Jump to content
Dogomania

Toska, czyli pOLECAM WSZYSTKIM Springerki


Torzysława

Recommended Posts

A Ja miałam mieć Springerka (jak zapewniała kobieta sprzedająca psiaki na wystawie), lecz Tośce braknie zaledwie 18 cm w kłębie :D Zakup odbył się na wystawie w Rzeszowie, i "hodowczyni" zapewniała, że to właśnie będzie Springer Spaniel Walijski... :) Ale i tak jestem straszliwie zadowolona z mojego stwora, uwielbiam z nią spędzać czaS I UCZYć Ją NOWYCH SZTUCZEK :)
[B]pOLECAM WSZYSTKIM Springerki :) [/B](nawet te wybrakowane :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Torzysława']A Ja miałam mieć Springerka (jak zapewniała kobieta sprzedająca psiaki na wystawie), lecz Tośce braknie zaledwie 18 cm w kłębie :D Zakup odbył się na wystawie w Rzeszowie, i "hodowczyni" zapewniała, że to właśnie będzie Springer Spaniel Walijski... :) Ale i tak jestem straszliwie zadowolona z mojego stwora, uwielbiam z nią spędzać czaS I UCZYć Ją NOWYCH SZTUCZEK :)
[B]pOLECAM WSZYSTKIM Springerki :) [/B](nawet te wybrakowane :))[/quote]
Może wstawisz jakieś fotki swojego pupilka? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Torzysława']A Ja miałam mieć Springerka (jak zapewniała kobieta sprzedająca psiaki na wystawie), lecz Tośce braknie zaledwie 18 cm w kłębie :D Zakup odbył się na wystawie w Rzeszowie, i "hodowczyni" zapewniała, że to właśnie będzie Springer Spaniel Walijski... :) Ale i tak jestem straszliwie zadowolona z mojego stwora, uwielbiam z nią spędzać czaS I UCZYć Ją NOWYCH SZTUCZEK :)
[B]pOLECAM WSZYSTKIM Springerki :) [/B](nawet te wybrakowane :))[/quote]
Tak tak ja też czekam na zdjęciaTośki.
A z ciekawości ile Tośka ma w kłębie?? Ma 30 cm??

Link to comment
Share on other sites

A ze zdjęciami to będzie trudno, bo popsułam aparat :) tak to bym jej zaraz jakieś pstryknęłam (mam nadzieję, że szybko mi go naprawią i wtedy wstawie jakieś najnowsze).
Ależ przecież poza tym Tośka jest tutaj z boku po prawej :P <<< to chyba avatar się nazywa :) tak tak Tosia ma 30cm.

Jagoodka piękniuśkie te twoje Springerki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Torzysława']A ze zdjęciami to będzie trudno, bo popsułam aparat :) tak to bym jej zaraz jakieś pstryknęłam (mam nadzieję, że szybko mi go naprawią i wtedy wstawie jakieś najnowsze).
Ależ przecież poza tym Tośka jest tutaj z boku po prawej :P <<< to chyba avatar się nazywa :) tak tak Tosia ma 30cm.

Jagoodka piękniuśkie te twoje Springerki :)[/quote]
No to czekamy , aż się naprawi aparacik :)
Na avatarku mało ją widać, ale mordkę ma springerkową :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Torzysława']pozatym jeże3li ktoś z was nauczy mnie robić takie galerie jak ma np. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=8672"]asia_pie[/URL]
to ja chętnie zrobie. Lekcje proszę udzielać na gg :)[/quote]
Bardzo chętnie udzielę lekcji wstawiania zdjęc. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Jak raz się uda, to później idzie jak po maśle. ;)
Tu napisałam jak się wstawia zdjęcia:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=5146221&postcount=30[/URL]
Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało na gg.
Już się nie mogę doczekac galeryjki Tosi. :loveu:

No i zapraszam do galerii mojej Gingerki. :cool3: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ależ dziękuję bardzo za pomoc, jak tylko będę miała sprawny aparat od razu rozpocznę tworzenie galerii. Ginger jest przeurocza #loveu i twój diabełek tak samo :)
Mam nadzięje że galerie Tośki stworzę już nie długo, narazie możecie zadowolić się jedynie tym małym avatarkiem na którym Tośka nie jest pokazana w pełnej swej okazałości :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Zastanawiam się nad kupnem pieska - po selekcji zostało mi kilka ras między którymi chcę wybrać tego naj ... jedną z ras nad którą się zastanawiam jet springer -w związku z czym mam kilka pytań.
1) Czy spinger puszczony luzem na spacerze pilnuje się właściciela czy np. goni za innymi psami lub z nosem w trawie węszy tak, że sam nie wie, że daleko odszedł i to właściciel musi mieć oczy dookoła głowy?

3) Jaki jest jego stosunek do obcych - czy bardziej nieufny czy też z merdającym ogonkiem wita wszystkich
4) Czy chodząc na smyczy na tendencję do ciągania czy raczej łatwo nauczyć go spokojnego marszu przy nodze?
5) Czy zostając sam w domu - oczywiście wybiegany - ma tendencje do demolki i szczekania lub wycia? - chodzi mi o to czy sąsiedzi nie będą zbytnio narzekać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='[email protected]']Zastanawiam się nad kupnem pieska - po selekcji zostało mi kilka ras między którymi chcę wybrać tego naj ... jedną z ras nad którą się zastanawiam jet springer -w związku z czym mam kilka pytań.
1) Czy spinger puszczony luzem na spacerze pilnuje się właściciela czy np. goni za innymi psami lub z nosem w trawie węszy tak, że sam nie wie, że daleko odszedł i to właściciel musi mieć oczy dookoła głowy?

3) Jaki jest jego stosunek do obcych - czy bardziej nieufny czy też z merdającym ogonkiem wita wszystkich
4) Czy chodząc na smyczy na tendencję do ciągania czy raczej łatwo nauczyć go spokojnego marszu przy nodze?
5) Czy zostając sam w domu - oczywiście wybiegany - ma tendencje do demolki i szczekania lub wycia? - chodzi mi o to czy sąsiedzi nie będą zbytnio narzekać ;)[/QUOTE]

1.Springer to pies myśliwski i jak każdy pies myśliwski będzie zainteresowany ptakami i różnymi zapachami.Dlatego bardzo ważne jest by dobrze opanować komendę do mnie.
3.Ogólnie springer nie podbiega od razu do każdego obcego,ale zawsze zdarzają się mniej i bardziej ufne osobniki.
4.Taki pies czasami może pociągnąć na smyczy jeśli zauważy coś interesującego,ale jeśli od samego początku będziesz uczyć psa że nie wolno ciągnąć na smyczy to nie powinno być aż tak wielkiego problemu.Najczęstszym błędem właścicieli jest pozwalanie szczeniakowi ciągnąć bo przecież nie jest silny a chce tam iść to czemu mu nie pozwolić.I wtedy dojście do tego miejsca jest dla psa nagrodą i informacją że warto ciągnąć.Potem już jest gorzej jak pies zaczyna dorastać i ma coraz więcej siły.Psa należy od małego przyzwyczajać do smyczy i uczyć na niej chodzić.
5.To też zależy głównie od wychowania.Od szczeniaka trzeba przyzwyczajać psa do samotności.Najpierw zamykamy go w pokoju i nagradzamy kiedy się uspokoi.Potem wydłuzamy ten czas aż w końcu wychodzimy z domu najpierw na krótki czas potem na coraz dłużej.Zawsze trzeba nagradzać psa jeśli był grzeczny.Warto też zostawić psu różne zabawki, bo wtedy zajmie się zabawkami a nie demolowaniem mieszkania.Najlepiej sprawdzają się zabawki typu kong,albo kula z której wysypują się smakołyki.Trzeba psu po prostu zapewnić jakieś zajęcie podczas nieobecności domowników.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='[email protected]']Zastanawiam się nad kupnem pieska - po selekcji zostało mi kilka ras między którymi chcę wybrać tego naj ... jedną z ras nad którą się zastanawiam jet springer -w związku z czym mam kilka pytań.
1) Czy spinger puszczony luzem na spacerze pilnuje się właściciela czy np. goni za innymi psami lub z nosem w trawie węszy tak, że sam nie wie, że daleko odszedł i to właściciel musi mieć oczy dookoła głowy?

3) Jaki jest jego stosunek do obcych - czy bardziej nieufny czy też z merdającym ogonkiem wita wszystkich
4) Czy chodząc na smyczy na tendencję do ciągania czy raczej łatwo nauczyć go spokojnego marszu przy nodze?
5) Czy zostając sam w domu - oczywiście wybiegany - ma tendencje do demolki i szczekania lub wycia? - chodzi mi o to czy sąsiedzi nie będą zbytnio narzekać ;)[/quote]

Z całego serca polecam springer spaniela angielskiego- kto raz miał kontakt z tą rasą będzie raczej jej wierny. Ja zakochałam się do tego stopnia, że dziś mam już psa i 2 sunie :)
Są piękne, mądre, inteligentne-uczą się bardzo szybko. Uwielbiają wręcz prace z człowiekiem. Moje psy są przeszczęsliwe kiedy mam troszkę czasu i z nimi ćwiczę. Troche smakołyków czynią cuda.
Nie są uciązliwe -cierpliwie czekają aż wróce z pracy i z nimi pojde na spacer. Nigdy nic nie zniszczyły-oprócz kapcia i kilku maskotek;)
W tym roku wzięłam nad morze wszyskie trzy i były grzeczne-grzeczniejsze niż niektóre dzieci.
Chetnie odpowiem na wszystkie pytania.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='dzamal']Z całego serca polecam springer spaniela angielskiego- kto raz miał kontakt z tą rasą będzie raczej jej wierny. Ja zakochałam się do tego stopnia, że dziś mam już psa i 2 sunie :)
Są piękne, mądre, inteligentne-uczą się bardzo szybko. Uwielbiają wręcz prace z człowiekiem. Moje psy są przeszczęsliwe kiedy mam troszkę czasu i z nimi ćwiczę. Troche smakołyków czynią cuda.
Nie są uciązliwe -cierpliwie czekają aż wróce z pracy i z nimi pojde na spacer. Nigdy nic nie zniszczyły-oprócz kapcia i kilku maskotek;)
W tym roku wzięłam nad morze wszyskie trzy i były grzeczne-grzeczniejsze niż niektóre dzieci.
Chetnie odpowiem na wszystkie pytania.[/QUOTE]

Oczywiście jestem tego samego zdania są przepiękne, takie prawdziwe migdałki tylko pieścić i bawić się są cudowne

Link to comment
Share on other sites

Jesli mialabym na podstawie mojego psa określić 'całą' rasę to z grubsza:

towarzyski psiak, ale dopiero gdy pozna dana osobe, badz ja sie z nia witam / obcych przewaznie omija (nawet jesli cmokaja na niego) ale wiadomo sa tez ludzie do ktorych psy lgna, badz pachna innym psem.. to podejdzie, ale nieufnie. Jak obcy wiciaga reke to Gugi (tak sie wabi) cofa sie.

chetny do zabawy i przygod! uwielbia wode i wszelką aktywnosc (przy rowerze, rolkach, pociągać mnie na sankach/ nartach, żeglowanie, dlugie spacery ect)

w domu spokojny (brak szkod).. moglby calymi dniami wygladac przez okno, albo spac :D ma dwa wcielenia 1 w domu i 2 na dworze. (mieszkam w bloku i taki uklad jest bardzo wygodny :) )

jesli chodzi o nauke.. inteligenty , choc dosc uparty, ale zwykle chetnie wspolpracuje i szybko lapie o co chodzi. (wbrew powszechnemu przekonaniu aportowanie nie jest domeną Gugiego.. za kijem pobiegnie, ale raz, dwa i sie nudzi; za to "tor przeszkod" jest super)

o oto i on:
[IMG]http://lh5.ggpht.com/_Vw-ibEWcR0Y/Su2fP3HoukI/AAAAAAAAJxE/oPuIG8rNEBM/IMG_9266.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]monmik [/B]nie zrozum mnie źle, ale to co opisujesz to jakoś nie 100 % springer. Nie trafiłaś dobrze z charakterem Twojego springera.
Springer spaniel to powinien być pies bardzo otwarty i kochający ludzi, w żadnym razie nie powinien cofać się gdy ktoś chce go pogłaskać.
U mnie springery są od 16 lat i pewnie Ci co dłużej żyją ze springerami przyznają mi rację.
Z resztą wystarczy przeczytać wzorzec :"przyjazny, radosnego usposobienia, posłuszny. Bojaźliwość lub agresja wysoce niepożądana."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...