Jump to content
Dogomania

Dolly-czyli ta, co świat do góry nogami przewraca


Ismena

Recommended Posts

[quote name='Maalwi']Jakie piękne imię, ja chciałam w przyszłości nazwać moją hodowlę Jamaica ale zauważyłam,że jest hodowla Jamajka a to praktyczni to samo wiec zgapiać nie będę :)[/QUOTE]

hahah do hodowli to masz jeszcze trochę czasu ;) a już takie poważne rozważania :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Nie ma komu porobić fotek, wgrać, a potem mi przesłać...;) Ale może jutro pojawią się zdjęcia, jak namówię TŻta żeby zabrał swój aparat na spacer.:cool3:

Razem z psami korzystamy z wakacji, jeździmy na wycieczki, a wieczorem biegam sobie z Laylą. ;)

We wrześniu będzie mój i małej debiut wystawowy w Świętochłowicach. Layla wystartuje w klasie szczeniąt. Na samą myśl zaczynam się stresować.:roll:

Czy ktoś wie jak mogę zmienić tytuł galerii?

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie coś się dzieje, zmienić tytuł galerii możesz , edytując swój pierwszy post, potem klikasz zawansowana edycja i zmieniasz, nie mogę sie doczekać fotek, bo Layla jest piękna a Dolly mi strasznie przypomina Bibi np w tym,ze na czarnym też jej białe włoski wyskakują,a komórką fotek nie możesz porobić? ;)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze nie wychodzi mi, jakaś niekumata jestem. :oops:

Jakość fotek z mojego telefonu jest porównywalna do zdjęć robionych żelazkiem...:lol::diabloti:
Poza tym te nieszczęsne USB... W tym komputerze już wszystko się psuje. Mam nadzieję, że już niedługo będę miała laptopa to będziecie mieli dość zdjęć.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wytłumaczenie, ale dalej nie da się zmienić. :-( Zmienił się jedynie tytuł pierwszego postu, a nazwa wątku niezmieniona.

Niestety nie. Będziemy dopiero w Świętochłowicach. A Ty z Bibi jakie wystawy jeszcze planujesz w tym roku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maalwi']U mnie dizała normalnie... nie wiem o co chodiz.
My się wystawkujemy tylko w Zielonej i 2x poznań ;)

A w 2012 raczej więcej będziemy na wystawkach
a to twój debiut będzie? ;)[/QUOTE]

Tak, mój i Layli. Już zaczynam się stresować. ;) Może kiedyś spotkamy się na jakiejś wystawie. :)

[quote name='kalyna']Witam :)
co za zbieg okoliczności :) mój kuzyn ma suczkę w typie owczarka szkockiego collie i też ma na imię Lajla :)
a że zapytam, ona jest w typie modern czy klasyk?[/QUOTE]
Bo Layla to śliczne imię...:cool3: I piosenka. ;)
Modern i bardzo mnie to cieszy... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maalwi']Piosenka?
A o co chodzi z dwoma stylami?[/QUOTE]
bo Lajla tak śpiewali w jakieś piosence, ale nie wiem jak się nazywała...
i jest styl klasyk i modern....
moderny mają dłuższy włos, więc są mocno kudłate, a klasyki mają krótszy... Mojego kuzyna jest właśnie klasyk. I jeśli chodzi o moje zdanie to jestem bardziej na tak, za klasykiem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maalwi']Piosenka?
A o co chodzi z dwoma stylami?[/QUOTE]
Eric Clapton - Layla ;)
Jest modern, klasyk i collie amerykański, który ma inny wzorzec. ;)

[quote name='kalyna']bo Lajla tak śpiewali w jakieś piosence, ale nie wiem jak się nazywała...
i jest styl klasyk i modern....
moderny mają dłuższy włos, więc są mocno kudłate, a klasyki mają krótszy... Mojego kuzyna jest właśnie klasyk. I jeśli chodzi o moje zdanie to jestem bardziej na tak, za klasykiem :)[/QUOTE]
Eric Clapton - Layla :)
Moim zdaniem nie ważne czy klasyk czy modern, pies ma po prostu odpowiadać wzorcowi. Są klasyki, które powalają mnie na kolana i są collie modern, które mi się nie podobają. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ismena']
Eric Clapton - Layla :)
Moim zdaniem nie ważne czy klasyk czy modern, pies ma po prostu odpowiadać wzorcowi. Są klasyki, które powalają mnie na kolana i są collie modern, które mi się nie podobają. ;)[/QUOTE]
oo dzięki :loveu:
a każdy ma swój gust, a o nich się nie dyskutuje :)
ale wiele nasłuchałam się na ten temat :)

Link to comment
Share on other sites

Proszę. ;)
Jedna z moich ukochanych piosenek. Już wiadomo skąd wzięło się imię małej. ;)

Collie to nie tylko futro, to także piękny ruch, głowa, uszy, kątowanie itd. ;) Nie ważne, że modern ma dużo włosa, ważne, żeby ten włos był dobrej struktury, a pod włosem była super budowa. I to jest moim zdaniem ważne. ;) Osobiście nie lubię przesady ani w jedną ani w drugą stronę jeśli chodzi o włos.
W ogóle ja osobiście nie lubię podziału na typy modern i klasyk. Wzorzec jest ten sam. Uważam, że dobry pies sam się obroni, a z pustego i Salomon nie naleje... ;)

Link to comment
Share on other sites

Klasyki mają piękną, długą szyję, długi ogon, bardzo dobry ruch. Tylko, że moderny też. ;) Nie można uogólniać i wrzucać wszystkich psów do jednego worka. ;) I w jednym i drugim typie rodzą się różne psy. Czasami lepsze, a czasami gorsze. Ważne żeby udoskonalać rasę. ;) Chociaż z drugiej strony to, co dla jednego jest atutem, dla drugiego wadą. Ale o gustach się nie dyskutuje, a każdy może wybrać, co mu bardziej odpowiada. ;)
Ja nie lubię pojęcia "typ" i staram się oceniać collie całościowo. ;) Wszystko ma się ładnie trzymać wzorca. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ismena']Teraz dużo, bo zmienia szczenięcy puszek na dorosłą sierść. Chociaż prawdziwa wylinka jeszcze przed nami. :evil_lol:[/QUOTE]


A tak poza linieniem, na co dzień duza to była różnica przejść z nieliniejącego pudla na collie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ismena']Dolly jako, że rodowodu nie ma, gubiła włos, ale nie tak znacząco jak Layla. Ogólnie rzecz biorąc byłam przyzwyczajona do kłaczków tu i tam.:evil_lol:[/QUOTE]

haahaha Ja też mimo ,ze grzywacze podobno nie linieją , Ale ogólnie ja widziałam kiedyś przed oknem collie i aż z zachwytu szczena mi opadła!
Bardzo chciałabym mieć sheltie w przyszłości, tylko się obawiam szczekania i linienia :(
looknij na pw ;)

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że sobie poradzisz bez problemu. ;) Może trafi Ci się osobnik wybitnie cichy.:cool3: Różnie to bywa. ;) A czemu nie collie? Za duży? :)
Decyduj się, obie rasy są super i rewelacyjnie współpracują z człowiekiem. :)

Link to comment
Share on other sites

hehe mam nadzieję,że mi się trafi wybitnie cichy :)
Ae jak już to za 5 lat pies który linieję, bo teraz jak z rodizcami mieszkam to tylko grzywki :)
A wiesz, tak, ,za duzy :diabloti: i pewnie tez więcej ruchu potrzebuje, więcej kłaczorków w domu i takie tak problemy związane z duzym psem, a poza tym ja lubie takie małe, ekonomiczne psiaki które zawsze mozna ze sobą zabrać, bo z większymi to czasami problem jest...
Głaskałam niedawno sukę 14 letnią mieszankę collie, pogłaskałam ją, a tu patrze sierść na ręce jej mam... Layla też tak ma?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...