Jump to content
Dogomania

Czy trzeba uważać na instynkt myśliwski?


Recommended Posts

witam :)
ja o flatach dowiedziałam się jakiś czas temu, gdy tak naprawdę zaczełam interesować się dogoterapią i spotkałam się z określeniem "mało znany kuzyn labradora i goldena". Oczywiście chodziło tu o flata. Zaczełam czytać o tej rasie i coraz więcej o niej chciałam wiedzieć. Rozmawiałam o nich z hodowcami i podziwiałam na wystawach. Doszłam do wniosku, że są to psy o cudnym charakterze i świetnie sprawdzają się w dogoterapii.
Mam jednak parę pytań dotyczących faltów. Mam nadzieję, że odpowiecie mi na nie. Bo może w przyszłości jakaś panna flatka zagości u mnie w domu :)
Flat jest psem "myśliwskim" czy trzeba uważać na jego instynkt myśliwski, i czy jest np duża możliwość, że gdy znajdzie trop to nagle może "ogłuchnąć" na wołanie właściciela? Czy raczej jest psem, który spuszczony ze smyczy woli mieć pana na oku?

Link to comment
Share on other sites

z tego co obserwuje znajome flatki na spacerach, to nawet jak leca po tropie to szybko wracaja na zawolanie

a standardowo raczej maja czlowieka w zasiegu wzroku

tylko trzeba te psiaki wyspacerowac i to luzem a nie na smyczy, flatki sie dobrze dogaduja z moim beaglem na spacerach, podobna energia:), ale flatki sa zdecydowanie posluszniejsze

Link to comment
Share on other sites

flaty sa super :) jednak jak kazdy pies mysliwski maja instynkt pogoni, ktoy od poczatku tlumiac tzn uczac posluszentswa, i przywolania, na spacerach wtedy sa super. Maja czesto problem tarzania sie w nieczystosciach i zjadania ich... to wada.
ale wad malo, zalet od groma. Przyjazne, lagodne psiaki, jednak wymagaja duzej socjalizacji, po tym mozna spokojnie puszczac je miedzy luzi i psy, zero agresji. Oczywiscie w razie potrzeby potrafia szczekac pod drzwiami jak uslysza glosy z zewnatrz.
Potrzebuja mnostwo ruchu, uwielbiaja sie bawic, skakac, szalec, gonic, uczyc sie rowniez. D dogoterapii super, znam taie ktore pracuja jako psy dogoterapeuci.
Wymagaja uwagi od wlasciciela, mocno sie przywiazuja, sa kochane bardzo. Jednak nie uczone nieczego maja sklonnosc do samotnych wycieczek po okolicy.
ogolnie polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...