Jump to content
Dogomania

wystawianie


briards

Recommended Posts

briards :) będziesz wystawiać deera? :)

szczerze mówiąc wystawianie charta szkockiego nie rózni sie zbytnio od wystawiania większości raz o podobnych rozmiarach- na ringówce czy łańcuszku, równanie przy nodze (najlepiej żeby wcześniej ktoś popatrzył i określił prędkość), pozycja "stój" (przednie łapy pionowo, tylne odsunięte do tyłu, żeby pokazać kątowanie - ale nie za bardzo, pies musi stać stabilnie i nie za szeroko, na szerokość miednicy- głowa do góry, uszy do tyłu) , niektózy wystawiają dosć niedbale inni bardzo dokładnie ustawiają psa. Czy chodzi Ci o przygotowanie szaty? Musisz napisać coś więcej bo za bardzo nie wiem co jeszcze opisywać?

Link to comment
Share on other sites

tilia tak dowiedzialam, sie ze znajomi moich rodzicow a od niedawna nawet sasiedzi zglosili na wystawe do Koszalina sowjego deerhounda , jest to suczka , bedzie to jej pierwsza wystawa i w klasie posredniej , no i dowiedzialam sie, ze mam ja wystawic wiec bardzo niedlugo bede musiala z nia zaczac cwiczyc , watpie , zeby ona umiala choicaz chodzic przy nodze na smyczy , bo zawsze ja widze luzem jak biega po ogrodzie czy na spacerze i nie sadze zeby gdzies indziej bywala takze pewnei latwo nie bedzie , bede musiala postawic im warunek , zeby zaczeli chodzic z nia po miescie bo nie wiem jak zareaguje na tyle psow i ludzi, w ogole jest kochana i spokojna a nie chce zeby stchorzyla na ringu,

no wlasnie chodzi mi o to jak szybko biega sie z chartem no i czy na lancuszku czy na ringowce? no i ta pozycja , to dwie nogi odciagniete do tylu czy tylko jedna (bo w briardach to jedna) , bedzie to moj debiut z czyims psem

Link to comment
Share on other sites

a to pewnie będziesz wystawiać siostrę mojej Dru :) z miotu B Festina? Czy to śliczna ciemna BOISTERIOUS BEAUTY ??

boisteriousbeauty5.jpg koniecznie poproszę o foty!!!!!!!! jeśli to ona to bardzo ładnie się zapowiadała, tylko miała dużo krótszą sierść od mojej. Jeśli ma taki charakter jak reszta rodzeństwa to możesz mieć trochę problemów... One po tatusiu są bardzo energiczne, ciekawe świata i ciągle się witają z wszystkimi :lol: Naukę zacznij już teraz, najpierw staraj się z nią bawić żeby jak najbardziej Cię polubiła, bo one bardzo mocno się przywiązują do swoich i na ringu możesz mieć problem (ja tak miałam w warszawie- dałam Dru komuś do wystawienia i był taki cyrk, że aż wstyd :roll: ). Postaraj się ją zabrać parę razy na spacer- zawsze miej przy sobie smakołyki i jakąś zabaweczkę, postaraj się ją zrozumieć, nie szarpać tylko skupiać na sobie jej uwagę na wszelkie sposoby. Naucz ją "stój"- na początku smakołyk za samo stanie nawet przez chwilę, nawet jak stoi byle jak. Jak już ustoi dłużej niż parę sekund ;) głaszcz po głowie, z uspokajającym stóóój i skupiaj jej uwagę na smakołyku czy na ręce czy na sobie na coraz dłużej, stopniowo wydłużaj ten czas, ale nie ćwicz na raz za długo żeby się nie znudziła. Cierpliwości. Próbuj tak w różnych miejscach, na spacerach, przy ludziach i psach.głaszcz po froncie i staraj sie tak poustawiać przód aby nogi były obok siebie. Potem dojdziesz do etapu kiedy głaszczesz po głowie, pies patrzy na smakołyk, delikatnie odsuwasz tylną łapę do tyłu, potem drugą. Może cofać je i sie garbić, nie powtarzaj ćwiczenia na raz za często, jak nogi są do tyłu to pogłaszcz po grzbiecie, smakołyk. Głowa w górze. Generalnie mniej- więcej o to chodzi: galeria_wiosna_g.jpg ale nie od razu musi stać idealnie, ja z rozbawioną Drugą do dziś mam czasem z tym problemy ;)

ćwicz też "równaj"- głowa psa w górze, pies przy lewej nodze, możesz zacząć od "stój". Cierpliwości, wszystko ma mieć formę zabawy. Nagrdzaj za coraz dłuższe odcinki bez szarpania (no tak jak na PT). Na tyle szybko żeby jak najbardziej wygiągała się w kłusie.

Wystawiać możesz na ringówce czy łąńcuszku jak Ci wygodniej, tylko wcześniej poćwicz na tym na czym masz zamiar wystawiać.

Acha i poćwicz dotykanie przez obce osoby (niektórzy sędziowie bardzo dokładnie sprawdzają wszystko) i oczywiście pokazywanie zębów.

Pisz jak Ci idzie! Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Briards, ta sędzina oceniała kiedyś moją Małą- była bardzo miła i cierpliwa i co mi sie podobało- bardzo zwracała uwgę na kontakt z psa z przewodnikiem i zachowanie psa na ringu, i wobec sędziego.

Wirka- ja nie jestem pewna czy większość zdjeć u mnie na stronie może stanowić wzór do naśladowania ;) :lol: tak wyglądała np ostatnia sesja zdjęciowa Szarych: 18_VIs_mm.jpg trochę nie miały czasu na jakieś głupie stanie w miejscu... :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

no wiec wystawianie..wlascicielka sama wystawiala zdecydowala sie w ostatniej chwili ale tak na prawde to farrida (bo tak na nia sie wola w domu) sama sie wystawiala :-) biegla za pania na dlugosci ringowki i sie prezentowala sama, ale pieknie :-) byla jedynym deerhoundem na wystawie no i najpierw sedzina nie miala w swoich papierach deerhoundow, no i wygrala wszystko ocena dosk 1 lokata, najp. suka w rasie, BOB i CWC, tylko niestety nie weszla do trojki na BOG gdzie bylo 5 chartow

takze 3 wystawy chyba nie wystarcza, bedzie przeciez musiala ukonczyc ten championat :-)

tylko niestety podczas przygotowan do wystawy podczas zabawy z moja suczka briard , moja stracila pol zeba i tereaz nie wiem co zrobic , czy wogole robic cos z tym zebem czy to nie przeszkadza w zdrowiu ani w karierze wystawowej mojej?

Link to comment
Share on other sites

tylko niestety podczas przygotowan do wystawy podczas zabawy z moja suczka briard , moja stracila pol zeba i tereaz nie wiem co zrobic , czy wogole robic cos z tym zebem czy to nie przeszkadza w zdrowiu ani w karierze wystawowej mojej?

Wszystko zalezy od tego, ktory to zab i jak bardzo jest ulamany. Najlepiej byloby aby obejrzal to wet-stomatolog. Specjalisci od psich zebow robia 'cuda' w niektorych przypadkach :) prawie jak u ludzi. Jesli zab jest ulamany na 'ostro' moze ranic dziasla i jezyk suni, a jesli chodzi o kariere wystawowa to - hmmm sedziowie chyba skupiaja sie na ilosci zebow a nie na tym czy ktorys jest ulamany - ale to juz niech potwierdzi lub zaprzeczy ktos doswiadczony.

Link to comment
Share on other sites

jest to gorny zab , trzonowiec pierwszy przy kle, jej nie przeszkadza zupelnie i zauwzylam, ze go ulamala wieczorem jak patrzylam na jej zeby, niestety w toruniu to nawet lek wet , ktory sie zna na psach trudno znalezc a co dopiero stomatologa lek wet (z tego co wiem tutaj nie ma), a moze wiecie o jakims w Toruniu albo w Szczecinie (chyba bede jechac jutro do szczecina (ze dopiero wczoraj wrocilam ze szczecina to niewspomne ) i moglabym ja wziac ze soba tylko jezeli tam jest jakis lekarz

Link to comment
Share on other sites

To jes ten mały ząb za kłem?Zdaje się, ze sędziowie największą uwagę do niego przywiązują...

Bardzo jest on uszczerbany?W takich przypadkach często ludzie załatwiają sobie zaświadczenia od wetów, ze jest to ubytek nabyty i nie ma problemów z wystawami :wink:

Link to comment
Share on other sites

nie za klem tylko przed klem - trzonowiec,no i go ma tylko ulamany o jakas polwe ,swoja droga to ona nie ma dolnego p2 to wtedy drugi za klem ale na to zaswiadzczenia chyba by nie dali ?;-)

Jesli przed klem to raczej mowisz o siekaczu w gornej szczece (takie drobne zabki), jesli tak to sa 3 mozliwosci :

- zostawisz jak jest (zab moze zczerniec i wypasc),

- zostawisz jak jest i zab nie wypadnie

- poszukasz weta, ktory zalepi ubytek

Niestety jesli chodzi o plecenie kogos w Twoim regionie - nie znam nikogo. Jestem wprost z przeciwnego kranca Polski. W Lublinie i w Krakowie sa weci od zebow.

A z tym zaswiadczeniem to raczej nie w tym wypadku ;).

Link to comment
Share on other sites

Briards gratulacje dla suni :) a co do zęba to nie wiem niestety :(

robiliście jej może zdjecia na wystawie? bardzo bym prosiła o fotkę :) dostałam aktualną jej siostry z Leszna, ciekawa jestem jak pozostałe wyglądają :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...