Jump to content
Dogomania

Choroby Genetyczne U Basenji


orsini

Recommended Posts

z tego co mi wiadomo tylko lekka postać PPM (tęczówka do tęczówki) może być rozmnażana, pod warunkiem, że jedno z rodziców ma całkowicie "czyste" oczy...
co do dysplazji to w Polsce jest chyba dopuszczlne hodowanie psów z wynikiem A, może i B, ale z tego co wiem stopień D to już źle...
na dodatek piszesz, że dziecko tej/tego suki/psa ma dysplazję stopień D???? moim zdaniem to wyklucza absolutnie dany egzemplarz z hodowli...
skąd ten temat orsini????????
może GMK się zjawi, ona chyba jest najbardziej zorientowana jeśli o choroby genetyczne u basenji chodzi...

Link to comment
Share on other sites

a wiesz tak sobie siedze i czytam rozne strony www, a poniewaz w przyszlosci chcialabym baska:)))))to sie juz nimi zainteresowalam. W sznaucerkach jest kupa tego "syfu" genetycznego niestety, wiec chcialabym sie dowiedziec jak to jest i baskow???nie mamy dysplazji dzieki Bogu!!!no D to jest bardzo zle!!!!tylko, ze u baskow chyba badanie na dysplazje nie jest obowiazkowe, wiec pozostaje tylko uczciwosc hodowcy, ze wiedzac o zagrozeniach nie zdecyduje sie na dane krycie-w koncu kasa nie jest najwazniejsza i mozna znalezc innego psiaka bez takiego obciazenia???? GMK Ty sie tak znasz na genetyce????:o :o :o dlatego moze widze w Tobie pokrewna dusze:)))bo ja tez lubie geny:))))pliz odezwij sie i podziel sie swoja wiedza w tym temacie

Link to comment
Share on other sites

Orsini - to miłe, że interesujesz się baskami :):loveu:
wiem, że GMK interesuje się chorobami u basenji i ma na ten temat największą wiedzę...
w Polsce badania nie są obowiązkowe - natomiast w wielu krajach na Zachodzie i w Stanach większość badań jest obowiązkowych u basenji, zanim zostaną dopuszczone do hodowli... w Szwecji mają od dawna sporo wymogów, ale to też pytania do GMK bo Ona jest zaprzyjaźniona z tamtejszymi hodowcami...
ja wiem tylko, że w Stanach większość badań jest obowiązkowych u basenji i uczciwi hodowcy umieszczają je na swoich stronach i jeśli są jakieś podejrzenia nie rozmnażają takich psów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']oj zaraz:))))))))narazie chcialabym poznac Wasze opinie:))))))))))[/quote]
no to teraz zaintrygowałaś mnie na maxa!!!:cool3:
mam nadzieję, że inni wyrażą swoje opinie i wreszcie powiesz o co chodzi...
ciekawe jak to jest z badaniami w Czechach, może Hanacek się wypowie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']tak sobie siedzę i myślę.... orsini, nie zadałaś tego pytania o użyciu psa z chorobami genetycznymi bez kozery... już trochę Cię poznaliśmy ;)
czy ta suka/ten pies ma coś wspólnego z pogłowiem basenji w Polsce????[/quote]

widze ze nie tylko ja o tym pomyslalam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Nie, to nie jest to, czego szuka Orsini! Bo Orsini pytała się o dysplazję u basków, a nie o Zespół Fanconiego. Różnica zasadnicza.
pzdr.[/quote]
zgadzam się z Asiaczkiem - temat Orsini niby podobny a jednak dotyczy czegoś innego...

Link to comment
Share on other sites

a widzicie: [B]SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE[/B]:)))))))
Iza chyba masz te sama www co i ja!!!!!!!!!!!!!!
a GMK jak nie bylo tak nie ma-SZKODA, bo bardzo mnie interesuje jej zdanie, choc w tej akurat konkretnie sprawie to sie chyba nie doczekam jej wypowiedzi:-( :-( :-( :-( :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...