Jump to content
Dogomania

Pinczerki(nie dobki):)


Mona

Recommended Posts

Kto na tym forum posiada pinczera średniego albo miniaturkę?Poopisujcie swoje psiaki,jakie sa,co lubią itp i najwazniejsze czy wszystkie pinczerki są takie hałaśliwe jak moja Wika?

Ja zaczne jako pierwsza :D

Moja Wika w weekend konczy 6 lat,jest pinczerkiem bez rodowodu.Strasznie lubi jeść,biegac na spacerach i atakowac wszystkie psy które sa od niej o pare rozmiarów większe :lol: No i szczekac oczywiscie :lol: :lol: :lol: i niestety ostatnio cos choruje :cry:

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego w emblemacie masz jakiegoś futrzaka, a nie swoją psicę??

Po pierwsze :lol: to nie jest żaden futrzak tylko Owczarek Szkocki Collie

a po drugie nie posiadam narazie zdjęc suni na komputerze i dlatego nie mam jej w emblemacie a Colika umieściłam tam dlatego ze uwielbiam(jak niektórzy juz pewno wiedzą :D )tą rase...Ale jak zdjecia beda to pewnie w emblemacie pojawi sie mój suniek.....

Link to comment
Share on other sites

Strasznie lubi jeść,biegac na spacerach i atakowac wszystkie psy które sa od niej o pare rozmiarów większe :lol: No i szczekac oczywiscie :lol: :lol: :lol: i niestety ostatnio cos choruje :cry:

A wiadomo co jej dolega?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Mam od 2 tygodni pinczerkę. Jest maleńka i to co robi znacznie ja przerasta. Przez tydzień starałam sie ją oswoić do siebie, ale w nastepnym tygodniu postanowiłam ją uczyć załatwiania się w odpowiednim miejscu. Gdy widzę jak sika gdzie popadnie krzyczę i czasem klepnę w zadek, moja sunia wtedy warczy na mnie i chce ugryźć. (Raz już jej się udało, i mam na ręce pociągłe ślady kłów) Co zrobić, aby mnie szanowała.

Link to comment
Share on other sites

hey Lorka
twoja sunia chyba uważa sie za przewodnika stada
musisz pokazac ze nie musi sie o nic martwic, bo ty nad wszystkim panujesz. po pierwsze - przy nauce załatwiania sie na zewnątrz, ucz ją poprzez nagradzanie a nie karanie. o wiele lepsze skutki odniesiesz chwaląc ją gdy załatwi się na dworze, niż wrzeszcząc gdy zrobi to w domu. w koncu zauwazy ze zalatwianie sie na dworze jej sie oplaca, bo wtedy ją chwalisz itp.
a w sprawie przewodnika stada - polecam ksiazke Jan Fennell "Zapomniany Język Psów" - ja stosuje jej metode do mojego pinczerka i juz widze wyraźną poprawe :)
pozdrawiam i zycze powodzenia i wytrwalosci

Wolferine

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zauważyłam że Lorcia lepiej uczy sie za nagrody w 3 min nauczyła się siadac na gest i cały czas pamięta. Gorzej jest z siusianiem. Codziennie trzeba jej przypominać gdzie ma sikać. A i tak sika w miejscu wyznaczonym tylko gdy przy niej siedze. Ma dopiero 10 tygodni. Mam nadzieję ze sie kiedyś zorientuje gdzie jest "centrum sikania"

Link to comment
Share on other sites

aah skoro ma dopiero 10 tygodni to sądze ze w kwestii siusiania nie musisz sie martwic, to jeszcze maluteński szczeniaczek. Masz jeszcze bardzo dużo czasu zeby ją wszystkiego nauczyc, a poki co, radze narazie schowac gdzies wszystkie dywany i wykopać stare niepotrzebne gazety ;)
zycze wytrwalosci w nauce i bardzo bardzo gratuluje tak niesamowicie inteligentnej suni :)
pozdrawiam
pap

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Ja tez mam pinczerka mini 5-mies.Żywioł nie do opanowania!!! czy wasze pinczerki tez sa takie?Szczeka i goni wszystko co sie rusza!Poczynajac na lisciach powiewajacych na wietrze a na autobusach przegubowych konczac.Nie wiem jak go utemperowac? Poszlismy na psie przedszkole ,ale tam sa same ogromne psy i troche czujemy sie tam dziwnie.
A tak z innej beczki: to do kiedy taki pinczerek mini rosnie?Moj ma 5 mies. 30cm w kłebie .4 kg wagi.A pytam, bo rodowodu nie ma.A widzielismy tylko mamę.Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...