Jump to content
Dogomania

iceeci

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich,
Mam bardzo duży problem z małym pieskiem - kundelek 3 miesiące.
Bardzo się drapie i traci sierść. Byłem już u 2 weterynarzy i nic nie pomaga :/
Proszę o pomoc.

Szybki opis:
- Zaadoptowałem pieska od suczki którą ktoś wyrzucał tydzień przed oszczenieniem. Dobrzy ludzie ją przygarnęli na odchowanie szczeniąt.
- Piesek urodzony 26.06. Mieszkał w komórce przy bloku z możliwością wyjścia na ogrodzony trawnik 5x5m.
- Odrobaczony, tydzień po zaszczepiony 5.08. Nobivac DHP.
- Pieska zabraliśmy do domu 7.05. Przez pierwszy - 2 tydzień nie zauważyliśmy żeby się drapał. Jak dostał pierwsze objawy zabraliśmy go do weta dostał, tabletką na robaki i karmę Royal Canin Intestinal Gastro Junior. Tego samego dnia wieczorem wydalił białego robaka ok 6-8cm. Kupa się poprawiła ale drapanie nie ustało.
- Po tygodniu poszliśmy jeszcze raz. Dostał zastrzyk z clemastinu i szampon Alervet. Po myciu i zastrzyku nic nie pomogło.
- Po tygodniu wylądowaliśmy i innego weta. Dostał clemastin i pobrali mu zeskrobinę z głowy i uszu w której nic nie wyszło :/ Objawy drapania się nasilały, piesek zaczął łysieć na głowie i dostał od gryzienia i drapania ranki i zaczerwienienia.
- Zaczęliśmy wprowadzać nową karmę Royal Canin skin care junior.
- Poszliśmy do weta jeszcze raz dostał advocate Bayer w kroplach na kark. Piesek dziwnie pachniał codziennie inaczej. Po tygodniu na kontroli dostał jeszcze synulox 2 x dziennie po 1/5 tabletki przez 5 dni i alertec 1x dziennie.
Na 2-gi dzień pojechaliśmy do rodziców do domku jednorodzinnego i o dziwo piesek po jednym dniu przestał się drapać. Nie wiem czy po antybiotyku czy po zmianie otoczenia.
- Z ciekawostek obrywał maliny z krzaków :D i zjadał ( może mu brakuje minerałów, witamin ?)
- Po 3 dniach wróciliśmy do domu do bloków i piesek po jednym dniu zaczął się drapać od nowa :/ Dziś ma ostatni dzień antybiotyku i nie wiemy co dalej robić :(

- W mieszkaniu, na osiedlu, klatce schodowej są nużyce albo świerzbowiec, które go atakują Jak się tego pozbyć co z tym robić, może to karma a może roztocza ? POMOCY !!!!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli po wyjeździe do rodziców momentalnie przestał się drapać to jest duże prawdopodobieństwo, że to alergia na czynnik obecny u Was w domu. W pierwszej kolejności do wyeliminowania chemia domowa. Wszystkie podłogi do wymycia najpierw szarym mydłem (są teraz w płynie, więc to naprawdę nie jest problem) a potem czystą wodą i do wyprania również w szarym mydle (proszek z szarego mydła też jest na rynku i całkiem fajnie pierze, ja po eksperymentach z moim psem pozostałam na stałe przy tym proszku bo mi bardzo podpasował) szczególnie psie legowisko i ogólnie tkaniny z którymi pies się styka (czyli nasze ubrania także), koniecznie bez płynu do płukania (to też czadem uczuka). Legowisko warto wyprać z dodatkowym płukaniem. Z mieszkania znikają odświeżacze do powietrza a pies ma zakax wstępu do łazienki. I tak przez tydzień - dwa. Jeśli pies przestał się drapać w trakcie antybiotyku i zaczął znowu to znaczy, że nie zadziałał antybiotyk tylko zniknął czynnik wywołujący świąd. To co proponuję jest dość czasochłonne, ale nie wymaga gnębienia psa zastrzykami ani doustnymi lekami. I niewiele kosztuje w porównaniu do wizyty u weta, a skoro pies został odrobaczony (swoją drogą jeśli w kupce był robak to odrobaczenie powinno zostać powtórzone po około 10 dniach) i miał zeskrobinę (ujemna zeskrobina wcale nie musi oznaczać, że pies nie ma pasożytów, oznacza tyle, że w pobranym materiale nie trafił się żaden pasożyt), to następną rzeczą, którą należy rozważyć jest alergia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...