Jump to content
Dogomania

Walijczyki


NNikka

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Są, są właściciele springer spanieli :)
co prawda ja mam walijskie springery. Zapraszam wszystkich na nasza stronkę [url]www.welsh-springer.republika.pl[/url]
Przy okazji pragnę powiedzieć, że pod koniec maja spodziewamy się pierwszego od prawie 2 lat miotu tej wspaniałej rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNikka']Szkoda, ze tak mało ludzi udziela się na tym forum.
To cudowna rasa, wpaniała psychika.
Kiedyś jeszcze kupię sobie springera... :loveu:[/quote]
Dokładnie zgadzam się w 100%
Ze mną walijskie springery są już od 13 lat i nie wyobrażam sobie już żadnej innej rasy w domku.
Są wspaniałe, cudowne i mają anielsko słodki charakter,a do tego są bardzo chetne do pracy z człowiekiem.
Są również bardzo efektownymi, pełnymi ekspresji i elegancji psami wystawowymi.
To naprawdę godna uwagi i poświęcenia rasa.

Link to comment
Share on other sites

Ja już myślałam o wielu rasach, przewijał się toller, gończy polski, border collie, a później spotkałam springera angielskiego i wszystko stało się jasne - ja chce mieć springera :loveu: Charakter mają wprost idealny, chętne do nauki, kochają wodę i aportowanie czyli wszystko to czego szukałam u innych ras, no i są tak piękne...:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dalmatynkaa']Ja już myślałam o wielu rasach, przewijał się toller, gończy polski, border collie, a później spotkałam springera angielskiego i wszystko stało się jasne - ja chce mieć springera :loveu: Charakter mają wprost idealny, chętne do nauki, kochają wodę i aportowanie czyli wszystko to czego szukałam u innych ras, no i są tak piękne...:loveu:[/quote]
[B]Dakmatynkaa[/B] a miałaś okazję spotkać walijskie springery??

My mamy 2 walijczyki i 1 anglika i z czystym sumieniem mówię, że jednak walijczyki są dla mnie tą rasą, z którą nigdy się nie rozstanę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Przypomnę temat... ;)

Po śmierci mojej kochanej Ruci
[*] długo zastanawiałam się jaki pies będzie jej godnym nastepcom... Wiele czytałam o różnych rasach i przyznam szczerze, że walijczyk był jednym z moich ulubieńców. :loveu:

Wybór miał byc całej rodziny, a tylko ja chciałam walijczyka...

Ale jak to w życiu bywa można sobie planowac i planowac,
a moim domu pojawił sie kundel - Lara :razz::loveu:

W przyszłosci chciałabym miec psa tej rasy...;)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Długo chciałam mieć Walijczyka, ale kiedy poznałam Angliki to, że tak powiem zmieniłam preferencje, chociaż nigdy nie spotkałam się osobiście z Walijczykiem to Springery Angielskie mają coś co mi pasuje, każdy ma inne gusta. Ja czsam widzę w oczach psa to czy będzie do mnie pasował. To właśnie zobaczyłam w oczach mojego Zefira:) Myślę, że te dwie rasy są mino wszystko podobne. Mam Springer Spaniela Angielskiego i bardzo mi odpowiada jego charakter, szkoda tylko, że jest tak mało Springerów i że ten temat już tak dawno nie był poruszany...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

czesc ja mam 2 springer spanle angielskie i nic zlego nie moge o nich powiedziec wspaniale charaktery bardzo posluszne inteligentne , oddane wlascicielowi i bardzo przyjazne.. . moje springerki maja do towazystwa lurcherka takze to paczka wybuchowa bo jak to moje male stadko idzie na spacer po polach to szaleja i to na calego i to wlasnie w nich kocham entuzjazm i chec do zabawy 24/7 nie wazne jaki zly dzien sie mialo moje psiaki potrafia zawsze odmienic ten dzien lepsze :)

Link to comment
Share on other sites

witaj gosiek1985 spanle sa prze inteligentnymi psiakami wiec musisz byc ostrozna co je uczysz bo lapia szybko.... ja tez mialam problem z chwytaniem nogawek jak moje byly szczeniaczkami wiec za kadym razem gdy sie to zdazalo odpychalam je reka od nogawek mowiac stanowcze NIE-ZOSTAW i szybko sie tego oduczyly ale zawsze pamietaj musisz byc stanowcza NIE znaczy NIE za kazdym razem gdy tego slowa uzywasz... i oczywiscie za kazde usluchniecie nagradzac :)

Link to comment
Share on other sites

no Mila juz szybko lapie a jak FE nie pomaga to izoluje ja na pare sekund i od razu sie uspokaja :) to prawda sa bardzo madre psiaki i jednoczesnie kochane :) nauczylam ja siad (bardzo sie przydaje na dworze wsrod dzieciakow zeby na nie nie skalala) i wczoraj jak poszlam po ciasteczko to Mila przyleciala szybko usiadla na tylek i zaczela merdac ogonem z mina: no przeciez siedze :D ale sie usmialam :)
na dworze tez jest grzeczna z innymi dziecmi jedyne co to skacze na mojego synka ale i juz mu wytlumaczylam ze jak tak robi to ma stanac na chwile no i bierzemy ze soba sznur do zabaw wiec mila skupia sie na sznurze a nie na nim :)
z zalatwianiem sie tez nie jest problem bo robi tylko siku i to w jedno miejsce :D nawet w nocy. no i w nocy spi sama na dole bez piszczenia grzecznie do 7 rano :D o 7 jak slyszy ze ja wstaje z Filipem juz jest alaram :D
jakie jeszcze rady mozesz mi dac jesli chodzi o wychowanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiek1985'] i wczoraj jak poszlam po ciasteczko to Mila przyleciala szybko usiadla na tylek i zaczela merdac ogonem z mina: no przeciez siedze :D ale sie usmialam :)
[/QUOTE] Moja Larcia (również walijczyk) dokładnie tak samo się zachowuje. : P Cwaniary małe. Największą zabawą jest oczywiście łapanie nogawek. ;)

Link to comment
Share on other sites

z nogawkami nie jest tak zle jedyne co to jak jakies dzieci do nas przyjda to trzeba pilnowac bo jak maja zabawki rozlozone na podlodze to skacze do buzi, wiec pilnujemy zeby sie za bardzo nie rozbrykala. wczoraj zaliczylismy kapiel a nawet dwie bo oczywiscie na pierwszym spacerze po weszla mi w kupe giganta :D i wytarla sie w mojego wspollokatora zuch dziewczynka ze nie do mnie hihihihihi no i w czasie drugiej kapieli tak jej sie spodobalo ze jak moj synek sie kapal to szybko przyleciala i sru wleciala z nim pod prysznic :D

Link to comment
Share on other sites

uuuu to nie dobrze, miala pare momentow ze atakowala od tylu lydke mojej wspollokatorki ale od razu ja izolujemy na minute czy dwie i szybko zalapala ze nie moze i tyle, teraz w ciagu tych dwoch tygodni na prawde duzo sie nauczyla :) my mieszkamy w kilkenny a mila pochodzi z wexfod :) jej mama strasznie kochana i przyjacielska sunia, uwielbia karuzele :D tak sie nasmialam bo jak sie spytasz jessie chcesz karuzele? to ona od razu kladzie sie na podloge wyciaga nogi do gory i obracasz nia na podlodze :D a ile twoj piesio juz ma?

Link to comment
Share on other sites

Mila 21 maja :) w mojej mamy urodziny i tydzien przed naszym slubem jak sie okazalo :) gryzienie jej minie szybko w takim razie, moze nawet w tym tyg :) badz konsekwentna i jak nie slucha komendy FE czy jakiej tam uzywasz to zamknij ja w odosobnieniu na minute czy dwie az sie uspokoi i szybko zalapie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...