Jump to content
Dogomania

Jak radzicie sobie z opryszczką u piesiaków?


Basenji

Recommended Posts

Moje nigdy nic takiego nie miały. Poza tym, z tego, co mi wiadomo, to opryszczka z zasady występuje na śluzówce lub w jej okolicy. A tutaj, to może być jakieś uczulenie...
Daj wapno, przemyj uczulenie i zdejmij lub zmień obróżkę. A Fingal ma obróżkę antypchłową? Może to od niej to uczulenie...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basenji']Kazał smarować, witaminy. Daję też mu wapno.
Ale jak w Krakowie słoń zdechł od upałów to może i piesiak ma prawo mieć wysypkę?
Czekamy na ochłodzenie.
zdrówko[/quote]
A może to coś, to potówki? Jak u dzieci? Hihihi...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe.
Rozmawialem z właścicielami innych psów. U kilku pojawiły się zaczerwienienia i pryszcze. Może to być też jakiś alergen w powietrzu.
Ze wzgledu na bardzo suche lato ( i ewentualne roboty drogowe na sąsiedniej ulicy) może to być coś w powietrzu, co uczula.
Ale chyba jest nieco lepiej i nie widzę, aby piesiak się tak bardzo drapał..
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

T dobrze, że choróbsko powoli mija.

U mnie wczoraj nad ranem najmłodsza pociecha - Żelka zaczęła popłakiwać. Gdy ja rano zobaczyłam - nie wierzyłam własnym oczom: suczka spuchła, wyglądała na dwa rzzy grubsza niż jest w rzeczywistości, usiłowała podrapać się, siadała, wstawała itp. Po spacerze wsadziłam ja do wanny i zmoczyłam letnia wodą, ale wydało mi się, że jest jeszcze gorzej. No więc - wapno. Po powrocie z pracy - zdecydowana poprawa. A więc jescze raz do wanny + wapno. A dzisiaj, oprócz lekkiej biegunki - już prawie nie widac tego uczulenia. A wyglądala okropnie!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...