pracoeników, - ludzi kochjacych zwierzęta , tylko dlatego , żeby zartudnić swoich ludzi ....
Nie ma już teraz - przynajmniej na psiarni, ludzi , którzy naprawdę opiekują się zwierzętami ...
dlatego też np. właśnie w biurze schroniska jest zatrudnione dwie osoby , w białych bluzeczkach u marynarkach , żeby wyglądało dobrze .....
Tam zwierzętonm dzieje się krzywda , ale jest to bardzo dobrze ukrywane.....
Wolontariatu nie ma bo pani dr sobie nie życzy.....zobaczyła , że wolontartiusze zadają pytania , przyprowadzją chore psy do lecznia , czy opoatrzenia ran itd ....

Najgorsze jednak jest to , że pani dr wszysstko robi w białych rękawiczkach ............zapytana - mówi , że wolontariat chce jak najbardziej , a Wydz. Ochrony Środ. mówi , że opór jest właśnie po stronie administratora .......Umowa o wolontariat leży od kwietnia do podpisania .......

Suki i psy po sterylkach nie leżą w żadnych pomieszczeniach szpitalnych .....tylko lądują w brundych boksach ..........wiele psów i suk po zabiegach umiera ......nikt się nimi nie zajmuje ...

Ja się załamałam już tym razem ..................czuję się kolejny raz oszukana i zmieszana z błotem ...........tyle lat walki , miało być tak pięknie i tak się pomyliliśmy ........

Schronisko jest przepełnione ..........dlaczego ? dlatego , że nie preferuje się adopcji , bo miasto płaci od sztuki - dzieną stawkę ......

Arko .....spróbuj tam pojechać i zobacz sobie tylko statystyki ......ile było adopcji w lutym , marcu , a ile jest w czerwcu , lipcu .np .......

Nie mam już sił ......mam serdecznie dość .......
Wspaniały obiekt stał sie kolejnym syfem dla zwierząt .....
I sprawa jest o wiele trudniejsza ....bo zarządza nim osoba wykształcona , doświadczona , lek. weterynarii, która potrafi pięknie mówić , ubierać słówka, oszukiwać i obiecywać .....

Mogłabym pisać dużo .podawać przykłądy .........psów leżacych po kilknaście godzin po wypadku , bez udzielenia żadnej pomocy było już kilkanaście .......a kotów ? kotów o wiele więcej .....
Niestety nie mam na to dowodów ........bo a danych sytuacjach starałam się pomóc ........robić coś ,,,,,,nie szukałam aparatu , i nie szukałam śwadków ......Zabierałam np, kota do samochodu i wiozłam go za swoje pieniądze do lecznicy .......i jeszcze na drugi dzień dostawałam za to straszny ochrzan od pani dr . ,że jak śmiałąm UKRAŚĆ kota !!!!!!
On miał leżeć i cierpieć całą noc .kot - prawie przepołwiony na pól .to była godz. 20-ta ...a pani dr przyjeżdża ok 10-tej ....

Nie leczy zwierząt i nie pozwala komuś leczyć , czy pomóć ...............bo liczy się jej dobry wizerunek i nic więcej ..Pani dr kazała zabrać wszytkie psy w zimie z korytarzy schroniksa (a korytarze są bardzo długie i ogromne ) , bo psy jej śmierdzą . Chore , stare , psy po zabiegać , które leżały właśnie na korytarzach , żeby im było ciepło i można je było obserwować ........wylądowały w boksach na betonie , w zimie ...
A proszę zobaczyćjak wygląda gabinet lekarski złożony z 4 pomieszczeń .....Kwaituszki , roletki w oknach , stoliczki , kawusia itp .....
Panią dr nie zobaczy się nigdy z kotem czy psem n ręku .....Natomiast zawsze można ją zobaczyć z kawą i nieodlącznym papierosem w ustach ....oczywiście w gabinecie , gdzie leżą pousypaine do zabiegów psy i koty ....

Mogłabym pisać i pisać .podawać setki różnych przykładów .....jak suki i psy wydawae są bez sterylek ....itd ....
Jak obecni pracownicy rezerwują sobie rasowe pieski .....
Tylko nie mam na to dowodów ...ludzie , którzy tam pomagali w wolnych chwilach naprawdę nie myśleli o tym żeby dokumentować niedoskonałości , tylko żeby je naprawiać itd ....
Mamy słowa , przeciwko słowom .....a pani dr ma jeszcze spreparowane na własną korzyśc papiery i tego też jej nikt nie udowodni ......

Ja odpuszczam ...bo nie mam już sił ....

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3]Taiger ja Tobie wierze ale...[/SIZE][/B].:shake: A jakim cudem stalo sie tak, ze miasto placi 'od sztuki psa'!!!:mad:
Jesli nie leczy to traci kase, z drugiej strony-smiertelnosc. Skoro jak piszesz, nie zalezy jej na adopcjach bo ma placone 'od sztuki psa" stawka dzienna.
Czerwiec, lipiec, sierpien to skolei tez i spadek adopcji-wakacje....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA'][B][SIZE=3]Taiger ja Tobie wierze[/SIZE][/B].:shake: A jakim cudem stalo sie tak, ze miasto placi 'od sztuki psa'!!!:mad:
Jesli nie leczy to traci kase, z drugiej strony-smiertelnosc. Skoro jak piszesz, nie zalezy jej na adopcjach bo ma placone 'od sztuki psa" stawka dzienna.
Czerwiec, lipiec, sierpien to skolei tez i spadek adopcji-wakacje....[/quote]

Umowa jest tak skonstruowana , że miasto płaci "z dołu" za sztukę psa stawkę dzienną .......czyli np. do 10-tego sierpnia będzie raport o stanie liczbowym psów w lipcu .....np. 270 sztuk x stawka dzienna i tyle jest wypłacane ..oprócz tego oczywiście płacone jest za każdą eutanazję , za każdego przywiezionego przez schronisko żywego psa , za każdego martwego itd .....Stawak za żywego psa jest dwa razy wyższa , jak za martwego ..i tak np. za psa , który kona po wypadku , bo nie zostałą mu udzielona natychmiastowa pomoc i tak jest wykazane w raporcie , że został "odłowiony" żywy i stawka jest za żywego ...a że pies umiera za kilka godzin , to już nie ma żadnego znaczenia ....

Żeby była jeszcze jasna sparawa , dodam tylko , że nie uważam , że tam jest umieralnia , koszmar , jak to było za poprzedniego administratora ...
Na pewno jest lepiej ... wtedy to był koszmar ..teraz w schronisku jest zatrudniona na stałe młodzutka pani wet i to ona przynajmniej stara się w miarę swoich możłiwości pomagać i leczyć zwierzaki jak może ...
nie jest tak , że np . chory bardzo pies nie otrzymuje żadnej pomocy ...Młoda wetka dwoi się i troi ....
Chodzi mi o to , że za pieniądze, które się dostaje od miasta , można by było by w tym schronisku stworzyć naprawdę dobre warunki i bytowe i weterynaryjne dla zwierząt ....Obiekt jest jednym z najnowocześniejszych w Europie ...
W Lublinie jest sporo osób , którym los zwierząt schroniskowych nie jest obojętny ....
Było ponad 50 wolontariuszy , głównie studentów weterynarii , ale nie tylko ....przez króki czas psy regularnie wychodziły na spacery , był przez to spokojnijesze , przestały sie zagryzać , tylko codziennie czekały na spacer ....

Żeby jednak to działało jak trzeba trzeba było dobrej woli i odrobinę zaangażowania ze strony administratora , a to już się okazało nie możliwe .....
Wolontariusze , tak jak pisałam wcześniej , przyprowadzali chore psy do gabinetu .. Zadawali pytania , prosili o maści , opatrunki , sami pewne rzeczy chcieli robić ....Za dużo tego było ....było trochę zamieszania ..ale przecież nie da się tego inaczej zorganizować ....
wolontariusze zaczęli znów prowadzić stronę schroniska, psy były ogłaszane w internecie ....adopcji było masę ....pomagali jak mogli ......
Organizowaliśmy zbiórki karmy , akcje adopcyjne itd ......
Ale pani dr to przeszkadzało ....to jest naprawdę osoba ogarnięta ogromną żądzą władzy .....Nie chce się tą włądzą podzielić ..... nie ufa ludziom .....wszystkich pomagających zwierzętom traktuje jak podludzi ....zresztą nawet mówi o tym głośno .....
Pracownicy są szantażowani emocjonalnie ....częśc jest lepiej opłacana , za to by donosili ....
To , że pozbyła się wszystkich pracowników , którzy przyszli do tej pracy tylk i wyłącznie żeby być ze zwierzętami .......to też o czymś świadczy .....
Podam tylko jedne przykład jak bezwzględna jest ta kobieta :
Zatrudnione były dwie dziewczyny .od lat pomagające zwierzętom....Żeby pracować w schronisku , obie porzuciły swoje dotychczasowe prace .....W schronisku zarabiały grosze , ale zaciskały pasa , żyły bardzo skromnie (bardzo istotne w tym wszystkim jest to , że owe dziewczyny są przyjaciółkami od lat i mieszkają razem - prowadząc jedno gospodarstwo domowe), ale cieszyły się , że pomimo bardzo cięziej jak na kobiety pracy (do ich obowiązków nalezało sprzątanie psich boksów , któych razem z boksami kwarantanny wewnerznej i zewnętrznej jest ponad setka ! )
Miały czas podczas sprzątania , psy pogłaskać , obejrzeć , podczas karmienia zawsze pilnowały , żeby wszystki psy jadły itd ........
Harowały jak woły, ponad swoje siły .....dla zwierząt .....
Z dnia na dzień dostały obie wypowiedzenie ....w trybie natychmiastowym , chociaż ich umowa była podpisana do 2009 roku ....
Okzało się , że umowa była tak skonstruowana , że zawierała jakiś dodatkowe punkty drobnym druczkiem , które pozwoliły pani dr zwolnić je z dnia na dzień .......:angryy:
PNI DR WIE , ŻE ONE MIESZKAJĄ RAZEM , ŻE JEST IM BARDZO CIĘZKO , BO Z DWÓCH MALEŃKICH PENSJI UTRZYMUJĄ WYNAJMOWANE MIESZKANIE , SIEBIE , 4 PSY , 6 KOTÓW I KILKA GRYZONI .....
I pomimo to wszystko zwolniła je z dnia na dzień .....
One teraz nie mają z czego żyć ........z czego nakarmić zwierząt .......


Najgorsze jest to , że nic nie można zrobić ...
Bo z zenątrz wszystko wygląda ok , papiery są w porządku ...itd ....
Wiemy wszyscy jak jest z opiniami inspektorów weterynaryjnych , z których większośc to koledzy drogiej pani dr ....
Ona pochodzi ze środowiska wetenaryjnego .....oni się trzymają razem..

Tak musi być .....nic nie da się zrobić ....bo z zewnątrz i w papierach wszystko jest pięknie ....

Piszę tu tylko o psach ......a na kotach ......na przepięknej kociarni z wybiegami ......głodują koty .....
Karmiące matki z kociętami dostają jeden raz jedzenie.czasem jest to sucha karma , a najczęsciej ugotowany , rozpaciany makaron z resztkami mięsnymi, który często zastyga na twardą masę i pozostaje nietknięty przez koty .....
Jak ktoś z ważnych przyjeżdza do schroniska , to następuje bardzo szybka akcja sypania suchej kamy do misek ....

Ja nie mogłam długo przez to wszystko spać ......przypłaciłam zdrowiem ...
Nie mogę tak dłużej ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tiger']
Okzało się , że umowa była tak skonstruowana , że zawierała jakiś dodatkowe punkty drobnym druczkiem , które pozwoliły pani dr zwolnić je z dnia na dzień .......:angryy:
[/quote]
No a nie wiesz [B][U]jaki[/U][/B] byl powod zwolnienia, co bylo tym drobnym druczkiem. Umowa o prace nie moze byc skonstruowana wadliwie, niezgodnie z kodeksem pracy:shake:

A ile jest zwierzat-stan w schronisku-ok 100?? I ta wetka robi tez sterylizacje? Ilu jest lekarzy(oprocz p.dyrektor)?

A co do samej umowy,hm, musze to przemyslec..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tiger'] Umowa jest tak skonstruowana , że miasto płaci "z dołu" za sztukę psa stawkę dzienną .......czyli np. do 10-tego sierpnia będzie raport o stanie liczbowym psów w lipcu .....np. 270 sztuk x stawka dzienna i tyle jest wypłacane ..oprócz tego oczywiście płacone jest za każdą eutanazję , [B]za każdego przywiezionego przez schronisko żywego psa [/B], za każdego martwego itd .....Stawak za żywego psa jest dwa razy wyższa , jak za martwego ..i tak np. za psa , [B]który kona po wypadku , bo nie zostałą mu udzielona natychmiastowa pomoc i tak jest wykazane w raporcie , że został "odłowiony" żywy i stawka jest za żywego ...a że pies umiera za kilka godzin[/B] , to już nie ma żadnego znaczenia ....
[/quote]

Ale jest tez druga strona medalu..przyjezdza pies konajacy, trzeba go uspic...bo gdyby zrobic jakis warunek ile godzin przy zyciu ma byc aby bylo zaplacone to wtedy nie poddawano by eutanaji psow tylko "modlono sie' aby pozyl jeszcze te 6 godzin np. Nie wazne czy cierpi czy nie aby zyl:shake: Nie pisze ze tak jest czy byloby w lubelski ale zastanawiam sie jak inaczej mozna...nie mozna chyba inaczej.

Tak naprawde wszystko zalezy od stosunku do zwierzat, etyki lekarskiej....a pieniadze na samym koncu, tak powinno byc, w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

:roll: To moze ta stawka dzienna powinna obejmowac i przywiezienie psa. Umowy mają to do siebie, ze zawsze mozna zrobi aneks do umowy.

A czy Wy maci w schronisku tez jakas spalarnie zwlok czy zaklad utylizacyjny odbiera zwloki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...